Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

ne problem je kad neki seljak iz pickovca misli da je veci beogradjanin nego onaj cije je poreklo vec 4kolena sa novog beograda.da me pogresno ne shvatite i ja zalim da moj grad bude i lepsi i bolji i moderniji .ali je tuzno kad vas niko ne razume
volela bi da moze neko da me razume ali ocigledno niste upuceni u celu proceduru i u ponude grada sramota je kako vas tretiraju i kako se o nama pise da trazimo milione kamijone ovo je sve sto imamo u zivotu znaci dedovina niti imamo stanove vikendice kuce u planini moru i zato se borimo licno mi imamo 14ari i oko 250 kvadrata kuce renovirane i ulozeno godinama u njoj a stan koji nam je drzava nudila je stan na bezanijskoj kosi od 80 kvadrat treci sprat kanalizacija se izliva strokav ,prokisnjava .a redovno smo godinama placli porez e pa nismo mi st***.
JA SE STVARNO IZVINJAVAM I NECU VISE KOMENTARISATI JER MI SE GADE NEKI KOMENTARI ,ALI KAD BI VAM BELKA ISPRICAO ILI ISPRICALA STA SE SVE RADI U OPSTINI DIREKCIJI DA SE I ONI UCEPE ZA PO STAN NA NAS RACUN SVE BI VAM BILO JASNILI NA PRIMER DA JE ZEMLJA KOJA JE VAMA ODUZETA ZA PUT NAVODNO ZA PUT PRODATA VEC TRI PUTA A VI JOS ZIVITE NA NJOJ A INVESTITORI DOLAZE I PITAJU VAS PA KAD MISLITE DA SE SELITE
 
bekabeka,
Voleli bismo da čujemo i vaše utiske, ja se izvinjavam ukoliko mislite da niste dobrodošli na forumu. Neki naši forumaši su frustrirani nedostatkom razvoja u gradu da lako primaju priče koje im se serviraju. Pojasnite nam, molim vas, u čemu je problem, konkretno? Kažete da vam je za plac i kuću ponuđen samo stan od 80 kvadrata? Da li bi vam kvalitet života bio umanjen u tom slučaju? Da li je država ponudila novac? Možete li nam molim vas od početka pojasniti vašu situaciju? Ukoliko postoje malverzacije, to je već ozbiljna stvar... doduše, poznavajući kako je do sada funkcionisao "napredak" na Zapadu (a i kod nas), i znajući način vlasti kod nas, mislim da su malverzacije vrlo verovatne. Pojasnite nam, molim vas.
Nadam se da nećete odustati od našeg foruma.
Svako dobro!
 
Jovanome u pitanju Beka bez slova l,dok je belka pravnik,nemoj brkati njih dvoje.

Slazem se sa Jovanomom,pojasnite nam stvari i izvinite na nasim predrasudama jer smo se u drugim slucajevima naslusali raznih tvrdoglavih stanovnika koji su ucenjivali grad u vezi ekspropriacije pa smo pomislili i da je ovde tako.
 
Dve najveće zablude u vezi stanja u Vojvodjanskoj.

1.Smrad se ne širi iz onih kuća koje trebaju da se ruše nego iz onih sa suprotne strane koje će tu i dalje ostati

2. Ko je imao vezu dobio je lepe pare za "dedovinu", dok ovi ostali sa pravom ne žele da budu zakinuti od strane ovih sto su se "skolovali 5-9 godina".. Normalno je da svako gleda da uzme sto vise novca, pogotovo kad pogleda kako se u gradu krade na raznim glupostima, zasto neko ne bi pokusao da svoje zemljiste malo bolje unovci.
 
