Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Новост је да сам постао пуномоћник и за Војвођанску 1. Дакле у току сам са Војвођанском 1 и 3, а у вези Војвођанске 7, ситуација је таква да је тек сада урађена експропријација и објеката и земљишта, и ту би требало прво да се реши, јер је све чисто, платиће им све по тржишној вредности по нобом закону, а то је сјајна накнада.

Што се тиче тројке, на прагу смо решења, а оно што могу да кажем је да је притисак Дирекције максимално појачан, тј ова позиција 1, 3 и 7 је означена црвеном. У преводу, неко из Града је наредио да се то мора ургентно решити, значи да очекују засигурно улазак у посед до лета, како би почели да раде. Спремни су и на улазак у посед без исплате накнаде, уз привремени смештај, што се ради врло ретко, а правно може уз решење Министарства финансија које то дозвољава. То значи да је притисак огроман и врло брзо ћете добити свеже одговоре. За изборе је изгледа Војвођанска јако важна.
 
belka":28ef53o2 je napisao(la):
Новост је да сам постао пуномоћник и за Војвођанску 1. Дакле у току сам са Војвођанском 1 и 3, а у вези Војвођанске 7, ситуација је таква да је тек сада урађена експропријација и објеката и земљишта, и ту би требало прво да се реши, јер је све чисто, платиће им све по тржишној вредности по нобом закону, а то је сјајна накнада.

Што се тиче тројке, на прагу смо решења, а оно што могу да кажем је да је притисак Дирекције максимално појачан, тј ова позиција 1, 3 и 7 је означена црвеном. У преводу, неко из Града је наредио да се то мора ургентно решити, значи да очекују засигурно улазак у посед до лета, како би почели да раде. Спремни су и на улазак у посед без исплате накнаде, уз привремени смештај, што се ради врло ретко, а правно може уз решење Министарства финансија које то дозвољава. То значи да је притисак огроман и врло брзо ћете добити свеже одговоре. За изборе је изгледа Војвођанска јако важна.
@Belka, hvala najlepse! Eto mene cim pocne rasciscavanje poseda. pozz
 
Juce, a pogotovo danas pocelo sredjivanje Vojvodjanske ulice na potezu Gandijeva-Nehruova odnosno trasa kojom ide BG Maraton. Ulicu su izbusili poprilicno a onda sledi 1000-to krpljenje iste. Po meni nepotrebno bacanje para i takodje je saobracaj usporen.

Jedino sto je za pohvalu ali opet zahvaljujuci maratonu da je visegodisnja deponija smeca od nekadasnjeg autootpada i romskih kuca trajno ociscena!!! :kk:
 
Uradili su je nikako, kao sto i ostalo rade. Ne vidim svrhu krpljenja 3 rupe ako cetvrta ostane. Ali najveci biser je sto su pomerili pesacki prelaz , koji se sada nalazi tacno na autobuskom stajalistu, a sa druge strane zavrsava u kanalu. Alal vera, projektanti iz beograd puta... Jeste da je vrućina ali sledeci put malo manje piva konzumirajte
 
To je sve bilo samo zbog Maratona, kao i svake godine....
 
Komentarisao sam rupe, ne pešački.
Ne znam ni na koji se pešački kod stanice misli - kod crkve ili kod pumpe?
Taj kod pumpe je noću očajno osvetljen, više puta mi se desilo da nisam video pešaka koji je počeo da prelazi.
 
Belka, pošto si upućen u situejšn s ovim preostalim kućama u Vojvođanskoj, mene zanima da mi kažeš koliko ljudi koji žive u tim kućama onako ofrlje imaju godina? Mislim ono... da znam koliko ćemo maksimalno da čekamo, Bože, oprosti... :grand:
 
donato86":2kd21hii je napisao(la):
Belka, pošto si upućen u situejšn s ovim preostalim kućama u Vojvođanskoj, mene zanima da mi kažeš koliko ljudi koji žive u tim kućama onako ofrlje imaju godina? Mislim ono... da znam koliko ćemo maksimalno da čekamo, Bože, oprosti... :grand:
Koliko ja znam penzioneri. Zivece oni jos dugo Boze zdravlje ali u svojim novim stanovima, a kuce rusimo ovog leta, jel tako Belka?! :)
 
Posle prvog ide niz sastanaka pa cu vas izvestiti, a inace zivi retko ko. Vise se predstavlja da neko zivi, nego sto stvarno zivi. Javljam sve posle srede.
 
