Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Uber nikad doći neće jer nemaju računicu,bar dok prosečna vožnja ne bude 10e to treba da ti je jasno.
Eno primera kod Hrvata,vidi cene u primorskim Gradovima...i kakvo zakrčenje u saobraćaju nastaje zbog Uber,Bolt... vozača
Fiskalizacija može,napisao kad...kako i nadam se da će biti uskoro jer sigurno bi bilo više koristi za taksistu dok za stranke i ne jer bi samo povećalo cenu taksi prevoza.
Mada danad postoje mnogo efikasniji načini za kontrolu naplate..
Eto na primer Pink taksi je povezao taksimetre bluetooth i svaka naplata može da se kontroliše
Do sad je to trebao da Grad sprovede....tj da na svom serveru ima svskog taksistu,relaciju,naplatu itd
I to ne bi koštalo ni taksistu ni stranku,samo bi bilo koristu obostrane..
Mnogo toga Vi ne razumete...
Ne mora biti bas Uber, to je samo primer, moze biti bilo ko. Cargo je otvorio vrata tome u Srbiji/Beogradu i od zatvaranja tih vrata nema nista. A musterija moze da trosi svoj novac slobodno, kako god zeli.

Sent from my SM-T555 using Tapatalk
 
Prvi put da neko shvati poentu inovativnosti.
Znam da su mnogi kivni zbog našeg blokiranja Grada i razumem (12dana) imali su problem da funkcionišu normalno i toga smo svesni
Ali drugčije nije moglo,boriti se protiv korunpirane vlasti,medija...mafijaša iz cargo...gde su nas zvali taksi kartelom a ustvari je obrnuto..
Nismo imali drugi način...
Ali nismo ništa ni postigli osim što smo Građane kao i sebe doveli da se nije moglo funkcionisati..
Ko razume shvatiće...
 
Ovde pričamo o VAŠIM KOLEGAMA PROFESIONALCIMA sa TX tablama.

NAUČI DA POŠTUJEŠ KORISNIKE!
Isto tako važi i za korisnika usluge...treba imati poštovanja obostranog,zar ne
Ne znači da ako je korisnik platio uslugu izvršilac mora da mu bude rob ali mnogi tako zamišljaju

@Misha V

CarGo je samo otvorio vrata još većim mafijašima od pojedinih taksista.
Sa razlikom što se na kraj taksi mafijašima moglo lako rešiti a ove mafijaše sa svojim robovima tešto
Možda to i razumeš u skorijoj budućnost

A to da mušterija može da troši svoj novac slobodno,razmusli malo...
Jel to znači i na nešto sto je nelegalno a što mu je u korist

 
A to da mušterija može da troši svoj novac slobodno,razmusli malo...
Jel to znači i na nešto sto je nelegalno a što mu je u korist


Da, bukvalno na sta hoce! U svojoj frustraciji i nemoci, mislis da mozes na bilo koji nacin određivati kako i gde ce ljudi trositi svoj novac. Spusti se na zemlju!



Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
Da, bukvalno na sta hoce! U svojoj frustraciji i nemoci, mislis da mozes na bilo koji nacin određivati kako i gde ce ljudi trositi svoj novac. Spusti se na zemlju!
To ti je k'o ono kada bi se proizvođač duvana čudio što neko troši novac na marihuanu (koja nije legalizovana kod nas), a ne troši na duvanske cigare (koje su legalne kod nas).
 


@Misha V

Flustracija i mišllenje da možeš trošiti slobodno svoj novac na šta god, samo odlika nemoćnih ljudi.
jer misliš da sve možeš novcem
E pa ne može ...ja sam na zemlji ali gde si ti kad misliš da sve možeš novcem kojeg slobodno možeš trošiti
Bukvalno
 
Citajući
Isto tako važi i za korisnika usluge...treba imati poštovanja obostranog,zar ne
Ne znači da ako je korisnik platio uslugu izvršilac mora da mu bude rob ali mnogi tako zamišljaju

Voleo bih da čujem na koji način vas mušterije dovode u robovski položaj?

