Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ja se sa kontrolom u busu sprdam , često ih i nasmejem...
Problem je u tome što smo bahat narod, nije problem tih 50din nego neki inat teramo i sve bi ako moze preko veze ili besplatno.
Ako mi firma plaća tih 2000din zašto ne bi te pare lepo dao na prevoz, barem ja tako razmišljam.
Sutra će isti morati da poskupi a možda ga i ne bude više, šta smo onda uradili?

Dakle ako ste muškarac i umete da šarmirate žene, pokušajte možda vam prođe iako nemate na aplikaciji kredita ili niste platili sms u tom momentu 😀
Ja to inače radim iako imam kartu , Vodolija sam 🤣

Eto, da nam poživi javni prevoz i opstane ova cena karte.

poyy svima 😁
 
Ovo je postala svakodnevnica u gradskom prevozu. Meni su juče ušli u bus i nikakav problem nisu pravili čak i nekim koji nisu imali kartu, ali to očigledno zavisi ko ti naleti od kontrole https://vm.tiktok.com/ZMjPJ6hAd/
Glupost, kontrolor (da li bio beli ili kontrolor koji ima asistenciju belih) treba da bude strah i trepet, a ne ovako ako dođe kontrola platiću, pregovaraću sa njima, pa šta ja da plaĉam ako imam izbor.
Pod hitno:
1) SMS plaćanje urediti tako da poruka dolazi nakon 3 minuta
2) Ukinuti kontrole do 1.11.2023. i krenuti sa zapošljavanjem lica koja bi privremeno radila kao kontrolori (uz asistenciju belih)
3) Ući u sveobuhvatnu medijsku kampanju da se od 1.11.2023 kontrolišu karte i da svako ko bude bio uhvaćen bez iste plaća kaznu.
4) Privremeno smanjiti iznos kazne za 50% do 1.1.2024.
5) Od 1.11.2023 napraviti veliki broj timova koji bi kružio gradom. Ulazili bi na svaku liniju, uključujući i BGvoz. 80% timova rasporediti na glavnim tačkama kako bi se podigla efikasnost, 1 tim je u BGvozu, a ostatak službenim kolima ide do nasumičnih stanica gde niko neće očekivati kontrolu. Time se stvara "strah" da kontrola može ući bilo kad i bilo gde.
6) Dugoročno, na svaku stanicu BGvoza, Metroa i gde može tramvaja i autobusa ubaciti kontrolu pristupa sa barijerama za očitavanje.

Švercovanju u prevozu mora doći kraj, to nas je dovelo do ovde gde smo stigli, a i koči mnoge stvari. Kontrole se treba plašiti. Vremenom kad 95% ljudi bude plaćalo smanjivati kontrole i povećavati kazne. Ako ništa od ovoga ne uspe, uvesti besplatan prevoz i povećati porez ili platiti kroz infostan
 
1) SMS plaćanje urediti tako da poruka dolazi nakon 3 minuta
Ovo nema smisla sve dok se red vožnje ne unormali.

Ovako dođem na stanicu, platim kartu i čekam 20 minuta kao debil. I plus ima šanse da ne uđem u taj prvi bus zbog gužve.

Nemoj samo aplikaciju pominjat koju nemaju svi i koja je "kako joj se dune". Malo pokazuje, malo ne, malo radi, malo ne...

A ono da nas je švercovanje dovelo do ove tačke neću ni da komentarišem. Ti kao da Srbiju viđaš 2x godišnje (avgust i januar) kad naletiš iz Vienne. Takvo ti je razmišljanje, usko usmereno i formirano od strane rekla-kazala a ne iz realnih informacija stanja u državi.
 
Zato što vodonačelniku niko nije sugerisao da postoji i taj vid gradskog prevoza, obzirom da od kako je dobio vozačku dozvolu, nije ušao u vozilo gradskog prevoza. :D
 
Ovo nema smisla sve dok se red vožnje ne unormali.

Ovako dođem na stanicu, platim kartu i čekam 20 minuta kao debil. I plus ima šanse da ne uđem u taj prvi bus zbog gužve.

Nemoj samo aplikaciju pominjat koju nemaju svi i koja je "kako joj se dune". Malo pokazuje, malo ne, malo radi, malo ne...

A ono da nas je švercovanje dovelo do ove tačke neću ni da komentarišem. Ti kao da Srbiju viđaš 2x godišnje (avgust i januar) kad naletiš iz Vienne. Takvo ti je razmišljanje, usko usmereno i formirano od strane rekla-kazala a ne iz realnih informacija stanja u državi.
Onda dnevna karta 100 dinara i da nema karte za 90 min.
A što se tiče ovog dole, živim u Beogradu ceo život za tvoju informaciju, al očigledno nisam poprimio taj "beogradski" mentalitet kao neki ovde.
Opet kažem, lepo vas par ovde vodi dijalog, a sve koji kmaju drugačije mišljenje terate i ponašate se bahato prema njima. Dovoljno pokazuje o svima vama.

Karte se trebaju plaćati, to nije oću neću nego moraš. Tačka.
 
