Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Drage, vrlo verovatno, buduce komsije, zamolila bih vas za pomoc. Naime kupicemo stan u novom premium delu, koji je useljiv kako kaze investitor za godinu dana. Vidim da se pre imalo problema sa kasnjenjem ali reko da proverim da nije mozda bolje sada. Problem je jer sam sa malom bebom, pa ne bih bas naredne 2 godine da placam kiriju koja je otisla dovraga zbog rusa. Takodje me interesuje da li je neko mozda izvrsio kupovinu ili zakljucio predugovor o kupovini uz pomoc subvencije od drzave u iznosu od 20.000e?
Hvala vam unapred na odgovorima.
Pozdrav
Надобронамерније вам кажем да опцију куповине од ових лажова одустанете.
 
Drage, vrlo verovatno, buduce komsije, zamolila bih vas za pomoc. Naime kupicemo stan u novom premium delu, koji je useljiv kako kaze investitor za godinu dana. Vidim da se pre imalo problema sa kasnjenjem ali reko da proverim da nije mozda bolje sada. Problem je jer sam sa malom bebom, pa ne bih bas naredne 2 godine da placam kiriju koja je otisla dovraga zbog rusa. Takodje me interesuje da li je neko mozda izvrsio kupovinu ili zakljucio predugovor o kupovini uz pomoc subvencije od drzave u iznosu od 20.000e?
Hvala vam unapred na odgovorima.
Pozdrav
Mi smo aplicirali za subvenciju od 20.000,00 evra za učešće. Čekamo odgovor.
 
Mi smo aplicirali za subvenciju od 20.000,00 evra za učešće. Čekamo odgovor.
Prvi put sam naisla na potvrdan odgovor za subvencije. Molim Vas samo za informaciju oko predugovora, sta je sve potrebno od papira uzeti od investitora koje prilazem prilikom apliciranja. Spominje se gradjevinska dozvola i potvrda o prijavi radova, da li treba jos nesto? Da li ste vi od sunnyville-a dobili sve sto vam je trebalo?
 
Prvi put sam naisla na potvrdan odgovor za subvencije. Molim Vas samo za informaciju oko predugovora, sta je sve potrebno od papira uzeti od investitora koje prilazem prilikom apliciranja. Spominje se gradjevinska dozvola i potvrda o prijavi radova, da li treba jos nesto? Da li ste vi od sunnyville-a dobili sve sto vam je trebalo?
Os Sunnyville-a to dvoje treba i dostaviće vam, tražite im mejlom.
 
Postovani, zamolila bih vas za jos jednu informaciju. Volela bih da radim sa notarom koji ima iskustva u vezi ove subvenicije pa ako mozete da mi kazete sa kojim notarom ste saradjivali.
Sa Jasnom Vasiljević, s tim što ona nema nikakvog iskustva sa subvencijom, niti mislim da bilo kog notara to zanima. Pišite mi u PP, ako je još nešto potrebno, da ne zatrpavamo temu.
 
Da li zna neko koliko mogu da ocekujem povracaj pdva za stan od 67 kvadrata i koji je rok isplate?
 
Pozdrac drage komšije ☺️
Ima li neko informaciju kada se očekuje useljenje prve faze Premium 2? ☺️
Znam da je planirano za mart, ali koliko je to izvesno u ovom trenutku?
 
Pozdrac drage komšije ☺️
Ima li neko informaciju kada se očekuje useljenje prve faze Premium 2? ☺️
Znam da je planirano za mart, ali koliko je to izvesno u ovom trenutku?
Ja sam prosle nedelje obisla lamelu 3, sto se samog stana tice vrlo malo je ostalo (postavljene su klime, radijatori, lift, sve sanitarije, nedostaju parketi I unutrqsnja vrata..) ali sam ulaz je skoro u grubim radovima. Moglo biti zavrseno za 2 meseca ako se mobilizuje dovoljno radnika kojih bas I nije bilo previse. Ne znam kako stoje stvari sa spoljasnjim instalacijama, kanalizacija, struja I slicno.
 
