Šta je novo?

Kupovina novog televizora

Ovaj smart i nije baš smart nego je nešto polusmart.
Bolje uzmi glup tv i onaj opamećivač.
 
Ja opet moram da pitam zašto ljudima treba Smart?

Ja sam na EON Premium paketu i STB pretvara TV u smart, tako da mi TV bukvalno služi kao monitor, tj. ne treba mi ništa od opcija koje imaju Smart televozori.
 
OK, to mi je u redu.

A koliko realno ljudi koji imaju Smart TV koriste nesto od toga?

To mi sve lici na one ljude koji kupe napucani bicikl za off road, a voze ga jednom mesecano do Ade i nazad.
 
Ukoliko imaš prilike najbolje da ih pogledaš u prodavnici kako rade.
 
OK, to mi je u redu.

A koliko realno ljudi koji imaju Smart TV koriste nesto od toga?

To mi sve lici na one ljude koji kupe napucani bicikl za off road, a voze ga jednom mesecano do Ade i nazad.

uf uf ko još koristi netflix, šta je ovo kameno doba? :)
 
Ja opet moram da pitam zašto ljudima treba Smart?

Ja sam na EON Premium paketu i STB pretvara TV u smart, tako da mi TV bukvalno služi kao monitor, tj. ne treba mi ništa od opcija koje imaju Smart televozori.
Zato što ih mrzi da gledaju Youtube Fail kompilacije na kompjuterskom monitoru ili telefonu, pa bi da ih gledaju na 8K bilbordu preko celog zida. :D

Inače ja nedavno uzeo EON Light na optici, i dobio novi uređaj u odnosu na prethodni D3 na coax. Sa tim prethodnim prosta stvar, povežeš, uključiš i to je to. Sa ovim novim, prvo te mrači da napraviš profil i daš mu podatke. Onda te mrači da ode na Google Play da tamo poskida razna njesra. Onda te posle mrači da dopuniš profil još malo. Na kraju te mrači da pored svog, napraviš profil i za decu. Nebitno da li ih imaš ili ne, nebitno da li ti treba to ili ne. On je takav sav smart i pametan odlučio umesto tebe da treba da ga napraviš. I naravno, ne možeš to da mu onesposobiš, jer je black box kodovan tj. programiran.


Sa televizorom isto. ''Stari'' LG kupljen pre 5 godina ima mnoge smart funkcije, ali te ne mrači da ih koristiš. Radi i dalje ko sat, ali se javila potreba za drugim uređajem u drugom stanu. Kad su rođaci kupili novi, veći, prvo što se desi kad ga upališ je da te mrači da ga povežeš na internet. Jer prosto ne znam šta ću bez televizora, veš mašine, šporeta... povezanih na internet. Ne znam ni kako sam živeo bez njih ranije. :D Čekam da skupim pare pa da kupim smart merdevine i onda će moj život biti kompletan. 😄

Usput, nešto na temu što sumira svu suštinu u 5 minuta. :)

Al dobro, neću dalje o tome da ne ometam ove ljude koji koriste temu za savete i razmenu iskustava. Samo sam ušao na kratko da napišem ovo jer mi je bilo drago da vidim da još neko uviđa besmisao trpanja operativnog sistema, internet konekcije i bloatwarea u razne uređaje koji savršeno mogu bez njih. ;)
 
Poslednja izmena:
Inače, što se izbora tiče, koliko je meni poznato, svi proizvođači koriste displeje od tri proizvođača: LG, Samsung i onog kineskog, zaboravih mu ime.
Sa LG i Samsungom nikad nema greške.
 
Osim ako ne šrafiš nosač na Samsunga, pa drugom rukom pritisneš ekran i dobiješ lepu tamnu fleku preko 1/5 ekrana.

Ne vidi se uvek, ali ako je nesto tamnije, bas je ocigledna.

No dobro, skola naucena.
 
Kao neko ko je radio u udruženju potrošača ne bi uzimao nikada Sharp ili sličnu retku marku jer će biti problem da se nađe servis i ako ti zatreba u garanciji a pogotovu posle isteka garancije. Zato je bolje uzeti neku marku koje ima puno na tržištu pa samim time i delova i servisa. Dakle neki Xiaomi, Samsung, LG i slično. Ako uzmeš neku generičku marku kao Tesla, Vox, Fox i slične nećeš dobro proći jer se puno kvare.
 
Najčešće se kvari pozadinsko osvetljenje tj led panel/trake koje servisi imaju za većinu proizvođača čak i manje zastupljenih.
 
Sta se preporucuje i sta je za izbegavanje, Iskustva i preporuke? Neko mi rece Hisense pogledaj, dobar odnos cene i kvaliteta. Malo sam se raspitao, firma ima tradiciju skoro 50god, 2017. 4 na svetu sa 6% udela na trzistu, korektan je odnos cene i kvaliteta. To ili nesto tipa Lg, Sony? Nije mi do znacke ali opet gledam nesto da ispuni kriterijume kvaliteta.
Preporučujem izbegavanje kupovine.
 
Preporučujem izbegavanje kupovine.

Slažem se. Izbačen pre par godina i život je lepši. Ispiranje mozga dezinformacijama i predugačkim blokovima reklama, bez kvalitetnog programa. E sad, za gledanje filmova ok, mada meni ne smeta da film gledam na monitoru manjih dimenzija od prosečnog TVa.
 
