Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Ulaz...
e69c6c0a76ef4678ef10b575d3ac45e9.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@vladimir15
Ukljuci flashlight na telefonu i temeljno predji preko svih prozora, pod razlicitim uglovima. To isto uradi i za sva vrata.
Proverite pad na terasi i u kupatilu. Ulazna vrata otkljucajte i zakljucajte 10x da vidite radi li sve okej.
Greske se desavaju, treba ih samo uociti na vreme :)

Srecno useljenje svima!
 
Jel neko podneo zahtev za povracaj pdv?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovaj povracaj pdv-a mi je zivopisan,u dobrom delu i kao mit,znaci da razjasnimo neko ko nije imao apsolutno nikakvu nekretninu,ni nasledjenu niti kupljenu se eto odluci da prvi stan sebe pocasti jednim od 2500+ evra/m2 i to kako bese ide za 40 m2 plus 15m2 za supruznika,verovatno treba da je i on bez bilo kakve nekretnine za tih 15m2 ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691928#p691928:kmjetbd2 je napisao(la):
Assad84 » 23 Dec 2019 11:08 pm[/url]":kmjetbd2]Ovaj povracaj pdv-a mi je zivopisan,u dobrom delu i kao mit,znaci da razjasnimo neko ko nije imao apsolutno nikakvu nekretninu,ni nasledjenu niti kupljenu se eto odluci da prvi stan sebe pocasti jednim od 2500+ evra/m2 i to kako bese ide za 40 m2 plus 15m2 za supruznika,verovatno treba da je i on bez bilo kakve nekretnine za tih 15m2 ...

Trebalo bi da je tako.. 40 kvm plus po 15 za svakog clana domacinstva.. ali treba biti mudar oko toga, jer ti clanovi u buducnosti nece imati pravo ponovo da ostvare povracaj PDV-a pri kupovini stana..

Mene zanima sta se desava ako se supruznici ukljize po pola, da li oba imaju pravo na po 40 kvm?
 
Nemaju. Tada se oslobadjate samo na 20kvm+15 na clana porodice. u slicaju da supruznik ima drugu nekretninu onda samo 20kvm. Ovde treba biti obazriv jer po novom zakonu se oba supruznika upisuju po automatizmu kao vlasnici bez obzira ko je kupio stan. To znaci da ako npr. muz kupuje prvu nekretninu a zena vec ima stan, oboje se po automatizmu upisuju kao vlasnici i oslobadja se pdv na samo 20 kvm, muzev deo stana. Da bi se ovo izbeglo overava se izjava kod notara da se zena odrice prava na vlasnistvu kako bi se muz kedini upisao kao vlasnik stama i dobijete povracaj ma svih 40kvm. Sto je najbolje, ovo bukvalno zavisi od referenta koji radi predmet jer negde prodje i bez ove izjave.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Prvi utisci nakon primopredaje.. Sto se tice keramike, parketa i stolarije, nezahvalno je reci perfektno je uradjeno, vec uradjeno je u skladu sa onim sto se ocekuje za ovu cenu kvadrata i podrazumevano.. Znaci bez zamerke..

Za sve ostalo za sada jako lose, da ne kazem blago katastrofalno.. Konkretno sto se tice molerskih radova, dosta lose uradjeno i pojedini zahtevi u projektu za dodatne radove nisu uradjeni u skladu sa dokumentacijom, a pojedini na svoju ruku.. Pa verovatno ko veli, ako prodje prodje.. Kao da komisija uopste nije ulazila i kontrolisala dodatne zahteve i da li su uradjeni tacno onako kako im je dostavljeno, a ujedno i placeno da urade isto.. Pojedine zamerke su iznete odmah tog dana, a pojedine sledece jutro..

Navodno, po njihovim recima primaju se reklamacije i dan posle, one su iznete i cekam njihov potez, pa cu izaci sa dodatnim utiscima..
 
Mozes li reci koje dodatne radove si trazio?
Da procenimo ozbiljnost gresaka :)
 
Da li mozete malo konkretnije izneti zasto "katastrofalno"? Kakvi su utisci ostalih kupaca?
 
Dajte broj te neke Sanje, menadzera zgrade. Molim Vas

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Molim vas samo da privatne brojeve telefona razmenjujete putem privatnih poruka tj u ovom slučaju direktno forumašu Sanitarium.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693945#p693945:1iaaikxe je napisao(la):
Sanitarium » Pon Dec 30, 2019 10:38 am[/url]":1iaaikxe]Mozes li reci koje dodatne radove si trazio?
Da procenimo ozbiljnost gresaka :)

Ne znam odakle bih krenuo, ali ajde da probam..

