Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

vucko":2w9tgjww je napisao(la):
Pošto nemamo temu za TC Ziru, zatvoren je new yorker 31.12.2020. koji je glavna prodavnica pored samousluge Vero. Mesecima je već prazan lokal office shoes, izgleda mi da ovaj TC polako odumire jer ima jaku konkurenciju od strane velikih tržnjaka. Mislim da je bilo bolje da je ceo objekat bio TC a ne deo da bude hotel, ali to je sada već kasno.
Ne bi me čudilo da NewYorker pređe u Big budući da je odlaskom Home Plus radnje, ostao prazan veliki lokal u Park delu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Iznenađen sam za Galeriju i New yorker, mislio sam da će tamo samo biti skuplji brendovi što New Yorker svakako nije. Verujem da će se otvoriti u Bigu dok u Beoshoppingu ne znam da li ima mesta.
 
Има места у Беу. Локал између Интерспорта и Еуроџета је био намењен за њих, али су одустали и стоји заграђен офарбан неким муралима.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809670#p809670:3gh4ybx3 je napisao(la):
vucko » 03 Jan 2021 15:17[/url]":3gh4ybx3]Iznenađen sam za Galeriju i New yorker, mislio sam da će tamo samo biti skuplji brendovi što New Yorker svakako nije. Verujem da će se otvoriti u Bigu dok u Beoshoppingu ne znam da li ima mesta.

Zato su na 1.spratu i ne na boljoj poziciji koja je namenjena jacim brendovima.

Preko put njih slican lokal takodje veliki je Teranova, takodje coming soon.
 
Aman, ljudi, pomirite se sa time da će u skoroj budućnosti bilo tu, bilo u celu Srbiju dolaziti skupi brendovi.
Kupovna moć je već zglajznula, a 2021. će još više padati.
 
Немачки ланац Баухаус потврдио је долазак у Србију. Било је и очекивано с обзиром да се већ пар пута спекулисало о њиховом доласку. Надам се овај пут успешније јер је требало још пре 10 год преко Делте да уђу на наше тржиште.

Локација је још увек непозната, али мислим да ће сигурно доћи у ритејл парк код Икее, баш ту је предвиђен велики ''уради сам'' објекат.


извор: https://retailserbia.com/vesti-trgovina/3013-bauhaus-za-retail-serbia-dolazimo-u-srbiju
 
To su lepe vesti. Fali nam takvih trgovina ne samo u Beigradu nego i u ostatku Srbije.
 
Sretan Burger king svima koji slave :D

bk.JPG


Izvor: Retail Serbia

Za maloprodajni park tipujem da je AVA (Ikea), dok za tržni centar kontam da ciljaju Ušće ili Galeriju.
 
Па дошао је Бургер кинг одавно и налази се у Приштини.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Inače, kakav je Burger king u odnosu na Mc? Meni recimo nikada nije legao KFC, možda jer nisam toliki ljubitelj piletine.
 
Meni je BurgerKing baš loš u odnosu čak i na MC. A probao sam ga u više zemalja i nikada mi nije bilo jasno što se ljudi toliko oduševljavaju sa njim. Mada sve je to na kraju isto ili slično sra*e.
 
U par navrata sam probao neki od Burger King burgera i bio mi je daleko bolji od onoga iz Mac-a. Ali danas po BG-u ima dosta boljih od oba :)
 
Bio sam tri puta preko bare, a bio sam i na suprotnoj strani, sve do Polarnog kruga i Moskve. Ulazio u razna mesta i probao sve i svašta.
Kada pričamo o hrani poput piletine, govedine, junetine... do dana današnjeg nisam našao nijedan lanac restorana (brze hrane) koji ima bolju i ukusniju hranu nego prosečna srpska pljeskavica ili ćevapi.

Čudni su mi ljudi koji se prže na te strane stvari. Jedino mesto gde sam jeo bolje nego u Srbiji je bio američki jug, Misisipi i Luizijana. I to naravno ne lanci restorana nego autentična mesta sa Cajun kuhinjom i lokali u Nju Orleansu. E taj kraj zaista jeste jedno od retkih mesta na svetu gde se jede bolje nego u Srbiji. Ali znači ne zato što su lančuge i korporativne megalomanije, nego baš zato što svako čuva i održava svoj recept.

U našem KFCu do sad nisam jeo, niti želim. A pre par meseci sam gledao dvojicu mlađih drugara (zoomeri, ali pravi) kako su poručili dve kofe odande. I stiglo im, ali bez soseva i onih njihovih papazjanija. E tad su shvatili koliko je to bezukusna i odvratna hrana, kad nema sosa da ti zamaskira kartonski ukus i izbombarduje receptore jakim veštačkim aromama.
 
Правда за КФЦ крилца!!!

У овом локалу наручујем искључиво њих. Изврсна су.
 
Toliko sam uzbuđen da do sada nisam ni skontao da nisu došli u Srbiju.
Ima li nekih izgleda za "Subway"?

Zapravo, ima li nekih izgleda da bilo šta od ovih lanaca ("McDonald's", "KFC", "Starbucks",...) uskoro otvori filijalu u novom komercijalnom delu aerodroma?
 
Дошао је Бургер кинг одавно.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Kosovarski, kosovoalbanski lanac marketa Deppo dolazi u Srbiju.
Naravno sa pokrivalicom da je u pitanju navodno holandski trgovinski lanac. U Holandiji ne postoji nikakav Deppo, već je registrovano preduzeće zbog nižih poreza, Holandija je poreski raj a i u ovom slučaju dobro dođe kao pokriće.
 