Evo, treba akademska godina da krene. Na aplikaciji i dalje stoji da će povlašćene karte doći uskoro. :rolleyes:
 
Ne, bez dogovora. Platis kaznu, priznas gresku i mirna glava svima. Dosta je i korupcije i mita, ovamo kukamo na stanje u drzavi, a onda "casti ga da ti progleda kroz prste, ako hoce". Krenimo od sebe, pa ce se i drzava promeniti.
 
Претпостављам да је ова жена одбила легитимисање јер је ваљда процедура да ти се изда прекршајни налог и да настављаш са вожњом па ако казну платиш у року од 8 дана биће 2500 рсд, а ако не 5000 рсд? И овај коментар прилога на Х, ”возила се без карте па шта?”. Плати казну кад те ухвате и не кмечи, па шта?
 
Čovek radi svoj posao, a žena igra ulogu žrtve hvata se za srce, namerno pravi scenu, samo da bi izbegla kaznu.

Za nepokazivanje ličnih dokumenata, opiranje i vožnju bez karte vas vode u stanicu, manje više svuda u Zapadnoj Evropi uz naravno drakonsku kaznu.
Svi kukate za normalnom državom, a niko od vas ne želi da se pridržava nekih osnovnih pravila. (ne odnosi se za forum, kontam da ste zdravorazumni.)
Taj kontrolor/BELI nije kriv za loš javni prevoz i trenutnu lošu situaciju koju je napravio Gangula, on pokušava da radi svoj posao kao i svaki čovek na svom radnom mestu.
Videh skoro neki se tako iživljavali nad kontrolorima, pa jbt našli ste na koga ćete, što tako ne sačekate Šapića ili već nekog takvog, nego odmah na slabijeg koji se možda čak i slaže sa tobom.

Evo kako kontrolori (odnosno policija javnog prevoza) radi svoj posao u Roterdamu:



 
,, ..... on pokušava da radi svoj posao kao i svaki čovek na svom radnom... ,, 😂
99616a1d2e6dc2c9c0dbf5a9ef202e2f.jpg
 
Čitajući komentare pre otvaranja videa ja mislio da se desio bog zna kakav skandal i incident. A ono samo rasprava između Belog i putnice.

Što se Evrope tiče, tačno je da se tamo privodi za nemanje karte. Ali se isto tako privodi, pa i hapsi, kada se ne poštuju polasci, kada otpadaju točkovi, kada vozač bokom vozila zakači nešto a ne stane da proveri šta, kada se pišu poruke ili puši za volanom. Kada se mulja na tenderima, kada sr mulja na održavanju, kada se ne onabvlja vozni park, kada se pronevere narodne pare. Tamo se vozila javnog prevoza ne povlače iz opticaja da bi prevozila pristalice i plaćenike jednog diktatora na lažnim i prisilnim skupovima. Tamo se ne ukidaju linije bez osnova ili čitavi posdistemi da bi se javni depoi rasprodali za stanove i klubove. Tamo vozila imaju klimu. Imaju redovne polaske. Imaju higijenu.

Mislim da se razumemo, ne branim nikog, pa ni ovu sa snimka. Samo mislim da je posle 20 godina iskustva (biću popustljiv pa neću računati 90te) sa GSPom, prevoznicima i Gradom Beogradom neumesno praviti poređenja sa razvijenim i uređenim Evropskim društvima i gradovima. I isto tako mislim da je posle 20 godina tog iskustva više nego jasno da ovde nije naplata karata najveći problem i kočnica, kao i to da je jasno da nikada neće biti nešto mnogo bolje. Pogotovu kako Beograd postaje sve opeterećeniji, a ljudi koji njime upravljaju sve gluplji i lošiji.
 
Poslednja izmena:
kada vozač bokom vozila zakači nešto a ne stane da proveri šta,
Podseti me pre mesec-dva kod Doma omladine, lik u 95-ici (Solaris) udari bokom bicikl Glovo vozača koji je čekao na semaforu da pređe ulicu (gurajući bicikl, nije ga vozio, inače bi bilo svačega). Zavrnu mu prednji točak, iskrivi sve... Ne verujem da je bicikl bio posle u voznom stanju. Produži bus kao da se ništa desilo nije.
 
... Produži bus kao da se ništa desilo nije.... ,,

Priikolice statarjih buseva ,,, šeta,, i po 50 cm - pola metra ,
Jedared, zastao sam koliima na trotoar (linija iza ivičnjaka), bus mi je prikollicom ladno otkino retrovizor, ne može ni da oseti , naravno produžio je dalje. Dok sam izašao i došao sebi od ,,,čuda,, bus se toliiko udaljiio da su nj. indetifik. brojevi su billi ne prepoznatljjivi.

,,... Produži bus kao da se ništa desilo nije... ,,

Zato bežite što dalje od ivice kolovoza , naročito na pešačkim prelazima , obrisaće vas ko muvi krila
a ne može ni da primeti !

,, .... Produži bus kao da se ništa desilo nije... ,,

Naravno , kontrola (beli) neće ni da se bavi jasno vidljivim ne dostacima i ne ispravnnosću buseva.

,,... Produži bus kao da se ništa desilo nije... ,,
 
Poslednja izmena:
Vrh