@vučko
Hvala na ispravci, mislio jedno, napisao drugo! Izvinjavam se ako se neko našao uvređen zabunom.
 
bekabeka":1t3b3yux je napisao(la):
ne problem je kad neki seljak iz pickovca misli da je veci beogradjanin nego onaj cije je poreklo vec 4kolena sa novog beograda.da me pogresno ne shvatite i ja zalim da moj grad bude i lepsi i bolji i moderniji .ali je tuzno kad vas niko ne razume
volela bi da moze neko da me razume ali ocigledno niste upuceni u celu proceduru i u ponude grada sramota je kako vas tretiraju i kako se o nama pise da trazimo milione kamijone ovo je sve sto imamo u zivotu znaci dedovina niti imamo stanove vikendice kuce u planini moru i zato se borimo licno mi imamo 14ari i oko 250 kvadrata kuce renovirane i ulozeno godinama u njoj a stan koji nam je drzava nudila je stan na bezanijskoj kosi od 80 kvadrat treci sprat kanalizacija se izliva strokav ,prokisnjava .a redovno smo godinama placli porez e pa nismo mi st***.
JA SE STVARNO IZVINJAVAM I NECU VISE KOMENTARISATI JER MI SE GADE NEKI KOMENTARI ,ALI KAD BI VAM BELKA ISPRICAO ILI ISPRICALA STA SE SVE RADI U OPSTINI DIREKCIJI DA SE I ONI UCEPE ZA PO STAN NA NAS RACUN SVE BI VAM BILO JASNILI NA PRIMER DA JE ZEMLJA KOJA JE VAMA ODUZETA ZA PUT NAVODNO ZA PUT PRODATA VEC TRI PUTA A VI JOS ZIVITE NA NJOJ A INVESTITORI DOLAZE I PITAJU VAS PA KAD MISLITE DA SE SELITE
Ne treba da imate predrasude, irelevantno je za vaš slučaj ko je i od kada došao na NBGD.

Počinjem da sumnjam u vaše iskrene motive , jer dajete kontradiktorne informacije šta vam je nuđeno kao nadoknada (jel 14-ti ili 3-ći sprat, jel soliter ili šestospratnica)?

A to što ste vi uložili u nekretninu po meni nije bio pametan potez jer se znalo odavno da ta nekretnina nema budućnost. Opštinu ne interesuje vaša nekretnina sve da je od zlata, nju intresuje samo zemljište. (opet irelevantno za slučaj)

Ako imate neke dokaze o malverzacijama - ne bi bilo loše da ih iznesete. (ovako će ostati na rekla kazala)
Ponude koje ste dobili, slobodno skenirajte i okačite na forum-nije protivzakonito.

Da li je malo/puno stan na Kosi od 80 kvadrata je stvar tržišta i vaše procene, pravnih činjenica šta je legalno sagrađeno a šta nije, šta je uknjiženo a šta ne, sigurno ima i onih vaših komšija koji su dobili manje i onih koji su dobili više. Tržište nekretnina je palo u odnosu na 2007, više se ne postižu te cene.

Kompozicija rečenica, pridevi, upotreba velikih/malih slova koje koristite-ne odaju utisak nekog sa dubokim beogradskim korenima.
 
Ih bre, neko mi je obecao plusic, a nista. Eh da secam se kafane "Nasa Krila", no pre dve godine sam bio u onoj novoj prekoputa u bloku 37 u zgradi. Klopa ista, ali fali onaj stari smek.
Nego, ne razumem neke stvari ovde, te 14 sprat bez kanalizacije, te treci sa i bez kanalizacije, no sve to nije bitno, jer bitno je da se nesto nudi, a i da mora da se rusi, ne da bi se rusilo nego da bi se to ruglo oko T Bunara (zajedno sa svim onim kucercima okolo) resilo. Koliko vidim nikada nece biti placeno onoliko koliko nama zaista vredi i to je verovatno problem mnogih. Nekakav kompromis mora da se nadje ali kakav, to niko ne zna.
 
