Šta je novo?

Cene nekretnina

Sve stoji ali tamo je 80% stanova oglaseno sa 300% vecom cenom od bilo koje realne.

Meni se koncept na pocetku jako dopao, to je bilo super. A i ne bilo super za 1,4 miliona evra koliko su uzeli, ne verujem slucajno
 
Da interesantno je da im se prihod svake godine duplira, brzo napreduju, verovatno su pogodili šta treba kupcima, ne znam...ali mi se nešto ne sviđa njihov sajt, moglo bi to i bolje
 
Cenu diktiraju prodavci, a ne city expert...

Nisu slucajno uzeli, ali nista cudno kod nas. Gde drzava krene da se mesa, dobijemo eksploziju u pravom smislu te reci - pogledajte ekipu u gradu i na drzavnom nivou i sve je jasno :)
 
I akademija za iscrtavanje obrva je " slucajno" izdasno sponzorisana. Kad se namire svi jasno je da deo visokih cena kvadrata sadrzi i te mutne " poslice"
 
Neko je pomenu Zlatibor, poslednja nedelja raspusta rezervisano 705/2000 na bookingu, znaci svaki treci apartman prazan u sred raspusta i to po cenama od oko 30-40 evra dnevno.

Vise se isplati prodavati helium balone nego izdavati apartman.
 
Neko je pomenu Zlatibor, poslednja nedelja raspusta rezervisano 705/2000 na bookingu, znaci svaki treci apartman prazan u sred raspusta i to po cenama od oko 30-40 evra dnevno.

Vise se isplati prodavati helium balone nego izdavati apartman.
Jaoooo ne diraj samo u taj zlatibor, labud taman napisao post a da nema tu kljucnu rec.. Sve si upropastio! 😭😭
 
Neko je pomenu Zlatibor, poslednja nedelja raspusta rezervisano 705/2000 na bookingu, znaci svaki treci apartman prazan u sred raspusta i to po cenama od oko 30-40 evra dnevno.

Vise se isplati prodavati helium balone nego izdavati apartman.
Ako je rezervisano 705/2000, onda je svaki treci zauzet (a ne prazan), tj. dve trecine su prazni.
 
Što znači da je zauzetost sledeće nedelje (pon-pet) na dan 12.jan u 15h oko 65%, odnosno od subote 14.jan do nedelje 22.jan već 87% (to je zbog vikenda)
Takođe je važno napomenuti da na Zl...pardon na najlepšoj našoj zlatnoj planini popunjenost poraste do 92-95% negde na dan pre
To se dešava jer je Zl veoma blizu i lako je doći do njega, tako da i ljudi neretko u zadnji čas zakazuju

Naravno veoma je važno spomenuti da su svi hoteli na 95-100% popunjenosti, odnosno da je tzv Premijum smeštaj popunjen skoro stalno
Buking prenosi sve ukupno a tu je velika večina u Standard-u

Ali upravu ste ako mislite da treba lepših i boljih zgrada graditi, a ovim ružnjikavim promeniti fasade. Ja lično oštro osuđujem
svaki jeftini projekat na zlatnoj planini !!! :mad:
 
Obećah izveštaj sa terena, pa da izvestim.

Moj drugar je hteo da kupi dvosoban stan na periferiji Zemuna, i suprotno mojim sugestijama je hteo da pazari u Zemun Polju. Našao je fin stan 10 godina star, za razumnu cenu, i sve je usmeno dogovorio, ali kada je trebalo da se napravi ugovor, prodavac je počeo da izmišlja- te da odnese klimu, te da se odseli tek do aprila i slično. To se dešavalo krajem novembra i početkom decembra.

Drugar je odustao i počeo da gleda nešto bliže gradu- Nova galenika. Međutim, ponuda na Galenici nije bila naročito velika- tridesetak oglasa, od kojih 9 oglasa za isti stan, koji izgleda fino ali je cena, za tu lokaciju ludačkih, 2.400 evra po kvadratu. Bilo je još par stanova po jačim cenama i nekolicina koji mu nisu odgovarali iz raznih razloga. Zbog veličine, zato što je potkrovlje, sumnjivi papiri, nadgradnja bez lifta i slično. Bio je jedan lep stan po razumnoj ceni, ali kada je zvao oglas, čovek je rekao da ne prodaje već samo menja- šta reći.

Uzgred kada su cene bile na vrhu na Galenici 2008-9 dvosobni stan od 57 kvadrata plus velika lepa lođa od 6 kvadrata je bio 90.000 evra, i to u manjim lamelama drugi treći sprat i slično. Kada je bilo dno 2014-te, pa i par godina kasnije, isti takvi stanovi su išli za ispod 60.000 evra. Sada se oglašavaju za 110-120 hiljada, ako ih uopšte ima u ponudi, a da nisu potkrovlje/prizemlje. Znam jer sam živeo tamo.

