Šta je novo?

Linijski park od Beton hale do Pančevačkog mosta

Zapamtite, "okov grada". 🤓☝️

FB_IMG_1714258875910.jpg

FB_IMG_1714241224315.jpg

FB_IMG_1714258954427.jpg


"Sloboda"

FB_IMG_1714259130272.jpg

FB_IMG_1714259199526.jpg
 
Ахахахахааха. Ено, написах једну кратку критику о нама на теми о хотелу Југославија. Видим да је могу прекопирати на практично сваком треду на форуму.

Куд узе да отварам ББ на овако леп дан, ццц
 
au, ova slika voza u karadjordjevoj sa ovim zelenilom je prelepa. U sustini ja u bgu sam video samo verziju sa ovim betonom.

ne znam kako beton moze da pobedi
 
Nova informacija je da od 25og maja ka marini Dorćol kreću radovi u roku par nedelja dok deo oko 25og maja kreću da rade na leto. Od 25og maja ka kuli Nebojša neće biti radova u skorije vreme, kao ni na podzemnoj garazi za koju nije završen ni UP još uvek.
 
Nova informacija je da od 25og maja ka marini Dorćol kreću radovi u roku par nedelja dok deo oko 25og maja kreću da rade na leto. Od 25og maja ka kuli Nebojša neće biti radova u skorije vreme, kao ni na podzemnoj garazi za koju nije završen ni UP još uvek.​
Najnovija informacija. Uveliko je krenula predizborna kampanja. ;)
 
Mislim inf je tačna što ćete brzo videti ali nemam ni jednu sumnju da slučajno nisu izbori da radova ne bi bilo ni na vidiku
 
Ma ljudi zasto sumnjate u linijski park...pa par desetina investitora sigurno da konstantno pritiskaju da se sredi okolina..Cesi sa marinom, k district...gotovo sigurno da driblaju svaki dan impotentne gradske organe

Nikada ne treba sumnjati u projekte koji su bitni investitorima...tako sada funkcionise grad: sredjivanje Prizrenske zbog hotela Balkan, pravljenje promenade i eksproprijacija zgradice do NBS...tako ce i Gruja da cima gradske organe da konacno izgrade prilazne saobracajnice do prokopa
 
@BillHicks
Što bi dobri Čika Jova Zmaj, gde god zgodno mesto nađeš, ti tu beton i afalt posadi. :D


@Jankomarko
Ja sam bio sarkaswtičan, odnosno aludirao na to da se zbog izbora krenulo sa pričama kako se gomila projekata započinje u maju i da ono što se i bude započelo, neće mrdnuti dalje od svečanog fotografisanja i članka u novinama kako je postavljen kamen temeljac.​
 
Ma ljudi zasto sumnjate u linijski park...pa par desetina investitora sigurno da konstantno pritiskaju da se sredi okolina..Cesi sa marinom, k district...gotovo sigurno da driblaju svaki dan impotentne gradske organe

Nikada ne treba sumnjati u projekte koji su bitni investitorima...tako sada funkcionise grad: sredjivanje Prizrenske zbog hotela Balkan, pravljenje promenade i eksproprijacija zgradice do NBS...tako ce i Gruja da cima gradske organe da konacno izgrade prilazne saobracajnice do prokopa
Investitorima su ti projekti infrastrukturnih radova I drugih sporednih sadržaja bitni dok ne prodaju stanove. Nakon toga ne. Bar je danas tako.

A ako priča da će sigurno biti Linijskog parka proda stan, zašto bi ih zaista bilo briga da se projekat odradi?

Počinje predizborna kampanja, slušaćemo o ovome neko vreme i to je to.
 
Naravno. Investiranje u uređivanje okoline novih zgrada je investitoru bitno samo dok ne proda stanove. Tako čitavo naselja izgleda luksuzno i bitno višeg nivoa, a to onda povećava tražnju i prodajnu cenu stanova. Međutim kad se stanovi jednom prodaju, oni više ne pripadaju investitoru, pa mu je svejedno kolika će kasnije biti njihova tržišna cena. Ako se ona kasnije smanji zbog neodržavanja zgrada ili njihove okoline, to je budući gubitak vlasnika stana, a ne originalnog investitora. Pa što se njega tiče, čisti je gubitak i kasnije nastaviti investiranje u čišćenje i održavanje okoline zgrada ili samih zgrada. To je sudbina Beograda na vodi i ostalih novih projekata uz linijski park, gde god je samo maksimizacija profita vrhunski kriterijum. A ne optimizacija i zgrada i okoline primarnoj funkciji samih zgrada, kao recimo stanovanje, sport, biznis, itd. Dakle samo miks najprofitabilnijeg, gore stanovi, do neba, a dole aneksi koji zauzmu sav preostali prostor na tlu. Koga briga za porodice i njihove potrebe izvan stana. Koncept je zaslepiti Beograđane željne "modernih", čistih, zelenih i uređenih prostora. Zato u početku investitor plaća privatne firme za održavanje zelenila i privatne firme za održavanje čistoće. Ali kad jednom sve proda, zbogom i čistoći, i zelenilu, i urednosti. Onda se računa koliko su gusto napakovani stanovi, ko želi da živi u urbanoj košnici, i koliko TAKVI ljudi imaju para da SAMI, iz svog džepa, plaćaju održavanje same zgrade i čitavog jednog dela grada u kome žive, ako žele da to bude išta bolje od proseka za tako ogromnu koncentraciju onih koji gaze travu i bacaju đubre. A to onda polako postaje geto.

IMG_4914.JPG
 
Poslednja izmena:
Vrh