Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 195 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,3%

  • Ukupno glasača
    326
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822756#p822756:29cd9ei7 je napisao(la):
Dzigi Bau » Pet Feb 12, 2021 8:54 pm[/url]":29cd9ei7]https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=02&dd=12&nav_category=12&nav_id=1810351
"Rekao Stefanović...". Ali ponovo, šta to briga nas koji nismo njihovi SNSovci?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822782#p822782:3nspre9f je napisao(la):
Српска Семберија » Pet Feb 12, 2021 10:30 pm[/url]":3nspre9f]https://www.balkansec.net/post/norv...ulmf51KlEJ2UOZ1MpgPkgiIwdRKKuSQUFiUuPsboO9Spg
Сјајан интервју Балканске безбједоносне мреже са војним аташеом Норвешке. Како треба урадити војни рок!
Odličan intervju i tekst. Hvala za link. :kk:

Treba naterati vlast i državu da isto ovo pročitaju. Da vide da ipak ne znaju uvek sve najbolje i da nisu jedini koji se pitaju za bitne stvari i odluke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822756#p822756:32yt12gg je napisao(la):
Dzigi Bau » 12 Feb 2021 09:54 pm[/url]":32yt12gg]https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=02&dd=12&nav_category=12&nav_id=1810351

"Doktor" sa Megatrenda je rekao:
"Razmatramo da li ćemo za to imati dovoljno novca, a regruti bi imali platu koja ne bi bila simbolična. Oni koji prodju kroz služenje roka osećaju da su nešto pružili svoji zemlji i stekli bi veštine koje će im koristiti u civilnom životu, kao što je, recimo, vožnja kamiona. Oni koji su medicinske struke mogu da služe na VMA i da im se to računa u staž", navodi Stefanović.

ovo samo pokazuje koliko oni ovo ne shvataju ozbiljno
"vožnja kamiona" ... "da služe na VMA i da im se to računa u staž"... lupetanje.

Niko da kaže: imamo realne potrebe da treba nam toliko i toliko bataljona pešadije, toliko divizona artiljerije, toliko tenkovskih četa... što po formaciji dođe toliko i toliko vojnika.
Čak i međunarodnim sporazumima te stvari nisu više "vojna tajna", naprotiv, to treba da budu javni podaci.
Ali ne, priča se o "uvođenju vojnog roka".
Kao da je smisao vojske da se "u vojsku ide", a ne da vojska ispunjava definisane zadatke.

Usput, šta Azerbejdžan sa modernim naoružanjem napravi Jermeniji koja je kupovala od nas - minobacačke granate...
 
Потпуно залутали у времену и простору. Амерички Ф-22 Раптор, авион пете генерације ушао у употребу 1993. Умрежавају беспилотне борбене авионе и ројеве дронова, ракетама са термобаричким главама могу да продру у најдубље пећине и бункере кроз прозор, специјалне јединице у заједничкој команди вршљају по планети без да оставе иза себе једну фотографију, плаћеници и “инструктори” одговарају на асиметричне пријетње савременог рата и бришу линије цивил/војник, сателитима ће почети да гађају ако наставе са Русима поништавати споразуме, а наш експерт хоће В О З А Ч Е. К А М И О Н А...
 
@Relja
ipak ocekujes previse od doktora sa megatrenda i co. savremena vojna doktrina na nivou male zemlje je previse kompleksna za njih ...
 
Ko ima želju, evo jednog članka na temu nedavnog sukoba između Azerbejdžana i Jermenije, čisto kao ilustracija kako se danas vodi ratni pohod (i kako to ne treba raditi):

https://www.oryxspioenkop.com/2021/01/a ... abakh.html

Naravno, neki sledeći rat će biti drugačiji od ovoga, ali suština je da tehnologija, kao i uvek do sada, utiče na ustrojstvo vojske i način ratovanja.

Vojska Kraljevine Srbije je u ono vreme bila inovator i pratila je razvoj tehnologije: maslinasto zelene uniforme, nabavka brzometnih topova, mitraljeza, proizvodnja ručnih bombi, školovanje pilota za izviđačke avione...

