Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Takodje i mene zanima.Vidim da je ovaj ulaz zatvoren godinama,pokazite gde je taj ulaz sa brda :)
 
belka":37nyzs40 je napisao(la):
Moderator je zamolio da se ne iznose stavovi i podaci vezani za postupke koji su u toku, zbog prituzbi fizickih lica. Postujem to pravilo i zato ne pisem nista o razvoju dogadjaja, s obzirom da se odnosi direktno na mene jer zastupam ljude upravo u tim postupcima. Dacu neki znak pre nego sto krene rusenje, mislim da ce to biti dovoljno. Ovako za sada cu ti reci izmedju redova da je sve ok u smislu tvojih i zelja drugih forumasa za brzom gradnjom, kad je u pitanju V3. Mislim da sam ti sve rekao.

Hvala najlepse na odgovoru i ja podrzavam privatnost i navijam da se sve dobro zavrsi, tako da vise necu pitati, pa kada budemo videli uzivo da se stvari pomeraju eto nas sa novih komentarima.
 
U vezi ovog podzemnog prostora našao sam u knjizi "Beograd ispod Beograda":

"... ispod zemlje kod železničke stanice blizu nadvožnjaka kod Tošinog bunara. Verovatno je tu nekada bio jedan od austrijskih laguma, međutim, njegov izgled je pre Drugog svetskog rata drastično promenjen. Upravo ovo mesto izabrala je vojska bivše Kraljevine Jugoslavije za podzemnu bazu odakle bi se komandovalo operacijama odbrane gada tokom šestoaprilskog rata 1941. godine.
Tako je lagum posebno ojačan i u njemu su bili odrađeni svi radovi koji su kasnije obezbedili bezbednost visokog vojnog vrha koji je trebalo da rukovodi ratnim operacijama ukoliko bi Beograd bio napadnut. I zaista, podzemna komanda bila je spremna da primi komandante koji bi nadgledali tok vojnih vazdušnih operacija.
...
Veliki namenski prostori kopani u ovoj padini, a to su bili delovi važnih prostorija starog aerodroma, takođe su tekovina dvadesetog veka, mada nisu stigli da budu pred očima svih koji bi hteli da znaju kako izgledaju. Njihovo postojanje baš na ovom delu, stvorilo je potrebu da se sama komanda tako nađe dovoljno blizu avionskih pista, u lesnoj padini Bežanijske kose. Kako će pokazati i tabele, sada postoje dva takva mesta, ali su im, kao i kod mnogih drugih delova ispod Bežanijske kose presečene putanje.
...
Pre Drugog svetskog rata ovde je bio mešoviti vojno-civilni aerodrom, odakle su poletali prvi jugoslovenski piloti. Deo tog vojnog kompleksa u kojem su se čuvale letelice, našao se u istoj, toliko "izrovarenoj" padini, u ono vreme potpuno bezbednoj za vazduhoplove."

Površina ovih objekata, tj. istraženih delova procenjuje se na oko 1178,82 m2, a dužina istraženih delova je oko 811,85 m.


Deo komande ratnog vazduhoplovstva Kraljevine Jugoslavije u Bežanijskoj kosi:
2lnib8h.jpg


Lagum u Džona kenedija: podzemni koridori u Bežanijskoj padini, verovatno nastali još u vreme vlasti Austrije (tuneli označeni sivom bojom su zarušeni):
2v91xea.jpg
 
Ovo su dva razlicita tunela?

Dzona Kenedija je dosta daleko od Bez. Kose. Tj. taj deo lesne padine je u Zemunu i nekih 2km od onog ulaza sto je Vucko uslikao.
 
Je nisam nikada bio u ovima na bezanijskoj kosi, ali ako se dobro secam kada se prodje interex i ide tosinim bunarom ka zeumunu sa leve strane se izmedju kucica nalazi mali uski putic ka brdu gore, stepenice i tu se u blizini nalaze i ulazi u "pecine" :) sad to je bilo pre vise od 15 godina pa me secanje bas i ne sluzi najbolje.
 
