Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Danas u 12:36 sustigoše se tri 29-ke u Šumicama u smeru ka Medaku. Prva bila krcata, druga dobro popunjena dok su u treća bila slabije opterećena. Druga i treća su bile 2036 (Žabotlam Dorćol style sa okruglim farofima :D ) i 2054. Jedino vozilo kojim sam se danas vozio sa uključenom klimom jeste bio 2036.

U Požeškoj je bio zastoj od Paštrovićeve do pijace tako da sam iz 37 izašao kod Šumarskog. Stigoh kičma transom do Beteksa dok nesrećni fap ostade još kod katolkičke crkve. Dakle dok je došao do Milana Kuča ja sam već bio u zgradi. :)

Najveća gužva u 29, 37, 49, 53, 55 (12-16h). Od vozila koja sam danas video najkomotnija (onako kako i treba da bude bilo korone ili ne) su vozila na linijama 22, 23, 30, 31, 56, 58, 85, 88 (isto od 12-16h). Interesantno da je na dobrom delu zglobnih linija stanje zadovoljavajuće, međutim najveća je zauzetost na linijama koje su solo bez razloga (tehničke prirode) bile i pre pandemije.

Ne znam kakva je situacija na 27E i 83? Pretpostavljam da je 75 pretvorena u horor film. Tender za zglobne još nije raspisan. Verovatno se čekaju izbori.
 
40 izmena jun '20..jpg




izvor: gsp.rs
 
Da li zna neko iz kog razloga večeras nije nije radila linija 31? Čuo sam čoveka u 41, sa kojim sam se vraćao, da je morao da uđe u njega, jer nema 31, pa će da preseda na 26 i da zato kasni na dogovoreni sastanak.
 
solecar":1afym6xk je napisao(la):
Da li zna neko iz kog razloga večeras nije nije radila linija 31? Čuo sam čoveka u 41, sa kojim sam se vraćao, da je morao da uđe u njega, jer nema 31, pa će da preseda na 26 i da zato kasni na dogovoreni sastanak.
Čudno, pre sat vremena sam prolazio kroz okretnicu (bio da jedem u lokalnom fast fudu) i tu su bila 3,4 Solarisa. Siguran sam da je bar jedan otišao ka gradu (a #3188 u garažu) za tih 10ak minuta razmaka. Možda je trenutno bio neki zastoj u centru zbog izbora?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Verovatno je nešto u centru, Ustanička je poprilično čista (to vidim i sad s prozora).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa trenutno jeste OK situacija, ali tada nije bila, a to je bilo nešto posle 19h, kada sam se vraćao iz centra.
 
Надам се да ће координисти радове тако да што пре заврше раскрсницу Цар Душана, Француске и Ж. Клеменсоа, како аутобуси не би кружили непотребно преко Цвијићеве.
 
Verovatno ćemo ostati i bez trolejbusa zbog radova
 
Не уколико се заврши нова мрежа на Дорћолу.
 
Линија 24 пошто је минибус могла је да се преусмери улицама Страхињица Бана (смер а) и Господара Јованова (смер б).
 
Izmena trase linije br. 42 tokom izvođenja radova u ulici Pere Velimirovića

Tokom izvođenja radova na izgradnji novoprojektovane saobraćajnice - Bulevar Patrijarha Pavla, doći će do promena u radu linije javnog prevoza br. 42.

Radovi podrazumevaju zauzeće ulice Pere Velimirovića na delu od raskrsnice sa Bulevarom Patrijarha Pavla do skretanja sa „Srbija šume“ i izvodiće se u periodu od 01.07.2020. do 31.08.2020. godine.

Tokom izvođenja radova vozila sa linije javnog prevoza br. 42 će saobraćati na sledeći način:

U smeru prema Petlovom brdu ulicama – Borska, Hasanaginice, Pere Velimirovića, Reljkovićeva, Srpskih udarnih brigada, Borska, Vareška, Patrijarha Dimitrija, Miška Kranjca, Vijadukt i dalje redovnom trasom;

U smeru prema Trgu Slavija ulicama – Pilota Mihaila Petrovića, Miška Kranjca, Patrijarha Dimitrija, Vareška, Borska i dalje redovnom trasom.

Vozila će na izmenjenom delu trase koristiti sva postojeća, kao i privremena stajališta u smeru ka Petlovom brdu:

- Reljkovićeva – u ulici Reljkovićeva u zoni raskrsnice sa ulicom Mihaila Stanojevića i

- Dom zdravlja – u ulici Reljkovićeva u zoni raskrsnice sa ulicom Srpskih udarnih brigada.

izvor: bgprevoz.rs
 
Protest na Banovom brdu: Hoćemo parkiće, a ne banke i kafiće

Oko 200 građana Banovog brda okupilo se na protestu ispred parkića na uglu Valjevske i ulice Nikolaja Gogolja, kako bi sačuvali tu zelenu površinu i sprečili investitora da napravi zgradu.