Stekao sam utisak da bi najbolje bilo da ako može, da vam mušterije plate vožnju, a da i ne uđu u auto.
 


@Misha V

Flustracija i mišllenje da možeš trošiti slobodno svoj novac na šta god, samo odlika nemoćnih ljudi.
jer misliš da sve možeš novcem
E pa ne može ...ja sam na zemlji ali gde si ti kad misliš da sve možeš novcem kojeg slobodno možeš trošiti
Bukvalno
Bice da i slabo vidis pride. Covek je slobodan da trosi svoj novac kako hoce, bilo ko, i ti... Postoje nadlezni oragani ako se tu prekrsi neki zakon! Ali, evo najbitnije stvari za tebe, to sto neko placa Cargo, nije prekrsaj bilo kog zakona. Znam, boli te slobodna volja, musterija je svesno odlucila da svoj novac ne da tebi, vec npr. Cargo-u. I ti tu nista ne mozes da uradis, osim da tones jos dublje u blato, vredjajuci ljude na ovom forumu koji bi ti jos i dali novac. Pa nista, nastavi!

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 

[/HEADING]
[HEADING=3]@Corradi

Prosto misle da sve mogu ako su platili uslugu

Stekao si utisak,a na osnovu čega .
Jel na osnovu toga što stranka misli da može da jede pljeskavici i pije pivo dok plača uslugu i svoj novac troši slobodno na taksu prevoz..
Ili da taksi vozilo koristi kao soba gde bi odveo devojku jer plaća uslugu kao korisnik
Ili da ga čeka ispred zgrade dok baci smeće i popriča sa komšijom a pozvao je taksi i dobio za 5min ali još 5min mora da ga čeka besplatno jer eto on će platiti uslugu..
Ili može da ubaci veš mašinu jer tražio je karavan vozilo i platiće uslugu taksi prevoza
Ili na osnovu toga što misli da može da se vozi i zabranjenim smerom jer je tuda kraće i tuda vozi njen muž...dečko
Ili na osnovu toga što je taksista dužan da prevez pijanog koji ne može da stoji na dve noge ali će on platiti uslugu svojim novcem kojeg može slobodno da troši...
Itd,itdi,itd ....
 
Citajući

Voleo bih da čujem na koji način vas mušterije dovode u robovski položaj?

Stekao sam utisak da bi najbolje bilo da ako može, da vam mušterije plate vožnju, a da i ne uđu u auto.
To je ultimativni cilj, jer oni su gospoda, a gospoda ne trose vreme na rad.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 

[/HEADING]
[HEADING=3]@Corradi

Prosto misle da sve mogu ako su platili uslugu

Stekao si utisak,a na osnovu čega .
Jel na osnovu toga što stranka misli da može da jede pljeskavici i pije pivo dok plača uslugu i svoj novac troši slobodno na taksu prevoz..
Ili da taksi vozilo koristi kao soba gde bi odveo devojku jer plaća uslugu kao korisnik
Ili da ga čeka ispred zgrade dok baci smeće i popriča sa komšijom a pozvao je taksi i dobio za 5min ali još 5min mora da ga čeka besplatno jer eto on će platiti uslugu..
Ili može da ubaci veš mašinu jer tražio je karavan vozilo i platiće uslugu taksi prevoza
Ili na osnovu toga što misli da može da se vozi i zabranjenim smerom jer je tuda kraće i tuda vozi njen muž...dečko
Ili na osnovu toga što je taksista dužan da prevez pijanog koji ne može da stoji na dve noge ali će on platiti uslugu svojim novcem kojeg može slobodno da troši...
Itd,itdi,itd ....
Promasaj poente....ponovo...
Svako je slobodan da svoj novac da tebi, cargou ili ortaku da ga preveze...trenutno si u vrlo lošoj poziciji sa tim ponasenjem

