Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Šta mislite o pvc vratima, pun panel, dve gume na krilu, jedna na stoku.. Brend profila je Winner, kao Austrijski a okov Endow. Da li vredi uzimati takvo nešto? Hvala
 
Deko, jel moze savet/komentar za specifikaciju ponude u prilogu? :)

Treba da zamenim prozore i balkonska vrata, a o prozorima, materijalima, proizvodjacima ne znam apsolutno nista :)

Hvala unapred!
 

Prilozi

  • PVC.pdf
    184,7 KB · Pregleda: 102
Šta mislite o pvc vratima, pun panel, dve gume na krilu, jedna na stoku.. Brend profila je Winner, kao Austrijski a okov Endow. Da li vredi uzimati takvo nešto? Hvala
Winner je turski profil. Ne postoji dve gume na krilu, eventualno na štoku, ali sumnjam da je to ovde slučaj. Endow je takođe turski okov, ali ne među boljima.
Ako je cena baš baš dobra/niska, može i ovo.
Ali da napomenem da je ovo ekonomična, jeftina ponuda, pa i kvalitet spram toga.
 
Deko, jel moze savet/komentar za specifikaciju ponude u prilogu? :)

Treba da zamenim prozore i balkonska vrata, a o prozorima, materijalima, proizvodjacima ne znam apsolutno nista :)

Hvala unapred!
Moram da vam kažem da su Kömmerling i Siegenia nemački brendovi, i nisu jeftini.
Staklo je veoma bazično, da ne kažem prevaziđeno.
Najveći problem je roletna sa unutrašnjom kutijom, jer je ona dosta problematičan deo prozora. Dosta lošu termo i zvučnu izolaciju ima, vrlo mogući problemi sa produvavanjem i prolaskom vode.
Moj predlog je da na uštrb profila i okova tražite neku manje poznatu/skuplju kombinaciji, ali sa troslojnim staklom, tri dihtunga, i obavezno sa roletnom sa spoljnom kutijom.
 
Moram da vam kažem da su Kömmerling i Siegenia nemački brendovi, i nisu jeftini.
Staklo je veoma bazično, da ne kažem prevaziđeno.
Najveći problem je roletna sa unutrašnjom kutijom, jer je ona dosta problematičan deo prozora. Dosta lošu termo i zvučnu izolaciju ima, vrlo mogući problemi sa produvavanjem i prolaskom vode.
Moj predlog je da na uštrb profila i okova tražite neku manje poznatu/skuplju kombinaciji, ali sa troslojnim staklom, tri dihtunga, i obavezno sa roletnom sa spoljnom kutijom.
Hvala na brzom odgovoru! Za sada imam 3 ponude, koliko vidim svi nude ista stakla. Cekam ostale ponude i ponude s roletnama spolja pa se javljam.....
 
Hvala na brzom odgovoru! Za sada imam 3 ponude, koliko vidim svi nude ista stakla. Cekam ostale ponude i ponude s roletnama spolja pa se javljam.....
Moram da vam kažem da su Kömmerling i Siegenia nemački brendovi, i nisu jeftini.
Staklo je veoma bazično, da ne kažem prevaziđeno.
Najveći problem je roletna sa unutrašnjom kutijom, jer je ona dosta problematičan deo prozora. Dosta lošu termo i zvučnu izolaciju ima, vrlo mogući problemi sa produvavanjem i prolaskom vode.
Moj predlog je da na uštrb profila i okova tražite neku manje poznatu/skuplju kombinaciji, ali sa troslojnim staklom, tri dihtunga, i obavezno sa roletnom sa spoljnom kutijom.
Deko, moze savet za ove 4 ponude....
 

Prilozi

  • PONUDE.pdf
    497,4 KB · Pregleda: 86
Isto važi kao i za onu prvu ponudu.
Svuda su profili i okovi ok, staklopaket osnovni/bazičan/najjeftiniji, što meni najviše smeta. Samo ponuda 4 ima troslojno staklo, ali ni slučajno ne piše koje specifikacije tačno.
U stvari, više mi smeta roletna sa unutrašnjom kutijom.
Vidim da neki nude roletne, neki ne.
Isto važi i za komarnike.
Ili možda samo ne piše ovde.
Ne znam koliko se razlikuju cene, ali je sve ovo vrlo slično.
 
