Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li isto tako stoji i u Predugovoru za Premium 2?
To ne znam,ako ima neko da se javi ko je potpisao Predugovor za Premium 2 neka vam se javi. Ali mislim i da taj blok se projektno finansira. Cekajte da proverim na koga se vodi gradjevinska dozvola.
 
Ljudi, nemojte da mesate Premium komplekse, bar Premium 1, sa ovim zgradama iznad. Sto se tice Premiuma 1,svi papiri koji su za sada bili potrebni su u redu.
Ocigledno se za te zgrade gore, dokumentacija mnogo razlikuje, tako da ne verujem da cete nesto dobiti ako uporedjujete ugovore i predugovore za Premium i za te zgrade iznad.
 
Mene zanima jos da li postoje boxovi za svaki stan, nešto kao podrumi koji su svi u jednoj lameli ili slicno?I ako postoje,jel svaki stan ima u sklopu svoju Boxu ili mora zasebno da se kupi i od Koga ?Zanima me konkretno za Premium 1,
Lamele 16,17,18,19
 
Rezervaciju smo uradili prosle godine u aprilu, i tek su nas pre neki dan pozvali za predugovor. U predugovoru:
1. nigde se ne spominje pravno lice(Sunnyville), vec samo fizicko lice Nenad, sto automatski znaci nema povrat pdv
2. Pise da je rok gradnje 30.8.2022, a mogu bez objasnjenja da produze za 4 meseca, a nigde nije napisano sta ako se ne izgradi ni nakon ta 4 meseca
3. U clanovima gde se spominje spratnost objekta stavljena je samo crtica, hmm..gde je onda dozvola, da li je uopste dobijena... Tu je vec bila prica da je problem jer su dogradili jedan vise sprat u odnosu na plan
4. garancije su smesne, tipa na izolaciju krova samo 5 godina, na celu konstrukciju zgrade 10godina....
5. Cena se ne poklapa sa onom koju smo prihvatili prilikom rezervacije


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Moooliim??? To je za P zgradu jel?
Pa ovo je potpuni sok,jeste li sigurni za povrat pdv-a da ne moze ako se ne spominje privredno drustvo?Sta jos menja ta cinjenica ako se igovor potpisuje samo sa Nenadom a ne sa Sunnyvill-om?
I sta sad znace ta 4 meseca ni na nebu ni na zemlji,jel to kao nece da placaju penale za ta 4 meseca?Koke ce nas jos iznenadjenje sacekati😡rekli su nam da je sve identicno kao Premijum,ocekivala sam i papire kao premijim i sve ostalo.Ovo je jako zabrinjavajuce i razocaravajuce i razljucujuce
 
@MisterX, mislim da ne postoji prostor za odlaganje u vidu bokseva ili podruma.
Jel zakon ne definise da u novogradnji zgrada mora da bude neki standard koji se mora ispunjavati a tu su pored Parkinga ,staze,hodnika itd i ostave ?
Zna li neko ovu informaciju ,da li se ostava mora u sklopu isto projektovati ?
Ja sam nasao neke norme zakona ali nisam siguran da li to znaci da "mora da se ispuni " norma.
Evo link gde je nesto ko definisano:

 
Jel zakon ne definise da u novogradnji zgrada mora da bude neki standard koji se mora ispunjavati a tu su pored Parkinga ,staze,hodnika itd i ostave ?
Zna li neko ovu informaciju ,da li se ostava mora u sklopu isto projektovati ?
Ja sam nasao neke norme zakona ali nisam siguran da li to znaci da "mora da se ispuni " norma.
Evo link gde je nesto ko definisano:

Ne znam da li mora, ali na kraju krajeva, ovo je Srbija, tako da se retko sta mora 😉
A sto se tice ostava, u nekim stanovima postoje, sto se tice trosobnih stanova, mislim da samo jedan tip takvog stana nema ostavu, znam da i u cetvorosobnim stanovima neki stanovi imaju ostavu, ili veseraj, kako su to naveli u opisu stana.
Dvosobni stanovi nemaju ostave.
Ispod zgrade su parking mesta, nisu nikada pominjali ostave ili podrume, tako da sam gotovo siguran da ih nema.
 
Moooliim??? To je za P zgradu jel?
Pa ovo je potpuni sok,jeste li sigurni za povrat pdv-a da ne moze ako se ne spominje privredno drustvo?Sta jos menja ta cinjenica ako se igovor potpisuje samo sa Nenadom a ne sa Sunnyvill-om?
I sta sad znace ta 4 meseca ni na nebu ni na zemlji,jel to kao nece da placaju penale za ta 4 meseca?Koke ce nas jos iznenadjenje sacekati😡rekli su nam da je sve identicno kao Premijum,ocekivala sam i papire kao premijim i sve ostalo.Ovo je jako zabrinjavajuce i razocaravajuce i razljucujuce
Molim vas da ne slusate ove gluposti. Jasno pise i na zahtevu za izdavanje gradjevinske dozvole (koji je 21.02. Zvanicno odobren za P zgradu) da je investitor Sunnyville doo Beograd, firma je registrovana 2013. To i meni stoji na rezervaciji. Povrat pdva ce biti moguc naravno kao i za sve ostale stanare
Svih ostalih zgrada u sklopu Sunnyville.
Sto se tice penala svima je receno da imaju pravo cetiri meseca da kasne bez obrazlozenja, tj da nemamo pravo na naplatu penala. To je vazilo i za Premium 1, to vazi i za P zgradu. To je slucaj i po gradu kod drugih investitora.
Ne verujte u sve sto procitate, niko ne pravi zgradu od 220 stanova da bi zavrnuo nekog i da bi podvalio nesto, ustalom Sunnyville pravi jos 2000 stanova (premium 2 i potencijalne zgrade iznad premiuma), nece sigurno zbog jedne zgrade da budu na losem glasy za toliki projekat. Uostalom sve se overava kod notara, tako da dokumentacija mora biti usaglasena.
Opustite se, bitna je bila gradj dozvola, i da se pomakne sa mrtve tacke zgrada P. Sve ide kako treba:)))
 
