Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

I da li je neko se setio da pita hoce li garaze biti spremne u isto vreme?
 
Samo da se nadovezem na pricu o bankama.
Premium 1,dobijen kredit.
Mi smo predali dokumenta u OTP banci i nikad vise nista ne želim da imam s njima. Neprofesionalni, ne javljaju se na telefon, ne odgovaraju na mailove... Odužilo se na preko 3 meseca čekanja na kredit i samo sam zahvalna što nas nisu otkacili investitori jer smo mi bili probili rokove predugovora.
Prebacimo sve u NLB banku i završe nam za 10 dana.
Bolja kamata bolje sve.
Ne znam kakva je u odnosu na banke koje pominjete samo mislim da je treba uzeti u razmatranje.
OTP zaobići.
 
Ja isto racunam na kašnjenje od godinu dana za P zgradu.D lamele jos nisu sazidane,fasada njije ni upola gotova a unutra nista nije uradjeno.
No dobro neka bude i za godinu dana samo da se sve uradi po propisu i da se uselimo u skroz gotovu zgradu,sa resenim tehnickim prijemom i upotrebnom dozvolom.Ne pristajem na divlje useljenje poput ljudi u E zgradi,zelim da se sve uradi kako treba i da cela zgrada,ukljicujuci i garaze,bude 100% spremna za useljenje i upotrebu.
Da li neko zna za Premijum da li cete dobiti upotrebnu dozvolu?
Kako da izbegnemo scenario sa A,B,C,D zgradama?
 
Ja isto racunam na kašnjenje od godinu dana za P zgradu.D lamele jos nisu sazidane,fasada njije ni upola gotova a unutra nista nije uradjeno.
No dobro neka bude i za godinu dana samo da se sve uradi po propisu i da se uselimo u skroz gotovu zgradu,sa resenim tehnickim prijemom i upotrebnom dozvolom.Ne pristajem na divlje useljenje poput ljudi u E zgradi,zelim da se sve uradi kako treba i da cela zgrada,ukljicujuci i garaze,bude 100% spremna za useljenje i upotrebu.
Da li neko zna za Premijum da li cete dobiti upotrebnu dozvolu?
Kako da izbegnemo scenario sa A,B,C,D zgradama?
Koji je tacno scenario u pitanju
?
 
Sto se tice prevremene otplate, u Erste banci je limit od 8000e godisnje, preko toga se placaju penali.
 
To je veliki problem, nisam znala da nisu dobili. A kako se ljudi bez upotrebne prikljuce na struju, grejanje?
 
Zar drzava ne definise da je minimalan iznos prevremene otplate na koju se ne smeju staviti penali 1.000.000. Jesu blizu cifre ali cisto pravno govoreci.
 
Najnovije informacije iz salona:
-U trećoj fazi se odvija proces postavljanja Tarkett-a (druga faza je preskočena, jer moraju ponovo da okreče stanove)
-Useljenje prve faze se očekuje za nekih mesec i po do dva (useljenje je po fazama, ne lamelama kako je neki komšija istakao)
Sta to znaci sad? U drugoj fazi nisu stavili tarket? Sta onda sa useljenjem? Da li to onda znaci da ce treca faza se useljavati pre druge faze? 🥸
 
Zdravo svima.
Može li mi neko u privatnoj poruci dati kontakt advokata koji se bavi nekretninama? Prijatelj bi da proveri dokumentaciju oko kupovine stana.
Hvala!
 
Postovani, znacilo bi mi vase iskustvo. Prilikom sklapanja ugovora sa sunnyvilom pri kupovini stana, da li vam pise da je prodavac sunnyvile koga zastupa Nenad Radovanac, ili samo pise Nenad Radovanac, a Sunnyville se nigde ne pominje?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Zdravo svima.
Može li mi neko u privatnoj poruci dati kontakt advokata koji se bavi nekretninama? Prijatelj bi da proveri dokumentaciju oko kupovine stana.
Hvala!
Advokat Vam ne treba za proveru prodavca ako je novogradnja. To sve mozete sami a i notar ce sve proveriti po opisu posla. Advokat Vam treba da formirate dobar ugovor ako stvari krenu u pogresnom pravcu. U papirima koje doda notar na tekst ugovora pise sta moze krenuti pogresno
 
Posto nisam u beogradu, da li bi neko ko bude u prolazu molim vas, mogao da mi slika dokle je dosla gradnja zgrade izmedju E zgrade i elektroprivredinih, tj. Prva desno od E zgrade?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Posto nisam u beogradu, da li bi neko ko bude u prolazu molim vas, mogao da mi slika dokle je dosla gradnja zgrade izmedju E zgrade i elektroprivredinih, tj. Prva desno od E zgrade?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
I mene isto zanima kako napreduje,ima li pomaka,bas smo i mi u guzvi i nikako da stignemo da obidjemo gradiliste.Jel dobio jos neko predugovor?
 
