Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,3%
  • Ne

    Glasovi: 225 62,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 28 7,7%

  • Ukupno glasača
    363
Људи биће враћено обавезно служење војног рока и нема брома и могу да се користе мобилни сем на обуци и биће услови бољи него у ЈНА. А опет наглашавам да старешине раде свој посао професионално и нису ни садисти ни мазохисти. Зна се како се прави од цивила војник и ту нема приче. Ово што цивилни душебрижници боље знају шта да се ради од људи у систему не мења ништа. Тресла се гора - родио се миш. Такође ће се побринути да баш она нулта генерација ако могу тако да се изразим због јавности итд. има претежно позитивна искуства. Војска није ни екскурзија ни летовање али 75 дана ће свако преживети и нешто научити што никако није могао у цивилству и барем ће мало нешто у том колективу да му се слегне у глави, мало ће тај его да спласне и то ће већ пуно значити.
 
,,Tako treba, bre, svi u vojsku, da nauce ovi mlati mlitavci kako se postaje pravi muskarac!"

- Beki (nije sluzio vojsku jer se skolovao kada je bila obavezna, a sada je prestar za sluzenje)
Нити војска васпитава нити прави мушкарце АЛИ позитивни ефекти колективног живота, обуке и сл. су једноставно чињеница. Такође се тиме поново ствара резервни састав војске и војска и народ се поново зближавају што је битно за наше друштво (не мислим у милитантном смислу) које већ деценијама кубури са колективним идентитетом.
 
bice armija pajdomana

edit: realno jedino gore tripovati od vojske je biti pandur
 
Нити војска васпитава нити прави мушкарце АЛИ позитивни ефекти колективног живота, обуке и сл. су једноставно чињеница. Такође се тиме поново ствара резервни састав војске и војска и народ се поново зближавају што је битно за наше друштво (не мислим у милитантном смислу) које већ деценијама кубури са колективним идентитетом.
!!!
 
Нити војска васпитава нити прави мушкарце АЛИ позитивни ефекти колективног живота, обуке и сл. су једноставно чињеница. Такође се тиме поново ствара резервни састав војске и војска и народ се поново зближавају што је битно за наше друштво (не мислим у милитантном смислу) које већ деценијама кубури са колективним идентитетом.
Koji su to pozitivni efekti? Odnosno zašto je vojska, kako se čini po tvom pisanju, "ekskluzivno" mesto za te pozitivne efekte?
 
Нити војска васпитава нити прави мушкарце АЛИ позитивни ефекти колективног живота, обуке и сл. су једноставно чињеница. Такође се тиме поново ствара резервни састав војске и војска и народ се поново зближавају што је битно за наше друштво (не мислим у милитантном смислу) које већ деценијама кубури са колективним идентитетом.
Gospodine Generale niste u pravu i to dobro znate. Ja i verujem drugi ovde znaju dosta ljudi koji su se vratili sa sluzenja kao zesce pivopije i pusaci, neki i drogosi a pre toga su bili pravi kao strela. Tu cinjenicu ne mozete da sakrijete. Tako da eto divnih novih troskova roditeljima kad se mali Perica vrati sa sluzenja vojnog roka. Mnogima ce to promeniti trajektoriju zivota na gore
 
Poslednja izmena:
Ovde je situacija toliko jednostavna, kad postoji ovolika diskusija i neslaganje, jednostavno se ostavi kao stvar izbora.

Kakva je to drzava, koja ima sve poluge vlasti, sve drze, svaku opstinu, institucije, medije... i napravili su drustvo gde svi ovi nesto pricaju da su za vojni rok, a onda se dobrovoljno prijavi 36,5 ljudi?

Onda ce kao ti isti da nekog disciplinuju za dva i po meseca i pretvore ih u bolje ljude. Njihovi kadrovi na svakoj poziciji.

Sto njihovi kadrovi nisu preobratili do sad omladinu da se dobrovoljno prijavljuje?

