Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

direktor":1xpj24fs je napisao(la):
dsc09671.jpg

dsc09672.jpg
Tek sam sad video da je neko postavio fotku, ja sam odavno slikao isto. Je l imaju prava da udju metar sa gradilistem u ulicu?
 
Vjerovatno su dobili takvu dozvolu ,a mozda i nadivlje , u nadi da ih nece niko primjetiti
 
Brate mili, koliko ste samo paranoični! Reč je o obimnoj i zahtevnoj rekonstrukciji prostora, a čak i u ovoj zemlji postoji nešto što se zove bezbednost gradilišta. U međuvremenu je zbog rekonstrukcije dela fasade postavljena i skela - sigurno ne biste voleli da vam dete trčkara ispod nje. Ograda je tu s razlogom.
 
Sorry, matorim, ćelavim i gojim se, pa sam razdražljiv. Elem, ograda neće stajati još dugo - otvaranje H&M-a zakazano je za 16. oktobar:

H&M 16. oktobra otvara radnju u Knez Mihailovoj ulici
Petak, 29. 08. 2014.|12:10 | Izvor: eKapija
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hm_kompanija_4_290813_tw1024.jpg


Kompanija H&M sinoć je otvorila radnju u "Aviv parku" u Pančevu, a iako je ovo već četvrti maloprodajni objekat ovog brenda u Srbiji, po broju okupljenih građana možemo reći da interesovanje ne jenjava.
Šveđani međutim ne staju, pa je tako za 16. oktobar najavljeno otvaranje H&M radnje u Knez Mihailovoj ulici. Radovi na renoviranju i adaptaciji radnje uveliko su u toku. Podsećamo, za potrebe ove radnja će spajaju se tri prodavnice u kojoj su pre toga bili "Sephora", GAP i "Time Out".

H&M je u Srbiju stigao prošlog avgusta. Prvi lokal otvorio je u "Delta City", drugi u TC "Stadion", a treći u Novom Sadu u TC Big.

H&M ("Hennes&Mauritz") je švedska robna marka poznata po garderobi koja se prodaje po pristupačnim cenama, ali i po tome što za svaku novu kolekciju, osim svog redovnog tima dizajnera, angažuje i nekog poznatog modnog kreatora.

Tako su za švedski H&M kreirali Roberto Kavali, Donatela Versaće, Karl Lagerfeld, Stela Mekartni.

H&M kompanija koja svake godine otvori nekoliko stotina novih prodavnica širom sveta, a najveći konkurent joj je španska "Zara", koja se nalaziti direktno preko puta novog lokala u Knez Mihailovoj ulici.

Izvor: eKapija
 
Otvoren "Super Vero" u Žarkovu
Nedelja, 31. 08. 2014.|10:12 | Izvor: Danas
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Super Vero" Žarkovo počeo je da radi, a kompanija "Veropoulos" je tim povodom za prve kupce pripremila brojne pogodnosti.

- Zahvalni smo jer smo među prvim stranim investitorima koji su, još 2001. od kada smo ovde, verovali u potencijal tadašnje Jugoslavije kao tržišta. Ovo je šesti otvoreni maloprodajni objekat, sa 400 zaposlenih radnika, i time ćemo ove godine ostvarićemo više od 50 miliona evra investicija u Srbiji. "Veropoulos" je kompanija sa više od 230 prodavnica u svetu. Nastavićemo da investiramo u Srbiju, što će doprineti da se dalje razvijamo kao kompanija, ali i da Vero marketi budu konkurentniji i sa još povoljnijim cenama- kazao je Nikos Veropoulos, izvršni direktor "Veropoulos" grupe na svečanom otvaranju tog marketa.

Državna sekretarka Tatjana Matić se tom prilikom zahvalila kompaniji "Veropoulos" na trinaestogodišnjem doprinosu razvoju srpskog tržišta i konkurencije.

- Kompanija "Veropulos" je, od kada postoji u Srbiji, poslovala u interesu građana. Zadovoljstvo je čuti da će nastaviti sa ulaganjima, što je ohrabrujuće za sve nas, kao građane i kao potrošače - dodala je Matić.

Izvor: eKapija
 
U Merkatoru malo po malo pa je neki problem sa rampama pa se prave kolone.
Takođe, ulazni davači kartica nisu nadkriveni, što dolazi do izražaja kada pada kiša.
I takođe ti davači kartica se nalaze u desnoj krivini, pa im nije lako idealno prići.

Koliko god ideja naplate parkinga (dužeg od 2 časa) bila odlična, ovde je to toliko traljava uradjeno.
 
U TC Piramida u bloku 44 neko izvodi radove na krpljenju čuvenog razvaljenog pločnika između zgrada.

Na mestima na kojima su propale i izlomljene ploče sipaju - običan beton :laugh:
 
Ja sam više puta prijavljivao taj pločnik ispred Piramide. Kad sam ga video pre par meseci, posle neke kiše, skoro pa mi se zaplakalo. Na kraju su me iz Kol centra SO Novi Beograd zvali i rekli da je pločnik u nadležnosti udruženja vlasnika lokala, pa verujem da ga oni i sređuju.

