Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

Naopaka država, inspektor gleda kroz prste prodavcima uglja, Majić seksualnim zlostavljačima, vrzino kolo. Nama treba reset.

Inače u Nemačkoj je čak zabranjen promet i loženje ogrevnog drveta iznad određenog procenta vlažnosti, čini mi se 20%. Pre nekoliko godina sam kupio u uradi sam džak drveta za kamin, podavili smo se od dima kad sam upalio vatru. Kupim onaj instrument za merenje vlage, imam šta i da vidim 40% vlažnost. Od tad ložim samo ono kupljeno godinu dana unapred, i to samo za specijalne prilike, novu godinu i Božić...
 
Ne postoji zakon o zabrani prodaje vlaznog lignita, nego propisi koji utvrdjuju kvalitet uglja koji sme da ide u direktnu prodaju.
Za informacije, najbolje da se obratite trzisnoj inspekciji.


Samo pošaljite trgovinsku inspekciju da traži deklaraciju o kvalitetu robe koja se prodaje. Ništa više od toga. Samo ono što zakon omogućava i što obavezuje, ali niko nikad nije poslao nijednog inspektora da proveri za milione tona uglja deklaraciju o kvalitetu nego svi jure babe po pijaci“, naglasio je Majić.

Успео сам само ово да пронађем:

Уредбе се издвајају по свом значају, првенствено јер њих доноси само Влада.
Влада уредбом подробније разрађује однос уређен законом, у складу са сврхом и циљем закона[6]. Потреба за доношењем уредби произилази из општости и недовољне одређености законских одредби. С тога, уредба представља изведени, а не самостални акт[1]. Уредбе не могу изменити, опозвати или укинути законе парламента[7]. Неке уредбе Влада доноси само када је посебно овлашћена, а неке када процени да је за примену неког закона то потребно.


Да ли ова Уредба значи да су "легализовали" тровање грађања или да је уредба добра али је систем (тржишна инспекција) заказала?
 
To je pravilnik o prodaju uglja koji utvrdjuje kvalitet.
Komsija koji lozi vlazni ugalj mi je pokazao jalovinu u grumenu uglja, stvrdnuto blato.
 
Naopaka država, inspektor gleda kroz prste prodavcima uglja, Majić seksualnim zlostavljačima, vrzino kolo. Nama treba reset.

Inače u Nemačkoj je čak zabranjen promet i loženje ogrevnog drveta iznad određenog procenta vlažnosti, čini mi se 20%. Pre nekoliko godina sam kupio u uradi sam džak drveta za kamin, podavili smo se od dima kad sam upalio vatru. Kupim onaj instrument za merenje vlage, imam šta i da vidim 40% vlažnost. Od tad ložim samo ono kupljeno godinu dana unapred, i to samo za specijalne prilike, novu godinu i Božić...

Neki prodavci uglja u polivaju vodom ugalj na otfvorenom, da primi vise vlage i bude tezi.
Nas mentalitet je takab, ljudi ne poseduju nikakva moralna nacela, oslobodjeni su usput straha od zakona a empatija je retka.
Zlozemlje.
 
Naopaka država, inspektor gleda kroz prste prodavcima uglja, Majić seksualnim zlostavljačima, vrzino kolo. Nama treba reset.

Inače u Nemačkoj je čak zabranjen promet i loženje ogrevnog drveta iznad određenog procenta vlažnosti, čini mi se 20%. Pre nekoliko godina sam kupio u uradi sam džak drveta za kamin, podavili smo se od dima kad sam upalio vatru. Kupim onaj instrument za merenje vlage, imam šta i da vidim 40% vlažnost. Od tad ložim samo ono kupljeno godinu dana unapred, i to samo za specijalne prilike, novu godinu i Božić...
Drago mi je što si praktično utvrdio ono što ja mislim već godinama. Nije ni svako drvo za loženje isto. Možda to nekada i nije bio toliki problem jer se drva kupe na leto, slože se i onda se prirodnim putem osuše, pa često pretekne i za sledeću godinu.

To bi bilo logično i za prodaju da se radi, ali očigledno ne postoji nikakva kontrola kod nas.
 
Zeleni se danas sve. Nema loženja, duži dan, malo vetra. Taman da se zaboravi do Oktobra.

Čeka nas možda još sve skupa 10ak dana sa zagađenjima ove grejne sezone, i džabe nam sve upozoravanje kad će da se zaboravi do jeseni.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Da, od prošle nedelje (od subote čini mi se) je generalno preko dana sve u redu. Opet, uveče na pojedinim mestima u gradu gde su individualna ložišta i stare kotlarnice se oseća zagađenje/mazut. Prošao sam možda pre 20 minuta onim prolazom između KST, Elektrodistribucije Beograd i računarskog centra ETF-a, i baš je smrdelo na mazut. Samo da se preživi nekako do kraja grejne sezone, mada da budemo realni, ove godine su bile povoljnije vremenske prilike koje su pogodovale manjem zagadjenju u poređenju sa istim periodom prošle godine.
 