Ko nama brani da imamo kolektivni identitet bez odlaska u vojsku, pa onda kada ga imamo, da se dobrovoljno prijavljujemo? A ne obrnuto.
 
Gospodine Generale niste u pravu i to dobro znate. Ja i verujem drugi ovde znaju dosta ljudi koji su se vratili sa sluzenja kao zesce pivopije i pusaci, neki i drogosi a pre toga su bili pravi kao strela. Tu cinjenicu ne mozete da sakrijete. Tako da eto divnih novih troskova roditeljima kad se mali Perica vrati sa sluzenja vojnog roka. Mnogima ce to promeniti trajektoriju zivota na gore
За 75 дана у војсци неко да постане дрогош или алкохоличар...занимљиво!
 
Juče sam negde video odličan komentar na temu služenja, kaže nešto u fazonu "kad god se povede priča o obaveznom služenju, uvek ispadne da je cela Srbija većinski za vraćanje. A kad bude konkurs za dobrovoljno služenje, javi se njih 700".

Trista puta bold za ovo, jer je ključno zapravo. Mnogo mi volimo da se busamo u čojstvo i junaštvo, ali preko tuđih leđa.

Ko i prešjednik nam - ala sam im ja rekao tamo, ti Amerikanci - a u realnosti hoklica kod Trampa :ROFLMAO:

Нити војска васпитава нити прави мушкарце АЛИ позитивни ефекти колективног живота, обуке и сл. су једноставно чињеница. Такође се тиме поново ствара резервни састав војске и војска и народ се поново зближавају што је битно за наше друштво (не мислим у милитантном смислу) које већ деценијама кубури са колективним идентитетом.

To isto može da se postigne bez vojske i u mnogo ranijem dobu, kada bi kolektivne aktivnosti kod klinaca bile više popularizovane. Izviđači, razne akcije koje mogu da se organizuju gde se od detinjstva uči da se sarađuje i radi za kolektivno dobro, a ne samo lično.

No, vojska zvuči više "kul"... 🤦‍♂️
 
Kurtijeva teroristička banda kreće u opšti pogrom, proteruje sve Srbe sa severa KiM uz masovno kidnapovanje i ubijanje civila, kao što se 2004. već desilo u enklavama južno od Ibra. KFOR se, naravno, pravi mrtav.
Osim divljanja na KiM, ROSU i tzv. "kosovska vojska" provaljuju i na teritorije opština Preševo, Bujanovac, Vranje, Medveđa, Kuršumlija, Raška, Novi Pazar, Tutin, gde rade to isto.
U sve ovo se uključuju i "spavači" iza naših linija, kao što je nedavno likvidirani terorista Senad Ramović, koji kreću u gerilske napade na vojne i policijske jedinice u Raškoj i vrše masovne diverzije na civilnoj infrastrukturi.
Naoružane grupe vehabija ulaze iz Federacije i napadaju Republiku Srpsku, posebno koridor u okolini Brčkog, Zvornik i Novo Goražde, gde je dubina njene teritorije manja od nekoliko kilometara. Neki od njih ulaze čak i na teritoriju opštine Priboj gde sabotiraju barsku prugu i blokiraju granične prelaze, a takođe dolazi i do upada vehabija iz crnogorskog dela Raške, odnosno Rožaja i Bijelog Polja, u naše pogranične opštine Prijepolje, Sjenica i Tutin.

Da li bi ovakav konkretan scenario bio dovoljan za delimičnu mobilizaciju i stvarnu upotrebu vojske za ono za šta vojska inače služi, a ne nepomenikovo hiljadito po redu rijaliti dizanje i spuštanje borbene gotovosti praćeno žestokim konferencijama za medije i ispadima medicinske likantropije("samo što se nisam pretvorio u vuka, pa ću da vas branim"), zbog čega nam se celo konjušarsko susedstvo podsmeva već godinama?
To resava profesionalna vojska plus to da si na pravoj strani sto se tice spoljne politike.

