Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

@Arhitekta Da, i ja sam razmišljala o merenju kvadrature, ali, iskreno ne znam kako se to precizno radi :)
Što se tiče zvučne izolacije, moram tu da budem korektna i kažem da komšije uopšte ne čujemo, niti se čujemo po stanu mi ukućani, moramo da se dovikujemo :)
 
Kao sto sam rekao vec sam prosao sve ovo u Belville-u pa samim tim znam kako idu ovakve stvari (greske,ispravke is l.) da budem iskren, meni jednostavno nista nije toliko problematicno, a ono sto je bilo ispravljeno je bez nekih problema i to je to.Nemam utisak da "nece" da isprave propuste vec da je to bilo malo sporije od onoga sto bi ja zeleo. Imao sam problema sa bankom i dobijanjem kredita (u banci su bili izuzetno spori i neljubazni) i moram da budem fer i da kazem da je investitor bio izuzetno korektan i sa davanjem produzenog roka izgradnje i opstom saradnjom.
Slazem se sa komsijama izolacija je dobra. Jedino sam sada nestrpljiv da krene sa radom odrzavanje naselja. :gobb:
 
Одлично 321,конкретно :grand: .купац сам у ламели три па ме интересују ствари шта се дешавају са ламелом1. Сви би све одмах али јбг.Мада опет за те паре сви траже да добији одређени квалитет.
Надам се да га и добијамо.
Мада би се могла која слика са недостацима прикачити да и остали видимо,јер без слика мислим да све могу бити и оговарања.
Сви пишу а нико слике не ставља :bash: :bash: :bash:
 
Mene zanima ko odredjuje koji operater ce da bude izabran sto se tice interneta i kablovske?
Mogla bi biti jedna od tema u subotu.
 
Sto se tice prethodnih komentara, ne mozete da kazete da se preuvelicava jer niste imali zamerke.
Ako porodica treba da se useli a ne moze jer npr. ulazna vrata nisu u redu to je prioritet za popravku ili zamenu.
Kada se stan preda kao gotov kupac ga uzima da bi se preselio a ne da bi i dalje placao stanarinu i petnaest dana se prepirao oko popravke vrata.
 
Зашто извођачи радова у Србији деценијама праве исту грешку, везану за обијање зидова у зградама приликом усељавања. Зар није далеко практичније, и јефтиније сачекати да се сви уселе, па онда измалтерисати и окречити ходнике?
 
Zapravo, dovoljno je staviti šperploče po delovima hodnika koji su na udaru i nezgodni za prolaz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466666#p466666:1x2x70hg je napisao(la):
stf » Today, 09:21[/url]":1x2x70hg]Зашто извођачи радова у Србији деценијама праве исту грешку, везану за обијање зидова у зградама приликом усељавања. Зар није далеко практичније, и јефтиније сачекати да се сви уселе, па онда измалтерисати и окречити ходнике?
Nije, bolje je uraditi sve radove kad je sve tu,
a posle po potrebi vršiti poprsvke
 
Da li ste u toku sta se desava sa lokalima u lameli 1?! Nacula sam da nisu ispostovali visinu plafona, pa je nastao problem, te su stali sa radovima kao sto mozete da vidite da nema majstora i da su nisu zavrseni i sada gledaju sta ce i kako, cak razmisljaju da ih pretvore u stanove.. Ne znam zaista nasta ce to da lici ako tako bude! Drugo, postavlja se onda pitanje da li ce zgrada dobiti upotrebnu dozvolu a onda kako cemo mi kupci da se ukljizimo.. Trece, jos uvek mi nije jasno kako su izvrsili tehnicki prijem bez zavrsene garaze i tih problematicnih lokala.. tj. kako je moguce da se vrse parcijalno tehnicki prijem?! Koliko samo nelogicnosti....
 
Nesto je smuvano kod tehnickog prijema. Verovatno ce sve prepravke vrsiti posle upotrebne dozvole a mene je licno pogodilo sto nece biti nista u tim lokalima,mislio sam da ce bar osnovne stvari moci da se zavrse tu (prodavnica itd).
 