PIGLET":27lzc6g8 je napisao(la):
bekabeka":27lzc6g8 je napisao(la):
ne problem je kad neki seljak iz pickovca misli da je veci beogradjanin nego onaj cije je poreklo vec 4kolena sa novog beograda.da me pogresno ne shvatite i ja zalim da moj grad bude i lepsi i bolji i moderniji .ali je tuzno kad vas niko ne razume
volela bi da moze neko da me razume ali ocigledno niste upuceni u celu proceduru i u ponude grada sramota je kako vas tretiraju i kako se o nama pise da trazimo milione kamijone ovo je sve sto imamo u zivotu znaci dedovina niti imamo stanove vikendice kuce u planini moru i zato se borimo licno mi imamo 14ari i oko 250 kvadrata kuce renovirane i ulozeno godinama u njoj a stan koji nam je drzava nudila je stan na bezanijskoj kosi od 80 kvadrat treci sprat kanalizacija se izliva strokav ,prokisnjava .a redovno smo godinama placli porez e pa nismo mi st***.
JA SE STVARNO IZVINJAVAM I NECU VISE KOMENTARISATI JER MI SE GADE NEKI KOMENTARI ,ALI KAD BI VAM BELKA ISPRICAO ILI ISPRICALA STA SE SVE RADI U OPSTINI DIREKCIJI DA SE I ONI UCEPE ZA PO STAN NA NAS RACUN SVE BI VAM BILO JASNILI NA PRIMER DA JE ZEMLJA KOJA JE VAMA ODUZETA ZA PUT NAVODNO ZA PUT PRODATA VEC TRI PUTA A VI JOS ZIVITE NA NJOJ A INVESTITORI DOLAZE I PITAJU VAS PA KAD MISLITE DA SE SELITE
Ne treba da imate predrasude, irelevantno je za vaš slučaj ko je i od kada došao na NBGD.

Počinjem da sumnjam u vaše iskrene motive , jer dajete kontradiktorne informacije šta vam je nuđeno kao nadoknada (jel 14-ti ili 3-ći sprat, jel soliter ili šestospratnica)?

A to što ste vi uložili u nekretninu po meni nije bio pametan potez jer se znalo odavno da ta nekretnina nema budućnost. Opštinu ne interesuje vaša nekretnina sve da je od zlata, nju intresuje samo zemljište. (opet irelevantno za slučaj)

Ako imate neke dokaze o malverzacijama - ne bi bilo loše da ih iznesete. (ovako će ostati na rekla kazala)
Ponude koje ste dobili, slobodno skenirajte i okačite na forum-nije protivzakonito.

Da li je malo/puno stan na Kosi od 80 kvadrata je stvar tržišta i vaše procene, pravnih činjenica šta je legalno sagrađeno a šta nije, šta je uknjiženo a šta ne, sigurno ima i onih vaših komšija koji su dobili manje i onih koji su dobili više. Tržište nekretnina je palo u odnosu na 2007, više se ne postižu te cene.

Kompozicija rečenica, pridevi, upotreba velikih/malih slova koje koristite-ne odaju utisak nekog sa dubokim beogradskim korenima.
:kk:
 
jovanovm":3mt6mrk2 je napisao(la):
bekabeka,
Voleli bismo da čujemo i vaše utiske, ja se izvinjavam ukoliko mislite da niste dobrodošli na forumu. Neki naši forumaši su frustrirani nedostatkom razvoja u gradu da lako primaju priče koje im se serviraju. Pojasnite nam, molim vas, u čemu je problem, konkretno? Kažete da vam je za plac i kuću ponuđen samo stan od 80 kvadrata? Da li bi vam kvalitet života bio umanjen u tom slučaju? Da li je država ponudila novac? Možete li nam molim vas od početka pojasniti vašu situaciju? Ukoliko postoje malverzacije, to je već ozbiljna stvar... doduše, poznavajući kako je do sada funkcionisao "napredak" na Zapadu (a i kod nas), i znajući način vlasti kod nas, mislim da su malverzacije vrlo verovatne. Pojasnite nam, molim vas.
Nadam se da nećete odustati od našeg foruma.
Svako dobro!
Изузетно коректан и разуман предлог, али изгледа да дотична нема аргумената да појасни !
 
jedan od nas":3s82t8lc je napisao(la):
Dve najveće zablude u vezi stanja u Vojvodjanskoj.

