Šta je novo?

Razni projekti

Posto vidio poto prodo kako piše tako prepisao zali se pozivnom centru 11011 moze i za Pećsku i slične nebuloze
 
Započela je izgradnja novog stambenog kompleksa kod Pionira, na mestu bivšeg Komnenovića u Dragoslava Srejovića:

zoned-pionir-palas0.jpg


 
Da tu su već odavno ispraznili sve objekte. Inače u zgradi ispod je krajem 2022. otvoren i prvi DIS supermarket u užem centru grada (bilo ih je po obodu grada).
 
Данас-16.03.2023. објављена је "Јавна презентација УП за изградњу објеката у оквиру комплекса центра за спорт и рекреацију универзитета у Београду". Овде имате све о томе https://www.beograd.rs/cir/gradski-...a-sport-i-rekreaciju-univerziteta-u-beogradu/

Реч је о објектима који ће се градити на/у Новом Београду на Бежанијској коси у првој месној заједници, а између улица Партизанске авијације-Благоја Марјановића Моше-Тошин бунар-Булевара Арсенија Чарнојевића (ауто-пут).

Ево и ортофото ширег приказа и неколико цртежа локације
шири приказ локације.JPG
катастарске парцеле.JPG
цртеж.JPG
цртеж-.JPG
цртеж_.JPG
 
Da, pre tri dana su promenili ime projekta.

U pretprodaji krajem decembra 2022,najniza cena je bila visoko prizemlje,bez terase oko 2.200 evra.Svaki sprat gore je vukao po 50 eura vise za svaki sprat.
Tada je u ponudi bila samo jedna lamela.Za ostale lemele,info cena je bila oko 2600-2.700 evra.
Ako ih je neko zvao,neka javi koje su cene sada.
 
Braća Karić.Sve pare spremne na gomili,kako se to žargonski kaže.U Kragujevcu su završili ili završavaju Tesla City.
Trebali su vec da dobiju dozvolu,posto jos nema javnog uvida, a pogledom na sajt ,gde je kraj radova maj 2025,i moja ranija dojava, da im treba maksimalno 2 godine za radove,cenim da je maj 2023 krajni rok da dobiju dozvolu.Koliko sam upoznat, spremni su da za 5 minuta, od dobijanja dozvole krenu sa radovima.
 
Poslednja izmena:
Braća Karić.Sve pare spremne na gomili,kako se to žargonski kaže.U Kragujevcu su završili ili završavaju Tesla City.
Trebali su vec da dobiju dozvolu,posto jos nema javnog uvida, a pogledom na sajt ,gde je kraj radova maj 2025,i moja ranija dojava, da im treba maksimalno 2 godine za radove,cenim da je maj 2023 krajni rok da dobiju dozvolu.Koliko sam upoznat, spremni su da za 5 minuta, od dobijanja dozvole krenu sa radovima.
A da li u tom slucaju odmah prave i novu Kumodrašku ulicu?
 
Teoretski,oni bi mogli da naprave tu ulici,u onom delu koji prolazi uz njihovu granicu parcela,medjutim,to bi bila slepa ulica,ako ne izadje do auto-puta.
Zbog toga je to praktično posao grada ,da zavrsi tu ulicu,onako kako se to radi.
Ako se ima u vidu,da se na Voždovcu planira minimum 1.000 novih stanova,nema nikakvog obrazloženja ,da se nema para,več naprotiv,treba pritiskati grad,da se u taj proces krene što pre,planovi postoje,samo da neko to pokrene sa mrtve tačke.
 
Pozeska izgleda da nece spustiti trotar ili bar uraditi kose rampe st***
Pogledajte prilog 156722
Ma tu nisu ostavili ni pedalj prostora za trotoar, budući stanari će moći sa terase da uskoče u tramvaj.

Slična situacija na drugom delu Požeške, na mestu starog Ateksa. Sve stambene zgrade i poslovni prostori su uvučeni nekih 10ak metara od trotoara, dok je novogradnja bukvalno do samog trotoara, uključujući i terase. Do balčaka što bi rekli.
 
Uskoro počinje prodaja stanova u budućem "Victory Gardens" koji će biti na mestu današnjeg FMP-a. Evo i sajta https://victorygardens.rs/ . Investitor Kadena Properties.

Meni je lično sve što je napisano na sajtu smejurija. Viseći vrtovi Babilona na jednoj od meni najružnijih lokacija na Čukarici. Da ne pričam o svim kulama i gradovima koji su obećani za buduće stanare. Od bujnih parkova, do filtrirane banjske vode, pa sve do okoline koja na renderima izgleda kao Košutnjak a ne deponija sekundarnih sirovina.

Takodje, renderi su pravi primer apsurda današnjih novogradnji, i laži koje se prodaju kupcima. Na ovoj slici se prikazuje drveće pune veličine, i parkić sa decu. Samo što ne znam gde će koren tog drveta ići? Kroz nečiju dnevnu sobu ispod? Ili će to biti dekoracija prodavnica koje se nalaze ispod.
1679478567992.png
 
Nešto ne verujem da je investitor ovaj Kadena Properties, oni su verovatno prodaja
 
Lokacija je najjezivija moguca, Makis bukvalno, Cukaricka padina i ta najgora Valjevska su top za ovo.

Da li je moguce da se tu nesto pravi?

Prekoputa napustenih fabrika na liticama, a ispod najvecih dalekovoda u gradu, izuzev bezanije i blokova gde je dalekovod kao dobar dan, a svi trce da zive u toj bedi.

Valjda je i ovde ta matematika.

O lazima na renderu ne vredi ni raspravljati.

Realnost je litica iznad deponije ispod zica dalekovoda zgrade nekako nabijene u brdo
 
Odličan sajt su napravili. Pravi marketing.

Da li je to dovoljno da se kupci zaleću i kupuju tu stanove ili prethodno dodju da vide stvarno okruženje pre kupovine? Biće interesantno to pratiti.

Ne znam taj potez kako sada izgleda ali iz komentara shvatam da je jeziv. Vidim na sajtu da su krajnje optimistična vremenska udeljenja stavljali od važnih okolnih mesta od lokacije.
 
Odličan sajt su napravili. Pravi marketing.

Da li je to dovoljno da se kupci zaleću i kupuju tu stanove ili prethodno dodju da vide stvarno okruženje pre kupovine? Biće interesantno to pratiti.

Ne znam taj potez kako sada izgleda ali iz komentara shvatam da je jeziv. Vidim na sajtu da su krajnje optimistična vremenska udeljenja stavljali od važnih okolnih mesta od lokacije.
Sudeći prema ranijim slučajevima po gradu, jako mali broj ljudi će da obiđe lokaciju.
 
Vrh