Šta je novo?

Youtube svastara

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V7NGxoXZqIU[/youtube]
 
У том споту су коришћени сегменти из филма "Пејзажи у магли". Снимљен је пре 30-ак година и мислим да се након њега, ни један играни филм код нас није тако експлицитно и директно бавио наркоманијом.
 
Taj film se retko prikazivao, pamtim samo nekoliko mučnih scena...
 
Ne znam gde ovo da stavim, može u više tema.
U pitanju je prvi objavljeni profesionalni snimak Beograda u 4K (UHD) rezoluciji.
Iako sumnjam da iko od nas ima 4K monitor ili TV visok kvalitet snimka se može videti i na sada već ustaljenom 1080p.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cWsoNv24Syo[/youtube]
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H9J8Cb2ApWs[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ny8jASV3I0o[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bdX9M8ydafM[/youtube]
 
"Tko leti, vrijedi, tko vrijedi, leti, tko ne leti, ne vrijedi." :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_VPvKl6ezyc[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ErWitThIOdw[/youtube]
 

Intervju sa likom koji je godinama telefonom z****** (ja bih napisao maltretirao) Stojana...
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedan zanimljiv kanal za ljubitelje kampovanja. Nas komsija iz Makedonije je krenuo sa porodicom u obilazak Skandinavije u kamp prikolici i sad su u cetvrtom meseca kako putuju i zive u kamp prikolici, prikazuju kampove u kojima borave kao i prirodne lepote Skandinavije.

 
Dobar YT Kanal ko voli istoriju i neke zanimljive cinjenice.
 
Ovaj jutjuber (poslednji link) je jedan od onih koji ide na provokaciju po svaku cenu, bez granica i bez pardona... Iritira članove bande iz hood-a, vade se pištolji... U jednom videu su mu izbili i nekoliko zuba jer je radio prank u kojem ljudima krade automobile...

Lik je onako harizmatični, flegma cinik, zbijač šale, prilično iritantan i priznajem da je pomalo i smešan...

E sad, ja sam stavio ovde jedan lajt video (na kraju posta) gde se pretvara da je uber driver i malo brže vozi da uplaši devojke... Neću ništa brutalno da kačim ovde iz respekta prema ovom forumu 😊

Ali često žestoko isprekače ljude i onda kao pita "jel ti ok da budeš na snimku", jer je video da pristojni pranksteri to pitaju, ali zabriga njega i kad kažu "ne" on ih stavi... Ima i stvarno pažljivih jutjubera koji gledaju da bude duhovito to što rade, a ne i maksimalno bezobrazno i zaista pitaju na kraju i poštuju da li neko želi da bude prikazan...

Jedan od takvih je Juan iz ThatWasEpic, koji mi je najjači jutrjuber i stvarno je zabavan i harizmatičan al na pristojan način i takve zbijače šale skroz podržavam... Njega ću neki drugi put postaviti al sad da se vratim na ovog Jermenca...

Možda ima i nameštenih scena ali mene ovo fenomenološki i vrednosno zanima, ako ikad može da se pokrene ozbiljan dijalog na tu temu...

YT i tiktok zvezde su primer kako preko noći, često kopirajući druge možeš da postaneš popularan a uz to idu i pare... Potrebno je samo bez blama gaziti sve moguće društvene konvencije tj. biti ekstreman i YT algoritam te preko noći lansira u zvezde... Postaješ instant uticajan, slavan i bogat... Da li je u kapitalizmu sve dozvoljeno i kakve posledice ovakvi primeri ostavljaju na omladinu i ne kriju li se upravo tu razlozi rastućeg nasilja ili je ono danas samo ogoljeno jer su kamere svuda... Zašto ovakve sadržaje jako ne oporezivati...

Možda nasilja i nema više ali ga sadržaji koje opisujem svakako generišu, a ono je danas u eri u kojoj se sve snima, sveprisutno...

Uvek su ta vrednosna pitanja problematična. Jer ako želiš da dodatno oporezuješ (ranije je to bio kič i šund a danas) prostakluke u online svetu postavlja se pitanje ko je ovlašćen da o tome odlučuje, kao neka komisija za moral, ko bi je formirao i kako bi kontrolisali ispunjenje cilja njenog postojanja... U kapitalizmu, sve mora da se kvantifikuje i numerički izrazi ili ga sistem odbacuje i ne bavi se time... Šta su to uopšte vrednosti jednog društva... Milion je jasno šta je... Milion pregleda, milion dolara, milion lajkova... ali šta je vrednost...