U naše vreme, ekvivalent bi bio razvoj dronova svih veličina za razne misije.
Džaba tebi "Nore B", "Lazari", "Miloši", izraubovani M-84 iz vremena SFRJ, nove puške na kojima možeš da zameniš cev, kalibar i municiju, polovni Migovi iz 1980-tih, kada dronovi-kamikaze za koje ni ne znaš da uopšte postoje mogu sve to da onesposobe, bez rizika za onoga ko ih šalje.
Ova priča o uvođenju vojnog roka je samo za domaću javnost, to veze sa realnošću nema.
 
Pa po toj logici, onda da raspustimo vojsku?
Šta je sada teza koju tačno pokušavaš da dokažeš?
Kao da dron bira profesionalnog vojnika ili regruta...

Kad spominješ Vojsku Kraljevine Srbije, ta vojska je bila nekoliko puta manja i nekoliko puta slabije opremljena od Austrougarske vojske...
Ali, ta ogromna austrijska vojska nije mogla da pobedi visok moral i želju da se brani zemlja, kao ni vešto komandovanje i korištenje prednosti poznavanja terena i imanja stanovništva na svojoj strani.

Mislim da su u vojsci danas savršeno svesni opasnosti novih vidova ratovanja te da se radi na nabavkama sredstava koja značajno smanjuju potencijalnu opasnost a koliko čujem VTI već ima i neke ideje na tu temu.
 
Svi vi koji smatrate da živimo u odličnom okruženju, da smo potpuno bezbedni, nemojte da kukate ako Srbe opet budu oterani sa neke teritorije. Razumem da je mladim generacijama (kojima i sam pripadam) "ispran mozak" raznim medijskim manipulacija koje dolaze sa "zapada". Nisam ni pobornik "Pink" i "Happy" propagande, ali smatram da je istina negde na sredini. Svaka država koja ima slabu vojsku je laka meta za neprijatelja. Ako mislite da će Albanci poštovati prava Srba na Kosovu, da će voditi miroljubivu politiku, grdno se varate. Zapadne sile ne bi prstom mrdnule da danas sutra Albanci krenu u provokacije prema preostalim Srbima na Kosmetu. Nisu Srbe branili ni 2004. godine, neće ni sada. Njihov narativ je poznat odavno, a to je da su Srbi krivi šta god se desi. Kada su albanski separatisti 2001. godine napali policiju i vojsku, zapadni mediji su to označili kao sukob jugoslovenske vojske i pobunjenika. Zamislite da su to uradili Srbi na severu Kosova...
Drugo, još jedna bezbednosna pretnja je Bugarska. Koliko god to vama smešno delovalo, oni nikada nisu odustali od oblasti koje su Nejskim sporazumom pripale Kraljevini SHS. Samo naivan čovek misli da državi ne treba pomoć.
Treće, ti izgovori tipa "ovi su vodili besmislene ratove" itd... Tih ratova ne bi bilo da ih nije želeo narod. Kada su Srbiji nudili podelu Kosova još tokom 2000-ih, narod je bio protiv. Svi su želeli celo Kosovo u Srbiji.
Smatram da vojni rok treba da se vrati zbog snažne poruke regionu. Upravo ako budemo imali jaku vojsku, imaćemo i respekt suseda. To je ulaganje u bezbednost, a vi me prozovite botom koliko god hoćete!
 
Treba nam i vojni rok i obučeno stanovništvo za rat i za prirodne nepogode i odlično opremljena vojska sa visokim moralom,
A posebno nam treba ofanzivna komponenta dužeg dometa. Držanje u šahu okruženja i osiguran štetan ishod za susede, preko granice tolerancije u slučaju podrške napadu na Srbiju ,u kombinaciji sa ovim gore može da nam obezbedi određenu dozu sigurnosti od proxy ratova.

Vojnu moć i dostignuća treba stalno javno reklamirati.
Treba stalno imati masovne vežbe i parade.
Treba javno, na sva zvona, oglašavati nabavke novih materijalnih sredstava, bilo stranih ili domaćin.
I posebno susedima treba jasno staviti do znanja da odmazda za podršku agresiji na Srbiju sigurno neće izostati.
 
Konjilo...

