Šta je novo?

Zlatibor

Тако функционише Москва цела. Сву зиму.
 
Мени није јасно ,зар нису говорили да се испод бехатона дуж целог трга и шеталишта поставља подно грејање које ће топити снег ? Откуд сада толики
снег?????
 
Sta ima novo na Zlatiboru ? Jel su konacno otvorili onu ulicu kod Gondole ?
Screenshot_2021-12-26-22-14-58-553_com.google.android.youtube.jpg
 
Slabo je ko koristi, ugkavnom ko se parkira. Ulica što ide ispod, skijališta parlelno sa Kalmanom ne služi ničemu, osim evenrualno smeštaju jednog dela kvadova. I dalje je problem drenaže kad se sneg topi, pa se ispod skijališta prvi, ne bara, već jezero koje kvasi i prska posetioce Ski bara, posebno kad neko uspe da zaglavi auto penjući se u odvodnu rešetku, koja je naravno, najviša tačka. A voda, kao voda, svašta joj smeta, pa čak neće ni uzbrdo.
Sve Zlatibor ima, ali sve je bekako traljavo, nedorađeno, vašarski...
U to ime, podignut je i panoramski točak u zabavnom parku kod jezera.
 
Jel neko video onaj panorama tocak kod jezera?
Jel to povremeno ili ce biti u stalnoj turistickoj ponudi?
 
Vraćali smo se sa Zlatibora u subotu oko 14h. U naselju je već tada bila masa ljudi ali kolona iz suprotnog smera koju smo sreli na putu prema Čačku je bila ogrmona. Verujem da je sada na Zlatiboru krcato kao za novu godinu. Raspust + neradni dan..
 
Ko su ovi što skupljaju dobrovoljni prilog u centru Zlatibora "za lečenje nepokretne devojčice Milice"?

Ima ih par, raštrkali su se oko jezera, viđam ih već duže vreme. Da li je to stvarno istina ili neka prevara na vidiku?
 
Vodite računa gde parkirate na Zlatiboru. Ako kojim čudom parkirate na zelenoj površini, spremite se i za čudo od komunalne kazne - 25k za fizička, a za pravna - bolje da vam ne kvarim dan. Ko vozi službeni auto...
 
Хвала богу да су почели да наплаћују казне . Изгледа да није било узалуд 100-ине мејлова које сам слао свим надлежнима у вези тога . И да не заборавим,најбитније је да то важи за све ,тј да не прескачу локалне таблице јер они су дефинитивно најбахатији са тим паркирањем.
 
Tako je, neka su počeli da lupaju kazne. Nekidan smo se vratili sa ZL. Kolicima s bebom nismo mogli šetati po trotoarima, svako malo poneki auto na trotoaru A PARKING U OVOJ NOVOJ ULICI ISPOD GONDOLE 99% PRAZAN. I onda moramo da pređemo na cestu kako bi obišli automobile, a na cesti naravno hrpa auta, sneg se topi, šprica po nama kako koji auto prođe... Horor.
Znam da nije baš najbolja pozicija tog parkinga ali ni u mom gradu nemam parking gde ja želim nego tamo gde postoji tamo parkiram. Bahato da ne može biti bahatije, samo cepaj kaze, tako i treba. Sat vremena na parkingu kod pijace košta 50din. Mislim da to stvarno nije puno.

Također parking kod jezera prema onom fudbalskom terenu i kružnom toku je bio 70% prazan. Da li su budale ti ljudi što plaćaju parking kod jezera dok masa njih parkira besplatno po trotoarima?!

Drago mi je da lupaju kazne već sada i da ne čekaju leto jer ti što parkiraju po zelenim površinama iznesu kilogram blata na cestu i izruju travu kao svinje.

Također pohvalio bih rad komunalne milicije, video sam ih da slikaju automobile parkirane po trotoarima U KRIVINI na kružnom putu, znači rade svoj posao i van užeg centra!

Mislim da će ovo leto Zlatibor da bude pristojniji po pitanju parkiranja kada dodjemo sledeći puta.
 
Odlična vest! Jedan naš poznanik vozi ralicu i onda zbog takvih buzdovana koji bahato parkiraju čovek ima noćne, ulice uzane, dosta jednosmernih ulica i pod kosinama, napada 30+cm snega za par sati, automobili na trotoarima, ljudi se žale što ulice nisu očipćenje, pešaci ne mogu šetati. Bezobrazluk.
 
Златибор

Данас предвече; свуда се гради, гради се све више, више него икад - и дословно, у висину. Пролазе бетонске мешалице сваки час, пролазници гутају прашину.
Ово је у центру, на месту аутобуске станице:








Има неколико нових кружних токова, још у изградњи; зграде Вукадинке у позадини:





Ову смо гледали прошлог лета из апартмана у Калмановим зградама (у њима се сада продаје више апартмана, можда због нарушеног погледа); никакве мере заштите ни радника, ни пролазника нису биле примењене. Гради се на бившој зеленој површини:









И овде је била зелена површина:
 
Poslednja izmena:
Sve pohvale za Sasu za fotke !
Zlatibor je nekad imao toplinu a sad je sav u betonu ! Bili smo letos prasina na sve strane a staze za pesake razrovane od kamiona ili zakrcene automobilima ..... Sve mi se visi cini da cemo izbegavati city Zlatibor a da smestaj ubuduce trazimo 20km od centra Zlatibora .
 
Vrh