DRAGI MARKOSE I BELKA PROSTO NE MOGU DA VERUJEM SA KOJOM SRECOM VI KOMENTARISETE RADOVE .ZAR MISLITE DA JE LAKO NAPUSTITI SVOJE KUCE .JA LICNO ZIVIM U TIM STARIM KUCAMA AKO VAS BILO STA INTERESUJE MOGU VAM RECI IZ PRVE RUKE.GADI MI SE KOLIKO KOMENTARISETE JA BI VOLELA DA NBGD BUDE LEPSI I CISTIJI ALI JE JAKO TESKO .KUCA U KOJOJ JA ZIVIM JE SAGRADJENA 1939 GODINE TU JE ZIVEO MOJ DEDA OTAC I JA STO ZNACI DA SMO MI STAROSEDEOCI NOVOG BEOGRADA VOLELa bi da znam odakle ste vi dosli i kad na NOVI BEOGRAD.OVO STO NAM DRZAVA NUDI JE ZALOSNO ZAMISLI DA ZIVIS U KUCI 65 GODINA KAO MOJ OTAC PA TI DIREKCIJA NUDI STAN U SOLITERU NA 14 SPRATU A RECIMO BAS TAJ SPRAT SLUCAJNO PROKISNJAVA I IZLIVA SE KANALIZACIJA ZAR TO NIJE SRAMOTA NE TRAZIMO VILE VEC SAMO STO NAM SLEDUJE .A TI BELKA MOGLA BI DA NADRLJAS POSTO VAZNE INFORMACIJE PISES PO SAJTU NAPISI BAR CELU ISTINU NA PRIMER DA SU SAD PRED RUSENJE CELU VOJVODJANSKU SMESTILI U ULICU DRUGOG REDA I DA SE JEDAN AR BIO DO 28 MARTA 58 000 A SAD 38000.NIJE LEPO RADOVATI SE TUDJOJ NESRECI
 
Pošto sam započeo ovu temu sad ću da se umešam da malo zabiberim. :D

Prvo BekaBeko, kad pišeš velikim slovima znači da se dereš!
Mi na forumi Beobild volimo da smatramo da smo iznad tog nivoa, pa nemoj da nam srozavaš prosek.

Drugo: To gde su tvoj deda, otac i sada ti živeli (žive ) zove se selo Stara Bežanija a ne Novi Beograd.

kada se kaže Novi Beograd misli se na celinu sa ove sremske strane Save koja je bila močvara i koja je nasuta posle II Sv. rata i napravljeno je funkcionalno naselje po tadašnjim urbanističkim trendovima koje čine za tadašnje a bome i današnje vreme savremena inrastruktura koja svojim stanovnicima omogućava dostojan život. Pod infrastrukturom mislim na saobraćajnice , vodosnabdevanje, kanalizaciju, telekomunikacije i energetiku.

Treće: postoji nešto što se zove opšti interes koji je daleko iznad pojedinačnog. Ako neko urbanista koji se školovao 5-9 godina, diplomirao, sticao iskustvo uz starije kolege donese odluku zastupajući interese većine donese urbanistički plan nekog naselja koji podrazumeva i uklanjanje nekih objekata koji se nalaze na trasi infrastrukture, izviniću lepo ti, kao i ja i svaki pojedinac moraš da se pomiriš sa time.

Niko neće tebi da oduzima tvoja prava, ti za tu nekretninu treba da budeš isplaćen po tržišnoj vrednosti. Jedina polemika može da bude oko toga : koja je ta tržišna vrednost koja tebi treba da bude pravična nadoknada.

Kada bi svi insistirali na sopstvenim interesima onda bi kao društvo bili na nivou srednjeg veka.

