Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Sto se kontrolisanog pogleda ka AC tice, koji je vec prepolovljen zgradom iz 3.faze koja je tu nabijena naknadno, ovim naknadnim izmenama projekta on postaje vrlo nekontrolisan i realno gledano, ne postoji nista sto ih sprecava da opet izmene projekat i popune to malo prostora ka AC sto je ostao nepopunjen i tako dobiju lepu zaokruzenu celinu zatvorskog tipa poput Cepterovog projekta pored :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To ako bi uradili imali bi 100 tuzbi od stanara zbig prevare i ne bi gradili vise ni 1kvadrat
 
Ne znam na kakvu tuzbu mislis jer svi kupoprodajni ugovori imaju clan koji daje mogucnost investitoru da menja izgled kompleksa

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da ali nemaju neogranicena prava i imaju obavezu u skladu sa iznetim informacijama u pisanoj formi. Nisam pravnik ali treba proveriti koja su kupcima prava u tom slucaju..Sa druge strane, izgradnja po ugledu na zepteru zahteva vise prostora od ovog sto oni imaju, da ne pricam da je u CG razmak izmedju zfrada preko 40-50metara min
 
Ne verujem da ce vise menjati ovaj projekat. Mogu da idu samo u visinu sto nije iskljuceno da ce da urade. Sto se tice izmena, u odnosu na prvobitno prezentovano kupcima, imas na forumu o Vozdovim kapijama. To ti je slika i prilika sta investitor sme da radi. Isti investitor kao u wellport-u. Moze bukvalmo da radi sta hoce sa projektom

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam uporedila broj m2 dvorista u CG i u Wellportu, ali i tamo je deo dvorista zauzet ulaskom u garazu, a dvoriste je skroz komotno. E sad, sve zavisi sta kome odgovara. Ne verujem da bas mogu da menjaju tako da bude zgrada bas preko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko u sta veruje je sa pravnog aspekta potpuno irelevantno. Ono sto je cinjenicno jeste da imamo investitora koji je uradio to sto je uradio u VK, pa i sad u Wellportu, i ugovor u kome pise da moze sta radi sta hoce. A imamo ocigledno i trziste tj kupce koji sve to dozvoljavaju gledajuci tempo prodaje i cene.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Isti investitor na tim lokacijama formalno pravno nije. Isti kapital verovatno jeste. Građevinske isprave uvek glase na za tu lokaciju osnovano doo sa 100 dinara osnivačkog kapitala, kom iznosu se oštećeni jedino mogu i nadati ako uspeju u sporu.

U civilizovanom svetu prevarno postupanje sa izmenom projekata i sličnim marifetlucima bi tržište i pravosuđe sankcionisalo, kod nas nažalost za sada nema delotvornih mehanizama. Ovde strani investitori rade ono što u svojoj zemlji ili na zapadu nikad ne bi smeli.

Do pre par godina su u ovoj zemlji dvostruko, trostruko i višestruko prodavani isti stanovi i sistem je to dopuštao. Sada je sistem to onemogućio, jer postoji mehanizam koji to u najvećoj meri sprečava.

Moglo bi se lako stati na put i "izmenama projekata" da ima volje da se to učini. Za pojedinačne kupce to je nažalost malo teži poduhvat
 
Blok 65 ce ili biti novi centar Novog Beograda ili mesto za izbegavanje zbog silnih automobila i guzvi posto ce biti preko 4500 stanova i velikog poslovnog prostora...Da li je neko video 3 "krmace" koje se spremaju u okviru Airport City, uz Omladinskih Brigada? izgleda po meni prilicno lose
 
Kada bi neko zabranio epitete raspala (starogradnja), lux elitna (novogradnja), krmaca, orman, demitusa i sl, od ovog foruma ne bi ostalo puno toga.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
ni meni se ne svidjaju, ali te pozivam da pogledas kako to izgleda...misljenja sam da nema izraza adekvatnijeg da opise to ruglo koje ce se naci naspram impresivne West kule
 
nesto ne radi sa slikama...mozete i ovde videti
http://www.brigate.rs/wellport.php

Vidi se izlaz iz garaze i ulica uz ogradu Airport City kojom ce se vozila kretati...ako ja dobro tumacim
 
Nema mesta za ulicu do AC.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
nije mi jasno kako ce onda da izlaze vozila kada su tu napravili izlaz iz garaze...Bice da je samo izlaz, 1 traka, uza...
wellport-5-full.jpg
 
Meni su rekli da ce najverovatnije tu biti izlaz. A to je i najbolja pozicija, realno gledano.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
sasha75":kdxq1vg1 je napisao(la):
nesto ne radi sa slikama...mozete i ovde videti
http://www.brigate.rs/wellport.php

Vidi se izlaz iz garaze i ulica uz ogradu Airport City kojom ce se vozila kretati...ako ja dobro tumacim
Ala su se Brigate raširili...
Pa posle fudbal i navijanje ne valja...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li sam dobro razumeo da je projekat izvorno planiran u vidu ćiriličnog slova P, izmenjen u neku vrstu latiničnog S?
 
Moram priznati da su izmene ovog investitora od projekta do projekta vrlo žalosne. Koliko je ispalo dobro što u CG nisu ubacili onu krmaču u sred bloka, onda su totalno promenili pravac i u VK i ovde u WP i dosta unazadili (po meni) projekte. Što je tržište takvo pa sada sve guta samo da je popularna lokacija, je jedino što im trenutno ide u prilog.

Originalni koncept sa otvorenim delom prema AC je davao određenu širinu bloku i generalno u ok pogled obzirom da je u AC i parking delom ozelenjen i izgledaće samo lepše kada drveće poraste (ako ne metnu neku zgradu tu, ko zna). Ovo sada totalno ne razumem, jedini target je povećati broj kvadrata, ostalo užas. Štaviše, jesu oni ovo i povećali spratnost?
 
Jesu i to promenili.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Faza 2-juzna strana, će imati pogled na dvoriste i kakav takav park pa ti stanovi možda budu nešto atraktivniji od onih koji gledaju u zgrade prekoputa...Samo ne razumem njihovu odluku da iz prvobitnog layouta slova П sada predju na slovo S, osim ako u fazi 3 i 4 ne odluče da idu na vecu spratnost i onda urade kaskadno po fazama... Informacije od CBS skoro nemoguće dobiti
 
Ne jos, druga faza je u pripremi, nema inform za 3. i 4.
 
Ima li neko slike sa gradilišta, slabo se slika wellport za razliku od skyline, West...?
 
Vrh