Ne verujem da je komsija mislio na ostave u sklopu stana vec na ostave u zgradi namenjene stanarima, a toga nema. Znam da postoje dve male prostorije na poslednjem spratu, koje su zapravo ostave ali ne za kupce stanova.
 
Da li dozvoljavaju da se udje na gradiliste bez agenata iz Sanivila? Neki ljudi su pisali da uvek samostalno obilaze svoje stanove bez prethodne najave agentima?
 
Da li dozvoljavaju da se udje na gradiliste bez agenata iz Sanivila? Neki ljudi su pisali da uvek samostalno obilaze svoje stanove bez prethodne najave agentima?

Nemoguce, zbog uvek prisutnog obezbedjenja, sem toga, ne znam kako ulaze bez kljuceva od stana, jedino ako su izvrsili primopredaju i dobili kljuceve, meni je receno da je prosto nemoguce uci na gradiliste.
 
Ne verujem da je komsija mislio na ostave u sklopu stana vec na ostave u zgradi namenjene stanarima, a toga nema. Znam da postoje dve male prostorije na poslednjem spratu, koje su zapravo ostave ali ne za kupce stanova.
Aha, moja greska, sada sam razumeo na sta se misli konkretno. Mozda su bas te dve prostorije tu zbog te zakonske obaveze da mora nesto tako da se ima, kako bi se ispostovali standardi. U svakom slucaju, tih ostava na koje je komsija mislio, definitivno nema 🙂
 
Ne verujem da je komsija mislio na ostave u sklopu stana vec na ostave u zgradi namenjene stanarima, a toga nema. Znam da postoje dve male prostorije na poslednjem spratu, koje su zapravo ostave ali ne za kupce stanova.
Da,mislio sam na neku ostavu gde mozes ostaviti stvari koje nemaju sta da traze u stanu kao npr. 1-2 Bicikla,zimske/letnje gume,Kofere itd i ono sto ti netrebe stalno (i pogotovu ne u stanu).
 
Da,mislio sam na neku ostavu gde mozes ostaviti stvari koje nemaju sta da traze u stanu kao npr. 1-2 Bicikla,zimske/letnje gume,Kofere itd i ono sto ti netrebe stalno (i pogotovu ne u stanu).
Mislim da je to veliki propust od investitora ali i od kupaca da ostavu ne traze u sklopu stana.
Svako ima bicikle ( a za neophodnost zakljucavanje skupljih da i ne pricamo),Set Guma za auto,pribor za auto ( punjace,nosace itd ) i ako hoces kvalitetan stan i zivot ( a to ipak nije luksuz nego potreba),onda bi jednu modernu zgradu pratila i ostava / Boxa koja je zakljucana.
 
I sta sad znace ta 4 meseca ni na nebu ni na zemlji,jel to kao nece da placaju penale za ta 4 meseca?Koke ce nas jos iznenadjenje sacekati😡rekli su nam da je sve identicno kao Premijum,ocekivala sam i papire kao premijim i sve ostalo.Ovo je jako zabrinjavajuce i razocaravajuce i razljucujuce
Premium 1 je imao 3 meseca grejs perioda za koje prodavac ne mora da pravda kašnjenje, a nakon toga - ništa. Tek se pregovorima kod usaglašavanja ugovora (ili možda predugovora) dolazi do penala. Možete insistirati na penalima odmah nakon kašnjenja, možete im dozvoliti ta 3-4 meseca, a možete i da uopšte ne tražite penale (ili da bilo šta od ovoga tražite a da vam ne odobre, nakon čega je jedino rešenje odustajanje od kupovine).
Penali nisu podrazumevano uključeni u ugovor, prodavcu nije u interesu da sam nameće troškove. Kod mene se desilo da mi ponude 150e na traženih 300, pa smo neko vreme preko mejla pregovarali dok nismo došli do cifre od 250 (argument je bio visina prosečne stanarine u Beogradu, ili u opštini na kojoj ste prijavljeni ako je tu veća).
 
Imam jedno pitanje komsije. Stan hocu da kupim na kredit, a garazu za kes. Da li ce to biti problem za vracanje pdva ili nece?
 
Ne vidim da bi tu mogao biti problem. Vama se PDV u iznosu od 10% na ukupnu cenu nekretnine, bez obzira kako placate. A svakako za garazno mesto se ne vraca pdv ako se ne varam. Neka me neko ispravi ako gresim
 
Vrh