Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 195 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,3%

  • Ukupno glasača
    326
Džabe ti @Српска Семберија sa njim da razgovaraš jer tu ima samo njegovo mišljenje i to je to. Možeš ti dalje da pričaš do sutra, neće ti on prihvatiti šta god da ti kažeš, ma koliko god pametno ili čak glupo bilo.

I onako će Igor ovo kasnije da obriše, pa mogu i ja malo da lupetam.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823458#p823458:exbn80n2 je napisao(la):
Српска Семберија » pre 1 minuta[/url]":exbn80n2]Шалио се...

Очигледно.

Vidiš, ti shvataš sarkazam. Ne vredi, on je zagrizao i ne pušta. Aj sa srećom, ja ću tu da lupam pluseve i uživam iz pozadine. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823456#p823456:3po9e6tl je napisao(la):
Српска Семберија » Pon Feb 15, 2021 12:58 am[/url]":3po9e6tl]Мислим да имаш погрешну слику. Овдје људи углавном говоре како је опширан војни рок ГЛУП, и превазиђен.
Нико није исказао ишта ауто-шовинистички или дефетистички.

Kako nije prevaziđen u Izraelu?
Ja i dalje čekam odgovor... pošto su nam geostrateške pozicije slične, odnosno naša je teža jer imamo manje resurse na raspolaganju...
 
@џони, салут o7

Полазим од претпоставке да човјек није бот, и нећу да се неко дијете упеца и напали на војску читајући ово.
Интересантно да ми није одговорио прије неки дан кад сам објавио списак погинулих у Карабаху- све момци 2001,2002 годиште.
Јебига ја сам балавац али и мене је погодило сви су млађи од мене.

Само профи војска, а ово ЈНА срање мораће да одумре са овом лузерском генерацијом која нас је увалила у сва ова говна
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823462#p823462:oyzb8feu je napisao(la):
Српска Семберија » Pon Feb 15, 2021 1:05 am[/url]":oyzb8feu]Одговорио сам ти, то што ти нећеш да читаш је твој проблем

Ništa ti nisi odgovorio.
Pomenuo si 100 miliona neprijatelja, slično bi se moglo reći i za Srbiju... da ne meriomo milione, imamo mnogo neprijatelja...
Spomenio si F35, a ranije i dronove, koji menjaju način ratovanja, toliko da pešadija gubi svoju važnost, što invalidira potrebu za regrutacijom... ali pet Izrael je ima.

Ti u stvari ništa nisi rekao.
Mešaš da ne kažem brljaš argumente zbrda zdola, ništa ne štima u tvojoj priči, ali od tebe i ne očekujem ništa spec jer si očigledno mlad.

Nego nikako da neko od starijih stručnjaka ponudo smislen odgovor na paradoks Izraela i služenja vojnog roka tamo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823463#p823463:2ixz4wmu je napisao(la):
Српска Семберија » Pon Feb 15, 2021 1:08 am[/url]":2ixz4wmu]@џони, салут o7

Полазим од претпоставке да човјек није бот, и нећу да се неко дијете упеца и напали на војску читајући ово.
Интересантно да ми није одговорио прије неки дан кад сам објавио списак погинулих у Карабаху- све момци 2001,2002 годиште.
јбг ја сам балавац али и мене је погодило сви су млађи од мене.

Само профи војска, а ово ЈНА с**** мораће да одумре са овом лузерском генерацијом која нас је увалила у сва ова г***

Balavci kao ti su na Košarama učinili čuda...
Imate vi potencijala...
 
Шта си запео за Израел као пијан плота, ниси ваљда један од њих....

Шта је са украјинским обавезним служењем и дебаклом?
Шта је са јерменским обавезним служењем и дебаклом?

Све више ми се чини да причам са вјештачком интелигенцијом...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823465#p823465:11ibyqjy je napisao(la):
Perkan » Пон Феб 15, 2021 12:13 am[/url]":11ibyqjy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823463#p823463:11ibyqjy je napisao(la):
Српска Семберија » Pon Feb 15, 2021 1:08 am[/url]":11ibyqjy]

Balavci kao ti su na Košarama učinili čuda...
Imate vi potencijala...

Не поновила нам се таква чуда да се младићи шаљу на голети да гину
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823467#p823467:39z1j8sh je napisao(la):
Српска Семберија » Pon Feb 15, 2021 1:14 am[/url]":39z1j8sh]Шта си запео за Израел као пијан плота, ниси ваљда један од њих....