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 

[/HEADING][/HEADING][/HEADING]
[HEADING=3][HEADING=3][HEADING=3]@Corradi

Prosto misle da sve mogu ako su platili uslugu

Stekao si utisak,a na osnovu čega .
Jel na osnovu toga što stranka misli da može da jede pljeskavici i pije pivo dok plača uslugu i svoj novac troši slobodno na taksu prevoz..
Ili da taksi vozilo koristi kao soba gde bi odveo devojku jer plaća uslugu kao korisnik
Ili da ga čeka ispred zgrade dok baci smeće i popriča sa komšijom a pozvao je taksi i dobio za 5min ali još 5min mora da ga čeka besplatno jer eto on će platiti uslugu..
Ili može da ubaci veš mašinu jer tražio je karavan vozilo i platiće uslugu taksi prevoza
Ili na osnovu toga što misli da može da se vozi i zabranjenim smerom jer je tuda kraće i tuda vozi njen muž...dečko
Ili na osnovu toga što je taksista dužan da prevez pijanog koji ne može da stoji na dve noge ali će on platiti uslugu svojim novcem kojeg može slobodno da troši...
Itd,itdi,itd ....

Ništa od ovoga te ne stavlja u robovski položaj, jednostavno svakog koji se neprimereno ponaša ne pustiš u vozilo. Svakako to su ekstremi, a ne pravilo.

Takođe niko te ne može naterati da voziš mašinu, ali isto tako ne možeš da zabraniš drugom koji hoće da mu poveze istu da to i uradi.

A jedna od stavki na osnovu kojih sam stekao navedeni utisak je recimo to što zovem 5 udruženja i niko neće da dođe na poziv.
 
Poslednja izmena:
Vidi ovako...."NISU" oni moje kolege,šljama ima svugde
A to što sve svrstavaš u isti koš dovoljno govori o tvom načinu razmišljanja..

@Misha V

Grešiš...to bi tek bilo rasulo
Cenu taksi prevoza treba kontrolisati tj Grad da određuje...ali je usklađivati sa troškokovima,inflacijom
Inače kad bi bilo kao što kažeš onda bi ovi sa 25,30,50e legalno naplaćivali
Skupe se dvojica,trojica naprave udruženje i klepaju

I takvih bi bilo ko pečuraka posle kišeJesu vaše kolege​


Inače to sa uvećanom naplatom se reši za tri dana,pisao o tome ovde


A sve je to kao i ovo..
Jesu tvoje kolege, bave se istim poslom. Druga stvar je što vam kaljaju ugled. To kao da kažeš da nisu svi pekari pekari, samo zato što je neko loš i zato što te je zaje*******ao.
 

@Misha V

Dobro je da znaš poentu da svako može slobodno raspolagati svojim novcem i ništa više...
Neki članovi ovg foruma su slučajno koristili moju uslugu
i oni mogu da kažu u kakvoj sam pozicije ,lošoj,dobroj svojim ponašanje prema stranci tj kako sam izvršio uslugu za njegov novac koji je dao meni

@Corradi

Da,da..
Ali svi oni misle i tvrde da samo u obavezi je plaćaju uslugu svojim novcen koji mogu slobodni da troše..
A to dal su ekstremi ili pravilo,za noćnu smenu je pravilo dok dnevna jesu ekstremi ali se sve više dešavaju .
On,ona misli da smo dužni da prevezemo veš mašinu jer plaćaju uslugu taksi prevoza
Kad im kažeš da ne želiš,oni tvrde da moraš...prećutiš i odeš
Normalno da ne branim da ako hoće preveze neko drugi..

Uđu ti u auto,koriste je kao sobu...ti staneš zamoliš da napuste vozilo...ide pitanje "pa u čemu je problem platićemo" pa rasprava..
I onda su taksist smradovi onakvu,ovakvi..
Jer mnogi misle da za svoj novac koji slobodno troše mogu sve.
Mada ima i taksista koji musle da mogu sve,što jes jes


 
Poslednja izmena:
Tako je kako je kao i mnogim drugim...
Realnost

Ali uređenost jedne Države može da se ogledati kroz uređenost javnog prevoza putnika,što liniskog što vanliniskog prevoza
Mislim da je kod nas totalna katastrofa,kolaps...
I uvek ću tvrditi da je najbolji način taksi prevoza sličan ovom sadašnjem ali uz rešavanje višedeceniskih problema ,takođe u korak s vremenom bez mafijaških inovacija..
Kao što je gledanje u app tj telefon za vereme vožnje da bi preuzeo vožnje.Niko tu ne razmišlja o bezbednosti u saobraćaju...

Ps
Pozdrav za korisnika mojih usluga taksi prevoza,člana ovog foruma
 
Poslednja izmena:
Najbolji način je plaćanje obavezne pretplate za taxi usluge, poput RTS pretplate. Pa da se to lepo provuče preko računa za komunalije, pa ko ne plati, nema popusta, već kamata na kamatu, i lepo svima. Tada ne morate ni da radite svoj posao, a primate redovnu platu. I tada ne morate ni da gužvate mozak sa "mafijaškim inovacijama", cenom goriva, amortizacijom vozila, i svime što još ide uz pomenuto.
 
Eto vidiš...zamisli
i sad "KAO" postoji tržište tj ovi klepatori uzimaju 25,30,50e
Drugi opet voze na vačer za 2200din
Treći opet voze po taksimetru za 1900 ..
Ovi inovativni voze za 3200din
I šta tu rešilo tržište...
Opet se voze sa klepatorima,ZAŠTO SE VOZE SA NJIMA,ZAŠTO PLATE 30e kad ima za 2200din.
Jel zbog tržišta koje to rešava za tri dana ali traje već više decenija na Aerodromu

Ne mogu da zamislim da ne znaš kako ovi "klepaju" na aerdoromu, već se praviš malo lud... Neće taj divlji taksista da nudi ništa meni kada čuje da sam iz Beograda, taj cilj strance koji NE ZNAJU za vaučer niti koja je cena taksija u Beogradu. To je zloupotreba i protiv zakona je.

Druga je stvar da sada imaš Car:Go i Taksi. Car:Go je sada skuplji, ali imaju puno bolja vozila, pa ti biraj šta hoćeš. Ali unapred znaš koliko te šta košta.
 
Kako lupaš gluposti....
Gde si razumeo da se pravim lud kako oni klepaju
Ti bolje znaš kako oni klepaju. .misliš da znaš..
Kao prvo većina nisu divlji taksist već naprotiv regularni sa tx tablicama i kako reče Mare81 sa tablama miki maus
A klepaju sve redom,strance kao i one iz Bg samo je razlika u ceni. .
Ima mnogo i onih iz Bg koji

ne znaju za vaučer..
A po tebi je zakonito to što radi cargo jer unapred znaš cenu...🤣 ali nemaju odobrenje za obavljanje delatnosti...
Da ne pričam o njihovim naplatama duplirsnim ili reklami o besplatnoj vožnji pa je naplate...
Pa i ovi taksi klepatori kažu unspred cenu...
A to za bolja vozila,50 kom
i hiljadu lux vozila tx 🤣
Tvoja zabluda...

@solecar

Ti ni sam ne znaš šta misliš od svog licemerstva i sujete..​

Samo napred...​

 
Poslednja izmena:
Stvar je prosta, za sve forumase sa ovog foruma, osim taksista naravno, ne koristite taxi, ne ostavljajte im svoj novac, ni vi, ni clanovi vasih porodica. Recite i prijateljima da ih izbegavaju. Prosto ko pasulj.
 
Od kada je to licemerno i sujetno reći da je bolje kroz pretplatu plaćati taxi, nego se natezati oko toga zašto pošteni taksista neće da vozi mušteriju čiji je račun 300 - 400 din?
Pišeš da bi pisao... nema nikakvog smisla osim tebi znanog

@Misha V

🤣🤣🤣
Dečačka maštarija ....
Ej prosta stvar,forumaši sa ovog foruma ne koristite tsksi i ne ostavljajte im svoj novac nego plju,plju po njima a nagovorite na to i članove porodice...
U kom svetu ti živiš...mani se fantazija

 
Vrh