Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Nije lamela B promenila upravnika, ali postoji inicijativa za promenu koja se odnosi na sve ulaze. Okupilo se 60tak vlasnika stanova koji su uputili mail.
 
Ne razumem. Lamela B (verujem i ostale) jeste dobila drugu osobu zaduzenu za odrzavanje, ali to je deo interne promene unutar iste firme za odrzavanje i to nema nikakve veze sa stanarima. Ono sto se sada desava, je da se okupilo 60tak vlasnika stanova koji pokusavaju da izguraju promenu firme za odrzavanje. Mail za to je poslat u petak.
 
Kad Vam krene pakao sa promenama firme zažalićete - Belville je vazda imao tih avantura (pročitajte njihova iskustva, potražite na forumu).
 
Nijedno odrzavanje ne moze biti skupo, ako se radi kako treba. Ljudi nisu svesni u kakvom stanju zgrada moze da bude za samo godinu ili dve ako se ne odrzava kako treba.
Stanari koji cine skupstinu stanara treba da rade kontrolu i vrse pritisak na firmu da se sve odradjuje kako treba. Nije dovoljno da jedan stanar salje zalbu za nesto, vec to treba da radi vise stanara, zove, pise email...kada postoji problem ili kada se primeti da nesto nije kako treba.
Menjanje firme, sa ciljem da se odrzavanje spusti za 200, 300 dinara ne garantuje bolji kvalitet odrzavanja.
Pogledajte na sta lice zgrade stare gradnje u kojima zive ljudi koji su uceni da je duzno neko drzavno preduzece da dodje i da im kreci ulaz, popravlja krov i slicno. Ljudi nauceni da je lift perpetum mobile koji treba da radi kao sat bez da se ista ulaze u njega.
Upravnik zgrade je menazder cija duznost nije da obilazi hodnike, proverava da li treba zameniti neku sijalicu. On treba da izvrsava ono sto mu se prijavi.
 
Poslednja izmena:
U starim zgradama su ljudi imali opštu kulturu i davali su svoj doprinos da zgrada bude u što boljem stanju . U današnje vreme od kolektivnog stanovanja napravismo cirkus, glumi se neka "elita"i samo se upire prstom, a reko ko bi da pogleda u ogledalo i da krene iz svog dvorišta.
Evo i na ovoj temi je bilo da se komšije već žale na velike količine kutija i smeća koje je ostalo u zgradi ili na ulazu jer nekome nije palo na pamet da počisti za sobom.
Upravnici i razne firme za održavanje su dodatni benfti/produkt vremena i napretka kome svedočomo, ali smo mi ključ, jer nazadujemo u moralnom smislu. Ako krenemo od sebe da sređujemo stvari, lako ćemo sa upravnicima.
 
Komšije, zašto pristajete da plaćate ovoliku cenu investicionog održavanja koju nisu izglasali stanari već agencija? Zašto ima potrebe da bude tolika cena kod nove zgrade u koju godinama ne treba ulagati?! Dovoljan je zakonski minimum kod novih zgrada.
 
Zato sto je Ugovorom tako definisano, barem je to bio slucaj u ZK, a i zakonska je obaveza da imate redovno+investiciono odrzavanje. A sto se tice onog "zasto tolika cena" jedan od razloga je da bi se sredstva akumulirala jer za jedno 20god. popravka krova ili zamena vitalnih delova lifta uopste nisu jeftine stavke. Drugo, modelni kompleksi kao takvi ispunjavaju i odredjene standarde sto se tice video nadzora, alarmnog i protiv pozarnog sistema itd. Sve to zahteva mesecne provere, godisnje servise, odrzavanje i slicno. Onda ako se zeli FTO obezbedjenje to isto kosta itd itd. Dakle, stanovanje u jednom novom i modernu kompleksu kostta nesto vise nego u zgradama koje imaju par decenija. S druge strane stedi se na racunima za grejanje (po potrosnji) i struji (led rasveta). Stvar je samo izbora ali jedno je sigurno, nema za dz.
 
Još uvek dovoljno dobar da mogu da operem suđe i ručno ! :ROFLMAO:
 
Pogledajte ovu firmu i održavanje garažnog mesta i zgrade u stanu koji imam. Ogromna je razlika, a zadovoljni smo njima.
IMG_20230201_122146~2.jpg
 
Pogledajte ovu firmu i održavanje garažnog mesta i zgrade u stanu koji imam. Ogromna je razlika, a zadovoljni smo njima.
Odgovor sam dobio na mejl 31.01.2023. sa pausalnim odgovorima, svakako nisu nista konkretno odgovorili, tako da ce dobiti novi prigovor. Ko god bude pisao inicijativu za promenu profesionalnog upravnika, neka objavi i ovde. Ima nas…
 
Ja zivim u Galensovom kompleksu, isti vam je upravnik u Minelu kao i nama.

Imamo 6 lamela, samo jedna lamela je složna i uspela da izbori sve i svašta(naša lamela ima oko 150.000 din na racunu,sledeca pored nas 30.000), ostalih pet ne interesuje nista,niko da se pojavi na sastanku.
Ljudi reaguju tek kada problem dodje na njihova vrata ali tada nema pomoći!
 
Malopre se prošetah oko zgrade.
Zgrade mi izgledaju spolja super, odlično je što će biti i velika radnja Univerexporta u prizemlju. Siguran sam da su i stanovi i zgrada isto jako dobri unutra.
Ono što mi svakako upada u oči jeste da sem trave kod fontane i igrališta nema uopšte nekih drugih travnatih površina! Ima trave i ispred salona keramike 20kvadrata, možda! Ima dosta zelenila, ali u žardinjerama. Imalo je prostora za još travnatih površina. Ne verujem da ljudi više vole behatom nego travu
Mislim da je trebalo napraviti više travnatih površina. Pa odmah mi se nameće pitanje gde će kuće da piške i da kake?😂
I ima li neka informacija hoće li sređivati padinu iza zgrade i hoće li završiti započeto stepenište na istoj?
Nadam se da će u novim fazam ipak napraviti neke veće zelene površine.
 