Da li shvataš - dva momka su ubijena na straži u Topčideru.
Oni su samo došli da odsluže vojni rok, mogli su da odu na tzv. "civilno", u gardu su tada išli samo dobovoljci i to oni za koje je "sistem" smatrao da su psihofizički sposobni. Super momci.
I ubiše ih kao zečeve, hteli da ih proglase za labilne i lanetntne homoseksualce.
"Sistem" se plomio da se nikada ne sazna ko ih je ubio niti da se otkrije ko je to zataškavao.

I sada neki novi mladići treba da idu da im se isto to dogodi?
Da ih šalju mečki na rupu i da im komanduju neki tamo Selaković "za mene nije više bilo obavezno", Đuka - z*eban Srbin, samo "nesposoban" kad je trebalo, Vulin nesposoban u mlaodsti, oslužio 12 dana kao ministar, Stefanović, prevarant i vezara koji nastavlja tatin posao...itd.

Davati ljudima takvog karaktera i takvom sistemu, znajući dobro kakvi su, da odlučuju o životu i smrti mladića - pa to je monstuozno.

Srećom, ipak se radi samo o "patki" sa rokom trajanja.
 
Similar to footage coming out of Armenian trenches showing the bodies of Armenian soldiers chained to their positions, there is some indication that some commanders opted to chain soldiers to the steering wheel of their trucks to prevent them from abandoning their vehicles out of fear for being struck by a drone.

Хорор!

Азербејџан је дословно понизио Јермене са овом парадом. Ове бројке у тексту су запрепашћујуће- 200 тенкова, 600 џипова и камиона, и стотине других оруђа- све уништено и заплијењено. А не знам да су успјели пар дронова да униште.
 
И још да додам, јер се овдје наставила прича док сам ја читао овај СЈАЈАН али јако дуг чланак о рату у Карабаху- кад је ово све избило тамо око октобра пратио сам на друштвеним мрежама. Сваки дан су Азербејџанци постављали смимке удара дронова по техници, и на јутјубу, твитеру, фејсу. Свако ко није уживо то пратио (а може и сада да погледа) нема право да прича о рату. Немате оквире за разматрање те теме ако нисте видјели потпуно разарање људи и технике са пластичним дроновима.

Јерменска војска је и најсличнија нама, по више параметара, али углавном по овој франкенсовјетској доктрини рата коју хоће и овдје- која не пије воду!

Рат у окружењу = рат са НАТО
У Босни и Херцеговини и на КОСМЕТУ су распоређене међународне трупе (НАТО држава) и нема разговора о некаквом блицкригу, С-300 и не знам ти ни ја шта. Перкан се поготово упецао на ту таблоидску причу, а пун је интернет података па изволите лијепо, анализирајте (ако знате енглески).

А мом вршњаку Кониљу, брате- није никаква бајка тамо. Ако ћемо ти и ја ићи на служење рока (који је нерелевантан у контексту савременог рата) јешћемо г*вна, спавати у мемли, чистити чучавце, сјећи шуму и гасити пожаре које тенкови започну у шуми,а надређени ће бити неки полуписмен ментол из неке вуко*ебине. Ја бих волио да је другачије, али не вјерујем да је ово могло да се измијени у пар година откако је мој ортак био... и да, нећемо ништа корисно усвојити апропо свега горе за савремени рат ;)
 
Bugari će udare na nas na spavanju. hahahahahaha ja ne mogu stvarno ljudi, prekinite, stvarno, imajte milosti.
 
Јер је будућност у специјалним јединицама, електронској, кинернетичој и борби у пет димензија- А НЕ ДА МОМЦИ ЦРКАВАЈУ ПО ПЛАНИНАМА И ГОЛЕТИМА!

Списак погинулих младића:

(дјелић укупних жртава)

Մադաթյան Ռազմիկ Ալեքսանի, ծնվ. 2000թ.

Խումարյան Մորիս Գագիկի, ծնվ. 2000թ.

Հովսեփյան Գրիգոր Արայիկի, ծնվ. 2000թ.

Կարապետյան Տիգրան Գրիգորի, ծնվ. 2002թ.

Նազարյան Աբգար Գեղամի, ծնվ. 2002թ.

Իսպիրյան Բորիս Գևորգի, ծնվ. 2000թ.