1.Smrad se ne širi iz onih kuća koje trebaju da se ruše nego iz onih sa suprotne strane koje će tu i dalje ostati
Што се смрада тиче он се осећа и од кућа које се налазе у улици Бежанијских илегалаца овде на Бежанијској коси. Постоји једна уредба града Београда да сви они који имају и држе домаће животиње (свиње, прасиииће, телад, јунад, коње, живину) у градском региону, да морају исту да изместе до јула/августа ове године !

Одлука о држању домаћих животиња на територији Града Београда („Сл. лист града Београда“, бр. 6/95, 6/99)

На сајту града Беогарад постоји одлука о овоме и ево исте: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1350738

Понедељак, 06. јул 2009.

Укинута Одлука о држању домаћих животиња

Скупштина општине Нови Београд донела је Одлуку о стављању ван снаге Oдлуке о држању домаћих животиња на територији општине Нови Београд. Доношењем ове одлуке власници ће бити дужни да у року од две године изместе домаће животиње које су гајили.

Узгој стоке и живине био је дозвољен одлуком још од 1985. у домаћинствима у ободном делу општине, на Бежанији, у Виноградској и Војвођанској улици. У међувремену Нови Београд се због своје инфраструктурне изградње веома изменио па је држање стоке у непосредној близини стамбених блокова постало немогуће. Посебне примедбе на то имали су станари блокова 61, 62, 63 и Бежанијске косе. Приликом доношења одлуке општина Нови Београд имала је разумевања за људе који су се бавили узгојем стоке, тако да је остављен разуман рок од две године да власници укину узгој стоке или пронађу нове локације и изместе постојеће штале.

Донета одлука ступиће на снагу осам дана од дана објављивања у „Службеном листу града Београда”.
 
Au...., jel su to oni prasići što ih još onda Crni Gruja uvaljo Ugarima preko Save :laugh: :lool: :laugh:
 
Šalu na stranu , jesu to starosedelačka domačinstva ali vreme teče, osim toga svi oni imaju dobre njive okolo a neke su lepo ,,uplacili ,,
a da su hteli tamo da naprave štale i svinjce mogli su, imali su gde i kad ( čiji kukuruz jedu te živuljke i odakle je - pa sa njihovih njiva) . Tamo im niko ne bi branio da ih drže kao što ni sad ne brani

Od dizanja prvog solitera kod IMTa pa dalje do poslednjih .....proteklo je mnogo decenija , gde je savršeno bilo ne samo jasno ,
nego svima je rečeno da ce biti rušeni. Tako da je to, čisto foliranje i upotreba p r a v a radi isterivanja l i č n e samvolje
a i pare su vece kad javnost pritisne ruši ih ,ruši ruši, a oni se kao neckaju dok se ne pogode za naj jaču cenu. stare fore
 
LUCAS":11cu1jos je napisao(la):
Ih bre, neko mi je obecao plusic, a nista. Eh da secam se kafane "Nasa Krila", no pre dve godine sam bio u onoj novoj prekoputa u bloku 37 u zgradi. Klopa ista, ali fali onaj stari smek.
Nego, ne razumem neke stvari ovde, te 14 sprat bez kanalizacije, te treci sa i bez kanalizacije, no sve to nije bitno, jer bitno je da se nesto nudi, a i da mora da se rusi, ne da bi se rusilo nego da bi se to ruglo oko T Bunara (zajedno sa svim onim kucercima okolo) resilo. Koliko vidim nikada nece biti placeno onoliko koliko nama zaista vredi i to je verovatno problem mnogih. Nekakav kompromis mora da se nadje ali kakav, to niko ne zna.
Па јесте добио си плусииић, пост 622. Чуо сам за ту нову кафану "Наша крила" и исто такво мишљење, нисам био још, али биће прилике !

Да се вратимо теми. Ни мени није сад јасно, шта је нуђено, стан на 14-стом или стан на трећем спрату !!! На крају ће испасти плац на Бежанијској коси или кућице у низу у првој или другој месној заједници !