IMG_8510.jpeg
IMG_8511.jpeg
IMG_8512.jpeg
 
Ja recimo baš osećam razliku u zagađenju od saobraćaja i od loženja.

Mi još uvek nemamo problem veliki sa saobraćajem osim na pojedinim mestima u gradu.

E sad me zanima na šta smrdi u Kini?
Zagadjenje na koje ovde se kuka je od lozenja.

Najlaksi test je da se obidje krug oko Ade, uzivacete u dobrom kvalitetu vazduha. Pa cak i kad na internetu pise da je los kvalitet, necete to primetiti i necete imati simptome.

Ali kad sa makiske strane budete prolazili pored romskog naselja, oseticete taj miris. I to je to, to je onaj smrad koji smeta.

Ostale stvari isto zagadjuju i osete se, ali to nije ono na sta se ljudi zale i sta je problem. Moze cak i neki aparat da pokaze zagadjenje, ali mi to u sustini ne osetimo i to nije ono sto smeta.

Dakle, dobra stvar je sto smo identifikovali problem.

Odlicna stvar sto taj problem uopste nije tesko resiti, sta vise, mogu se za par dana resiti mnoge stvari proverom ko sta lozi na nekoliko stotina tacaka u gradu koje su glavni izvori smrada i zagadjenja. Tim ljudima ili kazne da se pisu ili da im se pomogne ako jbg nemaju i loze svasta jer za bolje nemaju.

Losa stvar je sto nema ko to da uradi niti ima neko koga zanima da to uradi.
 
Zagadjenje na koje ovde se kuka je od lozenja.

Najlaksi test je da se obidje krug oko Ade, uzivacete u dobrom kvalitetu vazduha. Pa cak i kad na internetu pise da je los kvalitet, necete to primetiti i necete imati simptome.

Ali kad sa makiske strane budete prolazili pored romskog naselja, oseticete taj miris. I to je to, to je onaj smrad koji smeta.

Ostale stvari isto zagadjuju i osete se, ali to nije ono na sta se ljudi zale i sta je problem. Moze cak i neki aparat da pokaze zagadjenje, ali mi to u sustini ne osetimo i to nije ono sto smeta.

Dakle, dobra stvar je sto smo identifikovali problem.

Odlicna stvar sto taj problem uopste nije tesko resiti, sta vise, mogu se za par dana resiti mnoge stvari proverom ko sta lozi na nekoliko stotina tacaka u gradu koje su glavni izvori smrada i zagadjenja. Tim ljudima ili kazne da se pisu ili da im se pomogne ako jbg nemaju i loze svasta jer za bolje nemaju.

Losa stvar je sto nema ko to da uradi niti ima neko koga zanima da to uradi.
Juče sam u u povratku sa Košutnjaka prošao pored kuća preko puta bivše žel. stanice Topčider.

Jedna kuća je ložila neko zlo. Dovoljna je ta jedna kuća da zagadi sve u radijusu 300 metara. Neki gust beo dim, vonja na plastiku. Užas božiji kad se prođe. Štipa i grize. A još juče i njje bilo toliko hladno.
 
Juče sam u u povratku sa Košutnjaka prošao pored kuća preko puta bivše žel. stanice Topčider.

Jedna kuća je ložila neko zlo. Dovoljna je ta jedna kuća da zagadi sve u radijusu 300 metara. Neki gust beo dim, vonja na plastiku. Užas božiji kad se prođe. Štipa i grize. A još juče i njje bilo toliko hladno.
Pre par nedelja sam prolazio istom deonicom i video isto što i ti. Velika je verovatnoća da je ista kuća u pitanju. Kad bi postojalo mesto gde se takve pojave mogu prijaviti uz foto/video dokaze...

Sent from my A063 using Tapatalk
 
Да ли неко ко живи близу ТЦ Ушће или га обилази, може да напише нешто више (стручно или лични осећај) о овом пројекту/експерименту:

 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
primer varsave>

Treba dodati da nisu počeli sa subvencijama za toplotne pumpe dok nije pokrenuta proizvodnja istih od strane domaćih proizvođača (i to bar dva, kako se ne bi stvarao veštački monopol). Vest o tome sam čitao prošle godina, tako da nažalost nemam pri ruci link da podelim.
 
Vrh