Šta je novo?

Istorija JGP-a

Pre 2 godine sam se vozio u Sanosu u Sutomoru i bilo je stvarno uživanje, odličan bus
 
1952.

Screenshot (2085).png
 
Ovo je skandalozno. Srede je da bi je onda isekli i bacili?! Umesto da daju nekom muzeju. Bio na Noći muzeja, baš bio lepo sređen. Hoće li tako i sve ostalo?
 
Нажалост није ово први пут да је исечен музејски експонат. Беше тако за прославу чини ми се 100 година ГСП сређен један ИК-5 па после и он отеран у отпад. Или они Ик-110 и Санос што су статирали у Београдском фантому. Сутра кад буду снимали неки филм има да узму Конекто да глуми аутобус из 80их нпр.
 
Plašim se da ovo nije tiho ukidanje trolejbusa... Jer su sa još nekih BKM-ova i novijih i starijih skinuti delovi... A nisam čula za konkretnu kupovinu novih trolejbusa.
 
Trole su pred raspadom, a tender nije ni blizu, bojim se da ih ne zamene neki od onih 300 Bmc što su planirani
 
Hajde da napravimo spisak vozila koje treba sačuvati, i da pošaljemo nadležnim ministarstvima/ministrima/ustanovama i da tražimo da se bar negde skladište dok čekaju neka sredstva za sređivanje? Isto i za autobuse, tramvaje, lokomotive/vozove?

Možda može neko da se iscima i da zaustavi sečenje ove trole? Ja ću evo drage volje da pišem bilo kome.
 
Da im poslajes spisak oni bi sjekli po tom spisku
Kao što je gsp držao sanosa pa ocerupao isekao isto trolu ziy 9 solo držao isekao itd
 
Hajde da napravimo spisak vozila koje treba sačuvati, i da pošaljemo nadležnim ministarstvima/ministrima/ustanovama i da tražimo da se bar negde skladište dok čekaju neka sredstva za sređivanje? Isto i za autobuse, tramvaje, lokomotive/vozove?

Možda može neko da se iscima i da zaustavi sečenje ove trole? Ja ću evo drage volje da pišem bilo kome.
Нажалост узалуд. Ето као музеј науке и технике треба да води рачуна о техничком наслеђу као кровна институција у Републици Србији, они пошаљу првог ЗИУ и Ик-111 што им ГСП предао ко зна где, највероватније на отпад а праве се луди да су их послали код као љубитеља аутобуса колекционара.
ГСП сам искасапи последњег Саноса, као што је отерао у гвожђе све друге моделе коришћене раније.
Министарство баш брига. Да су оставили све те аутобусе, тролејбусе и трамваје које су исекли на ливади, боља би им била судбина. Као што имамо данас онај плац у Котежу где је неки приватник паркирао своје старе аутобусе који су возили и за сад су макар читави и поред рђе.
 
Ja sem entuzijazma nemam previše znjanja, ali zato ovde dosta ljudi može da pomogne. Što se "gsp muzeja" tiče, tu nemam previše ideja, ali bih da ispišem nešto vezano za železnički. Koja je najbolja tema za to? Mузеј железнице и стара железничка возна средства ?

A za "GSP muzej", jel postoji bar neka lokacija koja bi bila dobar kandidat? Ili bar neka hala gde bi vozila mogla da se smeste u međuvremenu?
Što se kontakta tiče, ja bih im pisao za početak za ovu trolu koju su odneli na sečenje. Ako neko može neke osnovne info da mi baci, ja ću poslati mejl kolko danas. Ili ako neko ima neki predlog kako da krenemo u neku akciju. Bar da pokušamo.
 
GSP muzej bi trebao da ima pristup šinama, a sve takve lokacija koštaju jako mnogo. Takođe postoji malo nas koji bi platili kartu za takvu postavku, pa muzej realno ne bi bio ni održiv.
Mislim da je jedini spas da se organizuju aukcije otpisanih vozila kao nekada umesto direktnog slanja na reciklažu.
 
Sta da metnemo u taj muzej kad je gamad sve iseckala? Eno onaj trolejbus na kamionu izgleda 16 puta zdravije od ovih u saobracaju.
Inace,tako su Belgijanci otkupili onaj PCC g.b. 131 na kilo i na voz za Belgiju.
 
Па нагребало би се нешто, још увек има једна Тролза за сад на Дорћолу, има онај матори Мерцедес у Космају као и последњи ФАП 537, Лејланд мислим да је пребачен на Нови Београд, и нек се неко усуди да рестаурира зглобног Ик-5 што је на неком аутоотпаду испод Петловог брда. И нек узму по примерак Ик-201/203 Ик-103, и то је то са још неких 5-6 трамваја.
Проблем је што нема воље у ГСП, ни у граду, музеј науке и технике није дорастао томе, а музеј аутомобила је мали.
 
Onaj IK-5 sto je nestao u istom pogonu,to je za streljanje. Najmasoviniji tip zglobnog autobusa u BG(oko 400 kom) i nema ni jedan sacuvan. Zavrsio isto kao i ova trola.
Svi se oni takmice kome je veci...bol u preponama.
 
Vrh