Ako uz Albance i Bosnjake stoji NATO, a mi guramo prst u oko celom svetu, mozemo svi da budemo nindze, dzabe nam.

Zar nista nismo naucili?

,,Борбе и сукоби српске полиције и терориста ОВПМБ су отпочели лета 1999. године у КЗБ општине Куршумлије, да би се затим проширили и на КЗБ Бујановца, Прешева и Медвеђе. Напади су се све више појачавали да би лета и јесени 2000. године дошло до Битке код Бујановца у којој је ОВПМБ заузела неколико полицијских пунктова у КЗБ али је заустављена њена офанзива ка Бујановцу.

Након ове битке и 2001. године су настављени сукоби у које се умешала и ВЈ. Након што је НАТО увидео да ситуација почиње измицати контроли, након дипломатске иницијативе владе др Зорана Ђинђића, дозволио је југословенским снагама повратак прво у јужни сектор КЗБ, на граници са Македонијом, да би се спречили нелегални преласци границе и зауставило допремање оружја и људства терористима ОНА у Кумановском региону, а затим и у остале секторе Копнене зоне безбедности. Одлука НАТО-а да се започне са повратком донета је 7. марта 2001. године, а саопштио ју је генерални секретар НАТО пакта Џорџ Робертсон. Југословенским снагама је дозвољено да користе аутоматско оружје и минобацаче, као и хеликоптере, али не и тенкове и друго тешко наоружање. Дозвољено им је и да хапсе и узвраћају на евентуалне нападе, као и да се супротставе нелегалним преласцима границе.[2]
Операције су углавном изведене без оружаних провокација, инцидената и сукоба.''

 
Не тако давно, 1999 су говорили: па неће ваљда да бомбардују неку државу у 21вом веку?

А после тога, шок, неверица...
Pa tad je postojao obavezan vojni rok i sta se desilo, pobedili smo NATO?.
Pouka posle bombardovanja je da treba da uvedemo vojni rok?

Genijalno.
 
To resava profesionalna vojska plus to da si na pravoj strani sto se tice spoljne politike.

Ako uz Albance i Bosnjake stoji NATO, a mi guramo prst u oko celom svetu, mozemo svi da budemo nindze, dzabe nam.

Zar nista nismo naucili?



Од када су покровитељи УЧК и нацизма ,,права страна спољне политике''?
 
Од када су покровитељи УЧК и нацизма ,,права страна спољне политике''?
Znaci, cela ideja sa vojskom je da nikada ne postanemo normalna drzava?

U planu je dalje izigravanje kretena i teranje inata pa da u slucaju sukoba budemo spremni svi da izginemo ili nekim cudom pobedimo, ali posle toga pretvorimo zemlju u Severnu Koreju.

Na taj nacin se razmislja i zato je ljudima ok vojska. Sacuvaj Boze.

Sve zbog mafijaskih dilova na Kosmetu i decenijskog plasenja naroda. Bosna i Hercegovina nisu nikakvo zariste.

Na Kosmetu u slucaju sukoba nema druge osim da vicemo NATO heljp, u suprotnom odosmo dva metra pod zemlju i mi i nasi ljudi dole. Treca opcija ne postoji.

Sta vi zamisljate, da je ovo 1389. godina? Mi cemo se mobilisati i krenuti u milionskim brojevima na Kosmet? I onda dole sukob na Gazimestanu opet, livada i mi protiv Albanaca pa ko je jaci.

Mi da krenemo ka Kosmetu, proletece 50 aviona i sve nas masakrirati, necemo ni do Autokomande doci.
 
@Qaxentius Evo potvrde da ne moraš da brineš


Premijer Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da je ideja da obavezno služenje vojnog roka, u trajanju od 75 dana, počne u septembru 2025. godine, odnosno da prva klasa vojnika bude na jesen te godine.

On je ponovio da će obavezni vojni rok biti za muškarce do 30 godina, a da je cilj da na godišnjem nivou imamo 20.000 regruta u kasarnama Vojske Srbije.