Advokat Vam ne treba za proveru prodavca ako je novogradnja. To sve mozete sami a i notar ce sve proveriti po opisu posla. Advokat Vam treba da formirate dobar ugovor ako stvari krenu u pogresnom pravcu. U papirima koje doda notar na tekst ugovora pise sta moze krenuti pogresno
I meni bi trebao kontakt advokata u BG koji bi mogao da mi uradi valjan ugovor pa bi bio zahvalan ako bi mi kontakt prosledili na PP.
 
Mislim da nije dozvoljeno javno na forumu deliti reklamu nekome. Mada ovo oko projekata i investitora je upravo to. Moj advokat je skup. Imas specijalizovane advokatske kancelarije za nekretnine. Neke su dobre
 
Posto nisam u beogradu, da li bi neko ko bude u prolazu molim vas, mogao da mi slika dokle je dosla gradnja zgrade izmedju E zgrade i elektroprivredinih, tj. Prva desno od E zgrade?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Preko 300 Slika vec imamo na ovoj aplikaciji,drage komsije prikljucite se pa da svi medjusobno podelimo slike koje nam uvek mogu posluziti da imamo najnovije slike a i koj cei pomoci da se stitimo neproverenih postova i informacija...
Evo moj post od par dana gde pozivam da nam se prikljuciti sa deljenjem slika.
Celebrate Aplikacija je besplatna i koristi se za deljenje slika medju vecim brojem korisnika.Ja sam tu napravio Album "Sunnyville".
Naravno aplikacija moze da se koristi i na svadbama i veseljima gde gosti naprave svoj album i medjusobno svi dele slike koje su napravili svojim telefonom tako da se onda ima izbor slika sa svih uglova tj. telefona….Svaki Album ima svoj pristupacni kod i njemu mogu pristupiti samo oni kojima date kod i posaljete link ( kao sto sam ja postavio link sa kodom ) ili mu posaljete pozim putem Celebrate aplikacije kada saljete svojim kontaktima u telefonu koje imate,poziv...

Drage komsije,primetio sam da mnogi imaju Fotografije od Sannyville od samog pocetka gradnje a te informacije su korisne ,kao npr .oko sipova koliko ih ima itd.
Zato sam mislio da na jednoj Aplikaciji ili Platformi svi podelimo svoje fotografije koje posle svi mogu pogledati i imati.
Ima na primer Aplikacija " Celebrate " i tu sam napravio Album " Sunnyville " .Treba skinuti samo na Handy iz Google Prodavnice tu aplikaciju ili iz apple store
.Pristupacni Kod je " SFZYNW ".
A mozete i direktno sa Telefonom da idete na link i automatski skidate Aplikaciju sa pristupacnim Kodom.

Da bi ste se prkljucili,kliknite sa Hendijem samo na podvuceni link ovde ispod(nemoj da vas zbuni,text pocinje na nemackom sa Fotos…).Tu ce te aplikaciju naci u google ili apple prodavnicu ( zavisi da li vam telefon koristi google prodavnicu ili apple za iphone Telefone ).

https://join.celebrate.app/kg9M/70860c41?af_force_deeplink=true&code=SFZYNW


Ispravka,moze i preko Kompjutera i preko web stranice da koristite aplikaciju (nakon sto ste se prikljucili "celebrate" aplikaciji preko Mobilnog ).
Ja koristim nemacki jezik ali ovde mozete da promenite i na engleskom i tu ima upustvo kako da pristupite.

Celebrate Web App


web.celebrate.app
 
Koliko ste otprilike čekali na Predugovor? Uradili smo rezervaciju pre više od mesec dana i niko nam se ne javlja. Zvala sam agenta kod koga sam bila i ne javlja mi se već neko vreme, a iz salona me preusmeravaju na nju.
 
Koliko ste otprilike čekali na Predugovor? Uradili smo rezervaciju pre više od mesec dana i niko nam se ne javlja. Zvala sam agenta kod koga sam bila i ne javlja mi se već neko vreme, a iz salona me preusmeravaju na nju.
Rezervaciju smo uradili prosle godine u aprilu, i tek su nas pre neki dan pozvali za predugovor. U predugovoru:
1. nigde se ne spominje pravno lice(Sunnyville), vec samo fizicko lice Nenad, sto automatski znaci nema povrat pdv
2. Pise da je rok gradnje 30.8.2022, a mogu bez objasnjenja da produze za 4 meseca, a nigde nije napisano sta ako se ne izgradi ni nakon ta 4 meseca
3. U clanovima gde se spominje spratnost objekta stavljena je samo crtica, hmm..gde je onda dozvola, da li je uopste dobijena... Tu je vec bila prica da je problem jer su dogradili jedan vise sprat u odnosu na plan
4. garancije su smesne, tipa na izolaciju krova samo 5 godina, na celu konstrukciju zgrade 10godina....
5. Cena se ne poklapa sa onom koju smo prihvatili prilikom rezervacije


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ovim sto pise sam zaista iznenadjena, meni pise naziv privrednog drustva Sunnyville 3 doo i naravno da racunam na vracanje pdv-a. Cena koja je dogovorena je ispostovana, spratnost je vrlo jasno definisana.
Ja sam potpisala predugovor za Premium 1 pre nepunih mesec dana
 
Da, mene baš čudi da bi neko tako amaterski radio Predugovor. Pa jel ste ga potpisali ili ste tražili ispravku?
 
