Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Izvinjavam se što se nisam dovoljno precizno izrazio.
Nije SVUDA isto ali u ogromnoj većini zemalja jeste.
Ne mogu sad da tražim primere ali kroz život sam se ovakvim stvarima sretao nebrojeno puta.
A ako nešto i treba da se otvara uz veliku halabuku onda je to ovaj deo obilaznice (on zaokružuje (POLUZAOKRUŽUJE :)) ovaj deo obilaznice).
Sva prošla otvaranja nisu imala nekog velikog smisla, iz ove perspektive gledano.
Nije da podržavam ali mogu da razumem ove koji otvaraju...
 
Predsednik Vučić prisustvovaće ceremoniji otvaranja obilaznice oko Beograda na deonici tunel ''Straževica'' - petlja ''Bubanj Potok'' u 19 časova, najavljeno je iz Predsedništva.

676

Nisam ni kliknuo na vest a našao sam laž. Poslednja deonica obilaznice oko Beograda...

Nikad nisam razumeo kako je nekim ljudima istina od gume.
 
Nije da ima veze to što si se pojavio na forumu pre 9 dana ali definitivno ti više odaješ takav utisak...
Mada sam se ja učlanio na forum dolaskom na vlast ovih što i dalje cepaju...
E sad sam se i ja zamislio... :unsure:
To je tvoje pravo da mislis sta oces. Ali svako pravdanje,velicanje ili bilo sta drugo. Za mene je to botovanje...
Jer,ne razumem zasto bi to uopste neko to radio. Osim ako nisi placen...
 
Ja mu sad već polako postajem stara garda, u svakom pogledu...
Ovo "bot" meni deluje kao "Crna ruka" u smislu delovanja iz tajnosti.
Mogao bih da prihvatim tu etiketu.. ali samo u tom fazonu Crnorukaši. :):):)
 
To je tvoje pravo da mislis sta oces. Ali svako pravdanje,velicanje ili bilo sta drugo. Za mene je to botovanje...
Jer,ne razumem zasto bi to uopste neko to radio. Osim ako nisi placen...
Nije svaki post koji ti ne paše botovanje, sa @Срлес se ne slažem oko otvaranja ali dosada nije botovao na forumu pa sam siguran da je samo jedno od puno mišljenja na forumu bez neke štajaznam “agende”.
 
Slagali se ne slagali moje životno iskustvo koje je sada već, nažalost, doooovoljno veliko prosto očekuje ovakve stvari.
Mene najviše nervira stravično laganje koje se naročito u poslednje vreme besramno i bez ikakve odgovornosti sprovodi naročito od strane g. Vesića....
Pre samo nekoliko dana je rečeno da će obilaznica biti otvorena na Vidovdan a evo samo nekoliko dana posle takvih izjava ispada da ipak neće biti otvorena na današnji dan.
Ne računam ako otvore danas do ponoći iako je to formalno današnji datum...
 
Njima ovo odgovara, jer malo malo otvaraju novih 5 do 7 km uz binu narodnju nošnju besede glumaca...
E sad što je rok bio 2021 godine nema veze jer su neki drugi davali rokove ne oni.
To što mi tražimo dlaku u jajetu je druga priča.
 
Treba čestitati svima nama živima koji smo dočekali DELIMIČNI ali i bitni završetak obilaznice do Bubanj potoka, konačno će nakon 30-40 godina priče o obilaznici svi ljudi iz pravca Niša moći da obiđu Beograd i ne gube vreme kroz centar.

To je ono što je jedina pozitivna strana ove priče, sve ostalo je katastrofa, kao i ovaj politički marketing koji će da predstavi od ovog otvaranja da je Srbija osnovala kolonije na Mesecu.
 
Njima ovo odgovara, jer malo malo otvaraju novih 5 do 7 km uz binu narodnju nošnju besede glumaca...
E sad što je rok bio 2021 godine nema veze jer su neki drugi davali rokove ne oni.
To što mi tražimo dlaku u jajetu je druga priča.
O rokovima i ostalom razmišljamo mi koji pratimo sve ovo na Beobuildu.
Ova zajednica ipak okuplja mali broj ljudi u odnosu na biračko telo a mi stičemo utisak da će to što je rok probijen uticati na nešto...
Mali broj ljudi interesuju ti detalji ili prosto nemaju kad da se bave takvim stvarima...
 
Treba čestitati svima nama živima koji smo dočekali DELIMIČNI ali i bitni završetak obilaznice do Bubanj potoka, konačno će nakon 30-40 godina priče o obilaznici svi ljudi iz pravca Niša moći da obiđu Beograd i ne gube vreme kroz centar.

To je ono što je jedina pozitivna strana ove priče, sve ostalo je katastrofa, kao i ovaj politički marketing koji će da predstavi od ovog otvaranja da je Srbija osnovala kolonije na Mesecu.

Pa nije samo jedina pozitivna stvar, meni lično je to baš veliki iskorak koji je trebao da se deci više decenija ranije a ne tek večeras.
  • Konačno se dobija prava alternativa auto putu kroz centar grada bez da ljudi moraju da se guraju kroz magistrale kao kružni tok
  • Dobija se veza u vidu punog profila auto puta između autoputeva A3 i A2 na severu i zapadu sa A1 na jugu
  • Ovo gledam kao simbolično na završetak "verzije 1" mreže auto puteva u Srbiji, odnosno pokriveni su naosnovniji i najbitniji pravci. Ostali pravci svakako moraju da se razvijaju ali to sve preko je dogradnja postojeće mreže
Iako će to značiti i dalje prema Pančevu, deo prometa u tom smeru je neuporediv sa prometom Jug-Bubanj-Potok-Zapad/Sever
 
Stoji na svim ulaznim portalima kad ulaziš na autoput u Srbiji iz inostranstva da mere. Ali, deonica Niš-Dimitrovgrad nije pokrivena kamerama na portalima još uvek. Poslednji portali sa kamerama su Niš-sever i Niš-jug čini mi se. Mislim da ni Moravski još nije pokriven.
Šta će ti portal? Imaš ulaznu-izlaznu naplatnu stanicu.
 