Belka apsolutno ima pravo da nas izveštava jer će te nekretnine biti plaćene i mojim novcem (i novcem svih poreskih obveznika) i ja hoću da nam na šta se troše moje pare. Drugo i ja se radujem radovima jer imam interes da se vozim savremenim bulevarom , dobro osvetljenim sa uređenom kišnom i fekalnom kanalizacijom, neću da provodim 45 minuta u gužvama ako mogu 20min ( i moje vreme ima neku cenu), neću da uništavam svoju imovinu vozeći po rupama, ugrožavam bezbednost sebe i svojih putnika vozeći saobraćajnicom sa 1m dubokim kanalima u koji postoji mogućnost upadanja.....itd.

Vidiš i drugi imaju interese, nije samo tvoj najbitniji.



:grand:
 
PIGLET":2kz8otvz je napisao(la):
Pošto sam započeo ovu temu sad ću da se umešam da malo zabiberim. :D

Prvo BekaBeko, kad pišeš velikim slovima znači da se dereš!
Mi na forumi Beobild volimo da smatramo da smo iznad tog nivoa, pa nemoj da nam srozavaš prosek.

Drugo: To gde su tvoj deda, otac i sada ti živeli (žive ) zove se selo Stara Bežanija a ne Novi Beograd.

kada se kaže Novi Beograd misli se na celinu sa ove sremske strane Save koja je bila močvara i koja je nasuta posle II Sv. rata i napravljeno je funkcionalno naselje po tadašnjim urbanističkim trendovima koje čine za tadašnje a bome i današnje vreme savremena inrastruktura koja svojim stanovnicima omogućava dostojan život. Pod infrastrukturom mislim na saobraćajnice , vodosnabdevanje, kanalizaciju, telekomunikacije i energetiku.

Treće: postoji nešto što se zove opšti interes koji je daleko iznad pojedinačnog. Ako neko urbanista koji se školovao 5-9 godina, diplomirao, sticao iskustvo uz starije kolege donese odluku zastupajući interese većine donese urbanistički plan nekog naselja koji podrazumeva i uklanjanje nekih objekata koji se nalaze na trasi infrastrukture, izviniću lepo ti, kao i ja i svaki pojedinac moraš da se pomiriš sa time.

Niko neće tebi da oduzima tvoja prava, ti za tu nekretninu treba da budeš isplaćen po tržišnoj vrednosti. Jedina polemika može da bude oko toga : koja je ta tržišna vrednost koja tebi treba da bude pravična nadoknada.

Kada bi svi insistirali na sopstvenim interesima onda bi kao društvo bili na nivou srednjeg veka.

Belka apsolutno ima pravo da nas izveštava jer će te nekretnine biti plaćene i mojim novcem (i novcem svih poreskih obveznika) i ja hoću da nam na šta se troše moje pare. Drugo i ja se radujem radovima jer imam interes da se vozim savremenim bulevarom , dobro osvetljenim sa uređenom kišnom i fekalnom kanalizacijom, neću da provodim 45 minuta u gužvama ako mogu 20min ( i moje vreme ima neku cenu), neću da uništavam svoju imovinu vozeći po rupama, ugrožavam bezbednost sebe i svojih putnika vozeći saobraćajnicom sa 1m dubokim kanalima u koji postoji mogućnost upadanja.....itd.

Vidiš i drugi imaju interese, nije samo tvoj najbitniji.