Rezervaciju smo uradili prosle godine u aprilu, i tek su nas pre neki dan pozvali za predugovor. U predugovoru:
1. nigde se ne spominje pravno lice(Sunnyville), vec samo fizicko lice Nenad, sto automatski znaci nema povrat pdv
2. Pise da je rok gradnje 30.8.2022, a mogu bez objasnjenja da produze za 4 meseca, a nigde nije napisano sta ako se ne izgradi ni nakon ta 4 meseca
3. U clanovima gde se spominje spratnost objekta stavljena je samo crtica, hmm..gde je onda dozvola, da li je uopste dobijena... Tu je vec bila prica da je problem jer su dogradili jedan vise sprat u odnosu na plan
4. garancije su smesne, tipa na izolaciju krova samo 5 godina, na celu konstrukciju zgrade 10godina....
5. Cena se ne poklapa sa onom koju smo prihvatili prilikom rezervacije


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Vi ste rezervisali u P zgradi? Izmedju E i Energoprojektovih? Oni su tek neki dan dobili gradjevinsku dozvolu zato tek sada predugovor. A za ove druge stvari koje ste naveli zaista ne znam kako to ide. Mozda zato sto se finansira iz sopstvenih sredstava. Znam da se preimum 1 finansirao projektno od strane AIK banke i jedan od uslova da bi se zgrada finansirala projektno jeste da se osnuje nova firma i odatle nama u Ugovoru Sunnyville 3 d.o.o.
 
Rezervaciju smo uradili prosle godine u aprilu, i tek su nas pre neki dan pozvali za predugovor. U predugovoru:
1. nigde se ne spominje pravno lice(Sunnyville), vec samo fizicko lice Nenad, sto automatski znaci nema povrat pdv
2. Pise da je rok gradnje 30.8.2022, a mogu bez objasnjenja da produze za 4 meseca, a nigde nije napisano sta ako se ne izgradi ni nakon ta 4 meseca
3. U clanovima gde se spominje spratnost objekta stavljena je samo crtica, hmm..gde je onda dozvola, da li je uopste dobijena... Tu je vec bila prica da je problem jer su dogradili jedan vise sprat u odnosu na plan
4. garancije su smesne, tipa na izolaciju krova samo 5 godina, na celu konstrukciju zgrade 10godina....
5. Cena se ne poklapa sa onom koju smo prihvatili prilikom rezervacije


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Vi ste rezervisali u P zgradi? Izmedju E i Energoprojektovih? Oni su tek neki dan dobili gradjevinsku dozvolu zato tek sada predugovor. A za ove druge stvari koje ste naveli zaista ne znam kako to ide. Mozda zato sto se finansira iz sopstvenih sredstava. Znam da se preimum 1 finansirao projektno od strane AIK banke i jedan od uslova da bi se zgrada finansirala projektno jeste da se osnuje nova firma i odatle nama u Ugovoru Sunnyville 3 d.o.o.
Rezervaciju smo uradili prosle godine u aprilu, i tek su nas pre neki dan pozvali za predugovor. U predugovoru:
1. nigde se ne spominje pravno lice(Sunnyville), vec samo fizicko lice Nenad, sto automatski znaci nema povrat pdv
2. Pise da je rok gradnje 30.8.2022, a mogu bez objasnjenja da produze za 4 meseca, a nigde nije napisano sta ako se ne izgradi ni nakon ta 4 meseca
3. U clanovima gde se spominje spratnost objekta stavljena je samo crtica, hmm..gde je onda dozvola, da li je uopste dobijena... Tu je vec bila prica da je problem jer su dogradili jedan vise sprat u odnosu na plan
4. garancije su smesne, tipa na izolaciju krova samo 5 godina, na celu konstrukciju zgrade 10godina....
5. Cena se ne poklapa sa onom koju smo prihvatili prilikom rezervacije


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
evo sad hlledam na CEOP-u kod vas se zaista kao investitor vodi Aleksandar Radovanac,Sunnyville d.o.o a kod nas u Premium 1 samo Sunnyville 3 d.o.o…proverite o cemu se radi.
 

Prilozi

  • 95395649-5BC7-4828-8C64-05C23B9FB47A.png
    95395649-5BC7-4828-8C64-05C23B9FB47A.png
    277,1 KB · Pregleda: 201
Vrh