Šta je novo?

Zdravlje uz kompaniju 365 Dheleze

Bus

Beginner
Učlanjen(a)
16.04.2010.
Poruke
31
Pohvaljen
1
Сигурно сте се некада запитали како је могуће да компанија позната под именом ” 365 Delhaize ” постиже да успешно производи и пасту за зубе и јестива јаја и конзервирано пиво? Да ли сте се икада запитали како је могуће да конзервирано пиво произвођача ” 365 Delhaize ” може да има цену нижу за 20% посто од бичо ког другог познатог пива на тржишту? Предпостављам и да сте већ заборавили када сте задњи пут купили пасту за зубе која је коштала испод 100 динара. Како је ово могуће?

Како ” 365 Dheleze ” успева у томе што ради? Могао би и ” Mercedes benz ” да производи копир апарате али из неког разлога неће. О чему се овде заправо ради? Ради се о компанијама које служе искључиво за паковање робе која се даље дистрибуира кроз ланац супермаркета. Овакве компаније су по правилу у власништву самих супермаркета. Како су компаније већ у њиховом власништву не постоји потреба за рекламом ових производа пошто се унапред зна да ће они бити продавани у оквиру ланца матичне корпорације. Робу производе локални произвођачи непознатог нам порекла. Тако постаје могуће да шампон и јестива јаја буду исте робне марке. Односно стиче се утисак да их је правила иста компанија. Ови производи имају изузетно ниску цену из следећих разлога: не постоји никакав дизајн и никакав маркетинг, продаја је унапред договорена, произвођач може бити и неко ко у свом купатилу у сопственој кади производи млеко тако што у каду сипа воду а онда млеко у праху које је добијо преко унпрофора 1992 године.

Онако како су некада Турци и Кинези уништили нашу текстилну производњу тако ће данас приватне робне марке у власништву супермаркета уништити нашу прехрамбено прерађивачку и хемиску индустрију. Некада је сиромаштво углавном било везано за материјалну страну наших живота. Уз ” 365 Dheleze ” сада имамо и духовно сиромаштво. Оно настаје онда када пристанеш да пијеш хемикалију на чијој амбалажи пише да је то сок, само зарад очувања тих двадесетак динара. Духоно је дакле сиромашан онај који због свог сиромаштва пристаје да га трују трговци из самопослуге.

http://povratakognjistu.wordpress.com/
 
Uvek je bilo (i biće) "Koliko para, toliko muzike".

Moje mišljenje je da je bolje piti pivo "bez marke" u velikom lancu, gde mora da prođe kroz neku kontrolu, nego "zozovaču" na pijačnoj tezgi od nepoznatog prodavca.

365 marku nisam kupovao do sada, niti sam zagledao, ali se sećam da je kod Premia-inih pakovanja pisalo čiju robu prepakuju. Jedno vreme je Gauda bila Imlekova i razliku u ukusu nisam primćivao, a koštala je 30% manje.

Ne verujem u zavere da je npr Imlek lošiju robu davao Premia-i, šta više mislim da nemaju tehničkih mogućnosti za tako nešto.
 
Mislim da se preteruje... Zapravo radi se o tome da velike prodavnice imaju dogovor da neku robu kupuju na veliko po znatno nizim cenama, pakuju ih u svoje kutije i prodaju ispod zvanicne cene... Primer: cokoladna bombonjera Atlantis koja se proizvodi u Makedoniji, kutija kosta 380 din, a Delezova 320 dinara... Unutra ista cokolada cak je i deklaracija ista makedonska...
 
odmah obrisati ovu temu. toliko je puna neistina da me mrzi da polinjem.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nemo'š bilivirat!

Prvo, na svakom proizvodu piše ko ga proizvodi.
Drugo, piše da li je uvezeno i odakle.
Treće, pola tih proizvoda proizvode DOMAĆE FIRME.
Četvrto, ovo jednostavno nije istina:
произвођач може бити и неко ко у свом купатилу у сопственој кади производи млеко тако што у каду сипа воду а онда млеко у праху које је добијо преко унпрофора 1992 године.
 
Kakav tendeciozan članak, neverovatno...
Pogledajte etikete svih proizvoda sa oznakama Delhaize, Premia, K-plus i ostalih robnih marki supermarketa... Maltene svaki takav proizvod proizvode firme koje su već dugi niz godina poznate kao kvalitetni proizvođači baš te vrste proizvoda (poznata mlekara proizvodi kačkavalje i druge mlečne proizvode, poznata fabrika prerađevina od voća pravi džemove, itd).

To što je neki proizvođač naručio ovakav tekst, jer nije uspeo da sklopi ugovor sa Delhaize da i njegovi proizvodi budu pakovani u ambalažu njihove robne marke pa se sad boji konkurencije, je sasvim druga stvar...
 
na srpskom tržištu već duže vreme postoje dosta trgovačkih brendova, k-plus, dobro, premia....

i oni se uvatili baš za 365 Dheleze, koji se zadnji pojavio. pri tome mislim da od svih tih trgovačkih brendova dheleze je odličan. najgori su proizovdi brenda dobro, odnosno dis marketa. oni su stvarno najjeftiniji, ali ubedljivo najgori.
 
