Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Hvala na informacijama...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Voleo bih da saznam svrhu onog FOX televizora koji su stavili na ulazu I faze.. :)
 
vladimir15":3jy04zyt je napisao(la):
Voleo bih da saznam svrhu onog FOX televizora koji su stavili na ulazu I faze.. :)
To je umesto dvorista. Pustace snimak livade 24/7

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707099#p707099:2fpakx5k je napisao(la):
Slavko83 » Pon Feb 10, 2020 6:17 pm[/url]":2fpakx5k]Rezervisao stan, ali posle ove faze 3 definitivno odustajem...Ziveti u tom bloku ce biti nehumano, sa nenormalnom guzvom i bez ikakvih sadrzaja za porodice pa mi gornje.objasnjenje kako tu samo spavas nema veze sa realnim potrebama ljudi...Srecno svim stanarima, stanovi nisu toliko losi kao sto ljudi pisu, ali ipak ne moze ni.800 eur biti razlika.izmedju VK i WP samo zbog lokacije
Da li ta razlika od 800 eura je samo lokacija ili ima i neke razlike u kvalitetu gradnje?
 
Razlika postoji u kvalitetnijoj stolariji i staklu, patosu i malo skuplja keramika.
Da li to moze da opravda razliku od 800€, tesko a pored svega zaista nehumano koliko su otisli u gabarit, nek je srecno svima koji su uzeli stanove i u VK i WP, bez ironije ali ja sebe nemogu tu da vidim.
 
Ceka se SEKA pa da vidimo na koliko ce da spadne cena m2
 
Odose cene na 2,000 sada sigurno, niko nije lud da ulazi u stambeni kredit sada
 
Mnogo je 2000e za soc verziju central gardena na skupoj lokaciji i jako losoj mikrolokaciji. Pogotovo za solitercinu od 22 sprata.
 
Roba vredi onoliko koliko je trziste spremno da plati za nju.
 
Poštovanje svima,

Kao potencijalni kupac (prvog) stana u fazi II ovog projekta, voleo bih da čujem utiske i informacije od stanara iz faze I. Nakon dosta vremena istraživanja i informisanja o novogradnji po Beogradu, stekao sam utisak da je svugde sličan kvalitet gradnje (ili eventualno lošiji od ovoga) i da jedino što utiče na cenu jeste lokacija. Kupovina stana, za mene predstavlja veliku i značajnu odluku, a kupovina stana u izgradnji zaista deluje nepouzdano, jer se može dobiti konačan proizvod koji dosta razlikuje od dogovorenog. Naravno razmišljam i o drugim opcijama, ali bih voleo ako neko može da podeli sledeće informacije (eventualno neka slika) o ovom kompleksu:

1. Najvažnija stavka koja mi nije bila predočena prilikom prezentacije stana da postoji potencijalno odstupanje u kvadraturi. Da li stoji u kupopordajnom ugovoru i koliko je iznostila ta vrednosti? Da li je neko imao procenu stvarne kvadrature?

2. U sličnom projektu, VK, čitam na forumu da imaju dosta problema oko održavanja zgrade i upravnika. Kako je to u slučaju ovog projekta razrešeno, ko bira upravnika i firmu za održavanje, kao i kolika je cena održavanja kompleksa?

3. Da li se konačan stan razlikuje u materijalima i kvalitetu od onoga što je prikazano u show room-u?

4. Kakav je utisak celokupne zgrade i izvedenih radova u okviru stana?

5. Fasadna stolarija. Da li je ista kao i u VK projektu (ASC) i kakvi su utisci o kvalitetu?

6. Ulazna vrata. Koji model Bosal vrata: LUX, Standard Pro ili Classic Pro? Kao i koji je model Moturra brave.

7. Termo i zvučna izolacija (neki prvi utisci)?


Unapred hvala i veliki pozdrav!
 
