Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Evo fasade.. :)
4041b31a2f3f2f86d22c12682f13b4ed.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Demit i opeka? Savado 1 vi ste?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
MrGood2016":1ddlt3z2 je napisao(la):
Demit i opeka? Savado 1 vi ste?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Hmmm, nisam bas strucan. Jel to nesto lose?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako je nesto jeftino, ne znaci da je lose.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa jeste malo sramotno da prodajes m2 toliko u startu i onda stavljas najjeftiniju fasadu.
 
Ja po opisima na gradjevinskim sajtovima ne vidim da je to lose? Istina, vrsta opeke koju stavljaju je bedna, ali opet...
Sta je po vama bolji izbor? Ni ja se preterano ne razumem..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jeste pitanje ukusa, ali mi je lepša dominantna bela od ove sive/crne koja se planira u kontri 1.faze za 2.fazu...Luksuzni stanovi, a gradnja ista kao i bilo gde (Mirijevo, Borča...), jeftina fasada...Sve je postalo šminka, ali svaki posao je referenca pa nisam bas siguran da je u interesu Investitora da fušari... Kad ce ovi ljudi da izađu sa izgledom kompleksa, neozbiljno...
 
Sto ne bi fusarili, kad im trziste to dozvoljava? Ste sto rade u Wellportu (low cost gradnja, naknadne promene projekta, los presales i sales proces) su vec radili na prethodnom projektima, i opet ljudi kupuju od njih stanove po cenama visim nego npr West tower, ili u bilo kom drugom susednom projektu iz istog bloka.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kako bre visi nego West tower? Meni je kvadrat u Wellportu skoro 600 EUR jeftiniji nego u West tower. A tower ce da naprave za 1.5 godinu, realno. Ako su oni stvarno postavili cene u Wellportu sad na 3000+ EUR, a ljudi kupuju...onda nas treba bombardovati opet (figurativno...)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Koji je rok u ugovoru za tehnički prijem prve faze? Sa strane deluje kao da su u zakašnjenju, kad se setim kad su još počeli da kopaju, baš se oteglo...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Da, cene u wellportu su sada 3000+ (doduse sa pdv), ne znam kako im napreduje prodaja, ali sam siguran da ne bi stacvli tu cenu da neman ljudi koji hoce da kupuju pontoj ceni. Naravno, ima i dalje dvosobnih stanova 80+ kvadrata u prizemlju po nizim cenama.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hahaha cirkus :)))
Rok je 31.12, najdalje 31.03.2020.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sta tacno znaci rok je najdalje 31.3. ? Da li ce da placaju neke penale kupcima nakon toga, ili je to rok koji su postavili da im se dodeli dozvola???

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Verovatno je to rok za tehnički prijem, tako da sudeći po fotografiji koju je je neko postavio danas sigurno se uklapaju u taj drugi rok, a možda budu blizu i za prvi.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Penali su mesecni, ne znam napamet koji, 2% mislim, max 10% ili tako nesto

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nisam uspeo da ukacim po čemu je Wellport lošiji u gradnji od ostalih novogradnja... Pretpostavljam da je isti kao Cg a Central Garden nije ispao loše uopšte... Sto se tice cene od 3,000+ sada, izvinjavam se, ali mi je teško da u to poverujem... Za kulu West razumem, ali za Wellport ne
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669119#p669119:7rdb6f8b je napisao(la):
sasha75 » Sub Okt 12, 2019 8:31 am[/url]":7rdb6f8b]Nisam uspeo da ukacim po čemu je Wellport lošiji u gradnji od ostalih novogradnja... Pretpostavljam da je isti kao Cg a Central Garden nije ispao loše uopšte... Sto se tice cene od 3,000+ sada, izvinjavam se, ali mi je teško da u to poverujem... Za kulu West razumem, ali za Wellport ne

Sudeći po svemu do sada Wellport nije lošiji ni od jednog stambenog kompleksa, a možda bude i u samom vrhu što se tiče kvaliteta. Ne zalazim u diskusiju oko promene projekta, nisam isto oduševljen, ali mislim da treba sačekati i videti uživo kako će to sve izgledati..

Po izboru unutrašnjih materijala će biti možda u nekim segmentima i jači od CG.. Kakav će biti u poređenju sa West 65 Tower, ne znam, pošto isto deluje ozbiljan projekat..

Nisam stručnjak za vrste fasade, ali koliko sam pročitao za Demit fasadu važi da je odlična termoizolaciona fasada, i korišćena je kamena vuna umesto stiropora koliko sam imao prilike uživo da ispratim.. Ostvaraju značajnu uštedu na grejanju zimi odnosno hlađenju leti.. Tako i dalje ne razumem šta je bolje od ovoga i koji su argumenti da je u pitanju nekvalitet..
 
Koliko znam kamena vuna se stavlja na vecini ovih da kazem boljih novogradnji. Mene zanima kako su reseni pregradni zidovi, ako se dobro secam u VK je rigips sto se meni ne svidja. Vise sam za klasican zid koji moze da trpi opterećenja po celoj visini.
 
Sa cenom od 2990+ evra (sa PDV, plus doplate za smart home i sve ostalo) mi je tesko da poverujem da Wellport nije losiji od ostalih novogradnji tog cenovnog ranga.

Ako pogledamo samo novogradnje u okolini, Sakura npr ima i nizu cenu i sve ostalo daleko kvalitetnije pocevsi od samog betona, preko materijala koriscenih za enterijer, do fasade.

Zapravo, ako izuzmemo bg h2o, postoji li jos neka novogradnja sa tom cenom, a da nisu korisceni kvalitetniji materijali?

Rigips "zid" je poznat i kao odlican izolator, pre svega zvucni :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Smej se, ali ja zvučnu izolaciju rigips zidova nikako ne bih podveo pod manu. Prevazišli sva moja očekivanja po tom pitanju... ;)

Kačenje elemenata ume da bude smor, ali i to se da uraditi...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Sakura - 2500+pdv za pogled ka toplani i smog od iste u punoj meri...nisam siguran da je to bas skroz uporedivo ali ok, razliciti ukusi
 
Nisi uspeo "da ukacis" po cemu je Wellport losiji od ostalih novogradnji, pa si to pitao ovde, i dobio odgovor da je wellport u svemu losiji od skoro svih novogradnji te cene, i dobio primer kako je npr Sakura inu gradnji, i u tehnickoj opremljenosti, i u sadrzaju u svakom segmentu bolja od Wellporta.

Ako ti se pogled na toplanu ne svidja, uvek mozes da kupis stan u zgradi losijeg kvaliteta sa pogledam na medjunardnu i gradsku prugu, koji ce biti zamenjen pogledom na drugu zgradu.
 
Polako druze, ovde se razmenjuju informacije korisne svima...Na moje pitanje po cemu je losiji, odgovor bas i nisam dobio, osim ovog tvog "po betonu", "fasadi"...Mislim da bi korisnije bilo, ako si strucan za oblast, da nam das preciznije poredjenje. Wellport i ceo blok je po meni za klasu bolja lokacija od Sakurine, ali ne znaci da nece biti drugacije za npr.10godina kad se regulise ceo potez do Save...Ja.licno, ne bi kupio stan u blizini toplane ni pod razno, znajuci kako se neki moji prijatelji provode u blizini jedne..S'druge strane, ne sumnjam da ce Sakura biti fantasticna, imajuci u vidu sve inform koje su iznete na forumu..
 
I da, Welport nije na ceni 2990+pdv, ne znam odakle te inform...Ako imas ponudu tog tipa, bilo bi lepo da nam podelis fajl.Hvala
 
Vrh