Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Veliki su problemi po citavom gradu veceras...linije ka Zelenjaku su okretale na GZS veceras oko pola 10,trole u Medakovicu u zastoju zbog 18-ce koja je preprecila put,veliki problem postoji sa skretnicama na Slaviji,koliko cujem grejaci nisu ugradjeni prilikom rekonstrukcije,ako neko jos ima neke informacije,neka javi...sneg ce padati i dalje a temperatura je sve niza....
 
Ne bih reko da nisu ugradjeni vec da nisu stavljeni u funkciju polako s proljeca
Celavih guma na busevima veliki broj
 
Svake godine ista priča.

Jeftino i dobro rešenje.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v4PW02S9WQM[/youtube]

imao na jednom busu i odlično se pokazalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520236#p520236:1f1ji1qx je napisao(la):
direktor » Uto Feb 27, 2018 12:07 am[/url]":1f1ji1qx]Ne bih reko da nisu ugradjeni vec da nisu stavljeni u funkciju polako s proljeca
Celavih guma na busevima veliki broj
Pa moguce da si u pravu,nista me ne cudi....ali je strasno sto ni na jednom sajtu bilo kog tipa,novine ili grad,nemate nikakve informacije o problemima koji su trenutno na ulicama vezano za odvijanje saobracaja....samo preko foruma mozete nesto da saznate...nemam reci zaista....
 
U Jablanickoj ulici na Ceraku trenutno je blokirano koliko vidim jedno 6 ili 7 autobusa na liniji 52...putnicko vozilo je preprecilo ulicu tako da automobili nekako mogu da prodju,ali autobusi zbog sirine ne mogu nikako da prodju....zastoj traje vec vise od pola sata,a autobusi ne mogu ni napred ni nazad...koliko sam cuo ceka sa AMS da odveze vozilo...tako da 52 na ovom delu ne funkcionise vec dobrih pola sata...
 
Prosto je neverovatno kako su zimske službe zakazale, ulice su pune neočišćenog snega. Da li je moguće da gradska vlast zabije sebi ovoliki autogol, par dana pred izbore. Džaba im priča o budućem metrou, kad ne umeju da očiste ulice od snega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520292#p520292:vlqp71x1 je napisao(la):
predrag1978 » Uto Feb 27, 2018 9:02 am[/url]":vlqp71x1]U Jablanickoj ulici na Ceraku trenutno je blokirano koliko vidim jedno 6 ili 7 autobusa na liniji 52...putnicko vozilo je preprecilo ulicu tako da automobili nekako mogu da prodju,ali autobusi zbog sirine ne mogu nikako da prodju....zastoj traje vec vise od pola sata,a autobusi ne mogu ni napred ni nazad...koliko sam cuo ceka sa AMS da odveze vozilo...tako da 52 na ovom delu ne funkcionise vec dobrih pola sata...

Izgleda da mu je otpala kugla sa desnog točka pa se nekontrolisano poprečio.
 
Kakva je trenutno situacija u Kneza Miloša i ka Banovom brdu?
 
Sinoć oko pola 10 sam pokušao da dođem sa Slavije do Omladinskog stadiona. Prosto mi je bilo mučno da gledam kako dva tramvaja preko 15 minuta pokušavaju da obiđu Slaviju, jer su imali probleme sa skretnicama. Očigledno nešto nije dobro urađeno. U međuvremenu je stiglo par tramvaja sa linije 2, ali sam odustao od ulaska, jer je tada dupli tramvaj na liniji 9, u smeru Banjice, ostao zaglavljen na kružnom toku i još je preprečio put trolejbusima. Vozačica tramvaja je bezuspešno petljala oko skretnice kada sam pešice otišao do Beograđanke, gde su tramvaji radili uobičajeno i gde mi je odmah naišao i 74. Za liniju 3 provera stanja putem telefona je pokazivala da je najbliže vozilo udaljeno 21 stanicu.

Jutros na Ćalijama, iz smera Mirijeva ka gradu, potpuni kolaps - za dvadesetak minuta čekanja pojavio se samo jedan 27e, u koju nije moglo da se uđe, i dva E6 u koje takođe nije moglo da su uđe. Nakon provere koliko stanica su udaljeni autobusi na liniji 27, na telefonu se ispisalo neprijatno iznenađenje - 21 i 31 stanica. Za 27e je pisalo 4 i 9 stanica, ali nije ih bilo na vidiku ni posle 10 minuta. U suprotnom smeru nije prošao ni jedan autobus niti E6 minibus. Na kraju sam sišao pešice na okretnicu na Karaburmi, gde se saobraćaj redovno odvijao. Haos!!!
 
Evo ti jedan od razloga

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520316#p520316:2qqkc2hg je napisao(la):
Žika » Uto Feb 27, 2018 11:42 am[/url]":2qqkc2hg]
Sloga: Loše stanje u GSP, nema zimskih guma ni akumulatora


Saobraćajni kolaps zbog snega upozorava da su Beogradu i njegovim građanima umesto skupih jelki i novogodišnje rasvete, u februaru potrebnije gume i akumulatori za autobuse da građani ne bi satima čekali prevoz i smrzavali se, ocenili su danas Udruženi sindikati Srbije "Sloga".

"Sloga" je navela da im članstvo sa terena javlja da veći broj autobusa nije u punoj funkciji, jer nemaju zimske gume i akumulatore, zbog čega se u garažama međusobno sudaraju.

