Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Valjalo bi da stave oznaku Ring Road uz slikovite oznake ili slično da stranci znaju da obilaze BG kako na stani prilaska Dobanovcima ili iz Novog Sada.
Tipa trepteće svetlo neko |^| Ring Road Open |^| uz npr. oznaku A0. Ko ide iz NS/Šida da vidi strelice pravo. Mislim putokazi i dalje stoje ali stranci prosto zanju da nema obilaznice i da uglavnom idu kroz BG. Ovako bi se masovno gurao saobraćaj na obilaznicu. Mogu oni da odrade sve ako ljudi ne znaju da mogu da idu pravo i da neće zaglaviti u gužvi.
 
Valjalo bi da stave oznaku Ring Road uz slikovite oznake ili slično da stranci znaju da obilaze BG kako na stani prilaska Dobanovcima ili iz Novog Sada.
Tipa trepteće svetlo neko |^| Ring Road Open |^| uz npr. oznaku A0. Ko ide iz NS/Šida da vidi strelice pravo. Mislim putokazi i dalje stoje ali stranci prosto zanju da nema obilaznice i da uglavnom idu kroz BG. Ovako bi se masovno gurao saobraćaj na obilaznicu. Mogu oni da odrade sve ako ljudi ne znaju da mogu da idu pravo i da neće zaglaviti u gužvi.

Odlična ideja za A0 👏
 
Zato je obilaznica pravo, a za BG se isključuješ. Iz svih pravaca je tako.


Valjalo bi da stave oznaku Ring Road uz slikovite oznake ili slično da stranci znaju da obilaze BG kako na stani prilaska Dobanovcima ili iz Novog Sada.
Tipa trepteće svetlo neko |^| Ring Road Open |^| uz npr. oznaku A0. Ko ide iz NS/Šida da vidi strelice pravo. Mislim putokazi i dalje stoje ali stranci prosto zanju da nema obilaznice i da uglavnom idu kroz BG. Ovako bi se masovno gurao saobraćaj na obilaznicu. Mogu oni da odrade sve ako ljudi ne znaju da mogu da idu pravo i da neće zaglaviti u gužvi
 
Stavio bih po igledu na Madjare A0.
Takodje A1 bi bio podeljen da to ostane samo Beograd-Preševo a Beograd-Horgoš bude A6.
Budući ka Pančevu A7 itd.
 
Sa ovog snimka ne vidim opipljiviji pomak u odnosu na moj obilazak od pre nedelju dana. Očigledno da radovi oko tunela i u njima povlače mnogo ljudstva i mehanizacije.
 
Sa ovog snimka ne vidim opipljiviji pomak u odnosu na moj obilazak od pre nedelju dana. Očigledno da radovi oko tunela i u njima povlače mnogo ljudstva i mehanizacije.
Vlogzila, covek koji snima pa kaci posle mesec dana i predstavlja kao aktuelno.. Samo da bi stancovao kontent na yt
 
Evo i malo slika od Subote
196F430E-3790-42BA-A163-29C29F3D6FC9.png
C363F90A-5E27-415E-BD8C-1581C26B053E.png
9F2AC0A2-EA34-4C41-8B00-AF1B1E53846A.png
BADC3B23-36CB-4347-B183-5051C024A3EA.png
 
Nakon obilaznice, šta je sledeće, do Koševa da se otvori Moravski? Posle toga?
 
Koliko su se samo gužve stvarale kod devijacija jer se 90%ljudi ne prestroji prema znaku....tako da se vozna traka preusmeri u zaustavnu a preticajna u voznu. Onda se napravi čep jer ovi iz preticajne ne mogu da se prestroje jer niko iz vozne ne ide u zaustavnu već samo pravo.
Često koristim taj pravac, kako tu nije bilo više udesa stvarno ne znam, skoro od Tranšpeda ima znakova da obe trake idu u srednju i zaustavnu.
Pogotovo vozači kamiona koji nisu poštovali signalizaciju, tu je treblo da se odradi odvajanje sa čunjevima i kraj priče bar taj deo gde se prelazi iz trake u traku.
 
Što više gledam ovu petlju Avala više mi izgleda kao da je isključenje trebalo da bude spoljni deo. Samim tim bi isključna rampa bila i duža a i sa većim radijusom krivine. Pomoglo bi dosta kod usporavanja pri izlasku sa obilaznice.
 
Veze 855, ovonedeljno izdanje, izjava lika iz PowerChina-e koji definitivno potvrđuje isključenje za Bgd sa dva kružna toka. Razmere gluposti u ovakvom rešenju će mnogi sagledati tek kada bude pušteno u upotrebu. Kome je potrebno isključenje sa obilaznice za Ikeu kada ne može na istom mestu da se vrati na obilaznicu nego mora da ide ili na Tranšped ili na petlju Avala? Ko će iz pravca grada da se isključuje na kružni put, pa na dva kružna toka, pa da ide do Ikee ako ima auto put do Tranšpeda a posle toga 2+2? Potpuno nepotrebno međusobno ukrštanje saobraćaja sa obilaznice koji ne koristi K.P. is K.P. koji ne koristi obilaznicu + saobračj koji može i tamo i ovamo + kamioni koji idu na odmorište, koji bez ovakvog rešenja tu nemaju šta da traže... Čekam reakcije nakon par meseci korišćenja privremenog (a daleko funkcionalnijeg) rešenja na novonastalu situaciju, Video u prilogu:
 
@gane U svakom detalju si u pravu.

Jednom kada dođe tunel i bude zatvoreno privremeno rešenje ka Bg, sledi revolucija pošto narod shvati sve razmere te budalastine sa prestankom AP i dva kružna toka u nivou, samo da bi se otišlo ka BG.

Neverovatna, neverovatna glupost na projektu ovog kalibra! Zaista potpuno neshvatljivo.
 
Vrh