Šta je novo?

Ada Huja

Ne, trenutni je taj prvi gde su planirali da grade. Na sreću su shvatili da Ada huja treba da bude Park šuma kao Ada Ciganlija za istočni deo Beograda.
Pa bilo bi suludo da na Adu guraju zgrade, pored onolikog prostora sve do Pancevackog Mosta.
Nego, nije mi jasno gde bi tu bila nova Ada Ciganlija? Ona je, kako znamo, zatvorena, a voda koja ulazi se filtrira. Plaze se protezu oko celog jezera.
Mora li bi onda na Huji da zatvore rukavac na isti nacin.
 
Iskreno, nisam ni razmišljao o kupanju jer mi je i voda na Adi odvratno već sam mislio kao svojevrsnu park šumu za rekreaciju, šetnju i vozžnju bicikla. To bi bio veliki napredak. A eventualno plaža u rukavcu u nekoj daljoj fazi.
 
Park sumu ce da otvore zajedno sa mostom preko Huje, i stvorice toliku guzvu na metro stanici Diljska, kad se svi sjate da vide cuda...
 
Iz price gdina urbaniste,meni se nekako provlaci zakljucak, da se od gradnje na Ada Huji odustalo zato sto niko od investitora nema nameru da baca pare za ciscenje terena,a ne zato sto gradski oci imaju bilo kakve dobre namere za podizanje kvaliteta zivota u ovom delu grada! Ali da ne mracim,koja god da je pozadina,zaista lepa vest!
Samo bih zamolio,ako neko zna,sta se desilo sa planiranim mostom,posto na slici,ja lajicki, vidim samo neki patrljak.
 
Da li se ikada spominjala mogućnost gradnje Zoo vrta na Adi Huji?

Ovako iz glave, meni se öini da bi to bilo možda dobro rešenje. Lokacija dovoljno blizu gradu, povezana pogotovo u perspektivi će biti dobro povezana, životinje bi dobile bolje uslove, oslobodio bi se Kalemegdan, a grad bi bio nateran da očisti i sredi Adu Huju. Ali opet, to ovako iz glave, ne znam da li ima prostora i ostalih uslova potrebnih za životinje.
 
Имали би неупоредиво више простора него што имају на садашњој локацији и пуну слободу да формирају животне просторе животињама у складу са њиховом биологијом. Проблем је што сада власт има у плану да Зоо врт сели у Сурчин. Требало би ову идеју о Ади Хуји потенцирати.
 
Realno, to jeste dobar prostor za zoo vrt, ali...

Mislim da je veći problem te lokacije njena zagađenost. To je godinama/decenijama bila deponija, a rukavac kod Mirijevskog potoka je u stanju da ako neko umoči prst, može da očekuje brzu ali bolnu smrt.

Mislim da je i prilikom pravljenja Supernatural parka sađeno ono drveće koje može da raste na tako zagađenom zemljištu.
 
Realno, to jeste dobar prostor za zoo vrt, ali...

Mislim da je veći problem te lokacije njena zagađenost. To je godinama/decenijama bila deponija, a rukavac kod Mirijevskog potoka je u stanju da ako neko umoči prst, može da očekuje brzu ali bolnu smrt.

Mislim da je i prilikom pravljenja Supernatural parka sađeno ono drveće koje može da raste na tako zagađenom zemljištu.
Пошто приватници неће да се баве санирањем тог простора, мораће град. Алтернатива томе је да оставимо стање какво јесте што мислим да је недопустиво.
 
Ovde treba napraviti nešto poput kameničkog parka u NS (Sremskoj Kamenici,tačnije),uređene staze,prostor za rekreaciju,potpuno prirodni ambijent,rukavac bi mogli srediti ovako: https://www.google.com/url?sa=i&url=https://www.pinterest.com/pin/588353138814431990/&psig=AOvVaw1hzQ84cxOfYZGBOmRAU2eu&ust=1643829085671000&source=images&cd=vfe&ved=0CAsQjRxqFwoTCKCTveaa3_UCFQAAAAAdAAAAABAS ,naravno,mnogo manje, može i ovo: https://www.google.com/url?sa=i&url...ved=0CAsQjRxqFwoTCID76Jmc3_UCFQAAAAAdAAAAABAD ...
 
Poslednja izmena:
Пошто приватници неће да се баве санирањем тог простора, мораће град. Алтернатива томе је да оставимо стање какво јесте што мислим да је недопустиво.
I kada,jednog dana,prostor Ade Huje sredstvima grada bude ociscen,pojavice se neki privatni investitor,koji ce aktiviranjem predhodnog GUPa,oduvati nase snove.
 
Procitao sam da se kod Ade Huje ispusta kanalizacija, ne znam da li je tacna informacija.
 
Taчна је, испушта се и узводно од ње, и у рукавцу где се улива поток.
 
131286921_1805267676306608_3199901668807315310_n.jpg
 
A onda došli neki i počeli da nasipaju šut u rukavac, tako da od Ade Huje osta samo naziv.
 
Baš sam na to i aludirao u mom gornjem postu. Ne bi smrdeo onaj rukavac u koji se uliva Mirijevski potok. Mogli su most da stave ako već već Avala Ada nije mogla da se izgradi na nekom drugom mestu.
 
A могли су слободно Авала Аду да направе и на неком другом месту што даље од града.
 
Vrh