Ja sam prosle nedelje obisla lamelu 3, sto se samog stana tice vrlo malo je ostalo (postavljene su klime, radijatori, lift, sve sanitarije, nedostaju parketi I unutrqsnja vrata..) ali sam ulaz je skoro u grubim radovima. Moglo biti zavrseno za 2 meseca ako se mobilizuje dovoljno radnika kojih bas I nije bilo previse. Ne znam kako stoje stvari sa spoljasnjim instalacijama, kanalizacija, struja I slicno.
Ja sam u lameli 1, ali ima jedno mesec dana kako sam poslednji put bila na gradilistu, a u stanu sam bila prosle godine...
Nadam se da ce biti uskoro gotovo, placam kredit i kiriju u isto vreme, a gazde su mi upravo podigli kiriju za 150e...
Hvala komsinice ☺️
 
Pozdrav buduće komšije! :)Pretraživala sam temu, ali nisam našla da je neko pričao o ovome, zanima me da li je neko nakon useljenja instalirao bide u kupatilu i da li je uopšte ta opcija moguća (pošto je kupatilo poprilično malo, 4m2)?
Hvala unapred ❤️
 
Komšije,
Po ovom poslednjem projektu ovde je preko 100 lamela.
Ne znam kako vama izgleda, meni se čini da će parkiranje biti “izazov”.
64294DBC-A16A-42C5-B630-A963E181C6CE.jpeg
 
Pozdrav ljudi.
Da li iko zna koliko ce otprilike ljudi biti u ovom naselju. Posto koliko vidim tu ima bas mnogo lamela?
I generalno od ljudi koji su se uselili kakvi su utisci?
Hvala
 
Pozdrav ljudi.
Da li iko zna koliko ce otprilike ljudi biti u ovom naselju. Posto koliko vidim tu ima bas mnogo lamela?
I generalno od ljudi koji su se uselili kakvi su utisci?
Hvala
100 lamela, 5-6 spratova, cca 4 stana na spratu = 2 400 stanova * 3 = 7 200 ljudi

2 400 stanova * 1,3 automobila = 3 120 parking mesta

Po mojoj proceni nedostaje 600 parking mesta.
 
100 lamela, 5-6 spratova, cca 4 stana na spratu = 2 400 stanova * 3 = 7 200 ljudi

2 400 stanova * 1,3 automobila = 3 120 parking mesta

Po mojoj proceni nedostaje 600 parking mesta.
Hvala puno na odgovoru i svaka cast na proračunu:)
Deluje mi bas pretrpano a i lokacija izmedju Lesšća, toplane i nekih barakica (koliko vidim na google earthu) mi ne deluje bas premijum. Da li mozda iko zna koliko se krecu cene za stanove od 45 do 50 kvadrata i da li ima neko iskustva da podeli ? Koliko vidim po komentarima kasni se dosta i nista nije uknjiženo, čak ni one stare lamele od pre nekoliko godina?
 
Da, prve zgrade jos uvek nemaju upotrebnu dozvolu.
Koliko znam premium 1i2 su rezervisani/prodati. Trenutno moze da se dobije nesto u ovom buducem redu zgrada izmedju premiuma i starih zgrada. Cena oko 2000 evra kvadrat okvirno.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Postovani,
da li ima nekog ovde prisutnog iz Lamele C, zgrada E. Dobio sam info da je pre par dana prikljucena struja u toj lameli, da li se zna kada ce biti spremna za useljenje?
 
@Stevav

Pre nekoliko dana je stigao parket za C lamelu, E zgrade. Sudeći po dinamici, pre proleća-leta se nece useljivati.
Za struju nemam info. To bi svakako bilo super ako su priključili.

Pozdrav iz komšiluka, B Lamela.
 
Postovani,
da li ima nekog ovde prisutnog iz Lamele C, zgrada E. Dobio sam info da je pre par dana prikljucena struja u toj lameli, da li se zna kada ce biti spremna za useljenje?
Prikljucena je struja komsija, samo je potrebno uraditi neku dodatnu papirologiju (od strane Sunnyville). Kako smo shvatili, tek za mesec dana ce moci da se prebaci na vlasnika stana (jer postoji neki neizmireni dug prema EDB kako smo saznali na gradilistu). Parket je postavljen koliko znamo na prvom spratu (drugi je u toku, videli smo majstore). Za ostale spratove ne znamo. Najbolje da pozovete direkciju za dodatna pitanja. Da li mozda znate da li postoji neka Viber/WA/Telegram grupa za stanere E zgrade?
 
Komšije, od 01.03 mi dođu penale.
Koja su vaša iskustva sa isplatom istih? Za mart isplaćuju u aprilu ili kako? Podrazumeva se pritisak na njih 😂
 
Komšije, od 01.03 mi dođu penale.
Koja su vaša iskustva sa isplatom istih? Za mart isplaćuju u aprilu ili kako? Podrazumeva se pritisak na njih 😂
Дођу ми преко 1000€ до сад рачунајући од септембра. Ништа нисам добио. Кажу дају све на примопредаји. Нисам их притискао, али ћу у року од месец-два најкасније само да их тужим, у зависности од развоја догађаја. Даћу им једно упозорење, можда.
 
Vrh