Šta je novo?

Razni projekti

Joj, ja sam tip koji da zivi u takvoj kuci, bilo bi mu bitno 🤣
 
Угриновачка, Земун

IMG_20221114_135149.jpg
 
Ma jok, idu na državni fakultet da bi dizajnirali ono što su zamislili Megatrendovci. :D
 
A ja mislim da je njen izgled u trenutnom Beogradu presudan taman koliko bi u kući koja je već napukla i samo što se ne strovali niz klizište, bilo bitno kakav je dezen na tapetama. :LOL:
Preterujete.
Diskusija je bila o toj zgradi, o njenom izgledu i uklopljenosti u okruženje, a ne o "strovaljivanju niz klizišta", "nelegalnim bljuvotinama" i sličnim jakim utiscima oko kojih bismo se (na drugim podforumima) pretpostavljam lako složili.
 
U Baranjskoj ulici u blizini Ugrinovacke i Tosinog Bunara, pocela je izgradnja objekta Square Residence, pa možemo otvoriti temu. Informacije su za sada da je rok za završetak kraj 2023. Ima li buducih komsija?

sajt objekta: https://squareresidence.rs/
Nisam uspeo da nađem posebnu temu - Ja sam zainteresovan za ovaj projekat, da li ima nekog u blizini ili prolazi tu često da baci pogled da li napreduju radovi uopšte?
Kako trebam da se selim na tu stranu (Zemun, NBG) ovo ne deluje kao loša lokacija, pre svega zbog blizine auto-puta (i možda se nekada ostvari SciFi projekat BG metroa)
Odgovara mi da se završi sve u prvom kvartalu 2024-e, sad prihvataju i kreditne kupce sa 20% učešća (kredit se realizuje na 80% realizovanosti projekta). međutim sam investitor mi je velika nepoznanica, pokušao sam da iskopam na net-u, ali ne uspevam da dođem do nekih referenci :(
 
Nisam uspeo da nađem posebnu temu - Ja sam zainteresovan za ovaj projekat, da li ima nekog u blizini ili prolazi tu često da baci pogled da li napreduju radovi uopšte?
Kako trebam da se selim na tu stranu (Zemun, NBG) ovo ne deluje kao loša lokacija, pre svega zbog blizine auto-puta (i možda se nekada ostvari SciFi projekat BG metroa)
Odgovara mi da se završi sve u prvom kvartalu 2024-e, sad prihvataju i kreditne kupce sa 20% učešća (kredit se realizuje na 80% realizovanosti projekta). međutim sam investitor mi je velika nepoznanica, pokušao sam da iskopam na net-u, ali ne uspevam da dođem do nekih referenci :(
Investitor je Stevo Dragisic ... bivsi politicar Radikalne stranke :D :D :D
 
Данас је објављена "Јавна презентација УП за изградњу стамбено - пословног комплекса, спратности П+8+ПС на КП 1222/21 КО Нови Београд", а реч је о објекту који треба да се гради у Блоку 40, а оивичен улицама Омалдинских бригада-Булеваром Милутина Миланковића и железничком пругом. На том месту је иначе била планирана да се гради ватрогасна станица Нови Београд. Све имате на https://www.beograd.rs/cir/gradski-...pratnosti-p8ps-na-kp-1222-21-ko-novi-beograd/ , а ево и неколико цртежа самог објекта који треба да буде спратности П+8+Пс, а имаће и два подземна нивоа тј. подземне гараже. Улаз у само насеље ће бити из Омладинских бригада, а поред самог железничког насипа.

ортофото.JPG


Урбанистички пројекат_Page_085.jpg

121.JPG
131.JPG
132.JPG
Урбанистички пројекат_Page_086.jpg
Урбанистички пројекат_Page_133.jpg
Урбанистички пројекат_Page_134.jpg
 
Данас је објављена "Јавна презентација УП за изградњу стамбено - пословног комплекса, спратности П+8+ПС на КП 1222/21 КО Нови Београд", а реч је о објекту који треба да се гради у Блоку 40, а оивичен улицама Омалдинских бригада-Булеваром Милутина Миланковића и железничком пругом. На том месту је иначе била планирана да се гради ватрогасна станица Нови Београд. Све имате на https://www.beograd.rs/cir/gradski-...pratnosti-p8ps-na-kp-1222-21-ko-novi-beograd/ , а ево и неколико цртежа самог објекта који треба да буде спратности П+8+Пс, а имаће и два подземна нивоа тј. подземне гараже. Улаз у само насеље ће бити из Омладинских бригада, а поред самог железничког насипа.

