Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Na raskrsnici koja će se ubuduće spajati sa Jurija Gagarina je počelo trasiranje drugog kraka ka Vinogradskoj ulici Pogledajte prilog 153650Pogledajte prilog 153651Pogledajte prilog 153652Pogledajte prilog 153653
Za slucaj da je nehasno na sta sam mislio. Govorim o ovome
Screenshot_2023-02-02-15-38-52-114_com.vanced.android.youtube.jpg

Ceo snimak :
 
Isključenje nije isto krak. Kraci su ka Vinogradskoj (kružni tok) i ka Jurija Gagarina, a ostalo su isključenja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Ja sam već ovde komentarisao to što nisu predviđeni kružni tokovi ali sam onda dobio odgovor od Pantografa... :oops: :censored:

Па немају кружни токови много смисла на укрштању са споредним правцима. Једино да се да приоритет главном, али онда би се правио хаос у главама возача који ни ово мало правила не могу да сваре, па бих ја то свакако избегавао колико се може.

И неће бити проблем, фазе за укључења са споредних праваца трајаће кратко.
 
Poslednja izmena:
@Gobao lepe vesti, pomak u dobrom pravcu, ali neće daleko otići. Samo taj patrljak u dužini od stotinak metara od raskrsnice je imovinski čist i eksproprisan, dalje ka ulici Vladimira Farmakovskog nije se pomerila papirologija. A tek potez od Vladimira farmakovskog Vinogradske - divlji zapad.
 
@Gobao lepe vesti, pomak u dobrom pravcu, ali neće daleko otići. Samo taj patrljak u dužini od stotinak metara od raskrsnice je imovinski čist i eksproprisan, dalje ka ulici Vladimira Farmakovskog nije se pomerila papirologija. A tek potez od Vladimira farmakovskog Vinogradske - divlji zapad.
Nadam se da ce urediti ceo put do vinogradske
 
Ja sam već ovde komentarisao to što nisu predviđeni kružni tokovi ali sam onda dobio odgovor od Pantografa... :oops: :censored:

Па немају кружни токови много смисла на укрштању са споредним правцима. Једино да се да приоритет главном, али онда би се правио хаос у главама возача који ни ово мало правила не могу да сваре, па бих ја то свакако избегавао колико се може.

И неће бити проблем, фазе за укључења са споредних праваца трајаће кратко.
Nije kružni tok jedino napredno rešenje. Recimo, dovoljno je malo proširiti spojeve i napraviti ih pod drugim uglom.

Recimo

tjunction-traffic-lights-260nw-693104500.jpg
 
Postoji toliko boljih rešenja za ovakve raskrsnice i naravno, da smo pored svog tog prostora mi izabrali najgore.

screenshot_2023-02-02-15-38-52-114_com-vanced-android-youtube-jpg.153654
Овде делује да нема траке (проширења) за скретање десно на споредни пут, што би било ужасно, јер ће они који скрећу блокирати и успоравати крајњу десну траку.
Онда ће да се чуде што људи возе средњом траком све време.
 
@Gobao lepe vesti, pomak u dobrom pravcu, ali neće daleko otići. Samo taj patrljak u dužini od stotinak metara od raskrsnice je imovinski čist i eksproprisan, dalje ka ulici Vladimira Farmakovskog nije se pomerila papirologija. A tek potez od Vladimira farmakovskog Vinogradske - divlji zapad.
Osvajaju teren ko u americkom fudbalu
 
Ako se iko uopšte više pita o svrsishodnosti ove saobraćajnice: nedavno sam iz blokova išao na groblje Orlovača...gužva, semafori... a ovde se otvara nova, brza veza NBG sa Železnikom, Petlovim bdrom, Resnikom, i okolinom i ostavljanjem izbora trase se rasterećuje se Trgovačka. Benefiti ne moraju da se objašnjavaju.
 
Bravo! Vrlo metodično radiš ovaj pregled i praktično je ultimativni vodič za procenu situacije, bukvalno jednim pogledom! Još jednom bravo! Zaista vredno i bolje nego hiljadu reči i besmislenih vlogzila.

Imam i predlog za color coding, ako cepam dlaku na 4,ne nego 8 delova :) : za objekte gde nije ni otpočelo rušenje kružići jedne boje (npr crveno), za polusrusene druge (npr žuto), a ako obeležis neki srušeni objekat onda za njih zeleni kružić.

:)
Evo danasnji update na terenu. Posto je bilo lose vreme samo samo bacio pogled i otisao dalje.

Crveno - sruseni objekti
Zuto - polusruseni objekti jos u prvom talasu
Plavo - kompletni objekti
04.02.2023.png
 
Pa dobro,ali u sustini samo one dve kuce,naj blize kruznom toku smetaju za nastavak radova.Ove ostale su van puta.
 
Koliko ja vidim čitavih 8 neposredno smetaju.
 
Vrh