Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

A vi ste bili u predgradju Minska pa znate kako je, ili je to neki pokusaj trazenja sinonima napamet jer pobogu Belorusija je po pravilu asocijacija za nesto lose i nazadno jer tako kaze zapadna propaganda koja nam je i donela svu blagodet sa ,,renomiranim investitorima" u svakom obliku, inace slobodno ukucajte Minsk suburb pa procenite
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703259#p703259:1te7jjab je napisao(la):
Assad84 » Čet Jan 30, 2020 12:33 am[/url]":1te7jjab]A vi ste bili u predgradju Minska pa znate kako je, ili je to neki pokusaj trazenja sinonima napamet jer pobogu Belorusija je po pravilu asocijacija za nesto lose i nazadno jer tako kaze zapadna propaganda koja nam je i donela svu blagodet sa ,,renomiranim investitorima" u svakom obliku, inace slobodno ukucajte Minsk suburb pa procenite
pustite fotke da razumemo poentu...
 
And7rey":3h82jzqm je napisao(la):
Počinje pretvaranje Novog Beograda i predgradje Minska.
Bolhe receno - pretvaranje jedinog bloka koji nije izgledao kao Novi Beograd ne u Minsk, nego upravo u - Novi Beograd.
 
Možda je ovo pretvaranje u izgled sličan zoni A bloka, ali to nije izvorni Novi Beograd. Npr. Blok 45, širina okolnog prostora i parkova ni malo ne liči ovome
 
Lici npr na izvorni NBG blok28 gde su sve zgrade nabijene, pogotovo soliteri i kockice iako je bilo sasvim dovoljno prostora koji je potom decenijama bio zapusten i neiskoriscen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703259#p703259:znv5v0us je napisao(la):
Assad84 » Čet Jan 30, 2020 12:33 am[/url]":znv5v0us]A vi ste bili u predgradju Minska pa znate kako je, ili je to neki pokusaj trazenja sinonima napamet jer pobogu Belorusija je po pravilu asocijacija za nesto lose i nazadno jer tako kaze zapadna propaganda koja nam je i donela svu blagodet sa ,,renomiranim investitorima" u svakom obliku, inace slobodno ukucajte Minsk suburb pa procenite
Ne znam kako si uspeo da povežeš kritiku Minska kao grada koji je realno ružan i zapadne "propagande"
Mogu da ti navedem i par zapadnih gradova koji su ružni ako si osetljiv na kritiku istoka koji nam je darovao političko i ekonomsko stanje u kome trenutno živimo.
Da se vratim na Minsk, da bio sam u tom gradu i nije mi se svideo. Predgradje minska karakterišu zgrade više spratnosti koje nemaju neku ambiciju da budu pravi "soliteri" (poput west 65 kule) ali nisu ni dovoljno niske da bi se uklopile u okolinu.
Takve zgrade se u novije vreme ne grade po normalnom svetu, samo po tim istočnim gradovima i u kini.
Drugim rečima grade se tamo gde živi nenormalno mnogo ljudi kao u kini, ili tamo gde se urbanizam predao oligarhiji i investitorima koji grade visoke zgrade zbog profita, a država im to dozvoljava zato što su bliski vlastima.
modern-apartment-buildings-in-minsk-capital-of-the-eastern-european-K1GEPB.jpg

BogdanovichaPhoto_04_1.JPG

Ovo je moja slika jedne novogradjne u centru Minska.
IMG-6949.jpg
 
U redu, inače ove zgrade na prvi pogled podsećaju na one kule u Skoplju samo malo niže #lol
 
Da li je neko dobio podatke o izvedenoj kvadraturi stana? Meni su rekli da ce poslati postom. Da li uopste postoji takav dokument?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Verujem da niko ovde nema nista protiv grada Minska i uopste Belorusije, ali ovo ovde na slikama je blagi uzas, gulag do gulaga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703529#p703529:61nzvf52 je napisao(la):
Nebojsa » Čet Jan 30, 2020 7:18 pm[/url]":61nzvf52]Verujem da niko ovde nema nista protiv grada Minska i uopste Belorusije, ali ovo ovde na slikama je blagi uzas, gulag do gulaga.
Pa zar mislite da su ostali Beloruski "investitori i graditelji" išta bolje klase od Nogoljuba?
 