Dakle, nakon kupovine stana od renomiranog investitora, u martu mesecu njima je izdata kompletna tehnička dokumentacija što se tiče dodatnih radova za stan.. Meni lično su tada samouvereno tvrdili da takvu uslugu pružaju, a ja srazmerno tome prihvatio kako bi moj stan u kojem planiram da živim bio najpribližniji onome što sam zamislio.. Verujem kao i svakome ovde..

Neke od stavki koje nisu uradili, pogrešno uradili ili uradili na svoju ruku, a znali su da naplate na vreme i uredno..

1. Data im je instrukcija da se unutrašnja jedinica klima uređaja izmesti sa jednog kraja zid na drugi, što je uredno naplaćeno jer pričamo o promeni položaja jedinice od inicijalnog.. Rekao sam u redu koliko to košta, platiću, uradite samo tako.. Nakon kada sam ušao na primopredaju stana ustanovio sam da jedinica za spavaću sobu nije na zidu na kojem je predviđeno, već gde su oni naumili kataloški.. Greška od strane investitora je priznata, i radovi su u toku, u redu.. Ali kompletno su morali da buše i razbijaju zid u spavaćoj sobi da bi sve instalacije od klima uređaja prebacili na drugu stranu.. Takođe spoljna fasada je morala da bude dodatno isečena zbog kablova koji se sada postavljaju drugačije zbog promene pozicije klime.. Moje pitanje ovom priliko jeste ko čita te projekte i 9 meseci nisi mogao da pročitas na prilično dobro dokumentovanom projektu gde je na više strana označena tačna pozicija jedinice na kojem je zidu? Takođe sam napravio dodatne slike ovog procesa kada je započeto prebacivanje na zid na koji je plaćeno da bude.. Mogu ih podeliti ovde, pa da sudite sami..

2. Idemo dalje.. Dakle u Ugovoru o dodatnim radovima naplačeno je farbanje upuštenih niša spuštenih u plafonu u odeljku MOLERSKO FARBARSKI RADOVI pod tačkom 3 stoji gletovanje i bojenje disperznom bojom u RAL9011 upuštenih niša u spuštenom plafonu dim.. I piše u cenu uračunat rad i materijal iznos 100.01eur + PDV. To u stanu nije urađeno, a naplaćeno je. Na ovo pitanje zašto moje niše u stanu nisu u toj boji? Odgovor još uvek nisam dobio..

3. Molersko farbarski radovi u kompletnom stanu su urađeni kao da je moler bio pijan ili je radio bez ruku u datom trenutku.. Primedba na ovo je prihvaćena i od strane menađera kompleksa je ustanovljeno da će se za ceo stan uraditi kompletno moleraj, sve dok ne budem zadovoljan.. Ovo u redu, primetili su i sami da je loše, i reagovali..

4. Pored toga poziciju lustera u dnevnoj sobi su promašili i pitani su da li planiraju da ih izmeste i isprave kao što im je definisano po dostavljenom projektu? Odgovor nisam dobio i u potpunosti ignorisan..

5. I ono što je za mene katastrofalno, a procenite sami.. Iz velike želje da moj stan bude minimalistički i koliko toliko u potpunosti kontrolisan od strane Smart Home sistema, izneo sam dodatne želje za istim i odredio dodatne stavke koje sam platio da kada bih ušao u stan prilikom primopredaje video dva ogromna ružna telekomunikaciona ormana postavljanja na glavnom zidu dnevne sobe, odnosno pregradnom zidu između spavaće i dnevne sobe.. Da vam bolje dočaram utisak, u pitanju su ormani veće veličine čak i od električnog ormana koji stoji iznad ulaznih vrata.. Dakle, nije u pitanju jedan komad, već dva, jedan pored drugog!!! I postavljena taman tako da budu u centralnoj tački celog stana.. Pri čemu mene niko nije kontaktirao i obavestio me da se ovo planira postaviti i razmotriti sa mnom opcije na koja mesta je to pogono učiniti.. A da su skrivena.. Dakle, Investitor je na svoju ruku odlučio da ovo uradio, bez mnog znanja.. Takođe, posedujem slike ovog remek dela od strane ko god je ovo odlučio da uradi, pa ljudi mogu da procenjuju dalje koliko doseže njihova hrabrost prilikom ovih postupaka.. Jedino gde smo učestvovali i razmaztrali sa njima jeste položaj kontrol panela koji i treba da stoji na ovom zidu..

Dakle, svestan sam da postoji šansa da ovo neko pročita od strane investitora, izneo bih sledeće.. Menađer kompleksa bih rekao da korektno pristupa rešavanju svih problema i za sada da kažemo profesionalno, rečeno mi je da će se pojedini radovi obavljati sve dok ne budem zadovoljan.. Hvala na tome.. Ali direktno primedbu i žalbu imam na glavnog arhitektu projekta koji je na svoju ruku tumačio stvari koji su dostavljene na izradu.. A pride na pojedina pitanja koje sam gore napomenuo i uredno platio, apsolutno ne dobijem odgovor od strane istog.. Ovom prilikom apelujem da se hitno sazove sastanak kako bih dobio isporučenu robu koju sam platio..

