Šta je novo?

Zgrada ispod Novog železničkog mosta

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.521
Pohvaljen
17.617
Goldstein je ovo prvi primetio, a meni dnas bilo usput, pa sam slikao.
Novobeogradska obala Save, na ulazu u nekadašnje Brodogradilište, pored stuba mosta:

Slika054.jpg


0054-1.jpg


Lepo mesto za restoran, priznaćete....
 
Znam da deluje ludo, ali mislim da će objekat verovatno imati neku svoju funkciju prilikom izgradnje mosta kod Ade, kakvu pojma nemam, ali mi je to prvo palo na pamet.
 
E da, to je ono što sam video. Meni takođe deluje kao betonska konstrukcija, mada verovatno je neki ''lakši'' objekat u pitanju jer se ne sećam da sam video da tu kopaju neke temelje pre izgradnje itd.
 
Tipujem na "ekskluzivni" ugostiteljski objekat sa mnogo dobrim pogledom.
 
relja":3h8uh94m je napisao(la):
Tipujem na "ekskluzivni" ugostiteljski objekat sa mnogo dobrim pogledom.
Vrlo moguće, samo kako će mušterije do tamo dolaziti??? Osim čamcem? A i pogled mi je malo sumnjiv, brodogradilište, toplana i Sajam...
 
relja":mt892cmf je napisao(la):
azbuki":mt892cmf je napisao(la):
Deluje montazno? U svakom slucaju uvrnuto...
Meni je sa one razdaljine ličilo na - beton.
Hm... deluje mi montazno jer kej izgleda netaknut, kao da je ova nesreca samo spustena odozgo... i dalje se nadam da je montazno...

A ne vidim kako bi moglo da ima veze sa mostom na adi, pogledajte gde je to na mapi.
 
@relja

По твојој процени, колика је основа овог објекта, колико пута колико метара?
 
ретардињо":2o5uk85r je napisao(la):
@relja

По твојој процени, колика је основа овог објекта, колико пута колико метара?
15 x 30m
 
То и није мало...~400-500m^2 основа...да, могао би ту неки солидан ресторан...:D
Али, ко зна, можда је планирано и за неку контролу речног саобраћаја, базу за речну полицију, ватрогасце, хитну помоћ...
 
Pretpostavljam da je razmak izmedju ovih stubova 5m, kao i pojedinačno rastojane izmedju tri horizontalne ploče (dupla visina tavanice u stanu)...
a i kad sam merio na Google Earthu (na malo drugačiji način :) ) ispalo je 15x30 m.

I molim moderatore da poprave naslov topica :)
 
Sta god da je, nadam se da imaju dobru hidroizolaciju, a i da znaju da plivaju.

Mozda je neko pozurio da nesto izgradi pre nego sto se izglasa zakon o izgradnji, pa da legalizuje objekat na srpski nacin.
 
Nenad":2fx96uth je napisao(la):
Sta god da je, nadam se da imaju dobru hidroizolaciju, a i da znaju da plivaju.
Vala baš :) a možda je u pitanju sojenica, kao ispred nasipa, na potezu od bloka 45 do Ostružnice? :)
 
relja":2xr6vot6 je napisao(la):
Nenad":2xr6vot6 je napisao(la):
Sta god da je, nadam se da imaju dobru hidroizolaciju, a i da znaju da plivaju.
Vala baš :) a možda je u pitanju sojenica, kao ispred nasipa, na potezu od bloka 45 do Ostružnice? :)
Da, možda je Ivanabg investitor :) da ne mora više da vozi po nasipu...
 
Aman, ostavite ženu na miru s tim nasipom :grand:

Ovaj objekat je po mom mišljenju skandal, odvratna nepotrebna konstrukcija na sasvim neprikladnom mestu (kao npr. splav Kolos).

Kada smo već u kraju, mene više interesuje kakve planove ima Filip Cepter za Brodogradilište.
 
Cepter se dokazao kao pas koji mnogo laje, a nikako da krene u ujedanje. Sada se bavi Belorusijom.
 
Da, kada je ulaganje u nekretnine u Srbiji u pitanju nije se baš proslavio (u amanet nam je ostavio nadgradnju Centrotekstila i limenku na ćošku Mekenzijeve i Kneginje Zorke)

Ipak, mislim da je igrač na koga treba ozbiljno računati u budućnosti. Imajući u vidu njegovu biografiju, čini se da je on mnogo više skeptičan prema ulaganju u Srbiju, nego ulaganju uopšte. U svakom slučaju, mislim da mu brodogradilište trenutno nije prioritet, ali da je odličan potencijal koji će mu se sasvim izvesno jednog dana mnogostruko isplatiti.
 
Homer Jay":1dlfshkp je napisao(la):
u amanet nam je ostavio nadgradnju Centrotekstila i limenku na ćošku Mekenzijeve i Kneginje Zorke.
a madlenianum :)
 
Vrh