Шта је са украјинским обавезним служењем и дебаклом?
Шта је са јерменским обавезним служењем и дебаклом?

Све више ми се чини да причам са вјештачком интелигенцијом...

Zato što Izrael dokazuje moju tezu.

Ukrajina - to ti je sine kao exYu... nacija u nastajanju, gde veliki deo stanovništva nije spreman da ide u rat protiv sopstvene braće.
To ti je kao kad bi terao Srbe da napadnu Crnu Goru...

Jermenija - ima vojni rok, ali nedostaje druga komponenta - tehnologija.
Oni su dočekali rat u Karabahu otprilike gde smo mi bili 2006-2007 godine...
Zapuštena vojska, tehnička osnova nikakva, prozapadni crvi razvalili državu iznutra...
I onda je to došlo na naplatu.

Ja, kad se zalažem za vojni rok, podrazumevam podizanje tehničke osnove Vojske Srbije.
Dakle, i dronovi, i kompjuteri, i vodjena sredstva i modernizacija doktrine, i moderna PVO... sve što je potrebno da bude efikasna.... i na sve to još jak i dobro obučen regrutni kontigent. Time bi imali oko 40.000 ljudi u svakom trenutku koji bi mogli da prime na sebe prvi udar dok se mobilizacija ne izvrši u potpunosti... i to je to. Ja ne zagovaram exJNA sistem gde se samo čiste toaleti.

Ne pričaš sa veštačkom inteligencijom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823447#p823447:e7b3t0lj je napisao(la):
Perkan » Sun Feb 14, 2021 11:40 pm[/url]":e7b3t0lj]A ko kaže da će živeti u bednim uslovima?
I kako ti definišeš bedno uopšte?

jeste, neće biti igrica ceo dan, nemam mame da ti titra, moraćeš malo i g...ovna da čistiš, ali kad može IDF regrut da to radi (a IDF ti se dopada) ona možeš i ti...

Sve je daleko od bednog...
I ti ćeš da mrziš što si Srbin jer si pola godine morao da počistiš iza sebe?
:)

Regruti će imati platu i doprinose uplaćene... ići će im staž.
Imaće mnogo kvalitetniju obuku nego u bivšoj JNA... Neće se samo čistiti toaleti i šišati trava, nego će fokus da bude na stvarnoj obuci.
Imaćete učestala bojeva gađanja, imaćete teren...znaćeš da koristiš protivpožarni aparat, znaćeš kako da nekoga evakuišeš iz poplavljenog sela, znaćeš orjantaciju u prirodi, taktičke postupke u napadu i odbrano...

Klinci sa tehničkim znanjima biće usmeravani posle osnovne obuke u odgovarajuće ustanove gde mogu da ta svoja znanja i primene. Usput će možda i nešto naučiti, steći će prijatelje za celi život...

I što bi sada neko mrzio što je Srbin?
Mrziš što si Srbin jer služiš Srbiji tih šest meseci?

Zasto sada dobrovoljnim regrutima ne ponude sve to sto ti nabrajas?

Sta si ti naucio u toj vojsci osim : mirno na desno na levo krug voljno... i eventualno da rasklopis i sklopis neku pusku. Za to je dovoljno kamp od dve nedelje :D
 
Дакле, изузетак који потврђује правило.
То је на чему стојиш. Имаш Изаел- то је то. Држава којој САД шаљу десетине милијарди годишње за војне набавке, са савременом економијом, високотехнолошким сектором којем завиди читав свијет и активном дијаспором која брани њене интересе....

То је твоје поређење са Србијом. Србија је попут Украјине, разваљена земља са немотивисаним становништвом које гледа како да бјежи главом без обзира, ако додаш војни рок на то само ћеш убрзати процес одлива становништва.

Ја не знам како можеш савјесно ово да пишеш- јел немаш дјецу? И немој ме погрешно схватити- ја немам ништа против тебе. Али пишеш као неко ко није у току. Дјеца су данас у подједнаком проценту квалитетна каква су била и у пређашњим генерацијама. Увијек имаш добру дјецу и квалитетну и лошију. Нема потребе да их излажемо овом назадном, бесмисленом процесу.

Кад Србија набави ту силну опрему коју спомињеш и подигне квалитет живота и услове својим војницима можемо причати о војном року, и то ономе прилагођеном за савремене потребе, а не “па ето нек се челиче”.
 
