Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

Takav odgovor sam i očekivao.. Meni na PP uplaćuju fizička lica. Mislim da je tu kauza, svrha uplate najvažnija, a koliko je ona vidljiva na paypalu i vidljiva državnim organima, za te sitne iznose...

Što se tiče sajtova i naplata od reklama je drugo. Mada sam mislio da postoji deo koji je neoporeziv, kao kod frilensera... Njima je to zarada, a ne bilo kakav prihod. Mislio sam da se ne oporezuje sve, al ko će ga znati...
to ti je frilenser i odlicna stvar sto je drzava KONACNO to uvela. Do sada su se ljudi mlatili sa pausalcima. Sada ti to nije potrebno.
stavis iz druge drzave i za te sitne prihode je smesan porez. Iskreno ja bi to placao. Placa se jednom u 3 meseca.
 
1694147160492.png
 
POCINJE BULL --->>> +/- 21 days from July 9th, 2024.

PIK ---->>>> +/- 21 days from Nov 28th, 2025.

KRAJ BULLA ---->>> +/- 21 days from Nov 28th, 2026.
 
Уф, @Дошљак, подсети ме на оне људе који су продавали бубреге да би купили нешто из bored ape колекције. Нзм шта бих радио да сам таквог менталног склопа, врв бих починио самоубиство (мсм очигледно нзм да руководим својим животом)
 
Сећам се каква је била бука око тих сличица, и сад мук.
 
У принципу је океј идеја да ја тако направим неки као product-key па тако ја продам теби, ти неком даље и тако све иде и ја као првобитни стваралац тог неког дела који тај кључ декриптује добијам стално новац. Исто тако је и крипто океј уколико се ств користи као новац, тј. квантификатор рада.

Само што смо ми похлепни па оба смо користили да се хвалимо парама, "Вау тебрице, имам 60к евра у етеријуму, у кешу сам најјачем, а не нећу пребацити у праве паре", а исто тако и довољно глупи да не погледамо бар 20 година у историју кад је последњи пут било нешто револуционарно и исто то пукло "dot com bubble" из тотално исто разлога као и ово сада.
 
Само што смо ми похлепни па оба смо користили да се хвалимо парама, "Вау тебрице, имам 60к евра у етеријуму, у кешу сам најјачем, а не нећу пребацити у праве паре"
🎯
Zbog pohlepe mislim da skoro niko nije zaradio na kriptovalutama jer ako uloži npr. 100e i nakon nekog vremena ima 150e 99,9% ljudi neće uzeti te pare jer sutra to može postati 200e pa 300e..sve dok jednog trenutka ne postane totalno bezvredno.
Od starta sam bio protiv kripta jer mi je bilo jako sumnjivo što se svugde reklamira pa čak i poznate ličnosti su promovisale.
Da se stvarno od toga može zaraditi, određen broj ljudi bi ćutao i zarađivao a ne bi se po internetu reklamirali i pravili kursevi da i običan smrtnik može nešto da zaradi.
Slično kao california gold rush: najviše su zaradili oni što su prodavali lopate (za kripto - kursevi). Makar će se ljudi koji su uložili u te gluposti opametiti.
 
Сећам се каква је била бука око тих сличица, и сад мук.
Nedavno sam video najbolju definiciju te prevare:
NFT is like everyone fucking your wife and using her, but you dont have to worry because you have the paperwork which says you are married to her.

😁
 
Ja сам зарадио лол.
Али ја сам га купио када сам пошао на факс јер сам ств мислио да ће у неко скорије време моћи да се користи као новац па сам желео да видим како ће то изгледати.
После неких годину и по' су почели да га рекламирају Џејк Пол и остали редовни преваранти па сам знао да ће бити неки pump&dump-ови и да ће све постати један огроман грифт па сам узрео да продам.
У принципу профит ми је био око 900%, али то је било нешто око 800е

ЕДИТ: 810% профита
 
🎯
Zbog pohlepe mislim da skoro niko nije zaradio na kriptovalutama jer ako uloži npr. 100e i nakon nekog vremena ima 150e 99,9% ljudi neće uzeti te pare jer sutra to može postati 200e pa 300e..sve dok jednog trenutka ne postane totalno bezvredno.
Od starta sam bio protiv kripta jer mi je bilo jako sumnjivo što se svugde reklamira pa čak i poznate ličnosti su promovisale.
Da se stvarno od toga može zaraditi, određen broj ljudi bi ćutao i zarađivao a ne bi se po internetu reklamirali i pravili kursevi da i običan smrtnik može nešto da zaradi.
Slično kao california gold rush: najviše su zaradili oni što su prodavali lopate (za kripto - kursevi). Makar će se ljudi koji su uložili u te gluposti opametiti.
Тачно тако и коцкари губе паре на рулету. Добију неку цифру више од улога, али их вуче да дуплирају нпр. или заокруже, и онда очас изгубе то што су имали.
 