Isto važi kao i za onu prvu ponudu.
Svuda su profili i okovi ok, staklopaket osnovni/bazičan/najjeftiniji, što meni najviše smeta. Samo ponuda 4 ima troslojno staklo, ali ni slučajno ne piše koje specifikacije tačno.
U stvari, više mi smeta roletna sa unutrašnjom kutijom.
Vidim da neki nude roletne, neki ne.
Isto važi i za komarnike.
Ili možda samo ne piše ovde.
Ne znam koliko se razlikuju cene, ali je sve ovo vrlo slično.
Deko, sto ne ukinu totalno unutrasnje roletne zaista su lose u svakom smislu osim da kazemo estetski. Iskreno ja nisam znala da su problematicne kao i mnogi ljudi koji ne znaju a niko nam to ne kaze dok sami ne uvidimo posle kad je kasno tj ugradjeno i placeno.
 
Isto važi kao i za onu prvu ponudu.
Svuda su profili i okovi ok, staklopaket osnovni/bazičan/najjeftiniji, što meni najviše smeta. Samo ponuda 4 ima troslojno staklo, ali ni slučajno ne piše koje specifikacije tačno.
U stvari, više mi smeta roletna sa unutrašnjom kutijom.
Vidim da neki nude roletne, neki ne.
Isto važi i za komarnike.
Ili možda samo ne piše ovde.
Ne znam koliko se razlikuju cene, ali je sve ovo vrlo slično.
Sve 4 ponude su sa roletnama koje se montiraju spolja, a to je jedina specifikacija koju su dostavili. Neki malo opsirnije, a neki samo jednu recenicu koju sam izdvojila. Cene se razlikuju i do 100.000 RSD
 
Deko, sto ne ukinu totalno unutrasnje roletne zaista su lose u svakom smislu osim da kazemo estetski. Iskreno ja nisam znala da su problematicne kao i mnogi ljudi koji ne znaju a niko nam to ne kaze dok sami ne uvidimo posle kad je kasno tj ugradjeno i placeno.
Na žalost, cena i recidivi prošlosti.
Iako su bitna stavka po ceni, roletne sa unutrašnjom kutijom su najjeftinija varijanta zaštite od sunca. A pogotovo ove na našem tržištu. Mislim da jeftinije ne može. A ni kvalitetom.
Dok nisu izmišljene ove tkzv "enslinger" roletne, na prozore su se stavljale škure, šalukatre, kapci, i ostale slične stvari koje su bile bolje i kvalitetnije i skuplje. Ali, to je jedan maltene ceo prozor za sebe, sa sve kvalitetnim okovom, pokretnim ili nepokretnim lamelicama, ma, čudo od tehnologije i majstorluka.
A i građevinci su imali čudnu modu sa nekim "zubima" na fasadi, pa je sve eskaliralo pojavom kvalitetnog betona. Jedna tužna priča, pogotovo po nas.
 
Deko, sto ne ukinu totalno unutrasnje roletne zaista su lose u svakom smislu osim da kazemo estetski. Iskreno ja nisam znala da su problematicne kao i mnogi ljudi koji ne znaju a niko nam to ne kaze dok sami ne uvidimo posle kad je kasno tj ugradjeno i placeno.
Moje skorašnje iskustvo je da svi kolektivno izbegavaju roletne sa spoljašnjom kutijom. Ne znam da li im je lakše da ugrađuju unutrašnje ili je neki drugi razlog u pitanju?! Kada sam menjala staru drvenariju, po savetu @deka u akciji sam tražila aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom i nisam uspela da se dogovorim sa ponuđačima jer su njihovi izgovori bili različiti: spratnost (ne vidim u tom smislu razliku XV i VII sprata npr.), pa kako je to nezgodno jer su unutrašnje bolje(po njih verovatno), te su neki ljudi menjali spoljašnje jer nisu mogli da podnesu buku koju im je pravila kiša ili kapljanje komšijske klime do toga da oni ne mogu da garantuju kako će popravljati spoljašnje ako se nešto pokvari te da nijedna ozbiljna firma to neće prihvatiti. Za mene je to bila notorna glupost: pa kako su je montirali valjda bi je tako i popravili?