Pogledajte prilog 149049

Pogledajte prilog 149050
Pogledajte prilog 149055Pogledajte prilog 149056Pogledajte prilog 149057Pogledajte prilog 149058Pogledajte prilog 149059Pogledajte prilog 149060
Zna li se ko je investitor projekta?
 
Nisam uspeo da nađem posebnu temu - Ja sam zainteresovan za ovaj projekat, da li ima nekog u blizini ili prolazi tu često da baci pogled da li napreduju radovi uopšte?
Kako trebam da se selim na tu stranu (Zemun, NBG) ovo ne deluje kao loša lokacija, pre svega zbog blizine auto-puta (i možda se nekada ostvari SciFi projekat BG metroa)
Odgovara mi da se završi sve u prvom kvartalu 2024-e, sad prihvataju i kreditne kupce sa 20% učešća (kredit se realizuje na 80% realizovanosti projekta). međutim sam investitor mi je velika nepoznanica, pokušao sam da iskopam na net-u, ali ne uspevam da dođem do nekih referenci :(

 
Јавна презентација УП за изградњу стамбено - пословног објекта на К.П. 2764/1 КО Вождовац

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09- исп., 64/10 одлука УС, 24/11, 121/12, 42/13 , одлука УС и 50/13, 132/14,145/14, 83/18, 31/19, 37/19, 9/20 и 52/21),

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

Оглашава
ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ИЗГРАДЊУ СТАМБЕНО-ПОСЛОВНОГ ОБЈЕКТА НА К.П. 2764/1 КО ВОЖДОВАЦ, УЛИЦА УСТАНИЧКА ББ, БЕОГРАД

1
. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, у Улици 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 23. до 29. новембра 2022. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је Предузеће за пројектовање, извођење, инжењеринг, трговину и услуге „БАУПРОЈЕКТ” д.o.o. из Београда, Младе Босне бр.29.
3. Захтев за потврђивање Урбанистичког пројекта поднео је „БАУПРОЈЕКТ” д.o.o. из Београда, у име инвеститора „CL REAL ESTATE” д.о.о. из Београда.
4. У току јавног увида, елаборат за јавни увид за потребе израде Урбанистичког пројекта, биће изложен и на сајту Града Београда www.beograd.rs у рубрици “Градски огласи”.
5. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта, сваког радног дана од 9 до 15 часова, у згради Градске управе града Београда, Улица 27. марта бр. 43-45 (у сутерену).
6. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Тијана Митић маст.инж.арх.; Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Улица краљице Марије бр. 1.
7. Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, преко писарнице у Улици краљице Марије бр. 1, најкасније до 29. новембра 2022. године.

dokumentacija: https://www.beograd.rs/images/file/6780d48f6631cb840ed1321c7442d28e_7041885629.pdf

 
Kako misle ustanicka bb jel se zna koji je to plac ?
U prvom redu posta koji sam objavio, piše i broj parcele, pa moižeš da pogledaš u katastru za tačnu lokaciju. Inače, koliko vidim, popunjava se polako strana Ustaničke uz autoput, i to najpre na mestima gde su prazne parcele.​
 
Tu je baš mogla jedna kula da legne
Skroz sam saglasan, naročito imajući u vidu da su urbanisti pre nekoliko godina Napredu na parceli prekoputa, dozvolili izgradnju dve kule od 100m.

Sad je taj plac preuzeo GTC, koji tu planira izgradnju 80.000 m2 poslovnog prostora. Nadam se da će, kao što je i prethodni vlasnik placa planirao, ići u visinu, jer mogu samo da zamislim kako bi toliko kvadrata izgledalo nabijeno u neki P+6 bedem.

Kod ovog Grujinog projekta je zanimljivo što je to zasad jedini stambeni objekat planiran na neparnoj strani Bulevara Milutina Milankovića i živo me zanima kako će blizina pruge uticati na interesovanje potencijalnih kupaca.

Što se samog projekta tiče, šta ja znam - sa ovim talasastim terasama deluje drugačije od objekata koji se grade u okolini, ali čini se da je to više vizuelni trik. Pakovanje, a ne sadržaj. Ovako masivan, deluje mi kao kruzer nasukan na NBG :D A, onaj poslovni objektčić u unutrašnjosti bloka je čist višak i još jedan dokaz da je bilo bolje da se išlo na više zgrade i otvoreniji prostor.
grujin nbg.JPG
 
Vrh