Трособан полован стан на првом спрату од 81 м2 на Б. Коси у трећој месној заједници у улици Недељка Гвозденовића (парна страна) крајем 2009. године, је од мог комшије један рођак купио за 1.400,- еврића по квадрату, што значи 113.400,- еврића + порез. Да ли је то мало или пуно, процените сами. Зна се да је увек продавцу мало, а купцу пуно, увек било и биће, али тржиште је такво. Уосталом и сама држава прати тржиште и по томе се равна, поготово кад су надокнаде оваквог типа.

У потуности се слажем са Пиглетовим мишљењем у његовом задњем посту и подржавам га у томе.

Да би мало боље схватили о којим кућама се ради у Тошином бунару (за оне који још немају представу где се исте налазе) погледајте на теми УМП-а на страни 294, мој пост број 7328 слике истих и биће све јасно: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=26&p=294, да их сад не бих постављао поново и да заузимају простор. Али ако буде потребно неће ми бити тешко, али само тих кућа, не и раскрснице (Тошин бунар/Николе Добровића).
 
Гага":391gvtu3 je napisao(la):
LUCAS":391gvtu3 je napisao(la):
Ih bre, neko mi je obecao plusic, a nista. Eh da secam se kafane "Nasa Krila", no pre dve godine sam bio u onoj novoj prekoputa u bloku 37 u zgradi. Klopa ista, ali fali onaj stari smek.
Nego, ne razumem neke stvari ovde, te 14 sprat bez kanalizacije, te treci sa i bez kanalizacije, no sve to nije bitno, jer bitno je da se nesto nudi, a i da mora da se rusi, ne da bi se rusilo nego da bi se to ruglo oko T Bunara (zajedno sa svim onim kucercima okolo) resilo. Koliko vidim nikada nece biti placeno onoliko koliko nama zaista vredi i to je verovatno problem mnogih. Nekakav kompromis mora da se nadje ali kakav, to niko ne zna.
Па јесте добио си плусииић, пост 622. Чуо сам за ту нову кафану "Наша крила" и исто такво мишљење, нисам био још, али биће прилике !

Да се вратимо теми. Ни мени није сад јасно, шта је нуђено, стан на 14-стом или стан на трећем спрату !!! На крају ће испасти плац на Бежанијској коси или кућице у низу у првој или другој месној заједници !

Трособан полован стан на првом спрату од 81 м2 на Б. Коси у трећој месној заједници у улици Недељка Гвозденовића (парна страна) крајем 2009. године, је од мог комшије један рођак купио за 1.400,- еврића по квадрату, што значи 113.400,- еврића + порез. Да ли је то мало или пуно, процените сами. Зна се да је увек продавцу мало, а купцу пуно, увек било и биће, али тржиште је такво. Уосталом и сама држава прати тржиште и по томе се равна, поготово кад су надокнаде оваквог типа.

У потуности се слажем са Пиглетовим мишљењем у његовом задњем посту и подржавам га у томе.

Да би мало боље схватили о којим кућама се ради у Тошином бунару (за оне који још немају представу где се исте налазе) погледајте на теми УМП-а на страни 294, мој пост број 7328 слике истих и биће све јасно: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=26&p=294, да их сад не бих постављао поново и да заузимају простор. Али ако буде потребно неће ми бити тешко, али само тих кућа, не и раскрснице (Тошин бунар/Николе Добровића).
Ma nisi bre dao plusic, imao sam 11 i pre, a i sada, kakav si. A inace tacno je da je to sve deo UMP-a, samo ako odes na UMP forum oni ga tumace drugacije. No nije vazno, taj ceo deo je u planu L-250 metara od N Dobrovica Tosinim Bunarom ka IMT-u. :kk:
Evo jednog linka, nista ne znaci ali jedan mali detalj. http://www.beoland.com/oglasi/110203_Oglas2.pdf
 