U svakom slučaju, posle par dana je u oglasima izašla fina novogradnja na početku Batajnice, kada se ide iz grada, sa spuštenom cenom. Navodno je investitor hteo da završi priču jer su mu ostala još dva stana u zgradi. Bio sam u stanu i izgleda iznenađujuće lepo za taj novac. Dobar raspored za ukupno 60 kvadrata sa uračunatom lođom od 2-3 kvadrata. Ima dve spavaće sobe, kupatilo, predsoblje, hodnik i dnevnu sobu sa kuhinjom, a dimenzije svih prostorija su taman koliko treba za taj broj soba. Kupatilo ima velike bele ploče, slični stil kao Kennedy Residence, sa Grohe tušem, parket je veliki i izgleda dobro urađen. Roletne su na dugme. grejanje na gas koji greje i vodu. Hodnici u zgradi su dovoljne širine. Zgrada ima lift i podzemnu garažu koja odlično izgleda a garažno mesto je obavezno. Lift je lep i savremen. Postoji parking ispred zgrade. U neposrednoj blizini ima raznih prodavnica, kafića, a tu je i autobuska stanica. Iako drugar najpre nije hteo u Batajnicu, sada je presrećan. Zgrada spolja izgleda lepše uživo nego na slikama.

Što se tiče mana- kupatilo nema prirodnu ventilaciju, postoji stub u jednoj od spavaćih soba, a oni koji su ugradili lift su pobrkali nešto i stavili za prvi sprat dugme broj dva. Lift je lep i savremen.

U pitanju je bila vezana kupovina, tako da je drugar bio kupac za gotovinu. Spuštena cena je bila 1.430 evra po kvadratu sa uračunatim pdv-om, a obavezno parking mesto je 7.200 sa pdv-om.
 
Što znači da je zauzetost sledeće nedelje (pon-pet) na dan 12.jan u 15h oko 65%, odnosno od subote 14.jan do nedelje 22.jan već 87% (to je zbog vikenda)
Takođe je važno napomenuti da na Zl...pardon na najlepšoj našoj zlatnoj planini popunjenost poraste do 92-95% negde na dan pre
To se dešava jer je Zl veoma blizu i lako je doći do njega, tako da i ljudi neretko u zadnji čas zakazuju

Naravno veoma je važno spomenuti da su svi hoteli na 95-100% popunjenosti, odnosno da je tzv Premijum smeštaj popunjen skoro stalno
Buking prenosi sve ukupno a tu je velika večina u Standard-u

Ali upravu ste ako mislite da treba lepših i boljih zgrada graditi, a ovim ružnjikavim promeniti fasade. Ja lično oštro osuđujem
svaki jeftini projekat na zlatnoj planini !!! :mad:
Al si naivan .... ubacio si SNG pa ispali ovi rezultati, samo dan kasnije, tj od 15. do 22. januara trenutna zauzetost 71%.

Inace jedino resenje koje moze spasiti premijum planinu su premijum cene.

Minimalna cena vikendom, praznicima i za raspust 100e dnevno po smestajnoj jedinici, a ostalim danima 50 evra.

U suprotnom dobijamo Sutomore na planini.
 
Nejasan si kad spominješ Zlatibor, ali nije to suština, vidiš da sam naglasio da je vikend! Znači čisto pristupam svemu!

Slažem se za cene koje spominješ, ali kad pogledaš hotele i pravi premijum tamo i jesu cene preko 100e. Druga je stvar što ga očajno malo ima.
Velika većina na bukingu je Standard,...čist, mirišljav, sa lepim posteljinama, blizu centru...ali opet Standard.
Meni je pomalo čudno da je i toliko popunjeno, ali opet predpostavljam to je jer
ljudi idu gore zbog zdravlja, uređeno je i relativno blizu

A što se tiče Standard smeštaja ne bih dao više od 50-60e ni da je u Aspenu, Kolorado...Standard je svugde Standard
 
Nejasan si kad spominješ Zlatibor, ali nije to suština, vidiš da sam naglasio da je vikend! Znači čisto pristupam svemu!