Pa sta reci, ocigledno nisu. Ovi ljudi su bukvalno operisani od estetike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703519#p703519:1466hwca je napisao(la):
Nisko » Čet Jan 30, 2020 7:58 pm[/url]":1466hwca]Da li je neko dobio podatke o izvedenoj kvadraturi stana? Meni su rekli da ce poslati postom. Da li uopste postoji takav dokument?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jos uvek ne, dostavice nam, ja sam imala primopredaju tek pre nedelju dana, za sada sve ok, tako da verujem da nece biti problema. Inace, prijavila prebivaliste I porez na imovinu bez problema, nije potreban taj document. Meni odgovara ‘pauza ’ u vezi dokumentacije .... previse papira :)
 
Inace, moram Vam reci da ima dosta netacnih informacija na ovom forumu koje se uglavnom svode na negativne komentare o investitoru. Po meni, nije bas tako, zadovoljna sam stanom, svim trazenim modifikacijama, kao I tekucom komunikacijom za otklanjanje nekih sitnih nesavrsenosti. Ok je sve.
 
jelena.radovanac":2r91vnd5 je napisao(la):
Inace, moram Vam reci da ima dosta netacnih informacija na ovom forumu koje se uglavnom svode na negativne komentare o investitoru. Po meni, nije bas tako, zadovoljna sam stanom, svim trazenim modifikacijama, kao I tekucom komunikacijom za otklanjanje nekih sitnih nesavrsenosti. Ok je sve.
Slazem se sto se tice navednog a vezano za same stanove. Ono sto ovog investitora cini krajnje nepouzdanim je sto kupite stan u jednom kompleksu a dobijete u skroz drugom. Pogledajte samo kako nakaradno deluje ovaj "novi" kompleks sa sve soliterom. Svaka zgrada na svoju sranu. Po meni je to bas velika obmana kupaca

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moguce... Ali, sto se mene lično tiče, ne mislim da će to uticati na mene, čak šta više, kada zatvorim prozore, apsolutno ne čujem buku sa gradilišta zavrseni deo je potpuno odvojen , tako da, ja sam zadovoljna, nemam primedbe.
 
izgled kompleksa je potpuno narusen ovim soliterom...a isti ce se nalaziti na 15-20 metara od ivice druge zgrade.
O parkiranju da i ne pricam posto ce sve biti zakrceno od hiljada automobila u bloku
 
Parkiranje nece biti problem bice valjda podzemnih garaza kao u westu, nadam se da su to resili. Soliter je morao imati primereniju fasadu sa dosta manje detalja a ne da kopira izgled niskih zgrada.
 
Ove zgrade u Minsku su na nivou blizanaca u BNV, ali - sasvim prigodne random zgradi na periferiji grada. Ne može se očekivati da svaki objekat bude projektovan od strane top arhitekata. Sam dizajn zgrada u Minsku nije ništa specijalno ali je čisto, održavano i ništa posebno, odnosno taman.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704197#p704197:az78jc5c je napisao(la):
Nebojsa » Ned Feb 02, 2020 10:47 am[/url]":az78jc5c]Parkiranje nece biti problem bice valjda podzemnih garaza kao u westu, nadam se da su to resili. Soliter je morao imati primereniju fasadu sa dosta manje detalja a ne da kopira izgled niskih zgrada.

Možda samo parkiranje i neće biti problem (za stanare), ali pristup i ulazak i izlazak iz bloka će biti pakao.
 
Da ne pricam o ljudima koji ce stanarima dolaziti u posetu...Mada tu je Airport city koji je vikendom prazan.
 
Haha pa ce sta, airport city da daje svoj parking posetiocima velporta?
 
Upravo tako. Parking mesta (ograničen broj spoljašnjih mesta) kupujete, kao i garažna mesta - slobodnog parkinga unutar kompleksa nema, kao ni parkiranja ‘na sva četiri’ :)
 
To nije realno, pa.su zato i simbolicno u 2.fazi ugurali onih 20-30ak parking mesta spoljasnjih slobodnih..

Nazalost, zbog nepostojeceg planiranja saobracaja.unutar bloka, nastace kolaps, 4 migavca ce biti redovna pojava kao sto je i danas samo ce.biti mnogo gore...
Airport City je jedina.opcija.da se.ljudi koji dolaze npr u posetu stanarima, snadju, a.radice "srpska" tj. domaca varijanta dogovora.

Bez neke javne garaze bice vrlo vrlo izazovno za.4500 stanova x3 u bloku, njihovim posetiocima, da ne pricam.o snabdnevanju radnji, restorana...Racunajte da ce.u bloku da.se.vrti cca.15-20,000 ljudi (12,000 stanara + poslovni ljudi + shopping centar...)
 
Hmmm,
Zanimljivo je ovo minimiziranje "promene parametara" projekta naselja.
Jedna od glavnih stavki u reklami i privlačenju kupaca je izbrisana.
I to je kao nebitno.
Ja sam svestan da sada investitori u ugovore stavljaju klauzule koje im omogućavaju da ovo rade bez straha od raskida ugovora, ali to ne menja na stvari kakva je vrsta dela koje su uradili...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh