Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,6%
  • Ne

    Glasovi: 223 61,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,5%

  • Ukupno glasača
    360
Problem nije ništa od toga o čemu ti pričaš. Problemi svakako postoje ali to tebe ne zanima. Glavni tvoj problem je što ti treba da služi vojsku pa je valjda treba zabraniti da nam se ti tako pametan ne bi namučio. Vodi računa da ne lupetas previše o ubistvima i sličnim glupostima jer siris paniku nepotrebno a to je i kažnjivo.
Ne širim paniku nego kažem da je vrlo moguće s obzirom na društvenu klimu u kojoj se nalazimo.

Ako ti misliš da će sve biti super i bajno, onda okej, tvoje mišljenje.
 
Siris paniku i to što pričaš su gluposti, sve zajedno a to za ubistva posebno. Tacno je da se desilo i da neki id*** uvek to može da napravi i bilo gde ali id*** te vrste su izuzetak nisu pravilo na sreću čovečanstva.
 
Siris paniku i to što pričaš su gluposti, sve zajedno a to za ubistva posebno. Tacno je da se desilo i da neki id*** uvek to može da napravi i bilo gde ali id*** te vrste su izuzetak nisu pravilo na sreću čovečanstva.
Gluposti su strašne stvari koje se događaju u sve većem broju slučajeva, rubrika crna hronika nema više gde da stavi sve sadržaje koji se dešavaju ?

Okej..... svašta novo čovek sazna ovde
 

Mislim da ovakvi slučaji više odbijaju mlade ljude nego opasnost da se pogine ili teškoće ranog ustajanja i loše hrane. Kolektiv može da bude paklen, još ako si slabijeg karaktera i krenu da te zezaju i maltretiraju, onda si gotov. Na nivou vršnjačkog nasilja u školi.
Pamtim jednog lika (sada ja da vam pričam kako sam se proveo u vojsci), rudar iz Jagodine koji je gnajvio sve redom. Mislim da su čak i oficiri odahnuli kada je dobio prekomandu.
 
Bilo bi zanimljivo da nas NATO napadne još jednom da vidimo da li bi nas pobedili za 4 dana i šta bi svako od nas uradio ako bi krenuli Leopardi na Beograd kroz Vojvodinu. Tad bi zaista znali koliko nam je jaka vojska da li nam treba ili ne treba sluzenje vojnog roka i kako bi se ko od nas ponašao.
Bilo bi isto što i s proleća '41, kada je 6 neprijateljskih vojnika ušlo u Beograd, a bukači-samoubice od 27. marta pri susretu s njima pravili se da idu svojim poslom, kao i ceo grad naredne 4 godine.
 
I stariji su mi pričali da je nivo šabanizma takođe bio visok i ranije samo nisu bili ovako retardirani.
Regrut koji je slušao rock pa i domaći bio je statistička greška u spavaonici.
Pa nece biti da je baš bilo pravilo - i to je bilo kako ti se zapati, a i znalo se da to žestoko zavisi od "klase". Septembarci, klinci koji su po pravilu bili budući studenti, davnih davnih godina, em na obuci u velikoj kasarni nije baš bilo puno narodnjaka, em posle od nas 18 na izdvojenom objektu, samo dvojica stvarno slušala narodnjake, ostalo šareno pop, rock, punk... Ipak bili smo fer ova dvojica su imali neku radio emisiju koju su voleli da slušaju i to smo im ostavljali slobodno. Mi smo ionako imali prepune radio talase toga što nam se dopadalo, Radio Brač je čak vrteo celonoćni rock maraton to leto. Split je vrteo pop i slično, italijani šareno od svog italo disca do rock-a (da puštali su nas da slušamo i italijanske muzičke stanice, naravno ne kad su neke budže u poseti, ali svakodnevno - da), Zagreb pop, rock i punk. Na FM opsegu (dakle dobar zvuk i stereo) od većih stanica hvtalo se još i Sarajevo, a na programu Sarajevo II išao je tada kultni Omladinskim radio, ostalo je moglo na AM, ali zbog lošijeg zvuka retko ko je i slušao.

Ali da ovo gore na snimku je s jedne strane dobro - klinci si daju oduška i igraju uz muziku - ništa lošeg u tome. Muzika K-A-T-A-S-T-R-O-F-A.
Ovakva muzika je razlog što moj klinac baš i nije preterano uživao u izlascima u srednjoj školi, čak je i na žurci za svoj rođendan uspeo da istera dva i po sata nečeg normalnog, onda je morao da im popusti - tačnije nije želeo da dozvoli da jednom delu bude smor, i otišao lepo da ćaska na terasi napolju sa manjinom kojoj ovo ni u pismu nije ni muzika ni zabava.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi isto što i s proleća '41, kada je 6 neprijateljskih vojnika ušlo u Beograd, a bukači-samoubice od 27. marta pri susretu s njima pravili se da idu svojim poslom, kao i ceo grad naredne 4 godine.
Zanimljiva mi je ta mantra da je bolje bilo ostati uz sile osovine - pa i da smo ostali pri tom ugovoru ko garantuje da nas Nemci ne bi napali svakako, imali su oni ugovore o nenapadanju i sa SSSR. Imali su i sa Italijom, pa kad je Italija kolapsirala, poprilično brutalno su preuzeli ono što još saveznici nisu zauzeli.

Osim toga sile osovine su izgubile rat i mi bi u tom slučaju proživeli istu sudbinu pred kraj rata kao i oni, totalno uništenje pre kapitulacije (ako bi dotada ostali sa njima, Nemci nam svakako ne bi dozvolili da kapituliramo pre nego povuku glavninu snaga sa juga Evrope), osim ako partizanski pokret i u takvim uslovima ne bi uspeo da iznese pobedu protiv nacista.
 
Zanimljiva mi je ta mantra da je bolje bilo ostati uz sile osovine - pa i da smo ostali pri tom ugovoru ko garantuje da nas Nemci ne bi napali svakako, imali su oni ugovore o nenapadanju i sa SSSR. Imali su i sa Italijom, pa kad je Italija kolapsirala, poprilično brutalno su preuzeli ono što još saveznici nisu zauzeli.

Osim toga sile osovine su izgubile rat i mi bi u tom slučaju proživeli istu sudbinu pred kraj rata kao i oni, totalno uništenje pre kapitulacije (ako bi dotada ostali sa njima, Nemci nam svakako ne bi dozvolili da kapituliramo pre nego povuku glavninu snaga sa juga Evrope), osim ako partizanski pokret i u takvim uslovima ne bi uspeo da iznese pobedu protiv nacista.
Постоји и теорија: Да је Дража победио а не Партизани - Србија би данас била у НАТО,...чудни су путеви Господњи
 
@miki_ns
Nema tu nikakve mantre: samo potpuni ludak i izdajnik bi počinio to kolektivno samoubistvo za tuđ račun; pa mi smo pristali uz apele iz Londona 'da se opredelimo za Carstvo nebesko'?! Najveću štetu koju je mogao da pretrpi, pretrpeo je nesrećni srpski narod u NDH. U svim scenarijima maksimizacije nesreće, ovaj je na prvom mestu. Čin apsolutne gluposti srpske crkve, intelektualaca, političara, oficira... čaršije koja je drugog dana po puču priznala sve obaveze iz Trojnog pakta, ukenyavši se u gaće (ali prekasno).

A ovo ispod, jasno je da bismo bili u Nato, od osnivanja, da je pobedio Draža. Bili smo i sa Titom pridruženi član pedesetih.

Draža, međutim, nije mogao da pobedi, pa je ta priča izlišna.
 
@miki_ns
Nema tu nikakve mantre: samo potpuni ludak i izdajnik bi počinio to kolektivno samoubistvo za tuđ račun; pa mi smo pristali uz apele iz Londona 'da se opredelimo za Carstvo nebesko'?! Najveću štetu koju je mogao da pretrpi, pretrpeo je nesrećni srpski narod u NDH. U svim scenarijima maksimizacije nesreće, ovaj je na prvom mestu. Čin apsolutne gluposti srpske crkve, intelektualaca, političara, oficira... čaršije koja je drugog dana po puču priznala sve obaveze iz Trojnog pakta, ukenyavši se u gaće (ali prekasno).