Što se tiče promene stolarije, da u vidu par rečenica dam svoj skromni doprinos temi koja mi je mnooogo pomogla da uvidim na šta sve treba obratiti pažnju i povratnu informaciju:
  • pažljivo sam iščitala temu, informisala se preko dostupnih sajtova i foruma
  • izmerila dimenzije stolarije koju želim da promenim
  • sa jasno formiranim zahtevom(profil, okov, boja, staklopaket i dr.što su savetovali i svojim iskustvom napisali da treba) poslala na više mail adresa firmi
  • po ugledu na čoveka sa foruma, napravila u excelu tabelu sa informacijama kako bih lakše poredila i
  • kao i mnoštvo pre toga uz pomoć @deka u akciji svela odluku na par ponuda.
Oni koji se odlučuju za zamenu stolarije neka se pripreme da će konačna cifra uvek biti veća od one iz sopstvenih proračuna na osnovu ponuda na sajtu ili čak ponuda koje su im firme lično slale mailom bar je tako u mom slučaju bilo. Sve ukupno to je prilična cifra pa se shodno tome treba i posvetiti da se uradi domaći kako treba. Morali smo da zamenimo staru stolariju i bolje je nego što smo mogli da očekujemo: osim očekivanog dihtovanja, toplota je neuporediva, spoljašnja buka se takoreći uopšte ne čuje, vlage ni kondenzacije (za sada) nema.
Sad nam sleduje traženje ozbiljne firme koja pravi i ugrađuje aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom, verovatno bismo na jednom mestu hteli da bude sa motorom.
Sugestije su dobrodošle.

Bez namere da zvučim kao na dodeli Oscara, ali... :sesir: hvala svima a posebno @deka u akciji na savetima i iskustvima koje su ovde podelili.
 
Poštovana, veoma mi je drago da ste zadovoljni celom ne malom akcijom.
Slobodno napišite koja firma Vam je radila, ako biste ih preporučili.
Što se tiče roletni, ovde u Srbiji se uglavnom uvoze komponente sumnjivog kvaliteta, i to uglavnom za unutrašnju kutiju. Onda je normalno da to i preporučuju proizvođači stolarije.
Za varijantu sa spoljnom kutijom je sve isto, samo je kutija spolja (aluminijumska ili od čeličnog plastificiranog lima). Ali, prava rešenja a i kvalitetan materijal postoje kod Italijana i Nemaca, a to je onda skuplje....a naši proizvođači se uglavnom za posao bore niskom cenom, retko ko kvalitetom.
Dovoljno govori podatak da nemački institut za ispitivanje materijala IFT Rosenheim ne testira i ne daje koeficijente za unutrašnje kutije. A pričamo za nemačko tržište, gde minimalna unutrašnja kutija za roletne ima dimenzije 25 x 25, dok su uglavnom 30 x 30 cm, i to sa velikom ispunom od stiropora ili stirodura zbog pomenute loše izolacije. Kod nas ne možete naći unutrašnju kutiju veću od 20 x 20cm.
Spoljna kutija i roletna je pozicija sama za sebe, montira se i funkcioniše van prozora, potpuno odvojeno, pa samim tim ne kompromituje odlične koeficijente i karakteristike nekog prozora sa troslojnim staklom, velikim termomostom, itd.
Ne treba Vam velika i ozbiljna firma za roletne sa spoljnom kutijom, već neko ko je odgovoran i hoće da uradi posao kako treba.
 
Poštovana, veoma mi je drago da ste zadovoljni celom ne malom akcijom.
Slobodno napišite koja firma Vam je radila, ako biste ih preporučili.
Što se tiče roletni, ovde u Srbiji se uglavnom uvoze komponente sumnjivog kvaliteta, i to uglavnom za unutrašnju kutiju. Onda je normalno da to i preporučuju proizvođači stolarije.
Za varijantu sa spoljnom kutijom je sve isto, samo je kutija spolja (aluminijumska ili od čeličnog plastificiranog lima). Ali, prava rešenja a i kvalitetan materijal postoje kod Italijana i Nemaca, a to je onda skuplje....a naši proizvođači se uglavnom za posao bore niskom cenom, retko ko kvalitetom.
Dovoljno govori podatak da nemački institut za ispitivanje materijala IFT Rosenheim ne testira i ne daje koeficijente za unutrašnje kutije. A pričamo za nemačko tržište, gde minimalna unutrašnja kutija za roletne ima dimenzije 25 x 25, dok su uglavnom 30 x 30 cm, i to sa velikom ispunom od stiropora ili stirodura zbog pomenute loše izolacije. Kod nas ne možete naći unutrašnju kutiju veću od 20 x 20cm.
Spoljna kutija i roletna je pozicija sama za sebe, montira se i funkcioniše van prozora, potpuno odvojeno, pa samim tim ne kompromituje odlične koeficijente i karakteristike nekog prozora sa troslojnim staklom, velikim termomostom, itd.
Ne treba Vam velika i ozbiljna firma za roletne sa spoljnom kutijom, već neko ko je odgovoran i hoće da uradi posao kako treba.
Hvala na pojašnjenju.
Ne treba Vam velika i ozbiljna firma za roletne sa spoljnom kutijom, već neko ko je odgovoran i hoće da uradi posao kako treba.
Molila bih Vas da mi preporučite nekog takvog.
Hvala
Da li postoji negativna strana ugradnje aluminijumskih roletni sa spoljašnjom kutijom na motorni pogon? Na šta treba obratiti pažnju tokom kupovine/ugradnje i održavanja?
 