Zorane,
A ti nisi primetio, dok si služio, da si posle obuke bio raspoređen u jedinice koje su bile borbene i koje bi bile upotrebljene u slučaju da se desio sukob tokom tvog služenja vojnog roka?

Dakle, regruti
a) prvo idu na osnovnu obuku a neki i na specijalističku posle toga
b) a onda ostatak roka provedu u pripravnosti za slučaj rata.

Smisao vojnog roka je da obuči ljude, ali i da posle te ljude drži jedno vreme kao stajaću vojsku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823478#p823478:2csvr1gg je napisao(la):
Српска Семберија » Pon Feb 15, 2021 1:29 am[/url]":2csvr1gg]Дакле, изузетак који потврђује правило.
То је на чему стојиш. Имаш Изаел- то је то. Држава којој САД шаљу десетине милијарди годишње за војне набавке, са савременом економијом, високотехнолошким сектором којем завиди читав свијет и активном дијаспором која брани њене интересе....

То је твоје поређење са Србијом. Србија је попут Украјине, разваљена земља са немотивисаним становништвом које гледа како да бјежи главом без обзира, ако додаш војни рок на то само ћеш убрзати процес одлива становништва.

Ја не знам како можеш савјесно ово да пишеш- јел немаш дјецу? И немој ме погрешно схватити- ја немам ништа против тебе. Али пишеш као неко ко није у току. Дјеца су данас у подједнаком проценту квалитетна каква су била и у пређашњим генерацијама. Увијек имаш добру дјецу и квалитетну и лошију. Нема потребе да их излажемо овом назадном, бесмисленом процесу.

Кад Србија набави ту силну опрему коју спомињеш и подигне квалитет живота и услове својим војницима можемо причати о војном року, и то ономе прилагођеном за савремене потребе, а не “па ето нек се челиче”.

Semberac,

Ne poredim ja ekonomije Izraela i Srbije.
Ja poredim geostrateške situacije u kojima se obe zemlje nalaze i kako one reaguju da te izazove reše.
Ako bogatija držva u sličnoj situaciji kao mi insistira na veoma ozbiljnom vojnom roku, onda je potpuno bezveze pričati da siromašnije država ne treba da ima vojni rok, posebno imajući u vidu da ona nema novca da plaća veliki broj profesionalnih vojnika.

Poređenje Srbije i Ukrajine je prosto smešno. Prosto, ništa lično, ali stvarno moraš malo još da učiš i čištaš. Veze sa vezom nema...
Niti smo mi razvaljena država - daleko smo mi od toga...

Da li imam decu, to te se ne tiče.
A da imamo kvalitetnu decu, to se slažem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823471#p823471:3f0kdksu je napisao(la):
Perkan » Mon Feb 15, 2021 12:22 am[/url]":3f0kdksu]

Time bi imali oko 40.000 ljudi u svakom trenutku koji bi mogli da prime na sebe prvi udar dok se mobilizacija ne izvrši u potpunosti... i to je to.
to se zove topovsko meso i ne bih voleo da bilo ko i bilo cije dete bude taj koji prima prvi udar.
To je posao za oficire i profesionalnu vojsku koji su placeni da ratuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823489#p823489:3hfy0sov je napisao(la):
tzoran1 » Pon Feb 15, 2021 1:42 am[/url]":3hfy0sov]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823471#p823471:3hfy0sov je napisao(la):
Perkan » Mon Feb 15, 2021 12:22 am[/url]":3hfy0sov]

Time bi imali oko 40.000 ljudi u svakom trenutku koji bi mogli da prime na sebe prvi udar dok se mobilizacija ne izvrši u potpunosti... i to je to.
to se zove topovsko meso i ne bih voleo da bilo ko i bilo cije dete bude taj koji prima prvi udar.
To je posao za oficire i profesionalnu vojsku koji su placeni da ratuju.

Ma nemoj...
A znaš li koja je cena toga?

Da bi tebe neko branio, da ti ne moraš da se time bakćeš, morao bi recimo da plaćaš mnooogo veći porez.
Jesi spreman na tu žrtvu, Zorane?

Da bi imali iole ozbiljan obrambeni potencijal, nama treba u svakom trenutku bar 60.000 profesionalnih vojnika u aktivnoj službi (dakle pod oružjem, sa vremenom reakcije od nekoliko sati), i bar još toliko u rezervi (a da se ne lažemo, ove cifre su veoma potcenjene naročito u slučaju veoma ozbiljne pretnje agresijom)

Treba dati visoke plate inače neće biti zainteresovnanih...
Ko će to da plati?

