Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Мислим да ће бити Чингријина због КБЦ Звездара.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Zvezdara je trolina, a pijaca za 309. Verovatno sa 28, 40 i 77. Nego, nigde reda vožnje, trase, samo pompa u dva tabloidna portala i novostima.
 
Juče sam bio kod Cvetka i video sam da na 309 piše "Zvezdara /pijaca/", što nisam ranije primećivao.
 
Једина линија која директно повезује БКА и Градску болницу је 79 који више не ради како треба него што ради тако да 64 може помоћи ако буде ишла целом дужином Милана Ракића. И да, кад сам погледао мало боље, боље код Цветка да окрене да би се та веза остварила.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Kako ima smisla da bude okretnica 55, kad je logičnije da bude okretnica 309, pošto će već da ide trasom 309 do Radio industrije (pretpostavka).
Ovo sam rekao jer je pisalo da je okretnica Zvezdara kao za 55 ili 28, 40, 77, a ne Zvezdara (pijaca), kao za 309, pa sam po toj logici eliminisao okretnicu 309 kao opciju.
Ali ne znam šta im znači da napišu tako nepotpunu informaciju pa da mi moramo da nagađamo ovde.
 
Nije ni zbog bolnice. Trasa do Šumica je logičnija sa početnom stanicom u Čingrijinoj.
Screenshot_20220326_141419.jpg

Ovo bi bila trasa.
 
Zaboravih da 55 je isto zvezdara. Sada, ne znam koliko ima mesta za liniju makar minibus. Nekada je tu okretala 29 i povezivala glavnu železničku sa zvezdarom. Sa druge strane, 64 mora da ide preko zelenog brda, te teško da je ta okretnica u pitanju. Ako se penje ustaničkom od šumica, biće korisna za onu 50icu koju svi čekaju od konjarnika, ne računam 308 ili 310.
 
Ništa, čekamo rešenje rebusa tokom nedelje, čudo da već nisu stavili oznake ili stubove (ako treba). Koji napredak, tri linije za par dana...
 
И то на две минибуси ГСП-а.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Linija je potrebna ali ako ide kroz Milana Rakića, potom pored Bolnice i Čingrijinom sve do Zvezdare 2 (za 65).
Tada bi se ostvarile brojne nepostojeće problematične veze.

A sad što se tiče novinskog izražavanja, to što kažu “Zvezdara” uopšte ne mora da znači konkretan naziv stajališta/okretnice.

Mislim da je ovo što sam nacrtao, sa eventualnim produženjem Volginom do Omladinskog stadiona bila ubedljivo najbolja opcija (s tim što od Mite Ružića kroz Mis Irbijeve do Vojislava Ilića može samo u jednom smeru).
 

Prilozi

  • 8225933D-7AB8-4FE4-9402-7DBB429B9879.jpeg
    8225933D-7AB8-4FE4-9402-7DBB429B9879.jpeg
    125,4 KB · Pregleda: 117
Mislim da je Zeleno brdo i Milana Rakića.
Svakako se nadam da će linija biti korisna i dobro osmišljena.
 
Koliko je tacna ova vest? S obzirom da su napisali do kraja nedelje a stubova za stanice nema nigde :ROFLMAO:
 
Vrh