Poslednja izmena:
Ni na šta posebno ne treba obratiti pažnju.
Uslov za ugradnju spoljne roletne na motor je u svakom slučaju dovođenje struje napolju do spoljne kutije, a i unutra pored prozora za taster/prekidač. To će verovatno zahtevati malo štemovanja, a estetski manje lepa varijanta su nadgradne kanalice i nadgradnji taster. Može i bez tastera /prekidača, sa skupljom varijantom centrale i daljinca.
 
Moje skorašnje iskustvo je da svi kolektivno izbegavaju roletne sa spoljašnjom kutijom. Ne znam da li im je lakše da ugrađuju unutrašnje ili je neki drugi razlog u pitanju?! Kada sam menjala staru drvenariju, po savetu @deka u akciji sam tražila aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom i nisam uspela da se dogovorim sa ponuđačima jer su njihovi izgovori bili različiti: spratnost (ne vidim u tom smislu razliku XV i VII sprata npr.), pa kako je to nezgodno jer su unutrašnje bolje(po njih verovatno), te su neki ljudi menjali spoljašnje jer nisu mogli da podnesu buku koju im je pravila kiša ili kapljanje komšijske klime do toga da oni ne mogu da garantuju kako će popravljati spoljašnje ako se nešto pokvari te da nijedna ozbiljna firma to neće prihvatiti. Za mene je to bila notorna glupost: pa kako su je montirali valjda bi je tako i popravili?

Što se tiče promene stolarije, da u vidu par rečenica dam svoj skromni doprinos temi koja mi je mnooogo pomogla da uvidim na šta sve treba obratiti pažnju i povratnu informaciju:
  • pažljivo sam iščitala temu, informisala se preko dostupnih sajtova i foruma
  • izmerila dimenzije stolarije koju želim da promenim
  • sa jasno formiranim zahtevom(profil, okov, boja, staklopaket i dr.što su savetovali i svojim iskustvom napisali da treba) poslala na više mail adresa firmi
  • po ugledu na čoveka sa foruma, napravila u excelu tabelu sa informacijama kako bih lakše poredila i
  • kao i mnoštvo pre toga uz pomoć @deka u akciji svela odluku na par ponuda.
Oni koji se odlučuju za zamenu stolarije neka se pripreme da će konačna cifra uvek biti veća od one iz sopstvenih proračuna na osnovu ponuda na sajtu ili čak ponuda koje su im firme lično slale mailom bar je tako u mom slučaju bilo. Sve ukupno to je prilična cifra pa se shodno tome treba i posvetiti da se uradi domaći kako treba. Morali smo da zamenimo staru stolariju i bolje je nego što smo mogli da očekujemo: osim očekivanog dihtovanja, toplota je neuporediva, spoljašnja buka se takoreći uopšte ne čuje, vlage ni kondenzacije (za sada) nema.
Sad nam sleduje traženje ozbiljne firme koja pravi i ugrađuje aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom, verovatno bismo na jednom mestu hteli da bude sa motorom.
Sugestije su dobrodošle.

Bez namere da zvučim kao na dodeli Oscara, ali... :sesir: hvala svima a posebno @deka u akciji na savetima i iskustvima koje su ovde podelili.
Ma da neverovatno to sa kutijama unutrasnjim. Meni je problem buka koja se za 100 posto povecala ( verovali ili ne) od kad imam unutrasnju a ranije su bili jako stari prozori sa spoljasnjom. Inace i ja sam uzela unutrasnju kutiju zbog estetike i lupanja klima leti koje je bilo nesnosno nocu. Vec duze vreme gledam da zamenim opet prozore i stavim spoljasnju kutiju nasla sam i kupca za ove prozore. Ali je poprilicna suma u
pitanjy zato sto je vise od 3 metra sve u prozorima 4 velika okna. Sto rece deka recite nam firmu koja vam je radilaZ Svaka preporuka dobra ljudima ovde znaci. Pozdrav.
 