:grand:
To nije tacno, ali da ti ne kvarim "predavanje", jer je i taj deo takodje Novi Beograd, a ako ces da ides u detalje, nekada se zvao, pre rata, Stari Aerodrom, ali nema veze. Drugo znamo gde je ta kuca i da treba da se rusi jer su sve na T Bunaru, od poteza N Dobrovica ka IMT-u, srusene i isplacene (potvrdjeno), osim dve, uostalom ima i slika na drugom forumu. No druga je stvar da li je Grad Beograd i opstina odlucila da isplati dovoljan novac za isplatu. A sto se Belke tice, pa ako hoce da prica i da pomogne mislim da je njegova (njena) licna stvar. Posto sam video da je upucen(a), poslao sam i ja direktno pitanje, a nikad odgovor nisam dobio. I zadnje, neznam kakve sve to ima veze sa nekim ko se skolovao 5-9 godina ili si se ti nasao prozvan, te zasto bi se bas ti "satro" skolovani radili u interesu vecine, kad vidis da se svako bori za sebe kad drzava nece? No taj deo je deo UMP-a, pa kad se bude doslo do toga valjda ce nesto da urade, jer ko sto znamo to suzenje, je zaista "kriminalno lose resenje", a vec dugo stoji tako.
Suit yourself!:bash:
 
ja bih porusio sve kuce u Vojvodjanskoj jer predstavljaju ruglo, ali sve.
leti ne mogu da otvorim prozor od smrada iz svinjaca i kokosinjaca

slazem se samo da treba da dobiju dobru cenu za iste
 
bekabeka":5j78j04j je napisao(la):
DRAGI MARKOSE I BELKA PROSTO NE MOGU DA VERUJEM SA KOJOM SRECOM VI KOMENTARISETE RADOVE .ZAR MISLITE DA JE LAKO NAPUSTITI SVOJE KUCE .
@ Bekabeka, da nije lako i ja znam jer se ovo pitanje resava ili ne resava preko 20godina.

bekabeka":5j78j04j je napisao(la):
JA LICNO ZIVIM U TIM STARIM KUCAMA AKO VAS BILO STA INTERESUJE MOGU VAM RECI IZ PRVE RUKE.GADI MI SE KOLIKO KOMENTARISETE JA BI VOLELA DA NBGD BUDE LEPSI I CISTIJI ALI JE JAKO TESKO .
Zasto je tesko, kada je svakim danom sve lepsiji, sto je i poenta ovog foruma da podstice obnovu u svakom pogledu. Samo u mom bloku je poslednjih nekoliko godina uradjeno mnogo.

bekabeka":5j78j04j je napisao(la):
KUCA U KOJOJ JA ZIVIM JE SAGRADJENA 1939 GODINE TU JE ZIVEO MOJ DEDA OTAC I JA STO ZNACI DA SMO MI STAROSEDEOCI NOVOG BEOGRADA VOLELa bi da znam odakle ste vi dosli i kad na NOVI BEOGRAD.
Rodjeni sam novobeogradjanin, zato znam o cemu govorim.

bekabeka":5j78j04j je napisao(la):
OVO STO NAM DRZAVA NUDI JE ZALOSNO ZAMISLI DA ZIVIS U KUCI 65 GODINA KAO MOJ OTAC PA TI DIREKCIJA NUDI STAN U SOLITERU NA 14 SPRATU A RECIMO BAS TAJ SPRAT SLUCAJNO PROKISNJAVA I IZLIVA SE KANALIZACIJA ZAR TO NIJE SRAMOTA NE TRAZIMO VILE VEC SAMO STO NAM SLEDUJE .A TI BELKA MOGLA BI DA NADRLJAS POSTO VAZNE INFORMACIJE PISES PO SAJTU NAPISI BAR CELU ISTINU NA PRIMER DA SU SAD PRED RUSENJE CELU VOJVODJANSKU SMESTILI U ULICU DRUGOG REDA I DA SE JEDAN AR BIO DO 28 MARTA 58 000 A SAD 38000.NIJE LEPO RADOVATI SE TUDJOJ NESRECI
I poslednje i najvaznije je to da nije najjasnije na koga ste zapravo ljuti, na to sto zele da Vam poruse dom sto je samo po sebi stresno jer kazete da ste starosedeoci, sto znaci da se ni po koju cenu ne bi ste iselili ili na direkciju koja Vam nudi mnogo manje nego sto Vam pripada, jer da ponudi koliko Vi mislite, rusenje i preseljenje ne bi vise predstavljalo problem. Tako ja tumacim Vase ogorcenje.

bekabeka":5j78j04j je napisao(la):
A TI BELKA MOGLA BI DA NADRLJAS POSTO VAZNE INFORMACIJE PISES PO SAJTU
Ne smete nikom pretiti, to nije ovde dozvoljeno.