DRM_5338-725x483.jpg


DRM_5363-1024x683.jpg


DRM_5361-1024x683.jpg


Građani su se okupili još jutros kako bi zaustavili rad bagera koji došao da rasčisti teren za izgradnju. Uz pištaljke i buku okupili su se da kako kažu spreče izgranju koja će narušiti njihove živote.

Podsećaju na dogovor sa gradonačelnikom Zoranom Radojičićem i predsednikom opštine Čukarica, uz tvrdnju da obećanje i mirnom rešavanju tog problema nije ispunjeno, te da je narušeno današnjom pojavom bagera.

Jedan od građana iz zgrade pored parkića Saša Savić, poručio je da će od sutra u 08.30 biti ispred Skupštine Grada Beigrada, sve dok nadležni ne odreaguju.

“Ovo nije običan parkić”, tvrdi Simić i podseća da velike bitke počinju od malih stvari. I ostali učesnicu protesta su mu najavili podršku.

DRM_5265-1024x683.jpg


Ekipa našeg portala razgovarala je i sa jednom od učesnica protesta, verovatno najstarijom, Gordanom Janjić (74), koja ide sa štapom i živi u blizini parkića. Ona je u izjavi za Nova.rs rekla:

“Došla sam da podržim ove mlade ljude, da deca imaju sutra gde da im se igraju. Trebaju nam parkiće, a ne samo da se grade kafići i banke”.

Pored “bdenja” ispred Skupštine grada, za sutra u 19 sati je najavljeno i novo okupljanje na Banovom Brdu.

Građani različitih uzrasta, svi uz pištaljke poručuju “ne damo parkić”, dok se sa zvučnika čuju pesme “It’s my life” i “Get up, stend up”.

Kolona je protest završila šetnjom kroz Požešku, a na čelu kolone je sve vreme bio transparent “Sačuvajmo parkić”.

Podršku građanima Banovog brda koji se bore za parkić, pružila je Inicijativa Ne davimo Beograd i Udruženje za zaštitu ustavnosti.

Kako javlja naš reportes s lica mesta, okupljneni građani su na kratko za vreme šetnje blokirali saobraćaj Požeškoj ulici.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TwBQScZMrQA[/youtube]

izvor: Nova S
 
Na osnovu praćenja i snimanja popunjenosti vozila u javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda, koja su obavili Sekretarijat za javni prevoz i JKP GSP „Beograd”, planirano je da se od 3. jula sa 46 dodatnih vozila poveća broj autobusa na 14 gradskih linija.

Broj vozila će biti povećan na linijama 17, 18, 23, 31, 37, 46, 48, 50, 53, 55, 56, 58, 88 i 511 na kojima je popunjenost preko 60 odsto ponuđenih kapaciteta.

Zbog povećanja broja putnika na prigradskim linijama 581 i 581E, koje saobraćaju na relaciji Beograd – Lazarevac, ponovo će biti uspostavljena dva polaska koja su od 1. jula bila ukinuta.

izvor: bgprevoz.rs

------------------------

Na osnovu praćenja i snimanja popunjenosti vozila u javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda, koja su obavili zaposleni Sekretarijata za javni prevoz i JKP GSP „Beograd”, planirano je da se od 6. jula sa 16 dodatnih vozila poveća broj autobusa na osam gradskih linija.

Broj vozila će biti povećan na linijama 17, 18, 23, 25, 29, 37, 70 i 88.

Takođe, od ponedeljka se ponovo uspostavlja i trolejbuska linija 28 (Studentski trg – Zvezdara).

Nakon uključivanja dodatnih vozila, prevoz putnika će se obavljati sa 1.125 vozila na gradskim linijama i 246 vozila na prigradskim i lokalnim linijama, što ukupno iznosi 1.371 vozilo u javnom linijskom prevozu grada Beograda.

izvor: bgprevoz.rs
 
74 иде кроз Војислава Илића.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ко код је вечерас био задужен за измену трасе линије 24 је тежак дегенерик. Линија је преусмерена на трасу: Његошева, Београдска, Старине Новака, Цвијићева..., а могла је овако: Булевар, Таковска, Македонска,Браће Југовића,БДС
Уместо да изгуби само стајалиште Пионирски парк, овако је изгубила 5 стајалишта.
Сам возач није могао да верује где су га послали и каже да је прошли круг управо возио: Булевар, Таковска, Македонска,Браће Југовића,БДС и онда су му мо****** одвратне из дирекције рекле да иде оном тупавом трасом.
 
Nemoj tako oni su smart planeri :p
 
50 нема већ пола сата код Шумица.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Bez brige sad će konvoj 50-ca, imaju tako običaj mada više preko dana :)
 
Vrh