Nemojte prenagljivati ako nemate sigurnu informaciju. Naime većina investitora lokale ostavlja u sivoj fazi dok ne nađu kupca ili nekoga da ih iznajmi, pošto je potrebna specifična završna obrada u zavisnosti od toga šta će biti u istom.
Tako da ne mora uopšte da znači da isti neće biti lokali, bolje pitajte direktno tu nekoga iz prodaje, oni sigurno mogu da vam daju infomracije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467251#p467251:1jd3rex1 je napisao(la):
DusanBG » Pon Jul 24, 2017 10:26 am[/url]":1jd3rex1]Nemojte prenagljivati ako nemate sigurnu informaciju. Naime većina investitora lokale ostavlja u sivoj fazi dok ne nađu kupca ili nekoga da ih iznajmi, pošto je potrebna specifična završna obrada u zavisnosti od toga šta će biti u istom.
Tako da ne mora uopšte da znači da isti neće biti lokali, bolje pitajte direktno tu nekoga iz prodaje, oni sigurno mogu da vam daju infomracije.
Kada udjete u te iste lokale videcete da su za par stepenika visi od lokala u lameli 2, tako da je jasno da nesto nije kako treba.. Tesko da to mogu ispraviti sada u ovoj fazi.. Ne razumem se u standarde visine plafona lokala ali se prica da je to glavni problem
 
Ja se slazem da lokali treba da ostanu u toj fazi dok se ne nadje kupac ili zakupac pa se sredi shodno nameni. Ja se samo plasim da niko nece uzeti te lokale s obzirom da su im ulazi iz pasaza, nadam se da gresim i da ce lokali zaziveti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467276#p467276:uq9rvnl3 je napisao(la):
Novajlija001 » Pon Jul 24, 2017 2:14 pm[/url]":uq9rvnl3]Ja se slazem da lokali treba da ostanu u toj fazi dok se ne nadje kupac ili zakupac pa se sredi shodno nameni. Ja se samo plasim da niko nece uzeti te lokale s obzirom da su im ulazi iz pasaza, nadam se da gresim i da ce lokali zaziveti.
Zazivece mozda tek kada zazivi kompleks..Definitivno je kraj malo restriktivan po pitanju usluznih delatnosti :(
 
Počinjem ozbiljno da razmišljam na temu pozivanja veštaka medicinske struke, koji bi procenio kako potpuna nezaštita od gradilišta utiče na naše zdravlje. Lično imam problema sa alergijom na prašinu koja se pogoršala, verujem da je zbog uslova u kojima trenutno živimo u Zelenoj aveniji. Sramota je što investitore nimalo ne interesuje što živimo maltene na gradilištu, mi smo stanove već platili, pa je logika izgleda "ko nas šiša".
 
Pa dobro, ali sto bi ih interesovalo? Svi kupci su znali dinamiku izgradnje ostalih zgrada. To je uvek tako kada se stan kupuje u kompleksu koji se prodaje u izgradnji, zivot na gradilistu je neminovan godinama.
 
Pozdrav svima :) Kupac sam stana broj 15 u lameli 1 i moram da naglasim da sam jako zadovoljna profesionalizmom izvođača i investitora. Po prethodnim postovima vidim da ne dele svi moje mišljenje, ali moram da kažem da mislim da se malo problemi preuveličavaju. Ja sam takođe imala nekoliko zamerki (prekidač za kuhinju na neodgovarajućem mestu, farba na zidovima oguljena), ali moram da priznam da su sve otklonjene jako brzo.

Doduše, ja sam već jednom prolazila proces kupovine i to jako loše urađenog stana u izgradnji pa nažalost znam kako izgleda kada se "boriš" sa izvođačima oko problema i zamerki koje se na kraju nikad ne otklone, tako da mi ovo ništa nije strašno, pogotovo što mi je izvođač izašao u susret svaki put kada sam se obratila sa nekim pitanjem.
 
