Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Pozdrav,
Mi smo danas bili na primopredaji. Došli su iz prodaje i upoznali nas sa procedurom. Zatim su nas ostavili same u stanu da popišemo sve zamerke na zapisnik i to im predali. Ključ nismo aktivirali, kako bi mogli da reše nedostatke.
Veće zamerke:
- ograda na terasi (staklena je ograda) nije pričvršćena. Samo je sa jedne strane zalepljena za zelenu masku. Druga strana koja je do zida stoji slobodno.
- štokovi, tačnije sa pervajz lajsni na svim sobnim vratima se skida farba. Prvo smo primetili malo oštećene na jednim vratima, koje je delovalo da je ostatak od molerskih radova, ali ipak nije. Kada se to veoma blago (bez većeg pritiska) zagrebe prstom farba se skida. Tako je na svim vratima. Čak iako nema vidljivih oštećenja, ako se farba malo zagrebe veoma lako se guli. Sama vrata su u redu, ali su problem pervajz lajsne.
Sve ostalo je sitnije:
- preskočene fugne
- curi sifon
- neobradjeni delovi oko maski od roletni sa unutrašnje strane
- generalno sve ivice zidova su ili oštećene ili loše obrađene
- neodređen deo ispod zidnih pločica u kuhinji
- kutije za osigurače su loše postavljene

Dvorište se još uvek radi. U garaži je bila neka poplava. Na mestima ima vode, a na jednom mestu pored stepeništa ima par cm vode. Tu je zid već povukao vlagu.

Fotografije smo napravili par dana pre primopredaje. Do primpredaje su još malo očistili stan (ali i dalje ima ostataka radova).
Pogledajte prilog 162837Pogledajte prilog 162838Pogledajte prilog 162839Pogledajte prilog 162840Pogledajte prilog 162841Pogledajte prilog 162842
lepo izgleda stan nek vam je sa srecom!
 
Informacija za komšije iz EPS-a: Elixir nije uradio odjavu tako da nemojte da gubite vreme, ne možemo da izvršimo prijavu dok ne dobijemo obaveštenje od njih da je to urađeno i koji je nama rok za prijavu.
 
Oprema se restoran u prizemlju.
Zanimljivo, isto kao u Sakuri, prvo restoran.
Neki novi trendovi.
Ja sam navikao na kladionice i pekare.
 
ZDRAVO LJUDI IMAM JEDNO PITANJE STAN KUPLJEN I PROJEKTOVANA IZGRADNJA 59,15m2 NA PRIMOPREDAJI 57,16 m2 IZ PRODAJE KAZU DA JE TO NORMALNO I DA NEMA POVTACAJ NOVCA NAVODNO FARBA I PLOCICE POJELI 2m 2mA JA MISLIM AKO SAM PLATIO 59 TREBA TOLIKO I DA BUDE ILI DA MI VRATE NOVAC NIJE MI JASNO
 
U
ZDRAVO LJUDI IMAM JEDNO PITANJE STAN KUPLJEN I PROJEKTOVANA IZGRADNJA 59,15m2 NA PRIMOPREDAJI 57,16 m2 IZ PRODAJE KAZU DA JE TO NORMALNO I DA NEMA POVTACAJ NOVCA NAVODNO FARBA I PLOCICE POJELI 2m 2mA JA MISLIM AKO SAM PLATIO 59 TREBA TOLIKO I DA BUDE ILI DA MI VRATE NOVAC NIJE MI JASNO
U kupoprodajnom ugovoru stoji da je odstupanje do +/- 2% i da se neće vršiti doplata/odnosno povraćaj.
 
Izgleda da su svima pojeli po koji kvadrat... nisi jedini, gledaj sa vedrije strane manje ces placati porez :) ... ko ce proveriti i da je to prava povrsina? :/
I izmenili su clan ugovora gde se navodi da prodavac uredjuje dvoriste i predati na koriscenje lokalima (ovo je indirekno naznaceno)
 
Izgleda da su svima pojeli po koji kvadrat... nisi jedini, gledaj sa vedrije strane manje ces placati porez :) ... ko ce proveriti i da je to prava povrsina? :/
I izmenili su clan ugovora gde se navodi da prodavac uredjuje dvoriste i predati na koriscenje lokalima (ovo je indirekno naznaceno)
Pozdrav, nisam razumeo bas sta znaci ta izmena? Da lokali smeju da koriste dvoriste ili ne?
 
Clan 9. Ugovora je promenjen u odnosu na predugovor. Pa tumacenje moze biti razlicito, ja sam shvatio tako, mozda i ne mora da znaci, sami protumacite.
20230608_130127.jpg
 
Ovo je nedvosmisleno. Unutrasnje dvoriste je samo za stanare. Lokali imaju pristup samo spolja.
 
Nama piše drugačije u ugovoru. Piše da se pristup dvorištu ograničava budućim kupcima lokala.
20230608_194358.jpg
 
Zdravo svima,

Da li su nekom isplaceni penali za maj, ukoliko je tehnicki prijem obavljen u junu?
Pozdrav,
 
Evo ja da odgovorim, posto niko nece.