prko puta kuca u tosinom bunaru 256 i 254 se nalazi firma koja se uknjizena u katastru i regularno zida sebi zgrade ,e posto je podigla kredit od dvaipo miliona evra nije imala dovoljno zemlj za hipoteku uknjizila se i na posed tih kuca .to je razlog zasto nisu srusekuce ,ako neko ne veruje u to moze da navrati ili u katastar ili kod nas .znaci ovo provereno pisem .nama je katastar dao obrazlozenje da je to greska ali kredit je podignut jos pre par godina prvo u wolf banci a sada i u banci inteza.poslednji kredit na parcele ovih kuca je podignut 28 marta ove godine .o ovome svemu je obavestena i televizija b92 i studio b i beogradska hronika ,ljudi novinari su istrazivali i dosli do znacajnih podataka na primer ko stoji iza svega toga a nama je javljeno telefonom da ne kopamo dalje i da ce se sve zataskati .mi stanari iz ove dve kuce smo ocajni prvo kako vidim vi nas prozivate ovde .
sto se tice ponude stanova nas ruse vec 25 godina i vec tri pute su nam nudili stanove na raznim lokacijama i svki put pokazu stan to je to i nema ih po dve godine i opet vi niste ni na cemu .i tako opet dodju mera po ne znma koji put pa vamo opet pokazu stan i sve tako vec 25 godina.
kada je u pitanju merenje kvadrature kuce oni vam mere kucu tj unutrasnjost a kada vam daju stan mere vam spoljasnju kvadraturu stana DA LI JE TO NEKA PREVARA
a zasto smo ulagali koje glupo pitanje pa zivim tu 40 godine jer treba da zivim u blatu .kao sto sam napisala kuca ima 245 kvadrata i zive tri porodice tj nas 8 da li da prihvatimo stan od 80 kvadrata .volela bi ta cujem PIGLET koliko ima km tvoj styan i da li bi to svoje dao za recimo 3 puta manje i da zivis i sa dedom ocem zenom i decom .
ta kvadratura koju sam navela je legalno upisana u katastru nista nije nadogradjeno
a jos jedan primer korupcije ili lopovluka ove drzave je taj da je svrstala t b u drugu zonu ne zto sto je to tako potrebno nego zato sto je zemlja imt prodata CEPTERU pa mu je ucinjeno da kupi ne po 54oooevra kvadratni metar NEGO PO 38 oooEVR
ako zelite da se uverite u sve ovo slobodno se mozete pozabaviti nasim adokatom borom trkuljom jer smo morali da uzmemo advokata jer nam drzava otima ono sto nam je preostalo da napomenem i to da je moj deda ima zemlju tj njive i vocnjake od tosinog bunara do skoro bezanijskog groblja i kad se pravila beznijska kosa i ulice to nam je uzeto bez ikakve nadohnade jer je bila inflacija pa nemoze da se proceni
pa da li treba da ceo zivot otimaju od nas da bi se gradio BEOGRAD

izvinjavam se svima na pravopisu jer sam u afektu ne mogu da verujem da postoje ljudi u zabludi
 
bekabeka":1kxfhum2 je napisao(la):
kada je u pitanju merenje kvadrature kuce oni vam mere kucu tj unutrasnjost a kada vam daju stan mere vam spoljasnju kvadraturu stana DA LI JE TO NEKA PREVARA
Стандардно. Мисле да је и даље 1945. и да је 70% народа неписмено.
bekabeka":1kxfhum2 je napisao(la):
a zasto smo ulagali koje glupo pitanje pa zivim tu 40 godine jer treba da zivim u blatu .
Ово стоји. Ако некога исељавају 25 година, не може тај неко да не улаже у некретнину, чекајући Метроа. Знамо где живимо.
 