Opustenooo":3g2f041y je napisao(la):
Je nisam nikada bio u ovima na bezanijskoj kosi, ali ako se dobro secam kada se prodje interex i ide tosinim bunarom ka zeumunu sa leve strane se izmedju kucica nalazi mali uski putic ka brdu gore, stepenice i tu se u blizini nalaze i ulazi u "pecine" :) sad to je bilo pre vise od 15 godina pa me secanje bas i ne sluzi najbolje.

Tako je, tako i ja pamtim. Vodio nas je drugar i ništa nisam video jer sam bio poslednji u nizu i svi smo išli pogrbljeni...

Samo bih preporučio da ne idete sami, i da bar još neko zna da ste otišli...
 
c.s.i.":3j31mdqd je napisao(la):
U vezi ovog podzemnog prostora našao sam u knjizi "Beograd ispod Beograda":

"... ispod zemlje kod železničke stanice blizu nadvožnjaka kod Tošinog bunara. Verovatno je tu nekada bio jedan od austrijskih laguma, međutim, njegov izgled je pre Drugog svetskog rata drastično promenjen. Upravo ovo mesto izabrala je vojska bivše Kraljevine Jugoslavije za podzemnu bazu odakle bi se komandovalo operacijama odbrane gada tokom šestoaprilskog rata 1941. godine.
Tako je lagum posebno ojačan i u njemu su bili odrađeni svi radovi koji su kasnije obezbedili bezbednost visokog vojnog vrha koji je trebalo da rukovodi ratnim operacijama ukoliko bi Beograd bio napadnut. I zaista, podzemna komanda bila je spremna da primi komandante koji bi nadgledali tok vojnih vazdušnih operacija.
...
Veliki namenski prostori kopani u ovoj padini, a to su bili delovi važnih prostorija starog aerodroma, takođe su tekovina dvadesetog veka, mada nisu stigli da budu pred očima svih koji bi hteli da znaju kako izgledaju. Njihovo postojanje baš na ovom delu, stvorilo je potrebu da se sama komanda tako nađe dovoljno blizu avionskih pista, u lesnoj padini Bežanijske kose. Kako će pokazati i tabele, sada postoje dva takva mesta, ali su im, kao i kod mnogih drugih delova ispod Bežanijske kose presečene putanje.
...
Pre Drugog svetskog rata ovde je bio mešoviti vojno-civilni aerodrom, odakle su poletali prvi jugoslovenski piloti. Deo tog vojnog kompleksa u kojem su se čuvale letelice, našao se u istoj, toliko "izrovarenoj" padini, u ono vreme potpuno bezbednoj za vazduhoplove."

Površina ovih objekata, tj. istraženih delova procenjuje se na oko 1178,82 m2, a dužina istraženih delova je oko 811,85 m.


Deo komande ratnog vazduhoplovstva Kraljevine Jugoslavije u Bežanijskoj kosi:
2lnib8h.jpg


Lagum u Džona kenedija: podzemni koridori u Bežanijskoj padini, verovatno nastali još u vreme vlasti Austrije (tuneli označeni sivom bojom su zarušeni):
2v91xea.jpg
E, kad se setim ko klinac sta smo radili po tim tunelima. Tada su bili u uzasno stanju, mislin na one koje si spomenuo kod Dzona kenedija, ali klinci ko klinci, divljali smo. Kasnije kad sam se prisecao hvatala me jeza! :)
 
Prvo malo podsecanje:

Vest od 06.07.2009.
Zabranjeno držanje domaćih životinja

Skupština opštine Novi Beograd na sednici održanoj u petak, 3. jula, stavila je van snage Odluku o držanju domaćih životinja na teritoriji opštine Novi Beograd. Donošenjem ove odluke zabranjeno je držanje domaćih životinja, a vlasnici će biti dužni da u roku od dve godine izmeste životinje koje su do sada gajili.

Uzgoj stoke i živine bio je dozvoljen odlukom još od 1985. godine u domaćinstvima u obodnom delu opštine, Bežaniji, Vinogradskoj i Vojvođanskoj ulici.