Nismo se uselili (retko ko jeste), ali smo dobili kljuceve od stana. Sve u svemu, zadovoljni smo.
Materijali u stanovima su kvalitetni, iako ih investitor nije specificirao na pocetku gradnje. Narocito dobar utisak na mene su ostavili prozori i balkonska vrata (alu-drvo sa troslojnim staklima) i unutrasnja stolarija (sobna vrata). Roletne na svim prozorima i balkonskim vratima su na elektricni pogon. Ulazna vrata su Bosal, iako sam video da ponekad znaju da isfusere, nasa vrata bez problema funkcionisu i savrseno zvucno izoluju od hodnika.
Stan nam gleda na dvoriste, mislim da smo dobro izabrali, jer ostale strane gledaju ili na prometne ulice ili na nesredjeno zemljiste (strana prema starim blokovima).
Smart home sistem treba da proucim, tek ce sve funkcije biti dostupne kad se uvede internet veza u stan. Navodno sem upravljanja grejanjem, treba i da upravlja roletnama, pali i gasi centralni osigurac za struju i ventil za vodu??? (svaki stan ima svoj vodomer) ali na zalost, ne upravlja klimama (klime su Fujitsu). Bojler u kupatilu ima WiFi.
Liftova na mojoj vertikali ima 3, 2 vec rade ali su iznutra jos oblozeni zastitnim daskama.
Od zamerki: iako su stanovi gotovi, svasta-nesto se radi po zgradi tako da je sve puno prasine. Dvoriste nije sredjeno do kraja (mada fontana radi :)) . Po meni, nije za zivot (cini mi se da su komsije koje su se vec uselili uradili to samo sto su morali). Mogao je investitor da saceka jos dva meseca i sve zavrsi, ali su ovo uradili (pretpostavljam) da ne bi placali dodatne penale. Jos nije moguce struju i grejanje "prevesti" na vlasnike stanova.
Plocice u kupatilu su mi vizuelno previse haoticne. Mozda smo mogli da izaberemo i ugradimo "nase" plocice, ali eto ispalo je ovako.
Parket (Tarquet) je lakiran izuzetno tankim slojem laka i deluje prilicno rusticno. Navodno su to nove verzije, mozda deluje nesto lepse samo se nadam da nece uticati na trajnost.

Evo i par slika stana: (tarket je na slikama ispao mnogo tamniji i sareniji, u prirodi je svetliji i mnogo lepsi):
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
sv1.jpg
s4.jpg
t1.jpg
dvoriste.jpg
w1.jpg
a1.jpg
a2.jpg
h1.jpg
h2.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo ja da odgovorim, posto niko nece.

Nismo se uselili (retko ko jeste), ali smo dobili kljuceve od stana. Sve u svemu, zadovoljni smo.
Materijali u stanovima su kvalitetni, iako ih investitor nije specificirao na pocetku gradnje. Narocito dobar utisak na mene su ostavili prozori i balkonska vrata (alu-drvo sa troslojnim staklima) i unutrasnja stolarija (sobna vrata). Roletne na svim prozorima i balkonskim vratima su na elektricni pogon. Ulazna vrata su Bosal, iako sam video da ponekad znaju da isfusere, nasa vrata bez problema funkcionisu i savrseno zvucno izoluju od hodnika.
Stan nam gleda na dvoriste, mislim da smo dobro izabrali, jer ostale strane gledaju ili na prometne ulice ili na nesredjeno zemljiste (strana prema starim blokovima).
Smart home sistem treba da proucim, tek ce sve funkcije biti dostupne kad se uvede internet veza u stan. Navodno sem upravljanja grejanjem, treba i da upravlja roletnama, pali i gasi centralni osigurac za struju i ventil za vodu??? (svaki stan ima svoj vodomer) ali na zalost, ne upravlja klimama (klime su Fujitsu). Bojler u kupatilu ima WiFi.
Liftova na mojoj vertikali ima 3, 2 vec rade ali su iznutra jos oblozeni zastitnim daskama.
Od zamerki: iako su stanovi gotovi, svasta-nesto se radi po zgradi tako da je sve puno prasine. Dvoriste nije sredjeno do kraja (mada fontana radi :)) . Po meni, nije za zivot (cini mi se da su komsije koje su se vec uselili uradili to samo sto su morali). Mogao je investitor da saceka jos dva meseca i sve zavrsi, ali su ovo uradili (pretpostavljam) da ne bi placali dodatne penale. Jos nije moguce struju i grejanje "prevesti" na vlasnike stanova.
Plocice u kupatilu su mi vizuelno previse haoticne. Mozda smo mogli da izaberemo i ugradimo "nase" plocice, ali eto ispalo je ovako.
Parket (Tarquet) je lakiran izuzetno tankim slojem laka i deluje prilicno rusticno. Navodno su to nove verzije, mozda deluje nesto lepse samo se nadam da nece uticati na trajnost.