 
Постоји и теорија: Да је Дража победио а не Партизани - Србија би данас била у НАТО,...чудни су путеви Господњи
Da se mi ne lažemo da je Draža pobedio to je moglo da se desi samo pod uslovom da su Nemci dobili rat. Za neupućene, jedinice tih velikih zaštitnika Srba, kako neki gledaju Dražin pokret, su rutinski bile raspoređivane u vojne ofanzive sila osovine, pa se čak u pripremama za 4. ili beše 5. (Neretva /Sutjeska) ofanzivu desila bizarna situacija da su istim brodom transportovali i četnike i ustaše. Vidim baš im je smetalo šta ustaše rade po NDH sa Srbima. Ili je to bio samo “plaćeni poslić” za gazde (Nemce), pa su svojski prionuli zajedno. I u Bosni se često na tačkama gde je bilo direktnog dodira četnika i ustaša nešto baš i nije ratovalo, bez obzira što su i jedni i drugi tamanili one druge na “svom“ teritoriju par kilometara dalje. Ali su zato četnici zdušno napadali Srbe partizane.
I njihove saradnje sa Nemcima su debelo bili svesni i svi saveznici protiv sila osovine, ako ne pre, od 1943 sigurno.
I nema to vode u Savi i Dunavu koja to može isprati.
 
Као да би четницима било тешко да се прешалтају на страну победника као Бугари и Румуни. Нису савезници били гадљиви на прелетаче, као ни партизани сами.
 
Nema vode koja to može oprati. Medjutim pregovora je bilo i izmedju partizana i nemaca. To što su pobedili pa se to krilo to je druga stvar. Taj pokret je mogao pobediti i za to nije trebala saradnja sa Nemcima već bolja organizacija JVuO. I Djilas je na sudjenju Draži kada se pomenuo Djurisic rekao " da je on bio umesto Draže pitanje je ko bi kome danas sudio". Draža je imao ozbiljnih slabosti ali za razliku od anacionalnog i dobrim delom antisrpskog komunističke pokreta, ovo je bio srpski pokret.
 
Znaci, cela ideja sa vojskom je da nikada ne postanemo normalna drzava?

U planu je dalje izigravanje kretena i teranje inata pa da u slucaju sukoba budemo spremni svi da izginemo ili nekim cudom pobedimo, ali posle toga pretvorimo zemlju u Severnu Koreju.

Na taj nacin se razmislja i zato je ljudima ok vojska. Sacuvaj Boze.

Sve zbog mafijaskih dilova na Kosmetu i decenijskog plasenja naroda. Bosna i Hercegovina nisu nikakvo zariste.

Na Kosmetu u slucaju sukoba nema druge osim da vicemo NATO heljp, u suprotnom odosmo dva metra pod zemlju i mi i nasi ljudi dole. Treca opcija ne postoji.

Sta vi zamisljate, da je ovo 1389. godina? Mi cemo se mobilisati i krenuti u milionskim brojevima na Kosmet? I onda dole sukob na Gazimestanu opet, livada i mi protiv Albanaca pa ko je jaci.

Mi da krenemo ka Kosmetu, proletece 50 aviona i sve nas masakrirati, necemo ni do Autokomande doci.
Требамо да тежимо аутаркији у овим условима.
 
Савезници су били прагматични, а ЈВуО је изгубила због саме себе пре свега. Да је била ефикаснија и одлучнија, подржали би њу. Помоћ партизанима у међународним преговорима су ипак обезбедили Енглези, наводно ројалисти. Ако су Бугари постали ослободиоци и савезници, а имају на души теже злочине од четника, лако би савезници прихватили и четнике након тих сарадњи са немцима и талијанима.
 
Napisao sam da je imao slabosti o kojima je i na sudjenju i sam govorio. Nije zaveo disciplinu kakvu su imali komunisti i rezultati su izostali iako Srbija nije bila za komuniste. Krajisnici i bosanci jesu.
 
Vrh