Ապրեսյան Տիգրան Թադևոսի, ծնվ. 2001թ.

Կիրակոսյան Ռոման Հայկի, ծնվ. 2001թ.

Փանոսյան Արսեն Մնացականի, ծնվ. 2001թ.

Հովհաննիսյան Մելքոն Թելմանի, ծնվ. 2002թ.

Մստոյան Նորայր Դհարի, ծնվ. 2001թ.

Էլոյան Հենրիկ Սերգեյի, ծնվ. 2001թ.

Պետրոսյան Սասուն Սարիբեկի, ծնվ. 2001թ.

Ներսիսյան Կարեն Դավիթի, ծնվ. 2002թ.

Հովագիմյան Կարո Սարկիսի, ծնվ. 2000թ.

Հովհաննիսյան Մարտին Հովհաննեսի, ծնվ. 2001թ.

Ստեփանյան Ալբերտ Գագիկի, ծնվ. 2002թ.

Հարությունյան Հայկ Հրանտի, ծնվ. 2002թ.

Սամբատով Սամվել Գրիշի, ծնվ. 2001թ.

Գալստյան Արմեն Գևորգի, ծնվ. 2001թ.

Եսայան Սուրեն Սարգսի, ծնվ. 2002թ.

Извор: званични сајт јерменске војске
https://nkrmil.am/news/view/3192

СВИ СУ МЛАЂИ ОД МЕНЕ
СВИ
 
Obraćam se članu foruma pod nazivom "relja"

Gardisti su ubijeni 2004. godine, u nekom drugačijem okruženju. Stvar jeste zataškana, jeste sramota i greh. Da li te to čudi? Ne, može da se dogodi u bilo kojoj sferi života u Srbiji.
Da li je to razlog da danas ne služimo vojni rok? Nije.
Ne zato što je danas stanje nešto bolje, nego zato što tako razmišljajući, ne bih ni na ulicu izlazio jer mi može pasti cigla sa terase na glavu.
Ne volim politikanstvo, nisam politički obojen, ali oni koji forsiraju tu priču su mi gadni. Zašto? Zato što je njihova stranka bila na vlasti, zato što se to dogodilo u njihovo vreme. Jesu li preduzeli nešto? Nisu.
Da li može očekivati od ove garniture da to istraži? Ne.
A zašto? Zato što je to uradio neko ko kontroliše službe bezbednosti i vojsku već 30 godina. Ko je to? Možemo da nagađamo...

Suština je da takvim stavom, možemo sačekati i da nam se ušetaju SS nacisti u Beograd, a mi da odbijamo vojsku. Eto, treba biti malo fleksibilan. Nadam se da nisam bio licemeran u svome izlaganju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822784#p822784:3qq9n3pg je napisao(la):
Earthmoving » Pet Feb 12, 2021 11:33 pm[/url]":3qq9n3pg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822756#p822756:3qq9n3pg je napisao(la):
Dzigi Bau » Pet Feb 12, 2021 8:54 pm[/url]":3qq9n3pg]https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=02&dd=12&nav_category=12&nav_id=1810351
"Rekao Stefanović...". Ali ponovo, šta to briga nas koji nismo njihovi SNSovci?

СНСовци руководе и војском и наменском индустријом, а ово је тема војска и наменска индустрија, свака вест је везана за њих, а они и једини причају о обавезном војном року, тако да ћеш наћи њихова имена у сваком тексту о овим темама.
 
Tačno Džigy.
Konjilo, postoji i druga opcija za odbranu, a to je dozvoliti naoružavanje stanovništva i nekažnjavanje za upucavanje uljeza na svojoj imovini. U čemu je razlika dal regruti imaju oružje u Vučićevoj vojsci umesto svojoj kući? Za ostalo naoružanje (avioni, tenkovi itd) ionako u oba slučaja neće biti oni već profi vojnici. Ovde se želi ljudima gurnuti oružje u ruke dok su pod kontrolom Vučićevaca, a oduzeti im to isto oružje kada izađu iz njihove vojske. Garantujem da bi naoružano stanovništvo sprečilo upade stranaca u zemlju poput migranata, pucajući u odbrani svoje imovine, dok je vojska izdajnička i neće sprečiti već saučestvuje.
Znači imamo dve strategije razvoja bezbednosti: 1. bezbednost vlasti (njihova vojska) ili 2. bezbednost naroda (njihovo naoružavanje i dozvola kao i vojsci da puca na uljeze koji upadnu preko granice ali u ovom slučaju privatne imovine). Moje mišljenje da vlast ne želi bezbednost naroda već svojih ličnih interesa i da zato gura 1., a zabranjuje 2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822857#p822857:2g9udjcc je napisao(la):
Koniljo » 13 Feb 2021 01:36 am[/url]":2g9udjcc]