Sa obzirom da ni Grad ne bi sigurno popravljao to sa novim pločama - isto mu se vata :(
 
astrodule":ak0wlchq je napisao(la):
Ja sam više puta prijavljivao taj pločnik ispred Piramide. Kad sam ga video pre par meseci, posle neke kiše, skoro pa mi se zaplakalo. Na kraju su me iz Kol centra SO Novi Beograd zvali i rekli da je pločnik u nadležnosti udruženja vlasnika lokala, pa verujem da ga oni i sređuju.

Sa obzirom da ni Grad ne bi sigurno popravljao to sa novim pločama - isto mu se vata :(

Сређеност тржног центра је пропорционална количини новца ког доноси. У Ушћу сваки квадратни сантиметар доноси новац зато све и сија. Пирамида није ништа какав је онај тржни центар у Вуковом споменику.
 
ne slažemm se. piramida je donosila sasvim solidno novca pa se raspala.


bitan je broj vlasnika. kad je jedan vlasnik tržnog centra, on ga održava. kad je stotinu vlasnika tržnog centra kao u piramidi, oni ne mogu da se slože niokočega.

pa zašto bi neko sa jednog kraja tržnog centra plaćao pločice na drugom kraju.
 
Kao i kod starih stambenih blokova po NBG-u, tako i kod starih TC-a postoji problem održavanja javnih površina. Potrebno je da grad nađe model sličan Belvilu i da postoji centralna firma koja se bavi održavawem na nivou bloka i toj firmi bi se uplaćala mesečna naknada.

Ta firma bi onda bila nadležna za održavanje, sve vrste radova i bila bi sankcionisana za stanje javnih površina.
 
orion":r5o1depn je napisao(la):
astrodule":r5o1depn je napisao(la):
Ja sam više puta prijavljivao taj pločnik ispred Piramide. Kad sam ga video pre par meseci, posle neke kiše, skoro pa mi se zaplakalo. Na kraju su me iz Kol centra SO Novi Beograd zvali i rekli da je pločnik u nadležnosti udruženja vlasnika lokala, pa verujem da ga oni i sređuju.

Sa obzirom da ni Grad ne bi sigurno popravljao to sa novim pločama - isto mu se vata :(

Сређеност тржног центра је пропорционална количини новца ког доноси. У Ушћу сваки квадратни сантиметар доноси новац зато све и сија. Пирамида није ништа какав је онај тржни центар у Вуковом споменику.

Za ovo si u pravu, njima svaki kvadrat donosi novac. Čak i pored toaleta stoje reklamni panoi, što ni Delta city nema.
 
Znaci gse ime merkator roda ostaje , sta ce uraditi sa objektima u omladinskih brigada bice interesanto vidjeti
 
direktor":2bzzd8vv je napisao(la):
Znaci gse ime merkator roda ostaje , sta ce uraditi sa objektima u omladinskih brigada bice interesanto vidjeti
Директоре ово је разлог зашто је сад бивши тржни центар (Идеја Супер) постао Рода мега маркет, прочитај:

Агрокор мора да прода 21 продавницу у Србији
Танјуг | 20. септембар 2014. 20:33 | Коментара: 3
Агрокору је у Србији одобрена концентрација капитала куповином словеначког друштва "Пословни систем Меркатор" д.д, како је раније објавила Комисија, уз услов продаје 21 продавнице
Хрватски конзорцијум Агрокор, који је почетком септембра постао власник 80,75 одсто словеначког трговачког ланца Меркатор, у порписаном је року доставио Комисији за заштиту конкуренције Србије тражене податке за одобравање концентрације власништва у нашој земљи, речено је Тањугу у Комисији.
Агрокору је у Србији одобрена концентрација капитала куповином словеначког друштва "Пословни систем Меркатор" д.д, како је раније објавила Комисија, уз услов продаје 21 продавнице.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%98%D0%B8
 
Данас (уторак-14.октобар) је иначе Рода мега маркет отворен и ево неколико данашњих слика.













Овај део где пише "ускоро отварање" је кажу намењен за продају зелениша.
 
Čudi me da u Omladinskih brigada još nije došlo do bilo kakve Agrokorove intervencije u cilju promene postojećeg stanja na oba objekta. Sve mi izgleda da će Todorić izdvojiti veće objekte pod brend "Roda" koji će kasnije prodati, ionako je u buli, sa matičnog hrvatskog tržišta je gotovo istisnut, lidl i kaufland ga melju.
 
Ово је тачно што каже Трагач. Чика Тодорић је покушао укрупњавањем капитала (куповином Роде, Меркатора) да буде број 1 у Србији, што му је на неки начин и делимично пошло за руком. Али није рачунао на то да ће морати, а мислио је да се неће тражити тј. да ће му прогледати кроз прсте и да му се неће условљавати продаја 21. продавнице у Србији због заштите конкуренције. Ту је направио погрешан корак, а такође га на његовом терену у "његовој лепој" меље тамошња конкуренција.

Мислим да ће ипак онај објекат Идеје у блоку 64 отићи пре него објекат у Омладинских бригада. Ту је ипак, малте не одмах поред, већ постојећа Рода.
 
Vrh