Pre nego što se tema zaključa, samo ima smisla napomenuti da se piše Delhaize.
 
Primjer keks gustav cokoladni kosta 100din u IDEA
isti keks u K + pakovanju kosta 89din samo je kutija drugacija a keks isti jer na cokoladnoj strani i jedni i drugi imaju otisak gustav banini ili sir gauda K+ pakuje kikindska mljekara
 
mekbejn":2s8sqhtf je napisao(la):
Nemo'š bilivirat!
Prvo, na svakom proizvodu piše ko ga proizvodi.
Drugo, piše da li je uvezeno i odakle.

Pa naravno da pise. Jednostavno mora da pise.
Medjutim to i dalje nije garancija da se taj proizvod ne pravi u kadi necijeg kupatila.
Stanje zastite prava potrosaca je u ovoj zemlji takvo da nikada neces dokazati da je mleko koje si kupio sacinjeno od nekog unproforovog praska i domace vode iz slavine.
 
direktor":234mfrsz je napisao(la):
Primjer keks gustav cokoladni kosta 100din u IDEA
isti keks u K + pakovanju kosta 89din samo je kutija drugacija a keks isti jer na cokoladnoj strani i jedni i drugi imaju otisak gustav banini ili sir gauda K+ pakuje kikindska mljekara

Zanimljivo... Znaci ti tvrdis da bi ta fabrika keksa prihvatila da proda svoju robu ispod cene i ako moze da je proda i po punoj ceni. Takodje ta fabrika keksa je dozvolila da neki prepakivac postane njoj samoj konkurencija tako sto ce mu dopustiti da isti kvalitet keksa prodaje za manje novca i time pridobije potrosace na svoju stranu.

Medjutim ja sumnjam da bi bilo ko ovo radio sam sebi. Keks jeste izasao ispod iste prese ali je njegov sastav menjan. Ne mislis valjda da su pravi i originalni keks prepustili drugima da ga prodaju pod svojim imenom.
 
daj covece uozbilji se malo...
ako ti ne odgovara 365 puvo kupi hajneken ili lav i mirna backa
i nemoj se zaludjivati glupostima koje ocito ne razumes.
 
Bus":nh4x4d37 je napisao(la):
Zanimljivo... Znaci ti tvrdis da bi ta fabrika keksa prihvatila da proda svoju robu ispod cene i ako moze da je proda i po punoj ceni. Takodje ta fabrika keksa je dozvolila da neki prepakivac postane njoj samoj konkurencija tako sto ce mu dopustiti da isti kvalitet keksa prodaje za manje novca i time pridobije potrosace na svoju stranu.

Medjutim ja sumnjam da bi bilo ko ovo radio sam sebi. Keks jeste izasao ispod iste prese ali je njegov sastav menjan. Ne mislis valjda da su pravi i originalni keks prepustili drugima da ga prodaju pod svojim imenom.

Ti si se bas utripovao.
Proizvodjaci sa etiketa su tacni jer bi ih najpre taj proizvodjac tuzio sto koriste njihovo ime i to zloupotrebljavaju. Mucni malo logicki glavom, gde ti pade na pamet da ce neko da ih pusti da na stisnjenoj sunki napisu da proizvodi Yuhor, a da ce da je sprema neko u sugavoj klanici. Bez ikakve dileme, ti proizvodi jesu iz fabrika koje su naznacene.

Da li je to proizvodjacu isplativo? Pa naravno da jeste jer se velikim prometom najvise zaradjuje. On se tu odrekao troskova poput reklamiranja, jeste da ugrozava svoje ime, ali to uglavnom rade neki koji su na mestu broj 2 po kvalitetu, pa im to odgovara.

Npr. Premia suhomesnato je Yuhor, a ne Carnex koji je ipak najjaci brend.
Ulje je Iskon koje je po ispitivanjima trenutno jedno od najboljih, ali narod je navikao na brend Vital i Dijamant pa slabo kupuje Iskon i Delhaize mu pruza sansu da plasira svoju robu. Roba se cak pakuje u maticnim fabrikama, ne postoje fabrike "premia". Pogledaj flase od ulja Iskon, 365 i Robne rezerve, potpuno ista flasa samo sa razlicitim etiketama koje su iste velicine i koje se lepe u Iskonu u zavisnosti ko je narucilac robe.
Nema Premia fabriku pasteta koja se kupuje na kilo u Yuhoru pa se prepakuje, to se radi u fabrici Yuhor.

Ono gde igraju malo prljavo je sto nekad u pocetku stave svoje proizvode od nekog super brenda, npr Premia puding je na samom pocetku pakovao C koji je ekstra, a kasnije sam ga jednom kupio i nije mi se svideo, kad pogledam, proizvodi Moravka. Samo treba da gledas proizvodjaca, kvalitet je od tog brenda. Svi mlecni proizvodi Kplus, Premia, Dobro su mlekare Megle, sirevi uglavnom Kikinda ili Zrenjanin, a 365 me odusevljava sto sad neke proizvode radi u zemljama koje to najbolje prave pa je cokolada belgijska i jako je dobra, alva grcka, ...