Gardisti su ubijeni 2004. godine, u nekom drugačijem okruženju. Stvar jeste zataškana, jeste sramota i greh. Da li te to čudi? Ne, može da se dogodi u bilo kojoj sferi života u Srbiji.
Da li je to razlog da danas ne služimo vojni rok? Nije.

Iz slucaja ubistva gardista mozemo nauciti da je u Srbiji vrlo moguce uplitanje mafije sa vojskom i sve dok je tako nijedan mladi vojnik nece biti sasvim bezbedan.

Ubedjen sam da uvodjenje vojnog roka ima veze sa namenskom industrijom (tj bogacenjem pojedinaca) i sa namerom da predsednik i partija imaju licno obezbedjenje, samo mnogo vece i opasnije od navijackih kamarila.
 
"Earthmoving", zamisli da svim građanima Srbije daš oružje u ruke... Koliko bi bilo samo lažnih upada u nečiju imovinu i zloupotreba? Svaki kriminalac bi se tako branio na sudu, svaki pomahnitali i poremećeni ubica bi ubio komšiju i tvrdio da mu je ušao u posed. Sam znaš koliko je ubistava bilo gde sused ubije suseda. Nama treba oduzeti oružje, a ne davati. Pusti te gluposti gde bismo mi branili posed od migranata. Ima ljudi koji istinski mrze te ljude pa bi opet to zloupotrebili. Dovoljno ih je oterati i to je to. Uostalom, oni su se obično bavili krađom voća i povrća jer im treba hrana. Neće ti migrant ući u kuću sa pištoljem i pljačkati zlato i tražiti od tebe novac. To može da uradi i Srbin, sused, bilo ko.
 
"Vucko", neće Bugari napadati vojno, ali mogu da traže te oblasti nazad jer im se može. Sećate se samo kako uslovljavaju Makedonce. Mislite da bi nas EU branila od njih? Ne bi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822857#p822857:10o7t1e5 je napisao(la):
Koniljo » Sat Feb 13, 2021 1:36 am[/url]":10o7t1e5].

Suština je da takvim stavom, možemo sačekati i da nam se ušetaju SS nacisti u Beograd, a mi da odbijamo vojsku. Eto, treba biti malo fleksibilan. Nadam se da nisam bio licemeran u svome izlaganju.
a posle njih ocekuje se upad huna sa atilom a krajem godine stizu orci i goblini sa sauronom... treba se spremiti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822891#p822891:3nqcbhdj je napisao(la):
tzoran1 » Sat Feb 13, 2021 8:54 am[/url]":3nqcbhdj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822857#p822857:3nqcbhdj je napisao(la):
Koniljo » Sat Feb 13, 2021 1:36 am[/url]":3nqcbhdj].

Suština je da takvim stavom, možemo sačekati i da nam se ušetaju SS nacisti u Beograd, a mi da odbijamo vojsku. Eto, treba biti malo fleksibilan. Nadam se da nisam bio licemeran u svome izlaganju.
a posle njih ocekuje se upad huna sa atilom a krajem godine stizu orci i goblini sa sauronom... treba se spremiti... :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822857#p822857:1wopn7ql je napisao(la):
Koniljo » 13 Feb 2021 02:36 am[/url]":1wopn7ql]Obraćam se članu foruma pod nazivom "relja"