bekabeka":bdpoa23z je napisao(la):
prko puta kuca u tosinom bunaru 256 i 254 se nalazi firma koja se uknjizena u katastru i regularno zida sebi zgrade ,e posto je podigla kredit od dvaipo miliona evra nije imala dovoljno zemlj za hipoteku uknjizila se i na posed tih kuca .to je razlog zasto nisu srusekuce ,ako neko ne veruje u to moze da navrati ili u katastar ili kod nas .znaci ovo provereno pisem .nama je katastar dao obrazlozenje da je to greska ali kredit je podignut jos pre par godina prvo u wolf banci a sada i u banci inteza.poslednji kredit na parcele ovih kuca je podignut 28 marta ove godine .o ovome svemu je obavestena i televizija b92 i studio b i beogradska hronika ,ljudi novinari su istrazivali i dosli do znacajnih podataka na primer ko stoji iza svega toga a nama je javljeno telefonom da ne kopamo dalje i da ce se sve zataskati .mi stanari iz ove dve kuce smo ocajni prvo kako vidim vi nas prozivate ovde .
sto se tice ponude stanova nas ruse vec 25 godina i vec tri pute su nam nudili stanove na raznim lokacijama i svki put pokazu stan to je to i nema ih po dve godine i opet vi niste ni na cemu .i tako opet dodju mera po ne znma koji put pa vamo opet pokazu stan i sve tako vec 25 godina.
kada je u pitanju merenje kvadrature kuce oni vam mere kucu tj unutrasnjost a kada vam daju stan mere vam spoljasnju kvadraturu stana DA LI JE TO NEKA PREVARA
a zasto smo ulagali koje glupo pitanje pa zivim tu 40 godine jer treba da zivim u blatu .kao sto sam napisala kuca ima 245 kvadrata i zive tri porodice tj nas 8 da li da prihvatimo stan od 80 kvadrata .volela bi ta cujem PIGLET koliko ima km tvoj styan i da li bi to svoje dao za recimo 3 puta manje i da zivis i sa dedom ocem zenom i decom .
ta kvadratura koju sam navela je legalno upisana u katastru nista nije nadogradjeno
a jos jedan primer korupcije ili lopovluka ove drzave je taj da je svrstala t b u drugu zonu ne zto sto je to tako potrebno nego zato sto je zemlja imt prodata CEPTERU pa mu je ucinjeno da kupi ne po 54oooevra kvadratni metar NEGO PO 38 oooEVR
ako zelite da se uverite u sve ovo slobodno se mozete pozabaviti nasim adokatom borom trkuljom jer smo morali da uzmemo advokata jer nam drzava otima ono sto nam je preostalo da napomenem i to da je moj deda ima zemlju tj njive i vocnjake od tosinog bunara do skoro bezanijskog groblja i kad se pravila beznijska kosa i ulice to nam je uzeto bez ikakve nadohnade jer je bila inflacija pa nemoze da se proceni
pa da li treba da ceo zivot otimaju od nas da bi se gradio BEOGRAD

izvinjavam se svima na pravopisu jer sam u afektu ne mogu da verujem da postoje ljudi u zabludi
Ok pošto sam prozvan ajde da odgovorim. (preći ćemo na ti)
Beko nemoj da pišeš u afektu, uspori malo (ništa ne znači da li ćeš postovati pet minuta pre ili pet kasnije), pročitaj rečenicu kad je napišeš jer mi je teško da ukapiram šta hoćeš da kažeš.

Tošin Bunar 254 je u rejonu Interex-a i daleko je od Vojvođanske. (ne shvatam gde je u stvari tvoja kuća??)
Za svaki kredit, bilo da ga pravno ili fizičko lice potrebna je zaloga (obično 200-300% veća od iznosa kredita). Ta firma XY koja je podigla izvesni kredit je morala da ga obezbedi nekom nekretninom, po tebi ona je u zalogu dala svoje i tuđe zemljište. Banka traži vlasničke listove na svim hipotekama , ustanovljava hipoteku nad određenom nekretninom i tek po rešenju iz katastra pušta kredit. Po tebi je firma XY povukla kredit na osnovu falsifikovanog rešenja o upisu hipoteke nad tuđim zemljištem (što je neviđeni kriminal).

Prilikom eksporoprijacije kupuje se zemljište a ne ono što je na njemu izgrađeno, ne vidim logiku merenja stambenog prostora kada će da se ruši po otkupu (no nisam dovoljan poznavaoc imovinsko pravnih da bi tvrdio tačno, voleo bih da se javil Belka).
Ono što sam siguran da nekretnina kad je u prometu se meri koristan (unutršnji prostor). Spoljni gabariti su bitni za upis u katastar i izdavanje lokacijske i građevinske dozvole.