U međuvremenu, Novi Beograd se zbog svoje infrastrukturne izgradnje veoma izmenio pa je držanje stoke u neposrednoj blizini stambenih blokova postalo neprihvatljivo. Posebne primedbe na to imali su stanari blokova 61, 62, 63, kao i Bežanijske kose. Prilikom donošenja odluke, opština Novi Beograd imala je razumevanja za ljude koji su se bavili uzgojem stoke, tako da je ostavljen razuman rok od dve godine da vlasnici ukinu uzgoj stoke ili pronađu nove lokacije i izmeste postojeće štale.
http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=51&v=4180

Prosao juce tuda. I dalje smrdi tj. i dalje ima onih koji ne postuju ovu odluku.

Zivim na B. Kosi II i meni ovo ni ranije bio problem. Jedino zna da zasmrdi kad iz Surcina izbace "nesto" u Savu, ali tad smrdi celom gradu.
Mogli bi ovi sto zive u 64.,63.,62. i Ivana Ribara da kazu da li bar manje smrdi tj. da li je bar vecina ispostovala ovu odluku?
 
Zbog one situacije sa konjem koji je trcao na Konjarniku pre 10tak dana je bio prilog na studiu b u kome kazu da je zabranjeno drzanje papkara kao domacih zivotinja i konja i to u centralnim gradskim opstinama,uopste nisu pomenuli NBG...
 
U tim opstinama je drzanje domacih zivotinja bilo zabranjeno od ranije koliko znam.
Opstina Novi Beograd je donela tu odluku pre dve godine(vidi gore link) i rok od dve godine(koji je istekao pre nedelju dana) da se ta odluka sprovede. Ova odluka se sad odnosi na celu opstinu. Pre te odluke bilo je dozvoljeno drzanje na odredjenim lokacijama(jedna od njih je i Bezanija tj. Vojvodjanska).
 
Hvala na pojasnjenju,zato i nisu pomenuli te odluke za NBG.

Dakle,sada mozete da ih prijavljujete da krse zakon jer drze domace zivotinje?
 
Pa mozemo, ali bi bio red da neko iz opstine prodje ulicom i obidje tih 100-tinak kuca i lupi kaznu(sad kad moze) svakom ko za ove dve godine nije prestao tu da drzi domace zivotinje. To jedan covek moze da obidje za manje od dva dana.
 
Nikola":w82wurtu je napisao(la):
Prvo malo podsecanje:

- - -
Prosao juce tuda. I dalje smrdi tj. i dalje ima onih koji ne postuju ovu odluku.

Mi koji zivimo u Vojvodjanskoj cekamo sprovodjenje ovog zakona kao ozebli sunce. Na zalost, i dalje smrdi kao u paklu, najvise izmedju brojeva 80 - 86. Pre neki dan su seljani iz kuce sa najvecim stalama doterali nove bale sena i napravili stog dugacak dvadesetak i visok oko 5 metara. Zakljucite sami da li nameravaju da rasprodaju stoku.
 
clandestino":3vnzf90z je napisao(la):
Nikola":3vnzf90z je napisao(la):
Prvo malo podsecanje:

- - -
Prosao juce tuda. I dalje smrdi tj. i dalje ima onih koji ne postuju ovu odluku.

Mi koji zivimo u Vojvodjanskoj cekamo sprovodjenje ovog zakona kao ozebli sunce. Na zalost, i dalje smrdi kao u paklu, najvise izmedju brojeva 80 - 86. Pre neki dan su seljani iz kuce sa najvecim stalama doterali nove bale sena i napravili stog dugacak dvadesetak i visok oko 5 metara. Zakljucite sami da li nameravaju da rasprodaju stoku.

Dakle uknjižena pluščina ko vrata, za izveštaj sa terena, propraćen preterano dobrim avatarom.
 
clandestino":341pkq7p je napisao(la):
Nikola":341pkq7p je napisao(la):
Prvo malo podsecanje:

- - -
Prosao juce tuda. I dalje smrdi tj. i dalje ima onih koji ne postuju ovu odluku.

Mi koji zivimo u Vojvodjanskoj cekamo sprovodjenje ovog zakona kao ozebli sunce. Na zalost, i dalje smrdi kao u paklu, najvise izmedju brojeva 80 - 86. Pre neki dan su seljani iz kuce sa najvecim stalama doterali nove bale sena i napravili stog dugacak dvadesetak i visok oko 5 metara. Zakljucite sami da li nameravaju da rasprodaju stoku.