Kao kupac trosobnog stana u lameli 1 koji se već useljava, moram da se priključim ovoj temi jer sam pročitala poslednjih par stranica. Ogrebani zidovi, menjanje prekidača, ok to se dešavalo, ali dešava se uvek u izgradnji i u rekordnom roku je zamenjeno i popravljeno sve što sam zamolila. Što se tiče zvučne izolacije koju je neko pomenuo da je loša, ja sam iskreno više nego zadovoljna. Sve u svemu, čim uhvatim malo vremena od prenošenja stvari, postaviću i slike :) Poz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466666#p466666:bk4wyqnd je napisao(la):
stf » Pet Jul 21, 2017 10:21 am[/url]":bk4wyqnd]Зашто извођачи радова у Србији деценијама праве исту грешку, везану за обијање зидова у зградама приликом усељавања. Зар није далеко практичније, и јефтиније сачекати да се сви уселе, па онда измалтерисати и окречити ходнике?
Genijalna zamisao koliko god da šašavo zvuči. Ipak, zaboravio si da jedna zgrada u npr. 10 godina može da promeni xy stanara, kupuje se novi nameštaj, bela tehnika i sl. Ako bi se poštovao zakon o stambenim zgradama svaka zgrada spratnosti 5+ moralala bi da ima i teretni lift u kom slučaju hodnici ne bi bili izloženi mogućim oštećenjima. U mom ulazu nedostaje min. 25 kg maltera. :laugh:
 
Cula sam da za sada nijedna zgrada Zelene Avenije nema upotrebnu dozvolu?
Da li je neko ko se uselio u prvu lamelu uspeo da uknjizi stan?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467994#p467994:nh6aezmd je napisao(la):
Slobodanka » Pet Jul 28, 2017 2:46 pm[/url]":nh6aezmd]Pozdrav svima :) Kupac sam stana broj 15 u lameli 1 i moram da naglasim da sam jako zadovoljna profesionalizmom izvođača i investitora. Po prethodnim postovima vidim da ne dele svi moje mišljenje, ali moram da kažem da mislim da se malo problemi preuveličavaju. Ja sam takođe imala nekoliko zamerki (prekidač za kuhinju na neodgovarajućem mestu, farba na zidovima oguljena), ali moram da priznam da su sve otklonjene jako brzo.

Doduše, ja sam već jednom prolazila proces kupovine i to jako loše urađenog stana u izgradnji pa nažalost znam kako izgleda kada se "boriš" sa izvođačima oko problema i zamerki koje se na kraju nikad ne otklone, tako da mi ovo ništa nije strašno, pogotovo što mi je izvođač izašao u susret svaki put kada sam se obratila sa nekim pitanjem.
Ovo nije obicna kupovina stana u izgradnji. Kupovali smo ono sto smo videli u oglednom stanu sto znaci da smo platili ravne zidove, parket koji nam se dopao a za koji nas niko nije pitao da li zelimo drugi, klima uredjaj i sve ostalo sto nam je ponudjeno a sto smo imali prilike da vidimo. Meni to ne deluje kao preuvelicavanje.
Ja pola od toga nisam dobio.
Znam sta sam platio i ne zelim da se zadovoljim izjavama da drugi rade gore jer nisam kupio kod drugih i ne zanima me kako drugi rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469225#p469225:j020i5ir je napisao(la):
tviti986 » 03 Aug 2017 06:08 pm[/url]":j020i5ir]Cula sam da za sada nijedna zgrada Zelene Avenije nema upotrebnu dozvolu?
Da li je neko ko se uselio u prvu lamelu uspeo da uknjizi stan?
Zdravo,

Ni stanovi u prvoj lameli nisu jos uknjizeni (tako 2. i 3. sigurno nemaju upotrebnu dozvolu :D).
Stavise, cak ni svi stanovi u prvoj lameli nisu 100% zavrseni, a kamo li garaza i lokali.
 
Vrh