Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Untitled.jpg
 
Je l' uspeo neko da aktivira wifi na ovim klimama i poveze ih sa aplikacijom?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ni malo iznenadjujuće, nemaju modul, mora da se kupi posebno. Modul je za Begren i Gree klime, ide na usb, plug and play. Ima da se kupi kod uvoznika za bergen klime, EnergyNet, cena je oko 3500 din. Vrlo verovatno da ima i na ebay i aliexpresu ali nisam trazio

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Primetio sam i ja lepak oko tus kabine pre par dana kao i slab pritisak vode ali sam mislio da je to trenutno.
Videcemo sta ce biti
I na poslednjem spratu u stanu ima problem sa pritiskom vode koji je slab. U prvom ulazu gde je i stan vec dva ipo meseca meseca u hodniku u ulazu curi neka voda iz plafona, postavili su plasticnu kantu gde kaplje ta voda, jos nisu sanirali problem. kada ce obelezavati parking, mi kad god dojemo parking mesto nam je zauzeto i ne mozemo parkirati. Sve reklamacije resavaju sporo, ja ne znam sta je ovde vise problem
 
I na poslednjem spratu u stanu ima problem sa pritiskom vode koji je slab. U prvom ulazu gde je i stan vec dva ipo meseca meseca u hodniku u ulazu curi neka voda iz plafona, postavili su plasticnu kantu gde kaplje ta voda, jos nisu sanirali problem. kada ce obelezavati parking, mi kad god dojemo parking mesto nam je zauzeto i ne mozemo parkirati. Sve reklamacije resavaju sporo, ja ne znam sta je ovde vise problem

Znaci vi ste te komsije koje podizu brisace na tudjem autu? Lepo Bogami :) Kako uopste znate koje je vase parking mesto kada nisu jos obelezena? Nase je je broj 164 i znamo da je oko ulaza, ali ne znamo koje tacno jer nam Galens nikada nije dostavio mapu. Svakako, mesta u garazi za parking je makar dosad imalo uvek i na pretek, bukvalno mozete da birate izaberete izmedju 50 mesta gde cete da stanete, a vi podizete brisace! Da nemate gde da stanetete pa ok, ali ovako niti se zna koje je cije mesto dok ne obeleze, niti ima problema za parking, a vi izigravate policajce…
 
Znaci vi ste te komsije koje podizu brisace na tudjem autu? Lepo Bogami :) Kako uopste znate koje je vase parking mesto kada nisu jos obelezena? Nase je je broj 164 i znamo da je oko ulaza, ali ne znamo koje tacno jer nam Galens nikada nije dostavio mapu. Svakako, mesta u garazi za parking je makar dosad imalo uvek i na pretek, bukvalno mozete da birate izaberete izmedju 50 mesta gde cete da stanete, a vi podizete brisace! Da nemate gde da stanetete pa ok, ali ovako niti se zna koje je cije mesto dok ne obeleze, niti ima problema za parking, a vi izigravate policajce…
Slazem se sa komsijom, mesta ima na pretek jer se nisu svi uselili a nisu ni sva PM prodali.
Meni su poslali isecak mape sa parking mestom uz ugovor medjutim cesto se desi da je neko parkiran a i kako su poslali mapu moze se racunati sa obe strane pa malo zbunjuje
Mislim da nema potrebe dizati brisace komsijama jer je ovo Galensova krivica jer kasne sa svim pa i sa obelezavanjem parking mesta
 
Od 15 do 20.000 e +PDV 20% na garazu je,zavisi od pozicije i kvadrature parking mjesta.
 
Jel neko vraćao pdv?
Ako neko jeste, bilo bi super da napise sta je od dokumentacije moguce nabaviti preko e-uprave…npr. ona potvrda iz poreske da nismo poreski obveznici tj. da nemamo nekretninu u svom vlasnistvu, da li je neophodno ici u poresku ili je moguce izvatiti preko e-uprave?
 
Ako neko jeste, bilo bi super da napise sta je od dokumentacije moguce nabaviti preko e-uprave…npr. ona potvrda iz poreske da nismo poreski obveznici tj. da nemamo nekretninu u svom vlasnistvu, da li je neophodno ici u poresku ili je moguce izvatiti preko e-uprave?
https://lpa.gov.rs ovde mozete nabaviti potvrde koje ce vam stici u e-formatu (pdf sa QR kodom). Pre toga je potrebno da se u SIV3 izvadi potvrda o promeni prebivalista od 2006. god. Ne podrzava svaka lokalna poreska administracija podnosenje zahteva preko LPA portala (npr. manja mesta u Srbiji). Svakako mozete proveriti na LPA portalu za svako mesto kada popunjavate zahtev za uverenje.
 
https://lpa.gov.rs ovde mozete nabaviti potvrde koje ce vam stici u e-formatu (pdf sa QR kodom). Pre toga je potrebno da se u SIV3 izvadi potvrda o promeni prebivalista od 2006. god. Ne podrzava svaka lokalna poreska administracija podnosenje zahteva preko LPA portala (npr. manja mesta u Srbiji). Svakako mozete proveriti na LPA portalu za svako mesto kada popunjavate zahtev za uverenje.
Da li ovde moze da se uzme i potvrda tj. uverenje da se ne vodim kao poreski obveznik? Potrebna mi je za Beograd i Kragujevac posto sam tamo imala prebivaliste…
 
Danas se pusta u rad ulaz u garaze i rampe,tako da svi koji nemaju parking mjeseto neka pozurr da izvezu auto iz garaze.
 
Koje ste male bojlere dobili za kuhinje i toalete (6 ili 10l) i da li su vam oni montirali ili morate sami?
 
Danas se pusta u rad ulaz u garaze i rampe,tako da svi koji nemaju parking mjeseto neka pozurr da izvezu auto iz garaze.
Niste valjda mislili da će biti ispoštovan taj datum posle svega? Deluje mi da pojedini ljudi koji su kupili garazno mesto imaju problem s tim sto se u garazi parkiraju i oni koji nisu kupili. Naravno razumem da smeta ako se neko parkira na tudje mesto, ali ako se parkira na mesto koje nije prodato, ne vidim u cemu je problem...

Je l' zna neko koliko se čeka ta potvrda o porezu preko lpa portala?

Sto se malih bojlera tice, znaci da je u nekim stanovima potreban, a u nekim nije, interesantna odluka...



Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sto se tice garaza ja sam poslao dopis Galens investu,djeca se ne prikladno ponasaju u garaazama vozaju se trotineti,bicikla,itd,na dva mesta imam udubljenja na autu koja ranije nisam imao,trazio sam sto pre rese ulazi u garazu i pristup garazi da se dovede u red,kako treba da bude.
 
Vrh