Bice jako zanimljivo cuti veceras od AV potvrdu Vesiceve izjave da se na prolece nastavljaju radovi na poslednjem kraku obilaznice. Mislim da zbog katastrofalnih finansija i projektovanja trase koje je jos u toku (CIP), radovi nema sanse da krenu skoro, ali ajd da cujemo jos jednom tu laz.
 
Pa nije samo jedina pozitivna stvar, meni lično je to baš veliki iskorak koji je trebao da se deci više decenija ranije a ne tek večeras.
  • Konačno se dobija prava alternativa auto putu kroz centar grada bez da ljudi moraju da se guraju kroz magistrale kao kružni tok
  • Dobija se veza u vidu punog profila auto puta između autoputeva A3 i A2 na severu i zapadu sa A1 na jugu
  • Ovo gledam kao simbolično na završetak "verzije 1" mreže auto puteva u Srbiji, odnosno pokriveni su naosnovniji i najbitniji pravci. Ostali pravci svakako moraju da se razvijaju ali to sve preko je dogradnja postojeće mreže
Iako će to značiti i dalje prema Pančevu, deo prometa u tom smeru je neuporediv sa prometom Jug-Bubanj-Potok-Zapad/Sever

Kada završe deo obilaznice ka Pančevu to će samo po sebi povećati saobraćaj u tom pravcu, već sada treba razmišljati o širenju auto puta od naplatne rampe Vrčin do petlje Bubanj potok.
 
O rokovima i ostalom razmišljamo mi koji pratimo sve ovo na Beobuildu.
Ova zajednica ipak okuplja mali broj ljudi u odnosu na biračko telo a mi stičemo utisak da će to što je rok probijen uticati na nešto...
Mali broj ljudi interesuju ti detalji ili prosto nemaju kad da se bave takvim stvarima...

Nema potrebe za ovakvim defetizmom (naravno, sasvim izvesno ti na to gledaš kao realizam :) ). Stvari počinju uvek od samog sebe, dakle tebi treba da bude neprihvaljiva laž u javnom prostoru u cilju sticanja političke koristi, i to kao pojava kod bilo koga. Potpuno i dosledno neprihvatjiva, kada ti je već jasno šta se događa, umesto da to normalizuješ nerazumevanjem većine.

Ne pričam (samo) tebi, dakle naravno ovo nije lično.
 
Nisi me razumeo, ili možda jesi ali ja nisam tebe. :)
Mislio sam na to da se kretanjem u sredini koja je tebi prihvatljiva i koja se slaže sa tvojim stavovima i interesovanjima, a Beobuild smatram takvim mestom, stvara lažna slika u svakom od nas da ovo o čemu mi komentarišemo i zašta se interesujemo vide i ostali ljudi a zapravo ti drugi imaju možda neka druga interesovanja.
Oni svoje probleme ili bilo šta drugo iskazuju na nekim drugim mestima dok kad im pomeneš nešto od ovoga o čemu mi brinemo brigu oni te gledaju kao tele u šarena vrata.
Isto kao i ja kada mi iznesu neke stvari i situacije iz oblasti za koje ja nisam zainteresovan u toj meri.
I tako ja izgalamim "Ali on je rekao ..." a sa druge strane tele i šarena vrata :)
 
Iako projekat nije gotov lagano mogu barem na mostu i na tunelu da počnu da rade.
Naravno da mogu, ali finansiranje i kreditno zaduživanje svih većih projekata npr Fruškogorski, Požega.. je išlo u paketu za cele trase. Zato mi je jako nerealno da krene tunel da se buši a nemamo ni izvođača niti je skupština odobrila zaduživanje. Bilo bi fenomenalno da se odma tera ka Pančevu, ali nemoj da nas vuku za nos. Pa mi se zadužujemo ove godine kod MMF jer ne možemo rate kredita da vraćamo.
 
Promenili su sistem, pre je funkcionisalo na taj način sa naplatnim stanicima, a onda su prešli na sektorsko merenje i ukinuli taj prvobitni sistem.

Oni su zesce retardirani ako ne mogu da upare sistem koji su vec imali tj snimak sa naplatne sa snimkom na prvom sledecem portalu. Ako je tačno to što kažeš, onda merenje ne kreće više od naplatne nego od prvog portala, a u šta iskreno sumnjam.... mislim da ipak nisu bas toliko retardirani
 
Naravno da mogu, ali finansiranje i kreditno zaduživanje svih većih projekata npr Fruškogorski, Požega.. je išlo u paketu za cele trase. Zato mi je jako nerealno da krene tunel da se buši a nemamo ni izvođača niti je skupština odobrila zaduživanje. Bilo bi fenomenalno da se odma tera ka Pančevu, ali nemoj da nas vuku za nos. Pa mi se zadužujemo ove godine kod MMF jer ne možemo rate kredita da vraćamo.
Po nevladinim medijima tražimo od Kineza reprogram duga, a oni odbijaju. Dok Siniša Mali to demantuje. Ja ne verujem Siniši
 
Vrh