Verujem da će ovo pročitati mnogo ljudi ovde koji su pošteno zaradili da kupe svoj stan i planiraju da investiraju u svoj budući, čisto o kakvoj nestručnosti i neprofesionalizmu se ovde radi kada je reč da kažemo o određenim osobama koje očigledno ne poseduju adekvatnu stručnost za tumačenje tehničke dokumentacije..

Za sva pitanja sam tu, ali ako je ovo trenutno vrh profesionalizma u Srbiji što se tiče poslovanja u ovom domenu, onda je jasno da i nisu baš za onim što se predstavljaju.. Takođe postavlja se pitanje koje je to tehnička komisija ulazila u moj stan i pre primopredaje verifikovala tačnost radova, i da li su ulazili uopšte..
 
Dok tehnički pregled objekata budu radili oni koje bira investitor, a tako je predviđeno važećim propisima, neće biti većih zagledanja, na ovom ili na bilo kom drugom projektu.
Iskustva sa drugog projekta, istog renomiranog investitora, stečena u razgovoru sa arhitekticom na toj lokaciji bila su poražavajuća i to zbog nezamislive mere iskazane neprofesionalnosti, nepoznavanja projekta i odsustva odgovora na bilo koje relevantno pitanje.
Kakvi su izvođači i nadzor, takvo će nažalost biti i izvedeno stanje objekta...
 
Uhhh kad čitam ovo, naježim se, imam rođaka koji trenutno živi i radi u inostranstvu, no za jedno 5-10 godina ima nameru da se preseli da živi u BG (što ga ja iskreno, odgovaram) i hteo bi da kupi 2-3 stana od kojih bi jedan bio za njega lično i njegovu ženu.
I želeo bi ovako nešto kao vi da kupi neki stan u novogradnji sa tim da učestvuje u "nadogradnji" u ovim detaljima koje je ste naveli.
Mislim da bi od mene očekivao pomoć pošto on još ne živi ovde, no kad ovo čitam frka mi je zaista...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li je neko dobio dokument o izvedenoj kvadraturi stana?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699119#p699119:1oid0xsn je napisao(la):
bgvozd » Sre Jan 15, 2020 9:45 pm[/url]":1oid0xsn]Dok tehnički pregled objekata budu radili oni koje bira investitor, a tako je predviđeno važećim propisima, neće biti većih zagledanja, na ovom ili na bilo kom drugom projektu.
Iskustva sa drugog projekta, istog renomiranog investitora, stečena u razgovoru sa arhitekticom na toj lokaciji bila su poražavajuća i to zbog nezamislive mere iskazane neprofesionalnosti, nepoznavanja projekta i odsustva odgovora na bilo koje relevantno pitanje.
Kakvi su izvođači i nadzor, takvo će nažalost biti i izvedeno stanje objekta...

Ja razumem šta hoćeš da kažes i to je jasno kao dan.. Ovo je u potpunosti jasno i vidi se iz priloženog.. Ali onda znamo na kojem nivou pričamo i šta da očekujemo od istih.. Dakle, ovde nema govora u visokom stručnom pristupu, niti priča koja se ciklično servira u krug meni kao klijentu, a verovatno i mnogima ovde, da ne treba da sumnjamo u samog investitora, jer reference stoje iza njih.. Ja pitam koje to reference? Reference Voždovačke kapije gde ljudima propušta podzemna garaža? Ne, mi smo radili i Central Garden.. A ja kažem vi jeste radili Central Garden, ali ste ga radili u saradnji sa Afi Europe koji je izgleda mnogo ozbiljniji igrač od njih, tako da to nije Vaša referenca, nego zajednička.. Nakon toga Vi ste se odvojili, i navodno Wellport projekat je predstavljen kao stepen iznad VK, i kažem da je ovo prva i jedina referenca njihovog pokazivanja da li će izneti na tržište vodeći projekat.. Ono što sam video do sada, pada u vodu..

A siguran sam da ovde ima dosta pametnih ljudi, koji će umeti sami da donesu zaključak..