Iskreno ne razumem vas koji ste za izbacivanje TV-a.

Da li ste isto tako izbacilii i mobilni telefon iz upotrebe?

Tehnologija služi da uzimamo od nje ono što nama treba, a ne ono što nam nameću. Šta je problem imati TV i gledati samo ono što vas zanima? Ima toliko kanala pored Pinka i Happyja, a niko vas ne tera da gledate informativne emisije ili nešto što mislite da ne treba.

I kao šlag na tortu kažete da sve to možete da gledati i preko kompa?! Hello, 21. vek je, na TV-u možete gledati sve kao i na kompu i to izh mnogo prirodnijeg položaja.
 
Iskreno ne razumem vas koji ste za izbacivanje TV-a.

Da li ste isto tako izbacilii i mobilni telefon iz upotrebe?

Tehnologija služi da uzimamo od nje ono što nama treba, a ne ono što nam nameću. Šta je problem imati TV i gledati samo ono što vas zanima? Ima toliko kanala pored Pinka i Happyja, a niko vas ne tera da gledate informativne emisije ili nešto što mislite da ne treba.

I kao šlag na tortu kažete da sve to možete da gledati i preko kompa?! Hello, 21. vek je, na TV-u možete gledati sve kao i na kompu i to izh mnogo prirodnijeg položaja.

Hello, 21. vek je, TV je prevaziđen.

Nisam izbacio TV zbog Pinka i Hepija, već zbog nekvalitetnog i senzacionalističkog sadržaja na svim ostalim kanalima. Pritom mislim i na kanale koji imaju "naučni sadržaj" koji je na jako diskutabilnom i upitnom nivou. Koji su to kvalitetni TV kanali? Fudbal ne pratim. Informativni program ne pratim. Naučno-obrazovne emisije su često površne, a onih par izuzetaka koji su vredni gledanja, mogu da pustim na internetu kada mi odgovara i kada imam slobodnog vremena.

Ljudi uglavnom koriste TV da im pravi društvo u stanu i da im zvrnda dok nešto rade ili se motaju po stanu. Nisu navikli na tišinu, što je razumljivo. U takvim situacijama više volim da pustim neku kvalitetnu muziku nego da uključim TV i da upijam hiljadu nepotrebnih informacija u minutu, čime remetim dugoročnu koncetraciju.

P.S. Ne može da se poredi sa mobilnim telefonom. Tu uglavnom pretražiš šta te zanima, pročitaš i tu se završi. Kada pričamo o društvenim mrežama i TVu, tu su stvari donekle slične jer ćeš bespotrebno, svesno i nesvesno, dobiti hiljade informacija koje ti ne trebaju, a koje utiču na tebe, po mom mišljenju negativno. Treba sačuvati mentalno zdravlje i kognitivne sposobnosti u vremenu kada najviše novca zarađuje neko ko krade tvoju pažnju.

I da, to "Tehnologija služi da uzimamo od nje ono što nam treba, a ne ono što nam nameću" je danas nemoguća misija. Previše ti se stvari nameće, pa na kraju podsvesno poludiš i kažeš "uzeću sve".
 
Poslednja izmena:
To što neko ne može da uzme samo ono što nam treba ne znači da ne postojimo mi koji uspevamo da koristimo samo ono što nam treba.

Izbor postoji i nama koji to umemo da koristimo je super. Ko ne može da se izbori sa time, mora da pribegne rešenjima kao što uklanjanje TV-a.
 
To što neko ne može da uzme samo ono što nam treba ne znači da ne postojimo mi koji uspevamo da koristimo samo ono što nam treba.

Izbor postoji i nama koji to umemo da koristimo je super. Ko ne može da se izbori sa time, mora da pribegne rešenjima kao što uklanjanje TV-a.

U redu Dule, možeš li mi navesti šta to kvalitetno može da se vidi na TVu?
 
Ako na 300+ kanala ne možeš da nađeš apsolutno ništa što te zanima, onda TV nije za tebe.

Ako gledaš sadržaj na kompjuteru, gledanje na laptopu sigurno nije prirodno, a TV ima internet i sve sa kompa možeš da gledaš i na TV koji ti je oku prirodnijem položaju.

Ako mene pitaš šta gledam na TV-u. U pitanju su sport, filmovi, serije, informativne emisije i to samo onda kada JA hoću da gledam i koje JA hoću da gledam.

Imam opciju premotavanja 7 dana unazad i kad mi se nešto gleda, onda nađem to što mi se gleda.
 
Ja TV za kablovske kanale skoro ni da ne koristim jer su i Viasat, History inDiscovery kanale upropastili..pa čak i 24Kitchen...ali ga itekako koristim za online video sadržaj, streaming servise gde ćesto imaju i neki dobri dokumentarci ...na laptopu ili desktopu ovo nikada ne radim...tj što kaže dule nije mi prirodno .
 
pored jutuba(bez reklama) i netflixa, na gledanje kablovskih kanala mi ode bukvalno 5% tv vremena. Do skoro je tu bio i popkorn al ugasise ga dusmani.
 
ТВ више није ТВ већ мултимедијални центар, рачунар уграђен у кућиште екрана, или видео излаз за уређаје у околини
 
Vrh