A ovo ispod, jasno je da bismo bili u Nato, od osnivanja, da je pobedio Draža. Bili smo i sa Titom pridruženi član pedesetih.

Draža, međutim, nije mogao da pobedi, pa je ta priča izlišna.
А са Кинезима (највећом силом 21. века) смо браћа и због НАТО агресије и бомбардовања њихове амбасаде.
 
Dal ce pripadnici Lgbt populacije biti oslobodjeni vojske, zna li se sta? :) da li ce se i dalje stavljati brom u klopu da se ne bi dizao misko? u tom slucaju je svima lakse... ne osecaju se orgazmicki trzaji u vazduhu kasarne... zamisli da neki nebinarac kad ga staresina pozove po imenu.. a on reaguje samo kao "oni"... u tom slucaju mora prozvati ceo vod :)
sve mi se nesto cini, da ce morati da se radi i psiholoska procena pre vojne obuke. Jaca je manja i kompaktnija vojska koja zna zasto je tu nego velika a u sustini buckuris s raznim profilima ljudi
 
Vlada Republike Srbije saopštila je da je na današnjoj vanrednoj sednici usvojila Zaključak o obrazovanju Radne grupe radi aktiviranja služenja vojnog roka

Radna grupa ? Valjda smo za danas očekivali detaljnije informacije.

Čini mi se da nema pre septembra sledeće godine ništa od ovoga, u najboljem slučaju.
Možda grešim ali deluje kao da otežu, da oklevaju. U međuvremenu na Blicu idu serije tekstova koje pričaju o tome kako je služenje super, ali bivaju diskreditovani gomilama komentara koji su izričito protiv. Zato kažem, možda i dalje opipavaju javno mnjenje. Nisu ni oni glupi, vide koliko se bure i protivljenja podiglo otkako su pokrenuli tu glupost.
 
Sve deluje na to da ce kroz par meseci (mozda pocetkom sledece godine) izaci sa saopstenjem da se odlaze jos godinu dana ili da nakon dosta razmisljanja ipak nema novca u budzetu za to pa ce dici ruke i svi srecni. I dalje stojim da nece biti uveden rok a verovali ili ne razlog je (koji nikad niko nece javno da kaze, normalno) je packa od EU ili USA da bi vracanjem vojske neki protumacili kao podizanje tenzija u regionu. Vec sam jednom rekao da se Vucic najmanje pita dal ce biti uveden ili ne rok, on mora da prati uputstva i to je to
Tako da zao mi je, vojnofili :ROFLMAO:
 
Само да истраживања покажу да се главно гласачко тело-пензионери, стабилизовало и онда ће опет да развлаче са некаквим анализама и на крају закључе како нема пара.
 
Juče sam negde video odličan komentar na temu služenja, kaže nešto u fazonu "kad god se povede priča o obaveznom služenju, uvek ispadne da je cela Srbija većinski za vraćanje. A kad bude konkurs za dobrovoljno služenje, javi se njih 700".

Takođe mislim da u tim anketama, pogotovu onim video-anketama gde ljudi nemaju previše vremena da dobro razmisle i da artikulišu misli i reči, ispitanici nekad projektuju neke svoje želje i misli na druge. Pa misle za sebe da su oni više nego psiho-fizički sposobni, odrasli, zreli i uspešni i da njima ne treba vojni rok u životu. Ali da bi ovi mlađi 5-10 godina trebalo da odu jer kao mnogo ih je metiljavih i nezdravih (a ostali Srbi inače generalno pucaju od zdravlja, a i vrednoće i urednosti) i da će baš taj vojni rok da pretvori sve današnje Zumere u zrele, jake i kvalitetne ljude (onaj rezon "vojska vaspitava ljude"). I onda ih ponese momenat pa budu u fazonu "maaa daaa bre, svi u vojsku, neće ništa da im fali!!!" A da sutra njih same neko pita hoće li i oni da odsluže svoje, bilo bi "emmm... neka hvala, meni ne treba, ja sam uspešna i ostvarena ličnost, nek idu ovi mlađi".
 
Poslednja izmena:
Vrh