Šta je novo?

Zlatibor

Rambo Amadeus- Beton (korozija)

Da se pitam ja bih betonir'o travu,
I ofarb'o tamno braon svaku vodu plavu.
Nekako bih probušio tanki sloj ozona,
A zemlju bih zaštitio kesom od najlona.

Beton beton samo beton, beton nama treba,
Jer iz trave nonšalantno ljuta zmija vreba.

Da se pitam ja bih osjek'o sve šume,
A za ukras postavio od traktora gume,
Kiselinom ja bih zemlju navodnjav'o,
A đecu bi svakog dana rentgenom slikav'o!

Beton beton samo beton, beton đeci treba,
Jer iz trave nonšalantno alergija vreba.

Da se pitam na sred grada ložio bih kazan,
Svako bi mi jeo, zna se, ručak jednobrazan.
Praznikom bih instalir'o oko glave lovor,
I narodu održao slijedeći govor:

Beton beton samo beton, beton nama treba,
Jer iz trave nonšalantno ljuta zmija vreba.
 
Strašno! Zašto sve građevinske parcele na kojima se nalazi šuma ne pretvore u šumsko zemljište? A da, zato što se svi bogate na tome, i vlasnici i opština i država i svi.

Vlasnicima tih parcela nije dobro da se to dogodi jer neće moći prodati tu zemlju po 30.000€/ar, država i opština beru novce od dozvola za gradnju i drugih nameta. Kasnije kad ase izgradi 50 stanova svaki od njih će na mesečnoj bazi plaćati komunalno, vodovod, EPS, telekomunikacijske usluge i dr.

Rekoh ja odavno, blago onom ko tamo ima kuću na 7-8 ari zemlje u lepšem delu naselja gde su vile a da nije u centru jer svaki stan podiže vrednost baš takvim kućama...
 
Pominjali smo saobraćajnu policiju ovih dana: na svim putevima u okokini Užica su se razmileli. Na Zkatiboru su svakodnevno, u više navrata na malom kružnom toku ili kod proširenja kod stepenica za crkvu i na parkingu kod Olimpa /Turističke organizacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830386#p830386:27ourwfw je napisao(la):
branik » Pet Mar 12, 2021 8:12 am[/url]":27ourwfw]Pominjali smo saobraćajnu policiju ovih dana: na svim putevima u okokini Užica su se razmileli. Na Zkatiboru su svakodnevno, u više navrata na malom kružnom toku ili kod proširenja kod stepenica za crkvu i na parkingu kod Olimpa /Turističke organizacije.

Podržavam!

Koje akcija rade? Redovna kontrola dokumenata, brzine, alkotest? Nadam se da lupaju kazne za nepropisna parkiranja, tu će imati najviše posla!
 
Пре свега очекујем да буду одевени по пропису,значи да имају на себи прслук како кажу прописи и да коначно почну да кажњавају непрописно паркирана возила ( као што Аркус каже ) , пре свега са тротоара и са зелених површина а не само да зауставњају возила са БГ таблама и лече своје комплексе у чему предњачи Ђедовић дрипац из Чајетине.
 
Užička saobraćaja na glavnoj saobraćajnici, ne zalazi u naselje. To rade lokalci.
Alkotest, pojas, puna linija...
 
Људи,има ли каквих радова,нико ништа не пише недељама....
Да ли су настављени радови на новој саобраћајници поред гондоле која иде ка хотелу Торник?
 
Gradi se, nešto se vidi na ovom videu na 1:18min. Ovde se lepo vide iz vazduha i novi parkinzi.

https://www.youtube.com/watch?v=LKUMyc4zk3w

Nego malo sam postao neaktivan u ovoj temi u kojoj sam većinom ja pisao, da ne ispadnem nečiji glasnogovornik umešan u politiku, a zapravo živim preko 300km od Zlatibora.
 