Ocenili su da je za katastrofalno stanje u javno komunalnim preduzećima najodgovornija gradska vlast koja iz godine u godinu štedi na materijalnim i tehničkim resursima.

Upitali su direktora Gradskog-saobraćajnog preduzeća Beograd Željka Milkovića na šta su potrošene pare namenjene za zimske gume i akumulatore.

Dodali su da je juče u saobraćajnom pogonu Karaburma vozač autobusom namerno udario u zid kako bi se zaustavio i time sprečio veću tragediju, jer bi u suprotnom direktno udario u kućicu sa portirima.

Naveli su i da su zbog kvara na mašini za sipanje soli radnici primoravani da potpuno nebezbedno, lopatama i bez opreme izbacuju so da bi autobusi uopšte mogli da se pokrenu dovodeći svoje zdravlje u pitanje.

Kako su saopštili, autobusi se zbog dotrajalih i istrošenih akumulatora ne gase 24 časa, jer bi u suprotnom stali, zbog čega su vozači i radnici na točenju goriva primorani da gorivo tankuju sa upaljenim vozilom, što je strogo zabranjeno zbog moguće eksplozije.

Naveli su da o katastrofalnom stanju po zaposlene u drugim javnim preduzećima u Beogradu govori to da poslovodstvo "Beograd puta" zbog "predstojećih izbora tera radnike da ručno bez adekvatne HTZ opreme direktno iz burića i bez točilice sipaju hemikalije u kamione koji su izuzetno otrovni i opasni".

http://rs.n1info.com/a367737/Vesti/Slog ... evozu.html
 
Ma opusteno.... od ponedeljka temperatura ide u plus i sve ce da se normalizuje... do sledeceg hladnog talasa.. :bash:
 
Tamo negde sledeće zime. Mart će biti u plusu.
 
Javasluk na svakom koraku...
O bezbednosti da ne pricamo...a tehnicko osoblje, mehanicari i vozaci nista tu ne mogu.
 
Pa samo da sačuvaju glave tuđe i svoje.
Kad nisu pametni neka trpe.
 
Јуче - 27.02.2018., 72-ка је закачила машину за чишћење снега у Др. Хуго Клајна баш код зелене пијаце "Бежанијска коса". Не знам колико је тако стајала, али је направљен застој и колоне у оба смера, што се одразило и на раскрсницу са улицом Љубинке Бобић и на раскрсницу са Исмета Мујезиновића.

 
Tramvaji ne rade od Vuka ka Ustaničkoj. Uspostavljena je linija 6A. Ni trole ka Vojislava Ilića izgleda ne idu. Autobusi idu usporeno ...
 
Nerealizovan polazak linije 36 u smeru GŽS u 13:40 , a pretpostavljam da nije ni onaj u 14:20 , jer nisam video ni jedno vozilo u periodu od 13:55 do 14:15. Vraćao sam se od Hrama Svetog Save do Partizanovog stadiona peške trasom 36. Bus plus uopšte nije prikazivao liniju u sistemu.
 
28.02.2018.- Slike "pouzdane" tramvaj vožnje...

8jvKPhv.jpg

blokirao izlaz iz Mite Ružica i Bulevara u ul Katarine Milovuk..

iii ... još malo "pouzdanih tramvaja"...

VyZnNnW.jpg


išlo se peške od Mite Ružića ka Ustaničkoj i obrnuto od Ustaničke ka Cvetkovoj pijaci...

Koliko puta još da se ponovi da je vreme da 77 produži ka Ustaničkoj i samim tim spreči ove situacije.. i da je vreme da se sredi haos od Cvetka do Ustaničke...
 
A razlog stajanja tramvaja je sta u ovom slucaju kvar tmk nestanak struje parkiranje invalida u mozak ponovno pucanje cijevi ili nesto peto
Nedaju zvjezdarci 77 dok ce 55 da prodje ka zvezdari kad se probije cingrijina ulica
 
Sudar kod osnovne škole u Paunovoj ulici. Trole koje nisu zarobljene u Paunovoj skraćene do stare okretnice. Kakva je situacija sa 78 ne znam.
 
Nikakva nije bila situacija, motorista je podleteo pod vozilo po recima prolaznika.
 
Trenutno haos na tramvajskim linijama. Ne saobraćaju ka Ustaničkoj , kvar tramvaja u zoni Vukovog spomenika. Linija 3 skraćena do Slavije , 2 saobraća preko Starine Novaka , 5 , 6 i 14 ne saobraćaju , 7 skraćena do Tašmajdana. Linije 2 i 11 saobraćaju do Gospodarske mehane zbog još jednog kvara na tramvaju. Linije 12 i 13 u prekidu zbog toga što je žena vozač tramvaja odvalila vrata na kolima sa prikolicom u Požeškoj. Nit je ona primetila auto , nit je auto primetio nju. Žena vozač tramvaja nije videla da se dogodila nezgoda nego je nastavila voznju... Nakon nekoliko aktivacija šinske kočnice u prikolici , ona je stala , došla pozadi i kada su joj putnici rekli šta se dogodilo , onda je rekla "pa šta?!". Materijalne štete ima i na prikolici.

izvor: gspbeograd.net
 
Dileja, kako sme zbog toga da povlači tzv kočnicu u slučaju opasnosti.
 
Vrh