Ja сам зарадио лол.
Али ја сам га купио када сам пошао на факс јер сам ств мислио да ће у неко скорије време моћи да се користи као новац па сам желео да видим како ће то изгледати.
После неких годину и по' су почели да га рекламирају Џејк Пол и остали редовни преваранти па сам знао да ће бити неки pump&dump-ови и да ће све постати један огроман грифт па сам узрео да продам.
У принципу профит ми је био око 900%, али то је било нешто око 800е

ЕДИТ: 810% профита
U početku uvek bude neka dobra priča da bi što više ljudi poverovalo. Svaka čast što si na vreme shvatio da je prevara i izašao kao pobednik.
 
U početku uvek bude neka dobra priča da bi što više ljudi poverovalo. Svaka čast što si na vreme shvatio da je prevara i izašao kao pobednik.
Kako je prevara? To ako je pojedinac debil, ne znaci da je sve prevara.

Idi na prvu stranu ove teme kada je Dragan u prvom postu tvrdio da je prevara, pa uporedi vrednost bitkoina kada je napisan taj post sa vrednoscu danas.

Jos je pisao u mesecu kada je imao najvisu vrednost u istoriji i duplo vise vredeo nego proslog meseca. I u mesecu posle kog je usledio pad u narednim godinama.

Pa opet, sve i da si tada kupio kada je bio najskuplji, da si se strpio, mogao si za neke tri godine da prodas po nekoliko puta vecoj ceni.
 
Ko je u minusu? U minusu su oni koji ulože u kripto 100e(1000e nebitno) i očekuju x1000 za mesec dana.
 
Pa sve i da su svi u minusu, sto je prevara? Po toj logici je sve na svetu prevara.
 
Kupio sam iphone 13 pro max (nisam ja navodim primer) za 1500e, sad ne vredi ni 800e. Prevara :) Da je kripto otišao na 0$ bila bi prevara, za sada još uvek nije sem u očima ljudi koji nikad nisu uložili u kripto.
 
Najbolje je kripto uporediti sa kladionicom. Kad uložiš onda očekuješ neku zaradu i na kraju ništa od toga u 99% slučajeva. Prevara je zbog marketinga.
Vredi pogledati:
Da je kripto otišao na 0$ bila bi prevara, za sada još uvek nije sem u očima ljudi koji nikad nisu uložili u kripto.
Ako si uložio u kripto i u minusu si ali i dalje imaš neku vrednost po meni najbolje ti je da se pomiriš sa tim da si prevaren i naučiš nešto iz ovog. Neće vrednost rasti, hajp je prošao, ljudi su ostali bez para a pojedinci i dalje veruju da će zaraditi jer ne mogu da prihvate da je prevara i onda jelte brane kripto.
 
Evo ga jos 1 kripto prevarant sa istog kanala:
Kasnije ću pogledati.
 
Apsolutno nikakve veze nema sa kladionicom.

Ulaganje kao i svako drugo ulaganje. Kao u nekretnine na primer.

Sad treba tvrditi da je kupovina stana u Beogradu prevara?

Mozes nazvati losom investicijom, ali sto je prevara?

Moze odredjeni marketing biti prevara, mogu ja da napravim video navlakusu za kupovinu stana u Beogradu, sto ne znaci da je samo investiranje u nekretnine prevara.
 
Stan u Beogradu ima neku realnu vrednost, dok je vrednost kripta onoliko koliko ljudi veruju u njega.
Tako su verovali i u lale.
 
Uporedio sam sa kladionicom u smislu koliko je ljudi od iste u minusu.
Nije kao i svako drugo ulaganje. Kad investiraš u stan onda znaš šta si kupio i imaš korist od stana (možeš živeti u njemu) a kad kupiš kripto to je isto kao da si maglu kupio.
 
Glavna prevara kod kripta je priča o zaradi pošto se radi o klasičnoj igri sa nultom sumom. Ili jednostavnije samo novac koji uđe u kripto može i da izađe iz njega. Znači moze se zaraditi samo na drugim ulagačima tj neko mora izgubiti da bi drugi dobio...
 
Vrh