Nikako se ne bih slozio da je u svim novogradnjama u gradu kvalitet losiji ili slican. Postoji jako puno novogradnji sa boljim, pa i daleko boljim kvalitetom i unutrasnjih elemenata i fasade.

Naravno da ima odstupanja u kvadraturi. Kod njih je to regulisani ako se ne varam da ako dobijes manje m2 cena ostaje ista a ako dobijes vise m2 doplacujes razliku.

Firmu za odrzavanje ne biraju stanari, nego moraju da pristanu na firmu sa kojom investitor ima dil.

Na ostala pitanja bolje neka odgovori neko ko vec zivi u prvoj fazi.

Po kojoj ceni sada prodaju stanove u II fazi?
 
To je više bio neki moj subjektivni osećaj, tako da ste verovatno Vi u pravu.

Da li možete da mi prosledite neke objekte novogradnje koji su bolji u kvalitetu od Wellporta (može i kao privatu poruku). Hvala unapred!

Oko 2600 euro/m2 (bez PDV-a) pre nekih dva meseca kada sam to gledao. Dosta baš zavisi od spratnosti i orijentacije.
 
MrGood2006 je trol, imaj to na umu.
Imas klauzulu u ugovoru gde je definisano dozvoljeno odstupanje do 3% povrsine.
Ako si kupio 100 kvadrata, a dobio 97, nikom nista. Madjutim ako si kupio 100 kvadrata a dobio 95, placaju ti za 2 kvadrata penal (cenu ta 2 kvadrata ti vracaju). Takodje, ako si kupio 100 kvadrata a dobio 110, nikom nista, sto je i logicno, tako da druze MrGood2006 troluj barem malo realnije.

Svakako ih treba zapaliti za ovu klauzulu u 2020. godini kada mozes sve u milimetar napraviti.
Jos se nisam uselio, ali mogu reci da je zvucna izolacija vrhunska. Gledam na gradiliste i ne cujem skoro nista. Dizalica je na 10m od terase. 50 majstora udara, vice...kad je sve zatvoreno cujes eto tek toliko da se nesto desava. Samim tim je i toplotna verovatno barem "ok". Nista nije "ekstra" kako bi trebalo ocekivati za ovu cenu, ali nista nije ni lose. Kao sto si i sam rekao, lokacija i stanje u zemlju veštački pumpa cene. Sačekaj da vidiš šts će biti posle korone...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kazes da sam trol, i onda potvrdis ono sto sam rekao (da ne vracaju pare ako dobijes 3 % manje, ali da moras da platis ako dobijes 3% vise)? To je jedan jako mudar post.
 
Wellport je "korektan". Nista specijalno za tu cenu. U principu ispostovano ono sto se i prikazalo na renderu ako pricamo o prvoj fazi. Nedostaje taj neki osecaj"luksuza" koji ima West i verovarno ce imati Sakura. Druga i treca faza su cirkus koji smo mogli i da ocekujemo od ovog investitora imajuci u vidu sta su radili u Vozdovim kapijama. Mislim da ce biti kao u kokosinjcu kada se sve zavrsi. Od kondominijuma ce ostati prijemnica kao na naplatnoj rampi, metalna vrata na ulazu kao u zatvoru i "igraliste" od 50kvm. Ovo je moje subjektivno misljenje, tako da mozda nekome sve navedeno ne smeta. Da sam znao kako ce izgledati ovaj "kompleks" kada sam kupovao satan ne bih ga kupio. Menjali su projekat 5 puta kako bi nakrcali sto vise stanova i totalno unakazili kompleks

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@Sanitarium @Nisko Hvala na odgovorima! Svakako planiram da sačekam da sve prođe, pa mi je ovo dobro došlo da se raspitam i malo istražim.

Što se tiče izgleda kompleksa, to sam propratio, dosta su ga promenili, na štetu u odnosu na inicijalnu verziju, tu se slažem sa Vama.

