Šta je novo?

Cene nekretnina

To im nikako ne ide u prilog :) Da se podsetimo da su cene rasle do 2009te gde su ih tek sada pretekle cene. 2012, kriza, nezaposlenost, nemanje para... ne ponovilo se.
 
Ovo je realnost i po meni ljudi se i trebaju malo posvetiti da nauce nesto. Narocito ako su spretni.
Ovde je ovo sasvim normalno tj da ljudi sami nesto majstorisu. Recimo nama su, kada smo dosli, najvise pritrcali u pomoc komsije - ja sam se izbezumio kada sam video koliko alata i ovih kucnih 'majstorskih' masina imaju po garazama :)
Sto i da ne, sada za svakakve sitnice zovemo i cekamo majstore - ljudi cekaju majstore da zamene uticnice, lustere. Sve ono sto mozes i sam relativno brzo da zavrsis i uz pomoc drugara uz pivo :) a imas i milion DIY videa koji dosta mogu pomoci. Naravno neke stvari cete sigurno zabrljati i nece biti bas profi, ali Boze moj :)
Obistinjuje se kod nas ono što su već opisali u prošlogodišnjoj epizodi South Parka .
Radnja je o tome kako sada u US toliko nema majstora da su ono malo što ih je ostalo plaćeni hiljade dolara i bogate se a ovi sa diplomama ostaju bez posla.

I ja imam diplomu društvenih nauka i imam posao koji radim u u struci.
Ali glavnu kintu zaradjujem od srednjoškolske struke elektrotehničara i imam firmu koja se bavi elektronikom.
Majstor mi u kuću nije ušao godinama.Osim za bojler, to ne mogu nema sile da se bakćem :D
 
To im nikako ne ide u prilog :) Da se podsetimo da su cene rasle do 2009te gde su ih tek sada pretekle cene. 2012, kriza, nezaposlenost, nemanje para... ne ponovilo se.
A jeste Dobrica i Biljana Stojković će da nastave dilove sa šeicima. Idi begaj... 😂

Plus, ako i kad ga zapad bude rušio, rušiće ga na frontu borbe protiv kriminala/balkanskog kartela. Nova vlast će morati da se ponaša kako vetar duva.
 
A jeste Dobrica i Biljana Stojković će da nastave dilove sa šeicima. Idi begaj... 😂

Plus, ako i kad ga zapad bude rušio, rušiće ga na frontu borbe protiv kriminala/balkanskog kartela. Nova vlast će morati da se ponaša kako vetar duva.
Mislim da na zalost dabrica i biljana nece nista da se pitaju oko seika jer su onim zakonom preneli to na republiku,
A na republici mi za sada kao deluje da ce da izguraju do 2027 kada žvali istice mandat, ako ne bude pravio neke ekscese naravno
 
Nema šta da nastavljaju tu je skoro već sve gotovo. Ono što mogu je da puste nekretnine povučene iz prodaje, unapredjivanje Srpske berze i drugih investicionih ulaganja, destimulisanje investicionih nekretnina... Pitanje je šta bi im se od toga isplatilo. Recept za niže cene bez krize je masovna stanogradnja. Nijedna vlast još uvek nije regulisala izdavanje i airbnb pa je pitanje i da li će sledeća smeti. Slepo verovati da su cene nekretnina isključivo produkt vlasti je sve samo ne realno jer isto tako možemo reći da se danas bolje živi zbog vlasti tj ljudi imaju više para pa kupuju nekretnine ko ludi.
 
Samo SNS može efektivno regulisati izdavanje jer su "imuni" na posledice sprovođenja nepopularnih mera na republičkom nivou, ali nažalost oni mnogo više vole da budu populisti.

Na nivou grada, doduše, ne bi mogao niko da garantuje da ne bi izgubili Beograd zbog toga, s obzirom da već jedva nakalemljuju većinu.
 
A na republici mi za sada kao deluje da ce da izguraju do 2027 kada žvali istice mandat, ako ne bude pravio neke ekscese naravno
Ja pričam o republici... I ne mislim da će skoro tu nešto da se desi.

Čak mislim da ni u Beogradu neće biti promena. Šanse da SNS izgubi Beograd su 0. Ne vidim način da izgube vlast bilo gde. Da postoji nazivali bismo se "demokratijom".
 
Аванти, супруга има око 60 хиљада плату, моја 70 хиљада плус викендом физикалија, буде 1400-1500е укупно. Значи натегнуто. По треби треба 3000е, што је дупло више. Толику плату има моја снаја у Бечу, а брат око 3500. Да ли да мењамо земљу, да напустимо Србију?
 
