Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

C&LC dobija 680 hiljada evra na mesečnom nivou, samo se pitam za šta? Toliko para uzimaju da mogu da kupe jednog novog Mana svaki mesec, al opet kupuju najgore kante koje će se raspasti u ekspresnom roku.
 
Gledam one famozne nalepnice "Vozilo u procesu sertifikacije" ispod stoji "Važi do 1. novembra 2023."

Nek ih neko obavesti da izrade i nalepnicu "Vozilo u procesu dobijanja nalenice "Vozilo u procesu sertifikacije"".
 
C&LC dobija 680 hiljada evra na mesečnom nivou, samo se pitam za šta? Toliko para uzimaju da mogu da kupe jednog novog Mana svaki mesec, al opet kupuju najgore kante koje će se raspasti u ekspresnom roku.

Pa nije poenta da kupuju nov bus, već da iscede što više.😁

Ne bi me čudilo da drugog MAN-a koriste za donora delova ovom prvom, pošto ga nigde nema.
 
Pa ne baš, Sh1tLogic u sklopu GTFS-RT šalje poziciju autobusa Google-u, google pomoću svojih algoritama, daje procenu vremena dolaska.

Netačno. Šta misliš za koliko minuta se pojavio autobus na liniji 45 sa ove dve slike slikane u istom trenutku? Google zna stanje u saobraćaju i daje bar 70-80% precizniju procenu i tačniji je iz dana u dan jer Google zna za mašinsko učenje za razliku od Sh1tlogica kom je 1 st = 2 min pa dok ne odbroji pa reset. I da, 88 je stigao prvi.
Opet ću ponoviti (iz stvarnog iskustva rada sa time), Google samo prikazuje podatke koje dobija od agencije. Oni ne rade nikakvu predikciju sa svoje strane, nego samo prikazuju lokacije vozila (VehiclePositions ažuriranja), kašnjenja (TripUpdates) i izmjene u saobraćaju (ServiceAlerts). Sve te podatke im priprema agencija. Podjednako važi i za Apple Maps.

ZET recimo šalje samo TripUpdate-e i ServiceAlert-e na Google Maps, bez VehicleLocations, dok LPP šalje i VehicleLocations.


 
Nisu isti podaci, lako se uporedi, Beograd Plus daje drugačije vreme dolaska, u odnosu na GMaps. Uporedio sam tako što mi je na jednom telefonu otvorena B+ a na drugom Google Maps.

Maps daje nešto duža vremena čekanja (1-2min).
 
To sam i pomenuo u originalnom postu ;) Moguće imaju nešto tipa TransitClocka ili neki drugi sistem za predikcije koji (za razliku od njihovog) zna bolje predviđati.
 
Само кад би додали још и приградске линије на мапе и било би одлично
 
Kako me živciraju vremena koja su naštelovana na stajalištu Sajam za tramvaj 11.

Znači, kada je tram negde na sredini Mosta na Adi, glupavi displej pokazuje da je na 15' udaljenosti što je totalni bullshit, jer je to 7-8 minuta vožnje.
Najjače mi je da pokazuje 4' kada je tramvaj na stajalištu Ruska, baš je shit logic.
Ne mogu da našteluju vreme na nezavisnoj trasi, neverovatno.
 
Evo jedna anketa za članove koji podržavaju nasilnu naplatu karata za ovaj cirkus koji nazivamo javnjm prevozom. Kada se poslednji put zapravo pojavio prvi jutarnji polazak na liniji 28?
 
@DzonTravolta
Nije moje da te ubeđujem, al iako ima propusta dosta i u GSP-u, naše održavanje je daleko ispred velikog broja privatnika u Beogradu. GSP ne radi baš na nivou jednog M&M transa, Tamnave, Banbusa, lui travela i sigurno bi se našlo još poneko ime tu, al da ne nabrajam dalje.
 
Danas sam se vozio sa 3433 i 3234 i iz nekog razloga više nemaju najavu stanicu. Pritom unutrašnji displej uopšte ne radi (spoljni radi normalno i uredno se prikazuju na mapi). Šta li bi to moglo da bude?
 
Možda ne radi jer su 27E i 56 probne linije za najavu, pa sad ažuriraju nepravilnosti koje su uočene, pa trenutno ne radi. Barem je Doris koja je dala glas tako rekla. Takođe je dodala da se za mesec dana očekuje na da svim linijama proradi najava, to sam već pisao iznad.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Možda ne radi jer su 27E i 56 probne linije za najavu, pa sad ažuriraju nepravilnosti koje su uočene, pa trenutno ne radi. Barem je Doris koja je dala glas tako rekla. Takođe je dodala da se za mesec dana očekuje na da svim linijama proradi najava, to sam već pisao iznad.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Teško da će na svim, pogotovu privatnim linijama. Barem je moje mišljenje takvo. Takođe, ima li ko ideju na koji način tačno radi najava tj. sa čime su zvučnici i displeji povezani?
 
Možda ne radi jer su 27E i 56 probne linije za najavu, pa sad ažuriraju nepravilnosti koje su uočene, pa trenutno ne radi. Barem je Doris koja je dala glas tako rekla. Takođe je dodala da se za mesec dana očekuje na da svim linijama proradi najava, to sam već pisao iznad.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
najverovatnije
 
Vrh