Meni je delovalo sve korektno i kako treba u show room-u, e sad da li je ispoštovan taj kvalitet i da li su ugrađeni takvi elementi u stanovima, to sam došao sam ovde da proverim sa stanarima I faze. Što se tiče vrata, da li znate koji je model i kako funkcioniše održavanja kompleksa?

U West65 nema više stanova od investitora, dok mi je Sakura fina, ali mi se lokacijski ne sviđa (elektrana i nova autobuska stanica).
 
Sto se tice stanova, sve je uradjeno kako treba. Prilikom primopredaje nisam imao nijednu zamerku. Tacno ono sto smo se dogovorili i sto mi je prezentovano to sam i dobio. Moram da napomenem i da su na jednu moju zamerku reagovali odmah i poslali ljude iz odrzavanja u roku od sat vremena. Zvucna izolacije je stvarno odlicna kao sto je i pomenuo Sanitarium. Sto se modela vrata tice, ne znam koji je

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za pse nije problem, mogu u žbun ali gde će deca da vam se igraju kada je najbliže igralište na kilometar odavde?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721962#p721962:3pj98qoz je napisao(la):
Karl » Sun Mar 29, 2020 9:02 pm[/url]":3pj98qoz]
U West65 nema više stanova od investitora, dok mi je Sakura fina, ali mi se lokacijski ne sviđa (elektrana i nova autobuska stanica).
Cek, hoces da kazes da su svi stanovi u West kuli prodati ili si mislio na nize zgrade?

Mislim da jos uvek niko od ljudi koji uzeo stan u Wellportu nije napisao koje mu je iskustva sa razlikom u kvadraturi, da li su dobili vise ili manje od planiranog?

Ja licno ne pridajem veliki znacaj ovome, zamislis da stan kosta odredjenu fiksnu cifru i to je to, ali kapiram zasto je nekima bitno, pa bi voleo da vise utvridmo kakvo je cinjenicno stanje.

Takodje u dosta slucajeva imamo ljude koji ce za svaki projekat da pricaju kako ima mnogo boljih novogradnji, ali nikada ne daju primere. Evo da pokusam da uradim neku moju analizu na NBGu u slicnom cenovnom rangu (ako ne gresim):
  • Sakura - Vec su svi spomenuli lokaciju kao minus, a dodatno nije gotova, pa ne moze jos da se uradi finalni sud.
  • A Blok - Ima prednosti i mane, deluje slicno Wellportu ko kvalitetu, ali verovatno ima razlicitih misljenja. IV faza je bila skuplja od Wellporta ukoliko se ne varam.
  • Blok 32 - Deluju mi lepse zgrade, ali ne znam koliko se razlikuje kvalitet u odnosu na Wellport. Zgrade su podjednako zbijene sa okolinom kao i na drugim mestima.
  • Park 11 - Mislim da je primetno skuplje i nisam siguran kakav kvalitet se ocekuje. Iako je samo jedna zgrada, dosta je zbijena uz druge u okolini.
  • West 65 - Kula je skuplja od Wellporta i verovatno se za toliko ocekuje da bude kvalitetnije uradjena. Nije za svakoga sigurno, nema terase... Male zgrade kada su se inicijalno prodavale su bile skuplje od A Bloka, tako da i sada treba da se posmatraju kao skuplji projekat.
  • Exing - Slicna cena, mada mi cini kao mozda malo visi kvalitet. Opet puno stanova uz jako malo dvoriste. Jos uvek nije gotovo, pa je tesko da se sudi.
Ovo je moje licno misljenje ne osnovu pracenja trzista, ovog foruma, kao i obilaska nekih gotovih i pokaznih stanova. Mozda imam losu sliku za neke komplekse koje sam naveo, ali ukoliko me ispravljate, nemojte samo da kazete da "ima bolje" i molim vas da razgranicite sta je objektivno drugacije, a sta se vama licno vise dopada.
 
Vrh