Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Неко помиње српску заједницу у Чикагу. Па управо такођће и завршити колико их год било. Нестаће као и српска заједница у Чикагу, иако су некада били познати по затворености. Осим презимена ништа ти више са Србима немају. Већ ове бебе руске ако одрасту овде културолошки неће бити Руси.
 
Па као што је било и са нашим мигрантима који су се населили у Славеносербију, данашњи крвави Донбас. Мада, руси су мало својственији од нас, пре ће се држати као кинеске заједнице по САД, српске заједнице било где су лош пример.
 
Неко помиње српску заједницу у Чикагу. Па управо такођће и завршити колико их год било. Нестаће као и српска заједница у Чикагу, иако су некада били познати по затворености. Осим презимена ништа ти више са Србима немају. Већ ове бебе руске ако одрасту овде културолошки неће бити Руси.
srpska zajednica u cikagu..... poznajem neke, uzasan mentalitet, poredjenje, medjusobno takmicenje ogovaranje.
nista nisu naucili
 
Па као што је било и са нашим мигрантима који су се населили у Славеносербију, данашњи крвави Донбас. Мада, руси су мало својственији од нас, пре ће се држати као кинеске заједнице по САД, српске заједнице било где су лош пример.
Tako се сигурно неће држати. Јер Кинези физички изгледају различито. Па и када хоће да се асимилирају друштво им то не да.
 

Бугарска треба да нам буде репер у многим стварима. Сличан број становника, слични демографски трендови, слична историјска искуства (губитак државе у позном средњем веку, дугогодишња османска окупација, борба за националне државе, пола деценије комунизма, транзиција).
Из овог клипа треба извући да Софија има преко 50км метроа.
 
Бугарска треба да нам буде репер у многим стварима. Сличан број становника, слични демографски трендови, слична историјска искуства (губитак државе у позном средњем веку, дугогодишња османска окупација, борба за националне државе, пола деценије комунизма, транзиција).
Из овог клипа треба извући да Софија има преко 50км метроа.

Evo (Bruto društveni proizvod po stanovniku)

BDP po stanovniku - Bugarska i Srbija.png


Izvor: Svetska banka
 
Vidi ovo, vidi ovo, slikano pre neki dan, ah ta Amerika, zemlja snova

JczS5wJ.jpg
 
Таман посла.

IQ је само један параметар човекове личности и ако он доминира све су прилике да су сви остали параметри слабо или никако развијени.
 
Ja kad vidim tu sliku mene neki spokoj uhvati, mogu mirno da spavam. Koliko se sećam ti samo zapad priznaješ za civilizovan svet, tako da :)
I u tom ''zapadu'', citaj prostoru Evropske Civilizacije ima kukolja. Recimo, srbendara ili kozak bi se sjajno uklopili u Arkanzasu, Alabami, Misuriju, Dakotama, Kentakiju i ostalim flyover countries pustarama.
 
I u tom ''zapadu'', citaj prostoru Evropske Civilizacije ima kukolja. Recimo, srbendara ili kozak bi se sjajno uklopili u Arkanzasu, Alabami, Misuriju, Dakotama, Kentakiju i ostalim flyover countries pustarama.
Ja ljudima uvek preporucujem da idu u neku neko od tih mesta.
U Serijalu S. Barona, kad ide po USA, kaze jedan lik iz Arizone.
"Mi ne trpimo zle ljude. Ako ih ne pokupi policija, ubijemo ih"

To su sjajna mesta, ta americka provincija. Ljudi se medjusobno ispomazu.
To je zato sto nisu urbani i/ili kulturni.
 
Ja ljudima uvek preporucujem da idu u neku neko od tih mesta.
U Serijalu S. Barona, kad ide po USA, kaze jedan lik iz Arizone.
"Mi ne trpimo zle ljude. Ako ih ne pokupi policija, ubijemo ih"

To su sjajna mesta, ta americka provincija. Ljudi se medjusobno ispomazu.
To je zato sto nisu urbani i/ili kulturni.
Tebi su i razne favele i stracare do yaya jer iMaJuDuSu, tako da me uopste ne cudi od tebe podrzavanje svake raspadotine i anticivilizacije, pod maskom nekakvog ''holizma'', lazne moralnosti, ''humanizma'' i ostalih ''argumenata''.
 
Tebi su i razne favele i stracare do yaya jer iMaJuDuSu, tako da me uopste ne cudi od tebe podrzavanje svake raspadotine i anticivilizacije, pod maskom nekakvog ''holizma'', lazne moralnosti, ''humanizma'' i ostalih ''argumenata''.
U Arizoni se to ne zove humanost.

Mislim da je potrosacko drustvo losa stvar. Svidjaju mi se mesta gde je potrosnja obeshrabrena bilo silom zajednice, bilo silom geografije.
Imam rodjaku u drzavi Vasington.
Ona kaze da je najbolji deo USA, bas taj, daleko od Kalifornije i od Istocne obale, daleko od liberala, sa malo Crnaca.
Svi su tamo naoruzani i niko im nista ne moze, u ruralnoj Americi.
 
Poslednja izmena:
Vrh