Ako ocekujete zelene povrsine kao u npr. blokovima zaboravite na njih. To je odavno postao luksuz jer je zemljiste jako skupo. I to malo trave sto ima nece biti namenjeno za gazenje ako ce biti ugradjen zalivni sistem kkap po kap. Slizna prica u Zemunskim kapijama, bice zelenih povrsina, kad ono dva parkica za malu decu i par parcela sa travom na naselje od 1000+ stanova.
 
Ako ocekujete zelene povrsine kao u npr. blokovima zaboravite na njih. To je odavno postao luksuz jer je zemljiste jako skupo. I to malo trave sto ima nece biti namenjeno za gazenje ako ce biti ugradjen zalivni sistem kkap po kap. Slizna prica u Zemunskim kapijama, bice zelenih povrsina, kad ono dva parkica za malu decu i par parcela sa travom na naselje od 1000+ stanova.
Nije problem što je zemljište skupo, jer se na kraju cena zemljišta ukalkuliše u konačnu cenu stana, i to plate kupci stanova. Mnogo veći problem je što investitori imaju težnju ka maksimizaciji profita, pa onda hoće da uglave što veći broj kvadrata na zadatu površinu, što im urbanistički uslovi dozvoljavaju.
S druge strane, s obzirom da je cena kvadrata skočila u poslednjih 10 godina nekoliko puta, bilo bi logično da se pojavi neki investitor koji bi napravio zgradu sa mnogo više zelenila nego što je sadašnji standard u beogradskoj novogradnji, jer bi to mogao da pokrije višom cenom kvadrata. Međutim, to se nije desilo, što je čudno, jer očigledno postoji potražnja i za takvim projektima. Na kraju dolazimo do toga, da se u Beogradu mora kupiti stan u starogradnji, u blokovima koji su odavno izgrađeni, ako neko želi da ima zelenilo oko zgrade.
 
Sve je u maksimizaciji profita, a da zemljiste moze da se ukalkulise u cenu kvadrata i proda relativno brzo verujem da bi tako i u radili. Ali ocigledno da je cena zemljista mnogo visoka da bi se ukalkulisala u cenu kvm, to bi tek bila ludost i mislim da tada ne bi bilo potraznje, makar na lokacijama van NBg. Gledam one ulicice po zemunu gde su nekada bile porodicne kuce, tu vredi realno samo plac koji se plati u startu recimo pola miliona e, a zgrada ne moze da ima vise od 3 sprata, znaci i broj stanova mali. Koliko bi trebao da kosta kvm ako bi investitor podigao jedni zgradu na delu placa, a drugi iskoristio kao zelenu povrsinu.
Na kraju, i da imamo zelene povrsine to treba nego da bukvalno gaji i odrzava, pogotovo u prvih 10tak godina. E sad procenite samo kako je u Srba kada je rad za opste dobro u pitanju ili kada za isti treba neko da se plati.
Zato lepo saberi/oduzmi sve u beton pa ko voli...a vole ljudi, trazi se stan vise.
 
A propo zelenila, sa prve strane ove teme:



@ВладимирНС

На плацу има пуно прелепог одраслог дрвећа. Хоћете ли сачувати оно које није стриктно на месту где ће бити зграде?

Mogu i da se pomjere pojedini prinjerci ....

Isto smo konstatovali i trenutno smo u konsultaciji sa nasim spoljnim saradnicima koji ce se baviti parternim uredjenjem i ozelenjavanjem kompleksa, da li i na koji nacin mozemo da sacuvamo i izmestimo postojece drvece. Jos uvek nemam nikakve informacije koje bih podelio sa vama kao odgovor na pitanje.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Tako su i u Kapijama unisteni drvoredi koji su tu opstajali uprkos vremenu, zanemarivanju, ratovima, bombardovanju. Dok je jos radio show room postojala je 3D maketa naselja, ljudi moji zelenila koliko hoces, a sada tuga.
Pa ljudi moji bila je cak i ideja da se potpise peticija da jedna strazarska kucica ostane i da se na nju postavi ploca cisto da neke naredne generacije znaju na kom mestu se nalazi naselje i sta je tu nekada bilo. Negativan odgovor je bio expresan.
 
Kakvi su vam računi za infostan i za struju (refundiranje investitoru)? Da li neko ima iskustva sa ugovornom kaznom, imajući u vidu kašnjenje sa završetkom radova?
 
Kakvi su vam računi za infostan i za struju (refundiranje investitoru)? Da li neko ima iskustva sa ugovornom kaznom, imajući u vidu kašnjenje sa završetkom radova?
Visoki za struju i nije mi jasno zašto toliko, s obzirom na to da se u stan još uvek nismo zvanično uselili. Ima li neko objašnjenje za ovako visoke račune?
 
Visoki za struju i nije mi jasno zašto toliko, s obzirom na to da se u stan još uvek nismo zvanično uselili. Ima li neko objašnjenje za ovako visoke račune?
Raspitao se. Računi za struju su visoki, jer je u pitanju komercijalno snadbevanje i široka potrošnja dvotarifni. Skuplji je obračun i cene, jer nije garantaovano snadbevanje za domaćinstvo. A to je zato jer računi još uvek idu na Galens. Da li je neko od vas platio ove račune? Meni ne pada na pamet!
 
Vrh