Stvarno mi nije jasno što si osetio potrebu da ulaziš sa ovim likom u raspravu.Kao da ne vidiš u kojem je on društvenom kontekstu.
Priča o platama ok 3k 4k 5k kao da su uobičajene plate u njegovom okruženju i koje su navodno normalna pojava.
Možda i jesu ali u njegovom uskom privileged društvu kojim se okružio. Ljudi sa kintom rade na socijalnom kapitalu prvo , filtriraju oko sebe samo one sa boljim prihodima i da bi stvorili priliku da naprave stvarni kapital.Tako lova i cirkuliše.Što bi narod rekao ''S kim si takav si''.

Onda će ovde tebi da dodje i da te spušta kako ne vidiš objektivnu svarnost i da ti daje lekcije tipa ''tržište je takvo kakvo je'' i ti ćeš da se primiš.
Ako hoćeš realnu sliku da vidiš onda moraš isključiti sve ovakve batice iz svog polja razmišljanja.

Ne bi ni toliko , ljudi pričaju o proseku, medijani a niko da da distibuciju plata.
Teško da bi tu bilo i 20.000. Kao sa automobilima, svi vide kola od 15,000e i 30.000e a niko ne vidi ostalih 90% po do 5000e
Porodični prihod od 3.000 eura, a ne plata jednog člana.
To je cifra koja je dovoljna za četvoročlanu porodicu da živi i Beogradu. Da mogu da kupe stan, voze kola, školuju decu i odu 15 dana godišnje na odmor.. jel sam snob, ili sam u pravu?
 
Аванти, супруга има око 60 хиљада плату, моја 70 хиљада плус викендом физикалија, буде 1400-1500е укупно. Значи натегнуто. По треби треба 3000е, што је дупло више. Толику плату има моја снаја у Бечу, а брат око 3500. Да ли да мењамо земљу, да напустимо Србију?
Stvarno ne znam tvoju situacija, a tek ne bih da ti dajem savete. Moje mišljenje je da je 3.000 neki minimum da se zivi u Beogradu sa stambenim kreditom, ako porodica ima dvoje dece. Ne znam što se vredjaš, to je matematika a ne savetovanje
Ako imaš krov na glavom, 2.000 je ok cifra za sve potrebštine za četvoročlanu porodicu.
 
Не вређам се, ко каже да се вређам. Нема летовања и зимовања, путовања, концерата, биоскопа, ничег. Само голо преживљавање. Значи треба 2000 евра за нормалан живот? Имамо кров над главом. Слажем се.
 
A jeste Dobrica i Biljana Stojković će da nastave dilove sa šeicima. Idi begaj... 😂

Plus, ako i kad ga zapad bude rušio, rušiće ga na frontu borbe protiv kriminala/balkanskog kartela. Nova vlast će morati da se ponaša kako vetar duva.
Što bi ga rušio zapad, boljeg nisu imali..

Mogu da ga sklone za 20 minuta, samo kome se to isplati.
 
Не вређам се, ко каже да се вређам. Нема летовања и зимовања, путовања, концерата, биоскопа, ничег. Само голо преживљавање. Значи треба 2000 евра за нормалан живот? Имамо кров над главом. Слажем се.
Živimo u surovom vremenu, a ja sam uveren da će biti još surovije. Glavni bog je novac, a kad je tako, samo socijalna država pravi bafer za ljude koji ne mogu da ga namaknu dovoljno. E sad mi imamo kao neku socijalnu državu na papiru, ali u realnosti je neki hibrid afričke diktature, komunizma i neoliberalizma. S jedne strane je to, a sa druge strane država je toliko ćorava na poreske i ostale marifetluke da je u isto vreme i šansa za preduzimljive.

Rezultat je tržište nekretnina, koje je jedinstveno u Evropi sa svim manama i prednostima. Znam nekoliko ljudi koji su bukvalno bez para sagradili zgradu na razne kompezacije i napravili profit. Na Zapadu bi ih hospitalizovali. Njima je ovo obećana zemlja, posledice ih ne intresuju..
 
3000€ mesecno za porodici kolko god dece da ima nije malo.
pa šta ja sad il stebija treba da brinu kako da pakistanac kupi stan u Beogradu ? Pa ni nemacka ne brine o srbima kako tamo da kupe šta .
Sve su krivi naši Srbi sto su otisli iz zemlje i dopustili da dodje jefitnije radna snaga,izdali su srpstvo…
 
Vrh