Slažem se za cene koje spominješ, ali kad pogledaš hotele i pravi premijum tamo i jesu cene preko 100e. Druga je stvar što ga očajno malo ima.
Velika većina na bukingu je Standard,...čist, mirišljav, sa lepim posteljinama, blizu centru...ali opet Standard.
Meni je pomalo čudno da je i toliko popunjeno, ali opet predpostavljam to je jer
ljudi idu gore zbog zdravlja, uređeno je i relativno blizu

A što se tiče Standard smeštaja ne bih dao više od 50-60e ni da je u Aspenu, Kolorado...Standard je svugde Standard
SNG je Srpska Nova godina koju si ubacio u seaarch pa zato veca popunjenost.

Sta je uopste premijum? Premijum zgrada, dođem gore sa X6 ne moze u podzemnu garazu da udje, nude mi mesto napolju, a ono projektovano za stojadina. Ulice isto, ako naidje kolega sa G klasom ne mozemo da se mimoidjemo. Javna parking mesta isto mala.

Jahanje da ne pominjem, nigde rasnog konja, sve neke rage. Skole jahanja 0 bodova.
 
https://www.ekapija.com/news/397014...-dedinju-u-prvom-lux-kondo-hotelu-zlatiborski

1673542131539.png


www.zlatiborskicar.rs/

Čist premijum, apartmani od 18kvm, to neki novi trend mikro stanovi, mikro kuće i mikro apartmani… još malo i bićemo ko Japan 😉
Zna li se cena ovde ako je neko već proveravao?
 
Cenu diktiraju prodavci, a ne city expert...

Nisu slucajno uzeli, ali nista cudno kod nas. Gde drzava krene da se mesa, dobijemo eksploziju u pravom smislu te reci - pogledajte ekipu u gradu i na drzavnom nivou i sve je jasno :)
Valjda cenu diktiraju kupci, prodavac je slobodan da ceni svoju nepokretnost koliko god želi, ali ništa od toga ne vredi dok se ne pojavi neko ko će dati novac.
 
Nejasan si kad spominješ Zlatibor, ali nije to suština, vidiš da sam naglasio da je vikend! Znači čisto pristupam svemu!

Slažem se za cene koje spominješ, ali kad pogledaš hotele i pravi premijum tamo i jesu cene preko 100e. Druga je stvar što ga očajno malo ima.
Velika većina na bukingu je Standard,...čist, mirišljav, sa lepim posteljinama, blizu centru...ali opet Standard.
Meni je pomalo čudno da je i toliko popunjeno, ali opet predpostavljam to je jer
ljudi idu gore zbog zdravlja, uređeno je i relativno blizu

A što se tiče Standard smeštaja ne bih dao više od 50-60e ni da je u Aspenu, Kolorado...Standard je svugde Standard
Beli labude, kakav standard kakav premijum? Pričamo o planini od 1500 mnv koja sredinom januara meseca još nije otvorila ni jednu jedinu stazu?! Shvataš li koji je to nivo ludila? Kao kada recimo na Kranjskoj Gori ili Mariborskom Pohorju, koji su inače niži od Zlatibora, ne bi ništa radilo u sred skijaške sezone- potpuno nezamislivo, zar ne? Ali na Zlatiboru nikog nije briga, priča se o izgradnji drugog kraka Gold gondole, svi jedu, piju, srećni i zadovoljni.
 
https://www.ekapija.com/news/397014...-dedinju-u-prvom-lux-kondo-hotelu-zlatiborski

www.zlatiborskicar.rs/

Čist premijum, apartmani od 18kvm, to neki novi trend mikro stanovi, mikro kuće i mikro apartmani… još malo i bićemo ko Japan 😉
Zna li se cena ovde ako je neko već proveravao?

Auuu niki, di ja koji sam obišao skoro sva mesta na zlatiboru i pratim sve projekte da prvi ne saznam za ovakav objekat!? Ovo je ono što tražim evo već 3 godinu, konačno da vidim sve što želim u jednom kompleksu. Konačno prava svetska arhitektura kod nas! Ako ovde kupim apartman imaš gratis vikend !
2022-11-10-Zlatibor-41-c02-final-2-scaled.jpg
2022-11-10-Zlatibor-44-c05-final.jpg


Ovo mi deluje ok, ima taj restoran/vidikovac, i parking mesto za svaki apartman u garazi. Zna li se koja je cena?

Spoj alpskih Chaleta i naše tradicije, sjajno, toplo, čista ekskluziva...zovem odmah sutra pa javljam za cenu

Lako je tebi Nedeljkoviću sa X6, ima se može se...a ja sa mojih 195cm dok uđem u golfa mi je najveći problem, e al zato posle mogu da ga metim di hoću i fruštukujem ko čovek
 
Ajd uzdravlje labude, ako sam ti pomogao i meni srce puno 👍javljaj cene i utiske, možda i mene zainteresuje … a za vikend može, ali samo kraljevski apartman ako kupis 🤪
 
Vrh