Дестино, добро дошао на форум и укњижен плусићћћ у дневник.

Само пријава Комуналној инспекцији Новог Београда или Комуналној полицији, ништа друго !

Ево е-адресе где се може прочитати цео „Нацрт одлуке о држању домаћих животиња и кућних љубимаца на територији града Београда“.
Нацрт је јако свеж, из јуна 2011. године. Вероватно да има чланова које ово и те како интересује:
http://orca.rs/cms/uploaded/PDFovi/Nacrt odluke o drzanju zivotina bg.pdf
 
Prema rečima Borisa Rankovića, direktora Direkcije za gradsko građevinsko zemljište, za izgradnju saobraćajnica sa pripadajućom infrastrukturom sredstva su smanjena sa 1,8 milijardi na 1,3 milijarde dinara.

- Najveći deo biće usmeren na radove koji su u toku – Mirijevski bulevar, Dedinje, prilaznu saobraćajnicu za Ambasadu SAD, Ulicu Kraljice Marije u Mladenovcu, saobraćajnicu u Bloku 3 u Novom Beogradu - navodi Ranković. - Sredstva će biti usmerena i na izgradnju saobraćajnica sa kompletnom infrasturkturom, rešavanje imovinsko pravnih odnosa u Vojvođanskoj ulici, Tošinom bunaru...

http://novosti.rs/vesti/beograd.74.html:339219-Ulice-cekaju-na-asfalt

Rebalansom budzeta je smanjen budzet za vojvodjansku sa 120 miliona na 87 milona dinara.Da li to znaci da je nece zavrsiti ove godine,vec sledece taman pred izbore,necu nagadjati.
 
Гага":2lunbdnf je napisao(la):
LUCAS":2lunbdnf je napisao(la):
Ma nisi bre dao plusic, imao sam 11 i pre, a i sada, kakav si. A inace tacno je da je to sve deo UMP-a, samo....
ЛУКАС, ме ево ти поново 1 плусииић, то ти је ..?.. по реду, заслужио си.
Сад озбиљно, искрено слажем се са свиме што си рекао до сад, исто као и са Пиглетовим мишљењем, сам срж, наравно и 1 плусииић.

Гага":2lunbdnf je napisao(la):
Да би мало боље схватили о којим кућама се ради у Тошином бунару (за оне који још немају представу где се исте налазе) погледајте на теми УМП-а на страни 294, мој пост број 7328 слике истих и биће све јасно: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=26&p=294, да их сад не бих постављао поново и да заузимају простор. Али ако буде потребно неће ми бити тешко, али само тих кућа, не и раскрснице (Тошин бунар/Николе Добровића).
Изгледа да ћу морати да поставим слике тих кућа из Тошиног бунара које треба још да се руше и на овој теми, а да би дискусија текла у правом смеру. Пошто „бекабека“ јако пуно пише и објашњава у афекту, онда су јој реченице и мисли у хаосу тј. збрда-здола, и без знакова интерпункције ! Што каже Пиглет, само полако, удахни дубоко и испусти ваздух полако, размисли шта и како. Ако треба напиши на посебном папиру или у „ворд документу“, преконтролиши, исправи грешке, па онда откуцај и пошаљи на форум (управо сад ја тако радим, траје мало дуже, али... !).

Иначе што се Цептера тиче, колико знам, он је вратио земљиште ИМТ-а граду, због тога што није могао да испоштује постављене услове ! Е сад, да ли је цена једног квадратног метра за ИМТ била баш 38.000,- или 54.000,- (хиљаде) евра !!!???!!! или не, или је „бекабека“ у афекту беса погрешила ?

„БЕКАБЕКА“ тебе, таман посла нико не тера са форума, одакле ти то. Ти можеш и сам да отвориш тему „Тошин бунар“ како се можда не би мешала са овом темом („Војвођанска“), а исто на „Булевари, улице....“, мислим да Игор и Вучко не би имали ништа против, напротив. Тема би сигурно била интересантна, а већ јесте, а богами и помало врућа, бар по овоме што наводиш о могућим малверзацијама. Део постова би се пребацио са ове на ту нову тему. Шта кажете Игоре и Вучко ?

