Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 108 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 204 60,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,0%

  • Ukupno glasača
    339

Ako nema potražnje, stvoriš je.

Inače posle svake krize u ovom veku (a i pre) broj milijardera u svetu se povećao, a postojeći milijarderi su otežali još više. Dakle nigde ništa nije nestalo. Samo je prešlo iz ruku većine u džepove manjine.
 
Ovo može da se nazove the Rise of China
Па јесте, међутим у погледу политичког и привредног раста БРИКСа није само Кина заслужна. Ту су сада и државе са највећим ресурсима на свету, млада популација у већини држава БРИКСплус, војна моћ, индустрија, наука итд... А шта су Г7 без САД ? Много мање него БРИКС без НР Кине!
 
Беше Кисинџерова политика била да удаљи Кину од СССР, а САД администрација последњих 10 година урадила све да их приближи.
Па то је Мекиндерова Хартленд теорија. Контролисати Евроазију:
Ко контролише Источну Европу контролише Европу
Ко контролише Европу контролише Евроазију
Ко контролише Евроазију контролише Хартленд
Ко контролише Хартленд контролише Свет...
 
Trazio sam neki drugi izvor za ovu vest o Mirazima, ali bezuspesno. Ali, ako je istina, onda neko vrlo ispravno razmislja.

Nadetaljniji prika delovanja ALASA:

 
Dva detalja su mi privukla paznju.
- Softver je na engleskom - da li to znaci da smo kupili neciji softver, ili je radjen za strance?
- Boja vozila je za pustinjske uslove, a ne SMB. Opet deluje da je radjeno za arape ili tako nekog.
 
Ovo je prototip koji se vuče po sajmovima već 10 godina.
Koliko znam kao takav nije kod nas u upotrebi, mi smo ga implementirali u sklopu modularnog Ognja M 18. Kamion je Fap kao i na starim Ognjevima
 
Postoje najmanje tri nacina kako Srbija moze da indirektno izvozi u Ukrajinu
- Prodaje nekoj zemlji koja reeksportuje u Ukrajinu
- Prodaje nekoj zemlji, koja nasu robu stavlja u magacine, a staru municiju iz magacina salje u Ukrajinu - mzani se roba iz Srbije za robu koja nije.
- Isporucuje robu cetvrtoz melji, cime se ranije zakupljeni kapaciteti na primer Reinmetala oslobadjaju da proizvode za Ukrajinu.
 
"Тренутно можемо да произведемо 155мм у 5.000 комада месечно, идеја је да за 6 месеци то буде 10.000." (15.8.2022). Линк за изјаву.

Ово је свакако одлично за наше услове, али ако треба сигурно може и боље. Само нова Сервотех линија може да ради у пуном гасу и 30 кошуљица за гранате на сат (а тренутно ради мање, у 2 смене/16ч са ~22 радна дана) а где су ту онда и Слобода, 14. ОК, итд.
Gledao sam ovaj snimak. Sigurno su i povećali proizvodnju. 14 oktobar je privatizovan tako da na njega ne možemo da računamo. To za servoteh liniju nisam znao, jel pouzdana informacija, to je prilično veliki broj košuljica i drastično uvećava proizvodnju?
 
A sta je tačno privatizovanao kod 14 oktobra zna li se nije valjda da smo namenski deo prodali
 
Prodat je ceskoj firmi koja se bavi proizvodnjom oruzja municije i vojnih vozila.

E, sad, oni su i dalje partnerska firma jugoimporta i blisko saradjuju, tako da tu sigurno postoje neki dogovori i prioritetne isporuke za nase potrebe.
 
Vrh