Ma mi smo skroz prsli, ako se to desi...
 
Osnovna namirnica, u ovom slučaju jestivo (suncokretovo) ulje u Maksiju košta 184rsd, u Swisslion Takovu 129rsd pa sad vi vidite.

Što više konkurencije to će cenovni monopol biti teže održati, pa makar ta konkurencija dolazila i odozdo. Imamo Ruse (Mere), Albance (Deppo), hoće li nam doći i Kinezi (Suning)? Samo neka mrse konce Ahold Delhaiaze-u (Maxi) i Agrokoru (Idea). Albanci imaju svoj Big market, a od restorana brze hrane i domaći Mek lukalajk - Kolonat. Ne bi bilo loše da se pojave u manjim mestima bez alternative Maxi-ju i Idei, a što se brze hrane tiče u nedostatku svetskih lanaca. Isto važi i za delove velikih gradova (posebno Beograda) neopsluženih pomenutim, mahom na periferiji i u prigradu.

Što se domaćih lanaca u našem vlasništvu tiče povoljni su Univerexport i DIS. Dok nije bilo Lidla s Banovog Brda se išlo u Blokove i na Banjicu. Maksi pljačka Medak, ali dok nije postojao Lidl išlo se u Aman u Šumicama. Sad hvala Bogu imaju dva Lidla, ovaj novi još i bliži.
 
Na Kosovu je litar ulja jednako skup kao i u "mainland" Srbiji.
Ali je zato dizlo 113 dindzi.
Sto se tice kosovarskih marketa ETC je jedini vredan pomena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849892#p849892:4wlf6b4p je napisao(la):
tragac » Yesterday, 22:07[/url]":4wlf6b4p]Kosovarski, kosovoalbanski lanac marketa Deppo dolazi u Srbiju.
Naravno sa pokrivalicom da je u pitanju navodno holandski trgovinski lanac. U Holandiji ne postoji nikakav Deppo, već je registrovano preduzeće zbog nižih poreza, Holandija je poreski raj a i u ovom slučaju dobro dođe kao pokriće.

Da ne ulazim previše u politiku, ali ako to jeste lanac koji dže Albanci, to je sve u skladu sa očiglednim naređenjima da se Srbi i Albanci izmire (na našu štetu). Ne vidim inače razlog za dolazak ovog lanca, pravljenja auto-puta ka Kosovu i sličnih poteza koje naša vlast povlači
 
Vesić: Novi tržni centar u Obrenovcu zapošljavaće 150 ljudi



Zamenik gradonačelnika Goran Vesić svečano je otvorio novi tržni centar „Ritejl nest park” u Obrenovcu, a zajedno sa njim završetak radova na ovoj važnoj investiciji ozvaničili su i ambasador Češke Tomaš Kuhta, predsednik opštine Obrenovac Miroslav Čučković i investitor Mihael Avgustin

Vesić je tom prilikom istakao da nema malih i velikih investicija jer svaka zahvaljujući kojoj se zapošljava makar jedan čovek podjednako je važna.

– Ovde će da radi 150 ljudi, što je jednako važno kao i Meita gde je zaposleno tri i po hiljade ljudi. Samo tako, investicijama koje su svuda, možemo da razvijamo našu zemlju i Beograd – rekao je Vesić.

Zamenik gradonačelnika je zahvalio svima koji su učestvovali u realizaciji, podsećajući da je na ovom mestu prošlog novembra postavljen kamen-temeljac.

– Sledi i druga faza, te će biti novih firmi i novih investicija. Kao što smo bili najbolji u Evropi u vakcinaciji, tako smo i u privlačenju stranih investitora i obezbeđivanju radnih mesta kako bi ljudi ostali ovde i normalno živeli od svog rada – istakao je Vesić.

Nikada se Obrenovac nije gradio kao što se gradi prethodnih godina, ali i čitav Beograd i Srbija, ocenio je zamenik gradonačelnika.

– Nastavimo li ovako, uspećemo da nadoknadimo sav zaostatak iz devedesetih godina – poručio je Vesić.

Čučković je naveo da je važno da se Obrenovac učini dobrim mestom za život, iz kojeg mladi neće odlaziti u inostranstvo, ali i da meštani što manje imaju potrebe da odlaze u centar grada.

– Cilj svake investicije jeste da Obrenovac postane početak, a ne kako je nekad bilo, kraj Beograda – naglasio je Čučković.

On je posredstvom ambasadora pozvao češke investitore da razmotre poljoprivredna i druga ulaganja u Obrenovac, posebno u vezi sa selom Ratari i hotelom na ulazu u ovu opštinu. Takođe, zahvalio je svim učesnicima u projektu i zameniku gradonačelnika, posebno na angažmanu za gradske investicije u vodovod, kanalizaciju, vrtiće u Obrenovcu.

Ambasador Kuhta je precizirao da firma „RC Europe” ima mnogo iskustva u izgradnji velikih tržnih centara, a u Srbiji je ovo peti ili šesti projekat.

– Češka je jedan od najvećih partnera Srbiji u trgovinskoj razmeni, ali i investicijama. Nastavićemo i dalje sa ulaganjima – rekao je Kuhta, podsećajući na nedavnu posetu predsednika Vučića Pragu gde se upravo o tome i razgovaralo.

Direktor „RC Europe” Mihael Avgustin precizirao je da je ova investicija vredna više od sedam miliona evra i podvukao podršku opštine Obrenovac, naglašavajući da je to primer odlične saradnje javnog i privatnog sektora.

Ovo je do sada najveći projekat češke kompanije u Srbiji.

izvor: studio B
 
Vrh