Gardisti su ubijeni 2004. godine, u nekom drugačijem okruženju. Stvar jeste zataškana, jeste sramota i greh. Da li te to čudi? Ne, može da se dogodi u bilo kojoj sferi života u Srbiji.
Da li je to razlog da danas ne služimo vojni rok? Nije.
Ne zato što je danas stanje nešto bolje, nego zato što tako razmišljajući, ne bih ni na ulicu izlazio jer mi može pasti cigla sa terase na glavu.
Ne volim politikanstvo, nisam politički obojen, ali oni koji forsiraju tu priču su mi gadni. Zašto? Zato što je njihova stranka bila na vlasti, zato što se to dogodilo u njihovo vreme. Jesu li preduzeli nešto? Nisu.
Da li može očekivati od ove garniture da to istraži? Ne.
A zašto? Zato što je to uradio neko ko kontroliše službe bezbednosti i vojsku već 30 godina. Ko je to? Možemo da nagađamo...

Suština je da takvim stavom, možemo sačekati i da nam se ušetaju SS nacisti u Beograd, a mi da odbijamo vojsku. Eto, treba biti malo fleksibilan. Nadam se da nisam bio licemeran u svome izlaganju.



Odgovor "Konjilu".

Da, znam kada su ubijeni gardisti. To je bilo nepunih 5 meseci nakon što sam se ja "skinuo" (a otišao sam kao mator).
Prvo kažeš "okruženje je bilo drugačije"... a onda napišeš potpuno suprotnu stvar: "Zato što je to uradio neko ko kontroliše službe bezbednosti i vojsku već 30 godina." ... mislim da si malo zbunjen.
Sistem i dalje štiti te ljude, neki od njih i dalje otvoreno vređaju roditelje tih momaka.
Ti kažeš da je bilo drugačije, ja ti kažem da se ništa nije promenilo na bolje, samo na gore. Iako je prošlo 16+ godina od tada, danas neki novi ljudi, koji čak tada nisu ni radili u vojsci, i dalje nastavljaju da zataškavaju i da pomažu ubice.
Moralni ljudi bi se poneli časno i presekli tu priču, i zbog pravde prema tim mladićima i njihovim porodicama, i zbog pročišćenja koje je potrebno vojsci. Ali ne, oni se i dalje kompromituju i upetljavaju u skrivanje zločina.
Takvom sistemu neće biti problem da to ponovi. I još jedan razlog zašto je situacija danas daleko gora od 2004: taj tzv. "sistem odbrane" je danas pod nekakvom "civilnom kontrolom" dokazanih plagijatora, švercera, dezertera, izbegavača služenja i istovremeno - ratnih huškača. Onih kojisu izbegavali kada je bilo gusto, a sada bi (deklarativno) stavili pod moranje momke poput tebe.

I ne branim ja tebi ("vama") da služite vojsku.
Evo, idi prijavi se, neka ti je sa srećom. Znam par momaka koji su se prijavili i odslužili ovo "dobrovoljno", svaka im čast, kapa dole.
Bićeš posle u rezervi, ako nas udare neki "SS nacisti" bićeš spreman,i neće ti biti problem, ako ih još ima živih svi imaju preko 90 godina :)

Ja zaista ne želim da vama mlađim generacijama ovakvi likovi naređuju i da vam život, zdravlje i sudbina zavisi od njih.
Sam priznaješ da si mlađi, pa tako izgleda i ne znaš kako izgleda "briga za vojnika"... znam kakva je bila u moje vreme, zgrozim se kada samo pomislim kako bi to izgledalo pod ovim likovima. Nemaj iluzija - ono što se desilo gardistima, ono što se desilo i radnicima u Lučanima - veoma lako može da se desi i tebi ako se prepustiš ovim ljudima.

Na kraju krajeva, što se tiče bezbednosti nas građana Srbije, smatram da je najviše ugrožavaju naša država i "poredak" a ne neki "tzv spoljni faktor".
To je valjda jasno iz svega što svakodnevno doživljavamo: subvencije strancima koji nam uništavaju prirodu, kontrola prodaje droge, paraliza državne uprave stranačkim zapošljavanjem, huligani u službi vlasti, upravljanje Korona krizom.., mogu tako do sutra.

Nadam se da ćeš dobro razmisliti o ovoj temi, ne pričamo mi stariji ovo za badava, nisi bio, video, doživeo... možemo mi tebi da pričamo na ovu temu, ti nama tu slabo šta možeš da objasniš.
 
Vrh