Takodje se slazem odgovorima Piglet-a i Lucas-a.
Videcemo kako ce se sve resiti, niko se ovde ne nasladjuje tudjoj nesreci, a i znam neke bivse stanare Vojvodjanske ulice koji su sada srecni sto zive u novom stanu a ne u kuci punoj vlage, bez kanalizacije.
 
@Markos

:kk: Vrlo razuman odgovor
 
Пиглет, Лукас, Маркос - по 1 плусииић, рекли сте суштину
БекаБека, 1 минус што се љутиш без потребе, доказ велика слова, мада си и свој први пост написала исто великим словима !!!, и минус што нападаш Белку који у ствари ради вама у прилог тј. у прилог станарима и Војвођанске улице и Тошиног бунара. Бори се у ствари за то да добијете онолико колико вам и припада, значи само оно што је легално саграђено са ваше стране. Берлка је иначе мушко !

Лукас, део Новог Београда који се звао "Стари Аеродром" се звао тако и после другог светског рата. Ту су авиони слетали и почетком шездесетих година. Блокови 37, 38 (ту сам некада живео), 39 и онај део преко пруге (Вест 65, Ерпорт сити, ФОБ,...и остали објекти су исто припадали "Старом Аеродрому". Сећаш се сигурно да се и некадашња војна амбуланта (ВМЦ) која је била негде отприлике где је сад пореско Нови Београд, звала "Стари Аеродром" ! Уосталом тај део Новог Београда и сад зовемо тако, додуше ређе, али...!
А да ли се сећаш кафанице "Наша крила" ? Штета за њу !
 
Сви сте у праву. Јасно је да је стресно селити се са места где су генерације живеле, али мора се гледати и општи напредак.
 
LUCAS":1vs8ylqv je napisao(la):
PIGLET":1vs8ylqv je napisao(la):
Pošto sam započeo ovu temu sad ću da se umešam da malo zabiberim. :D

Prvo BekaBeko, kad pišeš velikim slovima znači da se dereš!
Mi na forumi Beobild volimo da smatramo da smo iznad tog nivoa, pa nemoj da nam srozavaš prosek.

Drugo: To gde su tvoj deda, otac i sada ti živeli (žive ) zove se selo Stara Bežanija a ne Novi Beograd.

kada se kaže Novi Beograd misli se na celinu sa ove sremske strane Save koja je bila močvara i koja je nasuta posle II Sv. rata i napravljeno je funkcionalno naselje po tadašnjim urbanističkim trendovima koje čine za tadašnje a bome i današnje vreme savremena inrastruktura koja svojim stanovnicima omogućava dostojan život. Pod infrastrukturom mislim na saobraćajnice , vodosnabdevanje, kanalizaciju, telekomunikacije i energetiku.

Treće: postoji nešto što se zove opšti interes koji je daleko iznad pojedinačnog. Ako neko urbanista koji se školovao 5-9 godina, diplomirao, sticao iskustvo uz starije kolege donese odluku zastupajući interese većine donese urbanistički plan nekog naselja koji podrazumeva i uklanjanje nekih objekata koji se nalaze na trasi infrastrukture, izviniću lepo ti, kao i ja i svaki pojedinac moraš da se pomiriš sa time.

Niko neće tebi da oduzima tvoja prava, ti za tu nekretninu treba da budeš isplaćen po tržišnoj vrednosti. Jedina polemika može da bude oko toga : koja je ta tržišna vrednost koja tebi treba da bude pravična nadoknada.

Kada bi svi insistirali na sopstvenim interesima onda bi kao društvo bili na nivou srednjeg veka.