Pominjanje Zeptera, drugih firmi samo odvlači našu pažnju (možda ti je to i namera) od konkretnog problema.

Beko, gde se nalazi tvoja kuća i koliko ti je poslednji put nuđeno za ceo plac a što ti smatraš nedopustivo malo??

Da li je uopšte u Vojvođanskoj?
 
oprostite sto sam se umesala u problem VOJVODJANSKE ulice ali samo sam htela da kazem da nije lako tim ljudima koje treba iseliti .jer i mi u toinom bunaru prolazimo kroz slicni problem .da li smem da ostanem na forumu i pisem i ako nisam iz doticne ulice .
a sto se kredita tice ja dosta dobro znam sta je sve potrebno za jedan kredit ali isto tako dobro znam da smo pod kreditom kredit iznosi 2ipo miliona evra o tome nas je obavestila direkcija .
ne razumem zasto si toliko protiv mene ja nemam nista od toga da lazem bilo koga na forumu
ako zelis da pogledas sve papire mogu te uputiti na advokata ali veruj mi da bi ti se slosilo kad bi znao sta sve mulja opstina dirkcija i drzava pa sta mislis da li samo ludi da uzimamo advokata bez potrebe
a ne odvlacim paznju sa firmama vec ti pricam da su oni prkoputa trzaili ste konkretne stvari .i to se moze proveriti
evo jos jedan primer koliko drzava misli na nas kada je srusena poslednja kuca do nas bager koji je rusio komsijinu kucu upao je u saht izlomio vodovodne cevi ,zatim je u zanosu rusenja nama porusio krov na delu radionice u kojoj imamo servis i danas prokisnjava mozes doci da pogledas a isto tako su nam iskidali kablove od fiksne telefonije mozes doci da pogledas i to .telekom je dolazio 5 6 puta nije moga da ukloni kvar pa je promenio celu baneru sta ti mislis koliko smo mi bili u minusu zbog jedne kuce zar nije lakse rusiti sve u celini od rusenja poslednje kuce je proslo 7 maseci.
zadnje sto su nam rekli u direkciji je da cemo se cuti posle praznika
konkretno mi imamo jeko puno zemlje i velliku kucu isli smo par puta da gledamo stanove ali nikad nam nista konkretno nisu spomenuli ni za stan ni za lovu bicete obavesteni o svemu iz prve ruke sto se nas tice moje porodice mi samo hocemo da nam obezbede radionicu tj servis jer otoga zivimo lako cemo posle nadam se da je to skromno
sta ti mislis
 
Aaaaa...
Тошин бунар и Николе Добровића.
Па, то је УМП тема. Значи зато касне радови. :lol:
 
Mi se svi nadovezujemo na Vojvodjansku jer nema forum za taj deo, a nekako Tosin Bunar je logicno da bude ovde, a nedaj boze da otvoris tako nesto na UMP forumu, jer svi se uhvatise mosta i Radnicke, pa te malo ignorisu, svi osim Relje. Ne pocenjujem ni most ni Radnicku, ali bez druge strane nije ni morao da se dize. Jeste da je T Bunar - N Dobrovica deo UMP-a, sve je slozeno i objasnjenu u kojekakvim glasnicima i sajtovima, ali nema nigde nikakvog konkretnog odgovora za taj deo osim onoga sto sam juce linkova, koji u stvari nista ne znaci. No ako je Bekabeka dobio odgovor da ce se cuti posle praznika, to je mozda pomak ka boljem, no sta ce se desiti sa clim krajem to cemo mozda dobiti odgovor od Belke, ako bi bio ljubazan ili ljubazna da nam pomogne. Stvarno gde je Belka? :kafa:
 
@Bekabeka, jer je tvoja kuca sa belom ili zutom fasadom na cosku N.Dobrovica i Tosinog bunara? Posto je pored bila jos jedna koja je srusena pre 7 meseci kako kazes.
 
Vrh