Ja sam unutrasnje kutije koje sam zatekao resio tako sto sam ih oblepio stiroporom pa knaufom pa su faktički došle u ravan okolnih zidova tako da se unutra i ne vidi da su ikada tu bile unutrasnje kutije osim sto iz zida sad izlazi onaj kaiš.
Ispalo je bas ekstra ali je bilo moguce samo zato sto su to prozori od terase pa se moze od spolja prostupiti roletnama ako se nesto desi...
Inace je bilo katastrofa, ne samo sto je na spojevima duvala promaja bukvalo, ujutru posto je istocna strana su kroz te zazore prolazili cak i suncani zraci i to tacno u oko gde spavam pa sam poludeo i sredio ih
 
Moje skorašnje iskustvo je da svi kolektivno izbegavaju roletne sa spoljašnjom kutijom. Ne znam da li im je lakše da ugrađuju unutrašnje ili je neki drugi razlog u pitanju?! Kada sam menjala staru drvenariju, po savetu @deka u akciji sam tražila aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom i nisam uspela da se dogovorim sa ponuđačima jer su njihovi izgovori bili različiti: spratnost (ne vidim u tom smislu razliku XV i VII sprata npr.), pa kako je to nezgodno jer su unutrašnje bolje(po njih verovatno), te su neki ljudi menjali spoljašnje jer nisu mogli da podnesu buku koju im je pravila kiša ili kapljanje komšijske klime do toga da oni ne mogu da garantuju kako će popravljati spoljašnje ako se nešto pokvari te da nijedna ozbiljna firma to neće prihvatiti. Za mene je to bila notorna glupost: pa kako su je montirali valjda bi je tako i popravili?

Što se tiče promene stolarije, da u vidu par rečenica dam svoj skromni doprinos temi koja mi je mnooogo pomogla da uvidim na šta sve treba obratiti pažnju i povratnu informaciju:
  • pažljivo sam iščitala temu, informisala se preko dostupnih sajtova i foruma
  • izmerila dimenzije stolarije koju želim da promenim
  • sa jasno formiranim zahtevom(profil, okov, boja, staklopaket i dr.što su savetovali i svojim iskustvom napisali da treba) poslala na više mail adresa firmi
  • po ugledu na čoveka sa foruma, napravila u excelu tabelu sa informacijama kako bih lakše poredila i
  • kao i mnoštvo pre toga uz pomoć @deka u akciji svela odluku na par ponuda.
Oni koji se odlučuju za zamenu stolarije neka se pripreme da će konačna cifra uvek biti veća od one iz sopstvenih proračuna na osnovu ponuda na sajtu ili čak ponuda koje su im firme lično slale mailom bar je tako u mom slučaju bilo. Sve ukupno to je prilična cifra pa se shodno tome treba i posvetiti da se uradi domaći kako treba. Morali smo da zamenimo staru stolariju i bolje je nego što smo mogli da očekujemo: osim očekivanog dihtovanja, toplota je neuporediva, spoljašnja buka se takoreći uopšte ne čuje, vlage ni kondenzacije (za sada) nema.
Sad nam sleduje traženje ozbiljne firme koja pravi i ugrađuje aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom, verovatno bismo na jednom mestu hteli da bude sa motorom.
Sugestije su dobrodošle.

Bez namere da zvučim kao na dodeli Oscara, ali... :sesir: hvala svima a posebno @deka u akciji na savetima i iskustvima koje su ovde podelili.
Da li mozete privatno da mi posaljete poruku koja je firma u pitanju i sta ste uzeli tacne specifikacije.Ako necete ovde naravno. Hvala
 
Pitanje za Deku u akciji,

živim u stambenoj zgradi sa centralnim grejanjem, pozicija jugozapad. Prozori su drveni bez roletni, glavni problem je curenje, to se desilo letos posle superćelijske oluje, lila je voda na 3 prozora istovremeno. Zimi je u stanu izuzetno toplo (jako grejanje plus sunčana strana, prosečna temperatura je 25C), leti se lako ohladimo klimom. Buke neke posebne nema.
Pitanje: na jednom prozoru okapnica nije dobro postavljena, ima kontrapad i vraća vodu ka prozoru. Da li pri montaži novog, kad se skine ta okapnica prvo mora da se ozida kontrapad ili ne?
 
