Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,6%
  • Ne

    Glasovi: 223 61,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,5%

  • Ukupno glasača
    360

Ako nema potražnje, stvoriš je.

Inače posle svake krize u ovom veku (a i pre) broj milijardera u svetu se povećao, a postojeći milijarderi su otežali još više. Dakle nigde ništa nije nestalo. Samo je prešlo iz ruku većine u džepove manjine.
 
Ovo može da se nazove the Rise of China
Па јесте, међутим у погледу политичког и привредног раста БРИКСа није само Кина заслужна. Ту су сада и државе са највећим ресурсима на свету, млада популација у већини држава БРИКСплус, војна моћ, индустрија, наука итд... А шта су Г7 без САД ? Много мање него БРИКС без НР Кине!
 
Беше Кисинџерова политика била да удаљи Кину од СССР, а САД администрација последњих 10 година урадила све да их приближи.
Па то је Мекиндерова Хартленд теорија. Контролисати Евроазију:
Ко контролише Источну Европу контролише Европу
Ко контролише Европу контролише Евроазију
Ко контролише Евроазију контролише Хартленд
Ко контролише Хартленд контролише Свет...
 
Trazio sam neki drugi izvor za ovu vest o Mirazima, ali bezuspesno. Ali, ako je istina, onda neko vrlo ispravno razmislja.

Nadetaljniji prika delovanja ALASA:

 
Dva detalja su mi privukla paznju.
- Softver je na engleskom - da li to znaci da smo kupili neciji softver, ili je radjen za strance?
- Boja vozila je za pustinjske uslove, a ne SMB. Opet deluje da je radjeno za arape ili tako nekog.
 
Ovo je prototip koji se vuče po sajmovima već 10 godina.
Koliko znam kao takav nije kod nas u upotrebi, mi smo ga implementirali u sklopu modularnog Ognja M 18. Kamion je Fap kao i na starim Ognjevima
 
Postoje najmanje tri nacina kako Srbija moze da indirektno izvozi u Ukrajinu
- Prodaje nekoj zemlji koja reeksportuje u Ukrajinu
- Prodaje nekoj zemlji, koja nasu robu stavlja u magacine, a staru municiju iz magacina salje u Ukrajinu - mzani se roba iz Srbije za robu koja nije.
- Isporucuje robu cetvrtoz melji, cime se ranije zakupljeni kapaciteti na primer Reinmetala oslobadjaju da proizvode za Ukrajinu.
 
"Тренутно можемо да произведемо 155мм у 5.000 комада месечно, идеја је да за 6 месеци то буде 10.000." (15.8.2022). Линк за изјаву.

Ово је свакако одлично за наше услове, али ако треба сигурно може и боље. Само нова Сервотех линија може да ради у пуном гасу и 30 кошуљица за гранате на сат (а тренутно ради мање, у 2 смене/16ч са ~22 радна дана) а где су ту онда и Слобода, 14. ОК, итд.
Gledao sam ovaj snimak. Sigurno su i povećali proizvodnju. 14 oktobar je privatizovan tako da na njega ne možemo da računamo. To za servoteh liniju nisam znao, jel pouzdana informacija, to je prilično veliki broj košuljica i drastično uvećava proizvodnju?
 
A sta je tačno privatizovanao kod 14 oktobra zna li se nije valjda da smo namenski deo prodali
 
Koliko znam 14. oktobar je ceo prodat cesima 2017. godine.
 
Prodat je ceskoj firmi koja se bavi proizvodnjom oruzja municije i vojnih vozila.

E, sad, oni su i dalje partnerska firma jugoimporta i blisko saradjuju, tako da tu sigurno postoje neki dogovori i prioritetne isporuke za nase potrebe.
 
Prodat je ceskoj firmi koja se bavi proizvodnjom oruzja municije i vojnih vozila.

E, sad, oni su i dalje partnerska firma jugoimporta i blisko saradjuju, tako da tu sigurno postoje neki dogovori i prioritetne isporuke za nase potrebe.
Наравно да постоје, исто тако Миле Драгић
 

IMG_4710.jpeg
 
Па није тај гмаз ни хтео. Него све у служби подржавања себе на власти. Шиптар и Чипуљића
 
Vrh