Да наставим даље, на првој слици је бела кућа која је прва до раскрснице Тошин бунар – Николе Добровића и иза ове куће се налази ауто сервис о коме „бекабека“ прича. Предпостављам да је то њена кућа и њене породице, јер другог сервиса (радионице) ту нема ! Иначе улаз у ауто сервис је из улице Владимира Назора. Надам се да ће и њеној породици да се нађе адекватна замена за сервис (радионицу) као што се нашла и за Дулета из Војвођанске који је држао ауто сервис „Пеглица“ (Маркос зна о коме причам):


На другој слици је поново и бела кућа и ова окер са саталитско-кабловском антеном:


Ова кућа је срушена, како Маркос каже, пре неких седам месеци:


Ову кућу исто тек треба да руше, ниса баш сигуран, али мислим да је број 29..?.. и неки !!!


Ове две задње слике показују простор иза беле куће где је ауто сервис (радионица), а сликано је из улице Николе Добровића:



Да би се лакше разјаснило поред слика кућа поставио сам и карту са тим кућама и означио их:


Бекабека, сад може да нам кажеш која је твоја кућа, без икаквих устручавања, овде смо сви пријатељи, иако се још не познајемо лично

Белки (њему а не њој), сам поново послао поруку на ПМ да ми се јави, надам се. Иначе смо комшије па да мало о свему попричамо уз каФућино.


Danas pocelo rusenje kuce broj 260 u Tosinom Bunaru. To je ona kuca koja je iseljenja pre 4 meseca, pominjali su ih Bekabeka i Gaga u ranijim postovima a ja sam pronasao ovaj post gde na cetvrtoj slici se i vidi o kojoj kuci je rec. Na poslednjoj slici tj. mapi to je kuca gde pise "kuca za rusenje cetvrta slika". Kada sam jutros prosao vec je bio skinut ceo krov.
 
I već neko vreme se postavlja toplovod ispod kolovoza Zemunske ulice, od autobuske stanice kod Jugodrva pa prema Gandijevoj. Trenutno se nalaze negde kod kapije IMT-a.
 
KAKO STVARI STOJE TO JE SVE STO SE TICE RUSENJA U TOSINOM BUNARU ZA OVU GODINU .PREGOVORI KOJI SU ZAPOCETI SA NAMA U MAJU STALI SU POCETKOM JUNA I TO JE TO.NIKO NISTA NE SPOMINJE NITI ZOVE JEDINO AKO NE BUDE U MINUT DO 12 PRED ZIMU .NAMA U 256 NISTA NIJE NUDJENO NITI JE SKINUTA DOTICNA HIPOTEKA OD STRANE FIRME KOJA RASTE PREKO PUTA.
 
DANAS PRILIKO RUSENJA KUCE 260 STRUCNI TIM KOJI JE UNAJMLJEN OD STRANE DIREKCIJE ,OPET SU NAPRAVILI STETU KAO PRILIKOM RUSENJA KUCE 258 .SVI TELEFONSKI KABLOVI SU ISKIDANI KAKO U ULICI T.B TAKO I ULICI VLADIMIR NAZOR ,DA LI DA NAVEDEM DA SE VODA IZLIVA PO CELOJ ULICI DIREKCIJA OBAVESTENA VIDECEMO KOLIKO SU HITRI.DA LI ONI NAS SISTEMATSKI UNISTAVAJU ILI JA STVARNO NE ZNAM O CEMU SE RADI ,DA NAPOMENEM PRE GODINU DANA KADA SE RUSILA KUCA 258TAKODJE SU BILI ISKIDANI KABLOVI ,MAJSTORI SU SE ZANELI PA SU NAM I DEO KROVA OSTETILI DO DANA DANASNJEG NIKO NIJE PREUZEO ODGOVORNOST ,A TAKODJE BAGER KOJI JE RUSIO ZIDOVE UPAO JE U SAH I IZLOMIO VODOVODNE CEVI SVE SE OVO DESAVALO U PETAK UVECE ,TAKO DA NIJE IMA KO DA IZADJE NA TEREN DO PONEDELJKA
 
Vrh