Evo i par slika stana: (tarket je na slikama ispao mnogo tamniji i sareniji, u prirodi je svetliji i mnogo lepsi):
Pogledajte prilog 166648Pogledajte prilog 166649Pogledajte prilog 166650Pogledajte prilog 166651Pogledajte prilog 166652Pogledajte prilog 166653Pogledajte prilog 166654Pogledajte prilog 166655Pogledajte prilog 166656Pogledajte prilog 166657Pogledajte prilog 166658Pogledajte prilog 166659

Hodnici izgledaju odlično!
 
Evo ja da odgovorim, posto niko nece.

Nismo se uselili (retko ko jeste), ali smo dobili kljuceve od stana. Sve u svemu, zadovoljni smo.
Materijali u stanovima su kvalitetni, iako ih investitor nije specificirao na pocetku gradnje. Narocito dobar utisak na mene su ostavili prozori i balkonska vrata (alu-drvo sa troslojnim staklima) i unutrasnja stolarija (sobna vrata). Roletne na svim prozorima i balkonskim vratima su na elektricni pogon. Ulazna vrata su Bosal, iako sam video da ponekad znaju da isfusere, nasa vrata bez problema funkcionisu i savrseno zvucno izoluju od hodnika.
Stan nam gleda na dvoriste, mislim da smo dobro izabrali, jer ostale strane gledaju ili na prometne ulice ili na nesredjeno zemljiste (strana prema starim blokovima).
Smart home sistem treba da proucim, tek ce sve funkcije biti dostupne kad se uvede internet veza u stan. Navodno sem upravljanja grejanjem, treba i da upravlja roletnama, pali i gasi centralni osigurac za struju i ventil za vodu??? (svaki stan ima svoj vodomer) ali na zalost, ne upravlja klimama (klime su Fujitsu). Bojler u kupatilu ima WiFi.
Liftova na mojoj vertikali ima 3, 2 vec rade ali su iznutra jos oblozeni zastitnim daskama.
Od zamerki: iako su stanovi gotovi, svasta-nesto se radi po zgradi tako da je sve puno prasine. Dvoriste nije sredjeno do kraja (mada fontana radi :)) . Po meni, nije za zivot (cini mi se da su komsije koje su se vec uselili uradili to samo sto su morali). Mogao je investitor da saceka jos dva meseca i sve zavrsi, ali su ovo uradili (pretpostavljam) da ne bi placali dodatne penale. Jos nije moguce struju i grejanje "prevesti" na vlasnike stanova.
Plocice u kupatilu su mi vizuelno previse haoticne. Mozda smo mogli da izaberemo i ugradimo "nase" plocice, ali eto ispalo je ovako.
Parket (Tarquet) je lakiran izuzetno tankim slojem laka i deluje prilicno rusticno. Navodno su to nove verzije, mozda deluje nesto lepse samo se nadam da nece uticati na trajnost.

Evo i par slika stana: (tarket je na slikama ispao mnogo tamniji i sareniji, u prirodi je svetliji i mnogo lepsi):
Pogledajte prilog 166648Pogledajte prilog 166649Pogledajte prilog 166650Pogledajte prilog 166651Pogledajte prilog 166652Pogledajte prilog 166653Pogledajte prilog 166654Pogledajte prilog 166655Pogledajte prilog 166656Pogledajte prilog 166657Pogledajte prilog 166658Pogledajte prilog 166659
Potrudili su se, to je sigurno. Lično mi se ne sviđa položaj bojlera u samom tušu. Pločice koje su Vam ugradili su mnogo lepše kada su većeg formata.
Drago mi je da ste zadovoljni, želim Vam da uživate u Vašem novom stanu !
 
Данашње слике - 13.10.2023.

IMG_20231013_133254_resized_20231013_022132032.jpg


Излаз улице Тадије Сондермајера на Тошин бунар - следеће године. Надам се да га и неће изградити.
IMG_20231013_133346_resized_20231013_022133085.jpg


Ту је излаз на Тошин бунар из гаража, и два мини паркинга.
IMG_20231013_133405_resized_20231013_022200636.jpg
IMG_20231013_133412_resized_20231013_022159488.jpg


Има још празних локала, а кафићћћ "Тока-Бока" ради пуном паром, а ту је и "Лековити Медицинар"
IMG_20231013_133431_resized_20231013_022201851.jpg
IMG_20231013_133538_resized_20231013_022200079.jpg


Поглед из Булевара Хероја са Кошара
IMG_20231013_133614_resized_20231013_022201075.jpg
IMG_20231013_133657_resized_20231013_022223623.jpg


"Панорамска" из Николе Добровића
IMG_20231013_134153_resized_20231013_022224163.jpg

:sesir:
 
Sta se planira graditi na parceli pored ?
Stambeni ili poslovni objekat ?
 
Iako su imena raznih projekata suluda, ovom projektu mislim da bi neko morao zvanično da naloži da izbace Garden iz imena, mislim kakav crni gardne/park?
 
nije šija nego vrat... kolokvijalno u engleskoj bašta - zatvoren park.. ako je ono unutar kompleksa bašta, onda su redefinisali i značenje reči bašta...
 
Vrh