Pitanje za Deku u akciji,

živim u stambenoj zgradi sa centralnim grejanjem, pozicija jugozapad. Prozori su drveni bez roletni, glavni problem je curenje, to se desilo letos posle superćelijske oluje, lila je voda na 3 prozora istovremeno. Zimi je u stanu izuzetno toplo (jako grejanje plus sunčana strana, prosečna temperatura je 25C), leti se lako ohladimo klimom. Buke neke posebne nema.
Pitanje: na jednom prozoru okapnica nije dobro postavljena, ima kontrapad i vraća vodu ka prozoru. Da li pri montaži novog, kad se skine ta okapnica prvo mora da se ozida kontrapad ili ne?
Pitali ste Deku on ce vam sve reci ne znam koliko ste citali forum ali cisto sa znate moje iskustvo ukratko. I meni je procurelo dosta za vreme superceliskih oluja. Imam isto iskustvo kao vase sa toplotom hladnocom i bukom. Promenila prozore stavila unutrasnju roletnu. Pretoplo je zimi za leto jos ne znam a za buku je katastrofa. Cisto da imate na umu ne znaci da cete imati isto iskustvo. Ja sam se pokajala sto sam menjala mogla sam da sredim prozore tj skine se okapnica i popine te rupe kao i samo gitovanje i farbanje prozora.
 
Pitanje za Deku u akciji,

živim u stambenoj zgradi sa centralnim grejanjem, pozicija jugozapad. Prozori su drveni bez roletni, glavni problem je curenje, to se desilo letos posle superćelijske oluje, lila je voda na 3 prozora istovremeno. Zimi je u stanu izuzetno toplo (jako grejanje plus sunčana strana, prosečna temperatura je 25C), leti se lako ohladimo klimom. Buke neke posebne nema.
Pitanje: na jednom prozoru okapnica nije dobro postavljena, ima kontrapad i vraća vodu ka prozoru. Da li pri montaži novog, kad se skine ta okapnica prvo mora da se ozida kontrapad ili ne?
Ne mora ništa da se zida, niti da se radi. Ko bude stavljao nove prozore, postaviće okapnice kako treba. Eventualno da se pod donju horizontalu stavi dodatak na štok upravo zbog okapnice.
Napomenite to obavezno kada budu dolazili da uzimaju meru.
 
Hvala deko, tek treba da šaljem za ponude pa ću se konsultovati sa vama.
 
I meni je procurelo dosta za vreme superceliskih oluja. Imam isto iskustvo kao vase sa toplotom hladnocom i bukom. Promenila prozore stavila unutrasnju roletnu. Pretoplo je zimi za leto jos ne znam a za buku je katastrofa. Cisto da imate na umu ne znaci da cete imati isto iskustvo. Ja sam se pokajala sto sam menjala mogla sam da sredim prozore tj skine se okapnica i popine te rupe kao i samo gitovanje i farbanje prozora.

Tatjana, pročitala sam celu temu 🙃 Kakva je vaša unutrašnja kutija, jel ima ikakvu izolaciju? Vidim da se sad forsira dosta ta varijanta, nisam sigurna da kod mene to može jer su otvori klasični, sad nema roletni uopšte, tako da verujem da ćemo ići sa varijantom spoljašnje roletne tj kutije. Prozore mogu da nabudžim i da izdrže još 5-10 godina ali ne želim, hoću stan da izdam kroz neko vreme i ne želim potencijalni problem da ostavljam.
 
Postovani, ovo su ponude za zamenu stolarije koje sam do sada dobio.

Screenshot_20240223_204237.jpg
Screenshot_20240223_204145.jpg
Screenshot_20240223_204055.jpg


Takodje, sto se tice trece ponude u ponedeljak bih trebao dobiti ponudu i za troslojno staklo na ovom najvecem peozoru, a smatram da na ostala dva nema potrebe za troslojnim jer su to prozori u hodniku i spavacoj sobi.

Zanima me koja ponuda deluje najbolje i za koju da se opredelim?

Takodje, ukoliko je neko imao pozitivnih iskustava sa nekom firmom moze mi ih preporuciti da vidim i sa njima.

Najlepse zahvaljum
 
Vrh