Shvataš li ti koliko para bi koštalo samo da ti ljudi drže puške, a gde su troškovi nabavki modernih sredstava?
To je prosto neizvodljivo.

Ja ne mogu da shvatim da toliko plitko razmišljate...
 
Да сахранимо тезу о поређењу Израела и Србије- направио сам шаљив мим за ово само за тебе али не могу га учитати на телефону.

Србијица, Украјиница
-окупиране им територије (кога боле уво)
-Словени (нико их не воли)
-немају финансијски сектор

ИЗРАЕЛЧИНА
+окупира територије ај да видим ко смије шта рећи
+нису Словени, завист су цијелог свијета
+потпуно контролишу финансијски систем челичном стиском
+морам додати- потпуно игноришу Женевску конвенцију, Женева? Јел то бренд одјеће?
+рокају бијелим фосфором и напалмом Палестинце, кога боле увоооо
+сравне са земљом читава насеља? Па шта
Итд итд итд итд


Ај немој више о Израелу молим те, нема смисла мислиће Министар Неша из Београда да се спрдамо на овом форуму
 
Sad mi ministar Neša javlja da je uočio tvoj talenat za agitprop, pa će na tebe računati u tom segmentu aktivnosti vojske, kad se uvede vojni rok. ;)
S tim što obuku nećeš moći da izbegneš - ali preživećeš... svi smo, pa ćeš i ti...
 
Дакле нема више поређења са Израелом, да затворимо ту тему.
Ја немам ништа против служења, можда ћу отићи на курс за резервне официре јер сам академски грађанин, јелте. Јави му, ал реци да оћу обавезно панцир и нећу бушне чарапе да навучем пре’ладу
 
De de odmorite malo i uozbiljite diskusiju naravno bez komentara ispod pojasa ;)
 
Ок :)

“Time bi imali oko 40.000 ljudi u svakom trenutku koji bi mogli da prime na sebe prvi udar dok se mobilizacija ne izvrši u potpunosti... i to je to.”

Морам додати да је ово логистичка ноћна мора и неизводиво. Просто, немамо довољно камиона с цирадом да транспортујемо ову војску, а требаће још која деценија да се усаврше прототипови МРАП Станаг класе 3 који заустваљају малокалибарку и молотовљев коктел.
 
Temu Izraela ćemo zatvoriti tek onda kad neko ovde da neke smislene argumente zašto oni imaju vojni rok, a nama to ne treba.
Ti si se trudio ali argumentacija ti kontradiktorna... dakle, malo ćemo još pričati o tome, a ti ne moraš da učestvuješ, rekao si svoje, pa nek čitaoci prosude sami koliko sve to ima ili nema smisla. Ja čekam na ove starije mudrice da se oglase... ali nešto mrka kapa, beže ko miševi, a ko se i javi, javi se samo da me popljuje da sam bot.

A što se tiče pancira i čarapa, niš ne brini, sve je obezbeđeno.

Samo da ti kažem jednu stvar.
Oprema običnog vojnika (puška, kaiš, RAP, municija itd) je je.....beno teška.
Pa na sve to i šlem... čak i onaj moderniji...

Proklinješ život, proklinješ pušku, proklinješ vojsku, roditelje, starešine i onog debila pored tebe...
A ti bi još i pancir...

Vidi se da si zelen :)
 
Панцир, термални нишан, инфрацрвено ноћне чале, пушка на којој се не мијења цијев и која је поуздана, вјетро/водоотпорни слојеви одјеће, ено видио сам Израелци имају покриваче који их штите од термовизије, може и то у пакету. Средство за неутрализовање дронова, и поуздано и оклопљено возило да ме превезе до тамо докле треба да идем. Јел тражим пуно? Пошто је то стандардна опрема у Израелу.
 
Ja sam mislio tražićeš liniju metroa do bojnog polja... to bi već teže išlo...
ovo ostalo može...
 
Ово остало тренутно није стандардна опрема у Војсци Србије, мислим да је то прече да се тиме позабаве а не општим војним роком, слажеш се?

А савремене војске трупе довозе хеликоптерима и осталим средствима, мислим да би било тешко на вријеме ископати тунел, поготово кад уземемо у обзир да се улице не могу асфалтирати без кашњења
 
Ajde sine, idemo spavati, dosta smo diskutovali za večeras...
 
Vrh