Belka apsolutno ima pravo da nas izveštava jer će te nekretnine biti plaćene i mojim novcem (i novcem svih poreskih obveznika) i ja hoću da nam na šta se troše moje pare. Drugo i ja se radujem radovima jer imam interes da se vozim savremenim bulevarom , dobro osvetljenim sa uređenom kišnom i fekalnom kanalizacijom, neću da provodim 45 minuta u gužvama ako mogu 20min ( i moje vreme ima neku cenu), neću da uništavam svoju imovinu vozeći po rupama, ugrožavam bezbednost sebe i svojih putnika vozeći saobraćajnicom sa 1m dubokim kanalima u koji postoji mogućnost upadanja.....itd.

Vidiš i drugi imaju interese, nije samo tvoj najbitniji.



:grand:
To nije tacno, ali da ti ne kvarim "predavanje", jer je i taj deo takodje Novi Beograd, a ako ces da ides u detalje, nekada se zvao, pre rata, Stari Aerodrom, ali nema veze. Drugo znamo gde je ta kuca i da treba da se rusi jer su sve na T Bunaru, od poteza N Dobrovica ka IMT-u, srusene i isplacene (potvrdjeno), osim dve, uostalom ima i slika na drugom forumu. No druga je stvar da li je Grad Beograd i opstina odlucila da isplati dovoljan novac za isplatu. A sto se Belke tice, pa ako hoce da prica i da pomogne mislim da je njegova (njena) licna stvar. Posto sam video da je upucen(a), poslao sam i ja direktno pitanje, a nikad odgovor nisam dobio. I zadnje, neznam kakve sve to ima veze sa nekim ko se skolovao 5-9 godina ili si se ti nasao prozvan, te zasto bi se bas ti "satro" skolovani radili u interesu vecine, kad vidis da se svako bori za sebe kad drzava nece? No taj deo je deo UMP-a, pa kad se bude doslo do toga valjda ce nesto da urade, jer ko sto znamo to suzenje, je zaista "kriminalno lose resenje", a vec dugo stoji tako.
Suit yourself!:bash:
Novi Beograd kako ga danas percipiramo je nastao posle II rata. Stara Bežanija kao i Stari aerodrom su bili tu pre II rata. I dalje su na toj lokaciji kaponiri gde su bili parkirani avioni Kraljevine Jugoslavije. Kada kažeš rođeni Novobeograđanin nekako mi je bliže tumačenje da je to onaj koji je rođen i odrastao u nekom od blokova koji su građeni 60tih i 70tih hodina.
Što se urbanista tiče i uopšte školovanih ljudi ja im verujem ali je dobro pitanje koliko se struka pita u ovoj državi u ovom vremenu a koliko je neki stručnjak podložan pritisku politike i drugih interesnih sfera.

No u konkretnom slučaju je očigledno i neminovno kompletiranje Vojvođanske i Tošinog Bunara (posebno što je 90% posla završno) zna se kako će se završiti. Samo je pitanje kada i po koju cenu. A to je pitanje tržišta i svih rizika koje ono donosi, U jednom trenutku možeš ekstra da zaradiš a u drugom da kaliraš jer se sve okrene (kao na berzi). Meni kao nekom ko koristi pomenutu infrastrukturu deluje da je u pitanju ucenjivanje (sa koje god strane) jer mi je nelogično da u ovako dugom vremenskom periodu nije mogao biti nađen kompromis koji bi zadovoljio obe strane. Uvek postoji i druga strana medalje koja se kod nas ne izračunava. Koliko košta to što do sada (u nekom periodu delta t ) ne postoji moderan bulevar. To se u državama gde država postoji da servisira potrebe građana a ne obrnuto proračunava: postoji trošak vremena putovanja, trošak zagađenja životne sredine (kadas vozilo radi a ne prelazi put-zastoj u koloni), trošak opravke trapa vozila (zbog nesavremenog i oštećenog kolovoza), trošak saobraćajnih nesreća (materijalna i nematerijalna šteta nastala zbog izostajanja savremene saobraćajnice). Tako da činjenica da tu ne postoji kompletiran moderan bulevar takođe ima svoju cenu!
 
Problem je neravnopravnosti. Kad 'neko' za njivu na Batajnica - Dobanovci dobije mnogo vise od trzisne vrednosti...
 
Vrh