Stavljanje brendova u drugi plan je globalni svetski problem, ali to je problem brendova.
To sto ti Imleku moras da platis i igranje makarene nekoliko puta dnevno, ili blizance koji govore da su isti ali razliciti i kravu koja cas ima masnu pa je cas nema na vise TV kanala, to je tvoja stvar.
 
k plus i nutela jedini imaju čokoladni krem sa 13% lešnika na srpskom tržištu.
da napomenem da imaju dve vrste k plusa, ova bolja ima 13%


euro krem, linolada, bambi i slični imaju maksimalno 3. inače linolada za hrvatsko tržište ima 13% lešnika, a za srpsko 3%.


takođe i kod premie postoje dve vrste proizvoda, bela socijalna i crna koja je selection. uglavnom kad kupujete crnu nećete pogrešiti koji god proizvod da kupujete.
 
Meni je interesantno da narod jos nije ukopcao te cake sa lokalnim brendovima velikih marketa.
Najsmesnije mi je kad gledaju Premia proizvod i kazu: Daj da probamo da vidimo kako je", a dvoumili se izmedju brenda koji proizvodi za Premiu i Premie :D
Razmisljaju hoce li Premia testeninu ili Danubius, a biraju izmedju istih proizvoda :)

I robna marka Merkator radi eurokrem po recepturi Nutele u Italiji i takodje ima isti procenat lesnika kao Nutela a jeftinija je.

Ja sam najvise odusevljen konzetvama Premia selection, skusa fileti i tuna fileti. Rade se u Tajlandu kao i sve druge, a kvalitet je u rangu onih najbolljih, stvarno je ekstra za nizu cenu, mada ni one nisu bas jeftine, ali Rio mare npr. nije nista bolji od njih a cene astronomske. Ali kod Rio mare velikim delom cene placas reklamu i ime.

Sve u svemu, ko se samo malo potrudi da udje u stos moze dosta da ustedi, kupuje odlicne proizvode po nizoj ceni i ne zivi u zabludi nekih koji jure naivne da im prospu pricu kako se to negde mulja i ne zna se sta se kupuje. To upravo rade brendovi jer su najvise osteceni.
 
zanimljiv tekst na B92 o robnim markama

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=653065

izdvojio bih

"Ta roba, naravno, mora da se proizvodi po svim važećim zahtevima o bezbednosti hrane i kvalitetu. Naša ranija ispitivanja pokazala su da su privatne robne marke, mahom u zoni dobrog ili ponekad vrlo dobrog kvaliteta, ali nikada i odličnog ili ekstra kvaliteta".

Ipak, robne marke su u našoj zemlji daleko manje zastupljene nego u komšiluku, a posebno u zemljama Evropske unije. U nekim državama udeo robnih marki dostiže 45 odsto.

ono što smo svi ovde osim člana Bus znali, koji se informiše na srBskim sajtovima.

a to je da su trgovački sasvim korektni proizvodi za cenu koju se prodaju. ko hoće extra kvalitet taj naravno ne kupuje trgovačke brendove, nego će da kupi NEXT od sokova, rio mare od tunjevina, i slično tome...


i ono što je možda čudno je da iako smo dosta siromašni slabije kupujemo trgovačke brendove od dosta bogatihij od nas. verovatno je ljude sramota da ih neko snimi da kupuju premija proizvod, ili možda razmišljaju kao Bus.
 
Mislim da je u pitanju stvar navike. Ja prvo gledam te robne marke, ko proizvodi, pa ako je neko poznat ko ima odgovarajući komercijalan proizvod kupim jeftinije.

Inače, složio bih se da marka Dobro lanca DIS spada u dno lestvice po kvalitetu.
Premia kako kad, nekad imaju odlične nekad vrlo loše proizvode.
 
Delhaize ima sjajan smrznuti program, pogotovu pomfrit! Ali pivo je đubre :D
 
^ Potpisujem. Pomfrit 365 je ubedljivo najbolji na našem tržištu!
 
Odlično je i smrznuto lisnato testo...žu-žu, pogačice sa sirom, kroasani. Mislim da ih proizvodi kompanija Pudarci, da li je to naziv ili mesto njihove fabrike nemam pojma ali su odlični.
 
MilisaV":31chw7fp je napisao(la):
firma je PDM iz pudarca

Firma PDM jeste iz Pudaraca, ali ne proizvodi testo. Vlasnik je taj biznis prodao Slovencima (Tvojih 5 minuta), i u Pudarcima otvorio hladnjaču za voće...

Eto dokle je stigla tema :)
 
Probah i ja (privučen pisanjima ovde) pomfrit 365 i utisci su odlični. Međutim, mislim da sam naišao na veliki problem.

Naime na 365 proizvodima ništa ne piše na srpskom jeziku!!! Koliko se sećam, deklaracija mora da postoji na proizvodu na srpskom jeziku?
 
Vrh