Eto, još sam dodatno obradovan ovom činjenicom da nisam jedini koji ima ovako lepo iskustvo sa njihovom arhitektom.. Dakle, sve što sam izneo su suve činjenice i dokumentovane kroz slike..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699127#p699127:2kfy4pku je napisao(la):
SerbPacker » Sre Jan 15, 2020 9:55 pm[/url]":2kfy4pku]Uhhh kad čitam ovo, naježim se, imam rođaka koji trenutno živi i radi u inostranstvu, no za jedno 5-10 godina ima nameru da se preseli da živi u BG (što ga ja iskreno, odgovaram) i hteo bi da kupi 2-3 stana od kojih bi jedan bio za njega lično i njegovu ženu.
I želeo bi ovako nešto kao vi da kupi neki stan u novogradnji sa tim da učestvuje u "nadogradnji" u ovim detaljima koje je ste naveli.
Mislim da bi od mene očekivao pomoć pošto on još ne živi ovde, no kad ovo čitam frka mi je zaista...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Naježio si se čitajući.. Zamisli moje stanje kada sam ušao u stan i prvo što sam video pogrešno pozicionirana klima.. Dakle, za 9 punih meseci nisu bili u stanju da urade korektno fundamentalnu stvar.. Smart Home kutije su priča za sebe.. O čemu mi pričamo ovde.. Dakle, zaposlena je osoba koja ne poseduje adekvatno tehničko znanje..

Suzdržavao sam se komentara ovde, ali kada sam danas pročitao da će se kutije razmotriti i možda premestiti i to u dodatnom trošku kupca, zašto bih ja dodatno plaćao nečiju nestručnost..

Što se tiče tvog prijatelja, možeš da vidiš iz priloženog moja iskustva.. Nadajmo se samo da će investitor imati dovoljno zdrav razum da izađe sa rešenjem, jer su ovde sve informacije transparentne..
 
Bili bismo vam svi zahvalni da pustite fotografije makar onoga sto su vam potvrdili da ce resiti, (moleraj itd) pa ako vam ne potvrde resavanje tih ostalih otvorenih pitanja, ovaj forum itekako moze posluziti svrsi da se investitor dozove pameti da i to resi...u suprotnom, javnost ce uciniti svoje.
 
Kako su kupci stanova prosli sa kvadraturom stanova imajuci u vidu onu pricu sa +-3%?
 
DV10":fipi2rm0 je napisao(la):
Kako su kupci stanova prosli sa kvadraturom stanova imajuci u vidu onu pricu sa +-3%?
Ja sam preuzeo stan ali nisam dobio dokument o izvedenoj kvadraturi. Rekli su da ce mi poslati pa cekam. U svakom slucaju i sam cu da izvrsim merenje

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699428#p699428:1cul44tc je napisao(la):
DV10 » Čet Jan 16, 2020 5:39 pm[/url]":1cul44tc]Bili bismo vam svi zahvalni da pustite fotografije makar onoga sto su vam potvrdili da ce resiti, (moleraj itd) pa ako vam ne potvrde resavanje tih ostalih otvorenih pitanja, ovaj forum itekako moze posluziti svrsi da se investitor dozove pameti da i to resi...u suprotnom, javnost ce uciniti svoje.

U redu.. Nadam se da ću fotografije pustiti zadovoljan.. Što se tiče trenutno otvorenih pitanja i foruma ovde, slažem se s Vama.
 
@vladimir15

Trebao si krecenje sam da uradis, tj. da nadjes adekvatne majstore po preporuci. Isto tako i za ostalo sto ne zahteva krupne izmene. Pretpostavljam da su pregradni zidovi gipsani, tako da se tu provlaci sta god hoces od elektronike.

Zid izmedju dnevne i kuhinje (u kom se nalazio otvor za sank) smo otac i ja srusili. Trebalo nam je 2 sata :) Zamisli cimanje sa majstorima koje platis, a ne odrade ti posao. Vreme (ni)je novac.
 
Koja firma održava Wellport i kako im se plaća, po kvadratu stana ili po posebnom delu, tj. stanu?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700856#p700856:1ihkrahz je napisao(la):
vanste25 » Uto Jan 21, 2020 2:37 pm[/url]":1ihkrahz]@vladimir15

Trebao si krecenje sam da uradis, tj. da nadjes adekvatne majstore po preporuci. Isto tako i za ostalo sto ne zahteva krupne izmene. Pretpostavljam da su pregradni zidovi gipsani, tako da se tu provlaci sta god hoces od elektronike.

Zid izmedju dnevne i kuhinje (u kom se nalazio otvor za sank) smo otac i ja srusili. Trebalo nam je 2 sata :) Zamisli cimanje sa majstorima koje platis, a ne odrade ti posao. Vreme (ni)je novac.

Ako do toga dodje, ima tebe da zovem zajedno da krečimo.. Vidim da si se uigrao :) :)

Poenta jeste, da sam zeleo da se zanimam ovim stvarima, kupio bih stan u starogradnji i bio spreman da me takve stvari cekaju. Ukoliko neko pruza odredjenu uslugu i ja je uredno platim, moja ocekivanja su da udjem i samo verifikujem da je uradjeno bas onako kako je dogovoreno i receno.. Pogotovu za ovaj novac..
 
Vrh