Nije kriminal, ali podstiče nagone i primitivno u nama... I to je i dalje onako siva zona, neregulisana i na međunarodnom planu... Kompanije i njihov kapital odnose pobedu nad moralom i vrednostima...

Eto čisto jedno razmišljanje na tu temu, a video nije brutalan zaista, tako da se nadam da neće biti obrisan...

 
Ova dva blizanca su Beograđani poreklom, pa je red da ih malo izreklamiramo kad su već naše gore list 😊

 
Hajde sa zbijača šale da se prebacim na temu o ekstremnim zdravstvenim stanjima...

(Ovaj topic dobro dođe da podelim šta sve gledam na YT 😁)

Ovaj čovek živi u čeličnoj tubi gotovo ceo svoj život. Potpuno je nepokretan, može samo da govori, a aparat u kome se nalazi mu je neophodan za život jer jedino pomoću njega može da diše...

Dečija paraliza ili poliomijelitis, svi smo za tu bolest čuli, ali i ono malo što smo čuli smo pozaborabljali šta je, jer je danas bolest gotovo u potpunosti iskorenjena... Ali nije uvek bilo tako, pre masovne vakcinacije (hvala dragoj nauci na tome) mnoga deca, a i odrasli su oboljevali, a neki od njih su postajali trajni invalidi... Uzročnik bolesti je virus koji napada mišiće, a kada pogodi motorički centar u mozgu za posledicu nosi paralizu... U najtežim slučajevima pacijenti ne mogu samostalno ni da dišu i zato im je neophodan ovaj aparat koji pravi negativan pritisak i tako upumpava vazduh u njihova pluća.... Danas su ti aparati za disanje u vidu komora skoro poptuno isčezli ali su za teške oblike dečije paralize i danas jedino rešenje...

Ovo je priča o jednom čoveku koji je vezan za tu komoru još od 1952. Završio je i fakultet, stekao je čak 3 diplome i bavio se svojom glavnom profesijom. In to ne od kuće nego su ga odvozili u svoju kancelariju svakog dana sa sve komorom, da bi tamo diktirao sekretarici šta treba...

Nije ni studirao na daljinu, nego je živeo u studenstskom domu. A kad su se cimeri odselili iz doma da žive privatno, poveli su ga sa sobom i naredne 2 godine su živeli zajedno i brinuli o njemu...

Zamisli ceo život vezan za čelična pluća. Ceo život, svaki dan, sve zavisi od te mašine i struje koja je napaja... I sa njom doživiš starost... I sa njom si se školovao i sa njom si radio i ispratio roditelje i neke od onih koji su brinuli o tebi i dalje si tu i istrajavaš i veruješ da sve ima svoje razloge zašto je tako i voliš svoj život... Zauvek u komori u ležećem stavu...

Ogromna pomoć i podrška društva je ovde a i kod drugih komplikovanih zdravstvenih stanja neophodna u svakom aspektu. Nisu svi te sreće da njihova volja i optimizam mogu da nadvladaju bezizlazna stanja koja su ih snašla... Ovakve ljude uključiti da imaju funkcionalan i ispunjen život zvuči gotovo nestvarno, ali je očigledno moguće...

 
Ako si nešto naučio iz svega što ovde gledaš, onda je to dobro... A gledamo svešta, puno praznih priča, besmislica i sanjarenja... Ne znam koliko si odgledao od snimka, čovek je pravnik, položio je i pravosudni, postao advokat i imao svoju praksu... Pitanje inkluzije je važno pitanje i za nas pravnike... Siguran sam da SAD maksimalno podržavaju one koji su nepokretni ili na drugi način nemoćni da ako imaju znanje, volju i istrajnost da rade i doprinesu da se to zaista i u potpunosti realizuje, dok mi i dalje rešavamo pitanje rampi na ulazu u institucije... I sme li pas vodič u autobus...
 
Juan je meni najbolji jutjuber 😄💪

Smešan je i zabavan momak i ne ide na to da samo iznervira nekog da što više izpizdi što mnogi jutjuberi danas rade... nego je prevashodno zabavno

Plus on ima originalne šale, pa ga drugi kopiraju...

 
Prvi put čujem za ovog časnog čoveka, neka mu je laka zemlja. Ukratko, za vreme rata u Sarajevu, pokušao da spase svog komšiju muslimana, pa i njega ubili.
 
Vrh