Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

И опет је решење једноставно, да ми имамо смислен правосудни систем: одшлепаш га, наплатиш му казну, "услугу" пауковања... и трошкове израчунате на основу полусатног ометања трамвајског саобраћаја, укључујући изгубљено време путника (извештачи се колико их је било под ударом због кашњења), и колико је асфалт оштећен додатом тежином аутобуских путника који би иначе ишли трамвајем, ма све. И онда објавиш, на сва звона, колико је дужан. Па лепо, кад дегенерик буде продавао гаражу на Јулином брду да надокнади штету, објавиш и тужну причу о судбини глупог човека... И добијеш паметан град.
 
:bg4:Dooobro,ne mora na bas krov dovoljno je i na bok da moze da se prodje. Eee zemljo dembelijo pola sata kr**** stoji na sinama i nema kojekakvih sapica i pauka.
^ Previše kamera ima u okolini. Bez obzira što je ovako nepropisno i bahato parkiran, to obrtanje na kolovoz ne bi bilo zakonski/pravno pametno po osobe koje to rade... javno.
Neverovatan bol u preponama imaju oni koji to mogu da rese.
 
Samo "id*** test" po zapadnom modelu. Na konzilijum o tvom trošku, da lekarska komora utvrdi šta nije u redu s mozgom.
 
FiSFgv7XgAA6QmL.jpg
 
Pa gde je ta Košava kad ti zatreba... 🙁

Šalim se, u redu je, razumem zašto Košava ovde nije radila jer je bilo previše svedoka i svima oči uprte u auto.
Ono što je veće pitanje je zašto nisu radili panduri i novinari, pošto ne videh nijednu vest u većim portalima o ovom skotu koga treba maći iz društva, a ne samo sa ulice.

U međuvremenu, drugi pijani skot u Smartu isčupao 30 metara ograde kod Sajma i prošao bez ogrebotine.
290071_viber-image-2022-11-24-11-43-06-372_orig.jpg

 
Bukvalno sam 30 sekudni posle udesa prosao tuda, i nista mi nije bilo jasno sta je se tu desilo i kako, smart je bio na suprotnoj traci ili ti traci u pravcu centra okrenut ka Obrenovcu, u desnoj traci u pravcu Obrenovca posle dela gde je pala ograda su bila dva parkirana auta, ne znam da li su i oni ucestvovali u udesu ili je njih zakacila ograda koja je pala nisam video, saksija je bilo svuda, isprem mene je autobus bio koji je se provlacio od ograde, saksija i tih parkiranih auta.

Edit: I nije bilo oko 11 casova vec oko 10 i 4,5 minuta.

A kilometar odatle na semaforu pre skretanja na stari obrenovacki put (onaj pored Ade) bio je jos jedan udes, lancani 3 auta, koliko sam mogao da vidim nije bilo neke bas velike stete, branici stadali.
 
Poslednja izmena:
Da li će u Galeriji stavljati čengelu na aute od 100 000+ evra ili samo na ove siromašne bahate. Galerija je zapravo sajam bahatosti, bogatstva, turbofolka i silikona. Ja sam je tako doživeo
 
Dobili su da taj mora da ode do info centra galerije da trazi da mu se skinu lisice pa da saceka coveka koji ce da dodje da mu skine lisice i sve to ce potrajati nekih 30tak plus minuta dovoljno da ga iznerviras da mu sledeci put ne padne pa pamet da parkira na mesto invalida.
 
S tim da je to protivpravna radnja al drzavna firma pa joj se moze.

Ovo u bul. vojvode mišića se redovno dešava jer ne postoji džersi barijera a ivičnjak-ostrvo je smešno mali. Ograda tu služi samo da spreči pešake da pretrčavaju a mogu misliti kakav je osećaj kad niotkuda naleti automobil iz suprotnog smera.
 
Meni nije jasno ovo za Galeriju?