Хвала Аркус,одличан снимак...Слободно пиши све што имаш...И ја сам 200 км,а никако да одем,сваки викенд нека киша....Али чим отопли ето мене горе сваки викенд....
 

Prilozi

  • crne-stene-cigota-03-768x432.jpg
    crne-stene-cigota-03-768x432.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 3.684
  • crne-stene-cigota-02.jpg
    crne-stene-cigota-02.jpg
    258,9 KB · Pregleda: 3.691
  • crne-stene-cigota-04.jpg
    crne-stene-cigota-04.jpg
    236,5 KB · Pregleda: 3.694
Ima li neko na ZL da udari par fotki da vidimo ima li šta od novih cesta?
 
Ljudi ,zašto je Obudojevica ( ako sam tacno napisala) ovakava?
Šljunak, prave put ka hotelu Tornik, šljunak duž cele ravnice..... sad se vratismo i katastrofa je
 
Није реткост да сва бачена ризла преко зиме сачека по улици и тротоарима и наредну, писао сам прошлог пролећа. Много се гради, много материјала просипа, а премало води рачуна о комуналном реду. Ништа не треба да чуди.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846686#p846686:3g0hltml je napisao(la):
MiraC » Ned Maj 02, 2021 1:22 pm[/url]":3g0hltml]Ljudi ,zašto je Obudojevica ( ako sam tacno napisala) ovakava?
Šljunak, prave put ka hotelu Tornik, šljunak duž cele ravnice..... sad se vratismo i katastrofa je

Grade se nove saobraćanice, već sam pisao o tome i stavljao mapu planiranih puteva pre godinu dana, prolistajte malo temu par strana unazad.

Jedna od njih će povezivati Ul.Andrije Jevremovća s magistralom zaobilazeći centar (ide prema fabrici otpadnih voda), drugaće ići do podnožja Gondole će se rade one podzemne garaže. I još par puteva na tome delu od Obudojevice prema magistrali, da se rastereti centar koji dobrim delom postaje samo pešačka zona.
 
Тако је Аркусе :sesir:

Миро, иначе и боље је и да само остане насут онај камен него оно блатиште са коњским г....ма као што је пре било,додуше још нису решили то са оним јадним коњима,али надамо се...
 
:bubanj: Rade se nove saobracajnice !!! Sad sam pogledao neki klip snimljen iz Gondole ovih dana , vidi se na kratko kako nasipaju put od Hotela Tornik gore prema fabrici vode i put ka Rujanskoj ulici , ali to sve bas izgleda kao sto je i Mira rekla gomila sitnog kamena jos nelici na trasu puta .....
Bicu preko leta sigurno na Zlatiboru pa cu to fotkati !
 
Ko bas zeli da pogleda ima na youtubu snimci sa Gondole , bitno je samo da je snimano u Maju bez snega !!! Ima par klipova , bas se dosta nasipa sljunak jer ocigledno da je teren neravan ! Po svemu sudeci radice to oni celo leto ! A radi se i podzemna Garaza kod pocetne stanice gondole !
 
Je li neko bio na ZL u zadnje vreme? Da okači koju sliku bilo čega... Tema nam je bez slika već duže vreme...
 
Nema šta da se vidi. Grad i to ružan i nefunkcionalan
 
Slikano pre desetak dana:

Zlatibor_01.jpg

Zlatibor_02.jpg

Zlatibor_03.jpg

Zlatibor_04.jpg

Zlatibor_06.jpg

Zlatibor_07.jpg

Zlatibor_08.jpg

Zlatibor_09.jpg

Zlatibor_10.jpg

I za kraj, još jednom ovaj biser novokomponovane arhitekture:

Zlatibor_11.jpg
 
Kako je moguce da su izdate dozvole za ovakve zgradetine?
 
Лепо - ударе људи печат и готово, ето дозволе.

Него, чујем од другара да панорамом сада доминира светлећа реклама са натписом "Миладин" - тако се ваљда зове инвеститоров унук. Људи и обичаји...
 
Vrh