Šta su dobili time? Ne mogu da mu napišu kaznu, policija nema pravo da mu piše kaznu...
Dobili su da taj mora da ode do info centra galerije da trazi da mu se skinu lisice pa da saceka coveka koji ce da dodje da mu skine lisice i sve to ce potrajati nekih 30tak plus minuta dovoljno da ga iznerviras da mu sledeci put ne padne pa pamet da parkira na mesto invalida.
Више је ово медијски ефекат у смислу одврађања.
Да би они сваког бахатог лика превспитали требало би много труда.
 
Ја бих дао медаљу ономе коме није мрско да иде по судовима и да плаћа адвокате због овога. Таквих није ни 1%.
99,6% неће стати следећи пут, макар због непријатности.
 
Mislim da i TC može njega da tuži zbog nepropisnog parkiranja. Ugrozio je kretanje invalida na privatnom posedu bla bla.... . Pogotovu ako na ulazu naznače da će se tako tretirtati nepropisno parkirani.

Takože mislim da mogu da mu naplate i "doplatnu" kartu za takvo parkiranje po cenovniku koji su sami odredili i istakli. Privatni posed, niko te nije terao da uđeš unutra.


Ја бих дао медаљу ономе коме није мрско да иде по судовима и да плаћа адвокате због овога. Таквих није ни 1%.
99,6% неће стати следећи пут, макар због непријатности.
Pritom sve i da odeš na sud, niko ne garantuje ćeš isti da dobiješ.
 
А због чега се лисице не користе уместо паука тамо где није угрожен проток или безбедност и саобраћају? Тиме би се ослободили пауци да могу да реагују за 10-15 мин купећи кола која нпр паркирају на шинама.
Знам да постоји нека правна заврзлама у смислу слободе кретања али у чему је разлика између тога да ти паук однесе ауто па мораш у Паркинг сервис по њега или да мора неко да ти откључа лисеце?

Свакако мислим да би ово закључавање требало да се врши по пријави тржног центра а од стране комуналне милиције
 
Sta je dobra stvar jos kod lisica, onaj ko se parkira do tog sa lisicama isto na invalidesko mesto i ako vidi ovu poruku i lisice sigurno nece ostati na tom mestu vec ce preparkirati auto.
Pre sam vidjao vise tih besnih auta koji se parkiraju na invalidska mesta, dok sad to vise nije slucaj, ima svakakih auta koji se parkiraju na mesta za invalide, tako da sam siguran da ti sa jeftinijim autima nece se cimati po sudovima zbog toga sto su parkirali auto na mesto za invalide.
 
Mislim da i TC može njega da tuži zbog nepropisnog parkiranja. Ugrozio je kretanje invalida na privatnom posedu bla bla.... . Pogotovu ako na ulazu naznače da će se tako tretirtati nepropisno parkirani.

Takože mislim da mogu da mu naplate i "doplatnu" kartu za takvo parkiranje po cenovniku koji su sami odredili i istakli. Privatni posed, niko te nije terao da uđeš unutra.
Koliko znam može. Država ti propisuje koliko invalidskih parking mesta moraš da imaš. Parking mesta su obeležena jasno. Zauzimanje se svakako smatra prekršajem jedino što ne može odneti pauk iz tržnog centra samovoljno ali isto tako tržni centar može da pozove pauka da odnese auto jer je prekršio pravilnik o saobraćaju na njihovom posedu samo što i policija mora izaći na teren ili da mu naplati po drugom cenovniku što je bezbolnija varijanta jer bi paukom sigurno odvukao mušteriju da ide negde druge. Sve zavisi kakav pravilnik donese firma gde je privatni posed. Tvoje je da se prilagodiš ili platiš. Možda postoje još neke začkoljice ali bi trebalo da je to to.
 
Poslednja izmena:
Lisice se koliko znam već stavljaju stranim državljanima na ulicama. Ako su one protivpravne tek je onda pauk i odnošenje auta.
 
Da bi se stavile stranim državljanima, a ne naplaćivala samo komunalna kazna potrebna je odluka grada (ili države) gde će se propisati da u tom gradu važi to i to pravilo pored zvaničnog državnog zakona ukoliko u njemu nije regulisano(zobs-a u ovom slučaju). To obično rade jer nije bila mogućnost naplate stranim državljanima. Sada im stave lisice pa plati i vozi nazad u svoju državu.
 
Vrh